02/09/2008 21:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αποθέωση της δημοσιογραφίας

 

Η αποθέωση της δημοσιογραφίας. Οι ψηφοσυλλέκτες κ. Πατριανάκου και Αγοραστός ανακρίνονται μέχρι τελικής πτώσεως από τους αντικειμενικούς και εντελώς ανεπηρέαστους δημοσιογράφους κύριο Τράγκα και κυρία Ζαχαρέα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dinos avatar
    dinos 02/09/2008 21:20:36

    Η εμφάνιση τους ήταν κωμικοτραγική. Τραυλίσματα και αμήχανα ψελλίσματα. Πως φαίνεται το ταλέντο ενός π.χ. Ρουσόπουλου...Ή έστω ενός γίγαντα Ντινόπουλου...
    Θεοί...

  2. γγμ avatar
    γγμ 02/09/2008 21:44:57

    Φάκτορα, από το στόμα μου το πήρες πάλι.
    Σε τι χώρα ζούμε? Γλύτωσα προχτές στην επιστροφή από τις AUDI και τις Cayenne που κάρφωναν από πίσω μου, για να θαυμάσω τη συμπολίτευση της Μάρας και την αντιπολίτευση της "ψηφολέκτου" του ΣΥΡΙΖΑ?
    Καλό χειμώνα!!

  3. potamiotis avatar
    potamiotis 02/09/2008 22:28:24

    ΠΑΙΔΙΑ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΑΛΛΗΟΣ ΣΤΑ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΑ ΗΤΑΝΕ,ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΣΤΗ Ν.Δ.ΕΧΩΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΣΜΟΥΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΗΝ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΦΛΟΜΩΝΕΙ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ (ΤΡΕΜΗ,ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΣ,ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΣ ΜΠΡΡΡΡΡ ΑΝΤΡΙΧΙΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΛΙΤΣΑ,)ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΟΥΝ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΕΪΚΑ,ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΠΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ,ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΕΚ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΣ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ ΚΑΡΑΔΕΞΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΒΡΕ ΣΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΣ ΕΠΙ ΣΗΜΙΤΗ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ,ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΛΕΩ .Ε ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ,ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΛΕΩ .Ε ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΒΙΖΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ? ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ .....

  4. miaouth avatar
    miaouth 02/09/2008 22:35:56

    Ότι το σύνθημα του ΚΚΕ είναι "Κάτω τα χέρια από τον Καραμανλή" το ξέραμε.
    Άν τώρα και κάποιοι του ΣΥΡΙΖΑ εζήλωσαν την δόξαν (μήπως οι λεγόμενοι "πιό αριστεροί"), έ τότε αυτό μοιάζει ποντιακό ανέκδοτο.
    Μοιάζει αλλά δεν είναι αστείο. "Αγοράζονται" για να πουλάνε εμάς.

  5. julius avatar
    julius 02/09/2008 22:56:10

    Παγερή αδιαφορία όταν έχουν ξαμοληθεί να βρούν το βαθύ λαρύγγι? Μπα σε καλό σου...

  6. miaouth avatar
    miaouth 02/09/2008 23:00:18

    @ Anonymous September 2nd, 2008 at 10:49 pm

    Τα επιχειρήματά σου είναι καλά για τη Βουλή της Κορέας. Ξέρεις, εκεί που ασκούνται στις πολεμικές τέχνες. Αλλά κι εμείς, κοντά είμαστε πλέον. Με αγοραστούς, σάρες, μάρες, τράγκες και pretenders.
    Έχουμε πάθει λοιπόν εθισμό κάποιοι, έτσι εξηγείται και το 25 - 29% που βγάζει στα γκάλοπ η ΝΔ (τέτοιο "πρώτο κόμμα" είναι άλλο ανέκδοτο).
    Έτσι εξηγούνται κι αυτά που γράφεις.
    Αλλά το μαγαζί πάει, πάει για κλείσιμο, όσο κι άν προσπαθείτε.

  7. Kraepelin avatar
    Kraepelin 02/09/2008 23:31:04

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


    factorx: Το κάνεις επίτηδες, ξέρω για να μου σπας τα νεύρα. Δεν σπάνε με τίποτα.

  8. Basil avatar
    Basil 02/09/2008 23:53:48

    Πάντως το στυλ της Μάρας ήταν διαφορετικό από πέρσι. Πέρσι ήταν της καλής μαθήτριας, φέτος ήταν λίγο αυτοκρατορικό, λίγο διεφθαρμένο... Εχουν δίκαιο κάποιοι που λένε ότι όσο γερνάς το προσωπο απεικονίζει τα σωψυχά σου...

