28/02/2009 15:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αποδόμηση του αισθήματος δημόσιας ασφάλειας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 28/02/2009 15:51:18

    Το γεγονος αυτο σημαινει και δηλωνει περιτρανα την πληρη διαλυση και αποδομηση του κρατους.
    Στο μισο νομο, που βρισκομαι η αστυνομικη δυναμη αποτελειται απο ενα περιπολικο με 2 αστυνομους, ενας πανω στη βαση στο χωριο να σηκωνει το τηλεφωνο και οι κλεφτες σε ανηλεητη επιδρομη.
    Αυτο το λεω για οσους καναλιζονται, γυρνοφερνοντας στις ειδησεις των 8 και δηλωνουν πως βρισκονται εν αναμονη της επερχομενης κρισης.
    Αναφερομαι σε οσους εχουν ανοιξει την ομπρελα και περιμενουν την κριση να προσγειωθει στο αεροδρομιο Ε. Βενιζελου.

  2. οκτώ avatar
    οκτώ 28/02/2009 16:11:03

    Και όμως όλα αυτά συμβαίνουν όταν έχουμε το υψηλότερο ποσοστό αστυνόμευσης στην Ευρώπη.
    Ο μέσος όρος στην Ευρώπη ( ακόμη και στην Τουρκία ) είναι κοντά στους 2 με 3 αστυνόμους ανά 1.000 πολίτες.
    Εμείς εδώ κατέχουμε το ρεκόρ με 5 ανά 1.000 πολίτες !
    Βέβαια μπορεί να μας ξεπερνάει η Ακτή του Ελεφαντοστού, αλλά δεν θέλουμε να κάνουμε συγκρίσεις με χώρες της μαύρης ηπείρου, έτσι ;

  3. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 28/02/2009 16:11:28

    Φάκτωρ,

    Σχετικά με την ερωτησή σου τι έγιναν τα Τζι3, μετά την κλοπή απο τη Κω..ιδού η απάντηση

    2-3 απο αυτά βρέθηκαν την επόμενη μέρα μετά τη κλοπή κάτω απο τα αυτοκίνητα της [προσωπικής ασφάλειας του τότε Π.τ.Δ Στεφανόπουλου...

    Το είχαν παίξει τότε και όλα τα ΜΜΕ για..1-2 λεπτά..χωρίς να διαψευστεί έκτοτε.

    Προφανώς επρόκειτω για προειδοποίηση..όσους πιάσατε...πιάσατε και τέλος...

    Έχω καλή μνήμη είπαμε...

  4. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 28/02/2009 16:33:14

    2. Παραλειψες να μας πεις, φιλαρακι,
    οτι η στατιστικη σου ισχυει για το νομο Αττικης, που θεωρειται απο πολλους η κυρια Ελλαδα, ενω εμεις οι υπολοιποι αποτελουμε την ουρα της Γελαδας.

  5. MIG-21 avatar
    MIG-21 28/02/2009 16:36:41

    οκτώ

    λιγη ψυχραιμια!

    Η Ελλαδα εχει ιδιετεροτητες (γεωγραφικες κτλ) που αποτελει, αυτη η αναλογια 5 προς 1000, εντελως πλασματικη!!

  6. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 28/02/2009 16:47:34

    @2
    Αστυνομοκρατούμενη χώρα; Κάτι κλητήρες με στολή ειναι Αστυνομία; Σήμερα κιόλας. Δηλώνω δύο φορές τηλεφωνικά στην αστυνομία άγνωστη σπασμένη μηχανή αποσυναρμολογημένη έξω απο το σπίτι μου. 6 ωρες μετά, η μηχανή ήταν εκεί. Πηγαίνω στην Αστυνομία να ρωτήσω τι έγινε,μετά το σχετικο τηλέφωνο, μου ειπαν οτι δεν ειναι κλεμμένη και οτι δεν μπορούν να κάνουν τίποτε. Την άλλη μέρα, ο ιδιοκτήτης ο οποίος ειχε δηλώσει, απο την προηγούμενη μέρα την κλοπή -άρα ήξεραν-, την βρήκε ο ίδιος, και τότε ξανατηλεφώνησε και ήρθε κάποιος της Σήμανσης. Τοσο αστυνομοκρατούμενη χώρα.
    Για να μιλήσουμε για παιδικά ψεμματάκια και τεμπελιές και οχι για πιο σοβαρά, οπου τρομάζεις.

