#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/04/2009 17:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η απόγνωση σκοτώνει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σακης avatar
    Σακης 29/04/2009 17:43:24

    Ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.........τετοια κρουσματα θα εχουμε πολλα σε 2 με 3 μηνες.....γι αυτο καλιτερα να μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.....

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/04/2009 17:56:26

    Όταν ζεις κατακερματισμένα και ατομικιστικά εσωτερικεύεις ενοχικά τη διαμαρτυρία. Αδυνατείς να τη συλλογικοποιήσεις, ίσως γιατί δεν το έμαθες ποτέ, ίσως γιατί γύριζες την πλάτη. Αυτός τα έβαλε και με τη γυναίκα του, ίσως τον είχε πιέσει περισσότερο απόσο έπρεπε. Όλοι αυτοί που αυτοκτονούν και εδώ και στο εξωτερικό είναι κατεστραμμένα εγωϊστικά μεσαία και ανώτερα στελέχη, ή μικροεπαγγελματίες, αμελητέες μονάδες δηλαδή μπροστά σε αυτό που συμβαίνει.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/04/2009 18:03:43

    αυτός είναι ο κοινωνικός ιστός...

  4. Σακης avatar
    Σακης 29/04/2009 18:21:23

    Διαφωνω με το αλλενακι
    Οταν θολωσεις για τα καλα απο την πιεση που σου ασκειτε δεν διακρινεις και διαλεγεις στοχο....αποδειξη οτι στραφηκε και κατα των παιδιων του...

  5. ataktos avatar
    ataktos 29/04/2009 18:25:13

    αλλενάκι-Πάλι κάνα 50 μεταπτυχιακά και διδακτορικά θα γράψουν οι νέοι μας στα Πανεπιστήμια .Το θέμα υπάρχει πάντως

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/04/2009 18:30:36

    @4: ότι θόλωσε θόλωσε βέβαια, αλλά ψυχική ή ιδεολογική συγκρότηση απουσιάζει κάπως (ψυχική ή ιδεολογική)

    @άτακτε: ο δρ. ΡΡΡ θα κάνει διατριβή.

  7. MIG-21 avatar
    MIG-21 29/04/2009 18:32:33

    sofia..... κρυψε το δυκανο.

  8. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 29/04/2009 18:56:49

    Επειδη ξερω καοιες περιπτωσεις,οχι αυτοκτονιας,αλλα αγορας σπιτιου,σς λεω οτι οι γυναικες,εχουν μια ταση,να υπερχρεωνουν τους αντρες τους,για να αποκτησουν κατι,παραπανω απο τις δυνατοτητες τους.
    Δυστυχως κι αυτες,εχουν τρελλαθει,απο τα μεγαλεια που βλεπουν καθε μερα στην τιβι.
    Θεος σχωρεστους.

  9. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 29/04/2009 20:02:32

    Κριμα....
    Αντι να παει να καθαρισει τον δικηγορο της τραπεζας που εδωσε εντολη κατασχεσης, στραφηκε κατα της οικογενειας του.

    Την ιδια πιεση μου εξασκουσαν και εμενα κατι δικηγορακια της τραπεζας σε συνενοηση με ενα λαμογιο διευθυντη της Προμπανκ, και μολις τον βουτηξα απο το λαιμο μεσα στη τραπεζα βρηκε και τον νομικο τροπο να κανει πισω..

  10. kanis avatar
    kanis 29/04/2009 20:08:43

    Πετρ. Κωστόπουλε, Κώστα Σημίτη, Ντόρα Μπακογιάννη, Αν. Ανδριανόπουλε, Στ. Μάνο, ...


    ΙΔΟΥ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕ....!

  11. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 29/04/2009 21:52:08

    Δηλαδη κυριε γραβατα μου,τι θες να πεις;Οτι οποιος παιρνει λεφτα απο καπου,δεν πρεπει να τα ξεπληρωνει;Και να κανει και ταρζανιες κι απο πανω;
    Απο που το βρηκες αυτο γραμμενο;
    Και ποιος σου ειπε να πας να δανειστεις;Σου εβαλε κανενας κανα μπιστολι στο κουτελο;

  12. nyfitsa avatar
    nyfitsa 29/04/2009 21:59:00

    Η απόγνωση και εξαθλιώνει πριν να σκοτώσει.

    Άκουσα σήμερα το πρωί τον Αυτιά. Προσπαθούσε να κάνει κάτι για αυτόν τον άνεργο φουκαρά, που απεργεί με το στόμα φιμωμένο, ζητώντας δουλειά του οδοκαθαριστή. Έχει από τα 17 του χρόνια «λερωμένο» το ποινικό μητρώο, σήμερα γέρος άνθρωπος, ( ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ!)
    Αυτά τα λαμόγια όλων των κυβερνήσεων που κατακλέψανε την χώρα επί χρόνια, θα έπρεπε να το έχουν κάνει το ποινικό μητρώο βιβλίο ολόκληρο, μην πω και ΕΓΓΥΚΛΟΠΕΔΙΑ.!

  13. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 29/04/2009 22:07:05

    Προβοκατορα......

    Οταν δανειστεικα, υπεγραψα συμβαση με ΕΚΤ +1,5% επιτοκιο.
    Τον Οκτωβρη με καλεσαν να υπογραψω νεα συμβαση με euribor + 3.5% + τα κερατα τους τα τραγια που εφτανε το 10%
    Δεν υπεγραψα και εκαναν το δανειο απαιτητο.

    Στη συνεχεια εβαλα μαιμουδενεις προσημειωσεις απο φιλους, σε ενα ακινητο που εχω και εικονικη κατασχεση.

    Τωρα με γλειφουν να ερθω σε συμβιβασμο με τους δικους μου ορους, αλλα ειπα στον διευθυντη, να μου κανει μια δημοσια πιπα για να ξαναρχισω να πληρωνω.
    Αν μου τη κανει - τη πιπα- θα τους δωσω τα μισα.
    Αν οχι, καταλαβες τι θα παρουν κ. νομοταγη προβοκατορα.....

  14. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 29/04/2009 22:36:28

    τι την ηθελε την διωροφη μεζονετα αφου δεν τα εβγαζε περα?

  15. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 29/04/2009 22:42:14

    επειδη ειμαι χοντροκεφαλος αλλενακι, τι να συλλογικοποιησει την διαμαρτυρια?
    ατομικη μαλακια ηταν όπως και του καφετζη του χωριου μου που ηθελε μερσεντες με δοσεις, του την πηραν, τον διαλοστειλε και την κοπάνησε η γυναικα του που τους αφηνε νηστικους, αυτη και τα παιδια της, για να πληρωσει τη μερσεντες
    ξερω τοσες περιπτωσεις απο την εποχη του χρηματηστηριου, μετα εγινε συλλογικό, εγινε κυβενρητικό σκανδαλο..
    κανεις απο αυτους δνε μουτζωθηκε στον καθρεφτη

  16. kanis avatar
    kanis 29/04/2009 22:58:47

    LIFESTYLE: η τέχνη που κάνει τα μηδενικά..νούμερα!

    πληροφορίες: πρωινάδικα, μεσημεριανάδικα, νιτρο, κλικ, κλπ ΜΜΕ!

  17. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 30/04/2009 12:02:43

    @16kanis,
    Εστόχευσες διάνα!

  18. ... avatar
    ... 30/04/2009 14:06:41

    που να τα είχε κάνει αυτά κανένας Αλβανός τι θα διαβάζαμε τώρα...

  19. αλλενάκι avatar