    Τη συζήτηση για το που είναι ο παπάς (ξέρετε εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς;) δεν την παρακολούθησα για ευνόητους λόγους...

  9. sweet revenge avatar
    sweet revenge 03/09/2008 00:59:29

    @ basil
    O παπάς;
    Μα φυσικά, στη Μονή Βατοπεδίου βρίσκεται και κάνει τα deals με τον κ. Βουλγαράκη και τους ανθρώπους των "Ολυμπιακών Ακινήτων" (άραγε μήπως και ο κ. Κούβελος έχει καμμιά σχέση;)
    Ο άλλος ... μισός παπάς είναι στη Μητρόπολη Θεσσαλονίκης και πετάει "μακεδονικά" κοκτέιλ μολότωφ για χάρη του Καραμανλή: Ξέρετε, οι αγαθιάρηδες είναι ανεξάντλητοι τον αριθμόν.

  10. Xase avatar
    Xase 03/09/2008 09:28:58

    miaouth Says: “Αγοράζονται” για να πουλάνε εμάς

    Απο τα λεγομενα σου δεν εισαι ουτε ΚΚΕ ουτε Συνασπισμος, ουτε ΝΔ. Αυτο το εμας συνεπως παει στους φτωχους πασοκους που επι 20 χρονια ουτε εκλεβαν, ουτε εκαναν νοθειες και διοικουσαν την Ελλαδα με συνεση, με σωφροσυνη και συνεπεια λογων και εργων. Δεν ξερω γιατι εμεις οι βλακες τους απομακρυναμε απο την εξουσια και φεραμε την ΝΔ η οποια ουτε κλεβει, ουτε κανει νοθειες και διοικει την Ελλαδα με συνεση, με σωφροσυνη και συνεπεια λογων και εργων.

  11. Helmut avatar
    Helmut 03/09/2008 11:00:57

    Ωραίο screenshot της σημερινής μεταμοντέρνης Ελλάδας.

    Η πρώτη και η τέταρτη εξουσία φιλοξενούμενη/υπάλληλη σε ένα κανάλι που ανήκει σε έναν εκδότη που πιάστηκε στα πράσα με δεκάδες εκατομμύρια ευρώ πλαστών τιμολογίων αλλά δεν άνοιξε ρουθούνι.

    Ταυτόχρονα καταργείται το αφορολόγητο των ελεύθερων επαγγελματιών.

  12. ΓΙΩΡΓΟΣ Α. avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ Α. 03/09/2008 12:18:41

    ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟΝ ΚΟΥΡΗ ΤΗΣ ΑΥΡΙΑΝΗΣ,
    ΤΟ "ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ" ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο "ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ".
    ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΥΜΝΕΙ ΤΟΝ
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ???

    ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ Κ Ο Υ Ρ Η Δ Ε Σ ΕΙΝΑΙ ΟΙ Κ Ο Υ Ρ Α Δ Ε Σ
    ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ.

  13. miaouth avatar
    miaouth 03/09/2008 19:18:53

    @ Xase September 3rd, 2008 at 9:28 am
    Φίλε, δεν κατάλαβες καλά, μη σκέφτεσαι πιά με "αυτοματισμούς".
    ΠΑΣΟΚ μια φορά όλη κι όλη έχω ψηφίσει, όταν έπαιζε Έβερτ κατά Σημίτη (η επιλογή ήταν προφανής για καθέναν με IQ μεγαλύτερο του μηδενός).
    Και τελικά άν μ' αρέσει το Πράσινο, θα προτιμούσα το αυθεντικό, Die Gruenen για τους γερμανομαθείς.
    Ναι, "Αγοράζονται” για να πουλάνε εμάς, αλλά το "εμείς" είναι οι φτωχοί Πασόκοι ή Νεοδημοκράτες ή ΚΚΕδες ή ΣΥΝασπισμικοί ή φτωχοί οτιδήποτε. Και σίγουρα οι μή ηλίθιοι και μή λαμόγια Έλληνες, όσοι έχουμε απομείνει.
    Ναι, πρέπει τάχιστα να πάψουμε να είμαστε Καραμανλιστάν, είτε γιατί ο κύριος είναι ανεπαρκής είτε γιατί είναι ακάθαρτος (μάλλον αμφότερα). Δηλαδή να πάψουμε να είμαστε βλάκες, που λές κι εσύ.
    Αλλά άν δεν τιμωρήσουμε δέκα φορές σκληρά αυτούς που πήραν την εξουσία ως τιμητές και τιμωροί των προηγούμενων ακάθαρτων, πως αλλοιώς θα πάψουμε να είμαστε βλάκες;