  7. ariel avatar
    ariel 28/02/2009 17:03:01

    Aσχετο. Φάκτορα το Καρφί είχε σήμερα σαν είδηση πως κάποιος περιδιάβαινε στην Βουλή χωρίς έλεγχο, έφθασε μέχρι το γραφείο του Σιούφα κ.λ.π. κ.λ.π.
    Το είχες γράψει εσύ πριν αρκετές μέρες. Φυσικά το Καρφί δεν ανέφερε το δικό σου πρώτο σχόλιο. Δεν υπάρχει καμμία δεοντολογία στις ειδήσεις που γράφονται? θα μου πεις τι να κάνεις? Τίποτα, όσοι μετέχουμε στο Μπλογκ ξέρουμε τι γίνεται, όμως είναι ντροπή.

  8. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 17:13:53

    Από την επανίδρυση στην αποδόμηση!
    Αυτό άν δεν είναι εξοντωτική πολιτική κριτική προς τους κρατούντες (ή και αυτοκριτική, ανάλογα με τη σκοπιά του ομιλούντος)!

  9. donaE avatar
    donaE 28/02/2009 17:15:24

    Το ζητημα ειναι πως μετα απο αυτην την 'αποδομηση',τεχνητη ή οχι,η οικονομια με τα spread,ζημιωθηκε.O KK τιποτα,ολορθος,μεσα σε αυτον τον πανικο.Αυτο δεν θελει ψαξιμο?

  10. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 17:29:37

    @ donaE 11
    Έ όχι και όρθιος ο ΚΚ!
    μόνο στα γκάλοπ και στην ΤV. Στην πραγματικότητα όμως;
    Κάτι σαν νέο Έλ Σίντ τον κρατάνε σε (ημι)όρθια στάση. Όπως άλλοτε, τον πατέρα του άλλου (που τον θαυμάζει, λένε μερικοί - τον πατέρα).

  11. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 17:32:56

    Εν τω μεταξύ ο Derrida πάλιωσε αφόρητα.
    Μάλλον επιστρέφουμε στους κλασικούς ορθολογιστές: Καρτέσιος, Κάντ, Μάρξ και Κέυνς - όλα τα λεφτά!

  12. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/02/2009 17:38:12

    Πολύ σωστή η ανάρτηση. Ας κατανοήσουνε κάποιοι, ότι μπορεί να μην κρατάμε σαρανταπεντάρια, αλλά κρατάμε σκουπόξυλα. Και κάποια οπίσθια θα γίνουν κατάμαυρα.

  13. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 17:45:19

    @ Μποτίλια στο πέλαγος 14
    Έγραψες!
    Επί τέλους η σωστή απάντηση, ευτυχώς, γιατί εδώ και κάμποσες ώρες γράφω συνέχεια τις λέξεις 'επανίδρυση και αποδόμηση". Και το χειρότερο, οι καταραμένες οι λέξεις τριβελίζουν στο μυαλό μου.
    Επιτέλους, είμαστε πολίτες με ελεύθερη βούληση, όχι πειραματόζωα των MEGA, ALTER, ΑΝΤΕΝΑ και λοιπών.

  14. donaE avatar
    donaE 28/02/2009 17:46:10

    @ 12 Μαγαζι που εισπρατει ακομα,μια χαρα ορθιο ειναι.

  15. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 28/02/2009 19:00:18

    8. Οταν ο δημος απασχολει ωρομισθιους, τους οποιους δε δυναται να πληρωσει,
    γιατι ειναι καταχρεωμενος στις Τραπεζες και οι εισφορες δεν καλυπτουν τα εξοδα.
    Οταν οι δημοι συσκεπτονται για συνενωση για μειωση εξοδων.
    Οταν πριν 4 χρονια εκλεισαν πολλοι αστ. σταθμοι με αποτελεσμα η ασφαλεια των πολιτων να τιθεται σε κινδυνο.
    Οι μπαντες των ανεργων μεταναστων να οργιαζουν σε ληστειες απο τη μια ακρη του νομου ως την αλλη.
    Οταν οι κατοικοι λογω αυτοαμυνας εκτος συναγερμου και τσοπανοσκυλων οφειλουν να οπλοφορουν παρα τη θεληση και εναντια στην κουλτουρα του.
    Οταν τα μπακαλικα ανοιξαν τα μπλοκ του βερεσε.
    Οταν τα τρενα ειναι ανυπαρκτα.
    Οταν το ταχυδρομειο υπολειτουργει.
    Οταν τα σκανδαλα οργιαζουν και μας δημιουργουν ψυχικα προβλημα ανασφαλειας και αβεβαιοτητας για το τι μελει γενεσθαι.
    Αν αυτο δεν ειναι αποδομηση τοτε θα ειναι ντεμονταρισμα δηλ. αποξηλωση.

  16. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 28/02/2009 19:41:28

    Nai αλλα βλεπεις οτι η αντιπολιτευση,ολη,τασσεται παρα τω πλευρω των συμβασιουχων,που ενω ειναι γνωστο οτι μπηκαν απ το παραθυρο εκει μεσα,κατεβαινουν στους δρομους αλαλαζοντας,και διεκδικουν να γινουν μονιμοι,χωρις να χρειαζονται,και να τους πληρωνουμε εμεις βεβαια.
    Και χωρις να εχουν περασει απο το ΑΣΕΠ,ως όφειλαν.
    Αμα τα πειτε αυτα σ αυτα τα τομαρια,που λεγονται βολευτες,θα αρχισουν να λενε διαφορες μαλακιες,αλλα για την ταμπακερα,τιποτα.
    Το κακο ειναι,οτι θα μας κατεβασουν ολους στον πατο,για να εξακολουθησουν να τους πληρωνουν.
    Και για να γελασετε,θυμαστε τι ελεγε ο χοντρος,πριν απο τις εκλογες,περι επανίδρυσης του κρατους,και αλλα τετοια αστεια;
    Το επανιδρυσε.

  17. Τάσος,Θεσσαλονικη avatar
    Τάσος,Θεσσαλονικη 28/02/2009 19:42:28

    Είναι άλλωστε ευρέως γνωστό, ότι κάποιοι αξιωματικοί βγάζουν όπλα και συστήματα από τις αποθήκες για να τα οικονομήσουν. Τελείως ατεκμηρίωτα τη γράψατε και εσείς την εξυπνάδα σας.

  18. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/02/2009 19:58:09

    @Τάσος, Θεσαλονίκη, 21
    Και αυτά που βρίσκουνε στα σκουπίδια, τα πετάνε για έκπτωση του εισοδήματος από την εφορία;

  19. donaE avatar
    donaE 28/02/2009 20:12:22

    @ 22 Δεν μπορουν να τα δωσουν,και τα πετανε...

  20. οκτώ avatar
    οκτώ 28/02/2009 20:15:17

    @ Αλογοσκουφίτσα
    Ετσι είναι, αλλά όλα αυτά αποτελούν επιλογές μας και πρέπει επιτέλους να πάψουμε να κλαιγόμαστε.
    Αυτό το παχύσαρκο κράτος το οποίο τόσο κριτικάρουμε δεν αποτελείται από εξωγήινους, αλλά από εμάς. Την παραμύθα της καλοπέρασης και της μεγαλομανίας, μόνοι μας την αγοράζουμε κάθε τέσσερα χρόνια.

  21. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 28/02/2009 20:25:12

    Στον τομεα της δημοσιας ασφαλειας υπαρχει πληρης αποδιοργανωση.Τον Μαρκογιαννακη που εχουν ασχημες φημες στα Χανια για υποστηριξη ανθρωπων του υποκοσμου τον εχουν Υπουγο Δημοσιας Ταξης!!Απο κει και κατω τι να πει κανεις!!!

  22. ariel avatar
    ariel 28/02/2009 20:31:38

    Σκορπιέ, λες για τον Μαρκογιαννάκη. Ξεχνάς τον Κεφαλογιάννη που είναι προστάτης κακοποιών και με την βούλα? Ηταν και ειδικός σύμβουλος του πρωθυπουργού μας. Κρίμα στην κόρη του που φαίνεται σοβαρή κοπέλα και ήπιων τόνων πολιτικός.

  23. ataktos avatar
    ataktos 28/02/2009 20:35:32

    Προτιμώ την ανωριμότητα , από την ωριμότητα
    που προσεγγίζει τα όρια του σάπιου.

  24. kanis avatar
    kanis 28/02/2009 20:54:55

    @skorpio 24
    Μήπως κάνει "εισοδισμό";

  25. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 28/02/2009 20:58:40

    @ariel
    Είναι φανερό ότι έχει εκλεγεί αξιοκρατικά από την ψήφο τίμιων ανθρώπων οι οποίοι εκτίμησαν την επιθυμία της να προσφέρει στ έθνος. Πνεύμα και ηθική που έλεγε και ο μακαρίτης ο Αυλωνίτης.

  26. ariel avatar
    ariel 28/02/2009 21:41:56

    Φυγά ο Αυλωνίτης έλεγε επίσης "βρε που πάμε βρε"

  27. δημόσιος υπάλληλος avatar
    δημόσιος υπάλληλος 28/02/2009 22:19:55

    Ιδού και η "ανθελληνική" λίστα, για όσους δεν την γνωρίζουν (κυκλοφορεί στο εξωτερικό και στο εσωτερικό):

    HEAVEN is when you:
    have an AMERICAN salary,
    a BRITISH home,
    CHINESE food,
    a GERMAN car
    and a GREEK lover...

    HELL is when you:
    have an AMERICAN car,
    a BRITISH lover,
    a CHINESE home,
    GERMAN food
    and a GREEK salary.

  28. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 28/02/2009 22:31:59

    @25 ariel Πολυ σωστα με συμπληρωνεις!!Εχεις και το MEGA αποψε να βγαινει με τιτλο'''ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ""'Τι εχουν παθει εκει στο καναλι????Μαλακυνση εγκεφαλου??Θα μας Τρελλανουν η νομιζουν οτι απευθυνοντε σε καφρους??? Ειδησεις απο MEGA κομμενες γιατι προσβαλλουν την νοημοσυνη μου!!!

  29. ΚΚ avatar
    ΚΚ 28/02/2009 22:32:58

    τι γκρινιαζεται ρε αριστερα λαμογια?
    εγω σας πηρα στα σοβαρα και για να σας ευχαριστησω αφηνω το αστικο κρατος καταστολης, να αποσυντιθεται...
    υπονομευω εκ των εσω,τον καπιταλισμο.
    πραγματοποιω το ονειρο της αριστερας,πληρη διαλυση του καπιταλιστικου κρατους.
    τι αλλο θελετε ψυχασθενεις?

  30. χαραμπάχαλος avatar
    χαραμπάχαλος 28/02/2009 22:36:20

    που θα παει ρε σκορπιέ θα πέσει αυτη η πουλημενη κυβέρνηση του μπομπολα και του κουρή...

  31. ariel avatar
    ariel 28/02/2009 22:47:09

    Σκορπιέ, σήμερα κατάλαβες το Μέγκα? Εγώ σταμάτησα να το βλέπω από καιρό γιατί κάπου υποτιμά την νοημοσύνη μου. Ολα τα κανάλια παίζουν τα δικά τους παιχνίδια. Ο Αλφα θυμήθηκε το Βατοπέδι, όταν τάσπασε με τον Ρουσό. Ο Αντένα ξεσαλώνει γιατί ο Κυριακού δεν βγήκε στην ΔΟΕ. Το Αλτερ δεν ξέρουμε που το πάει και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ. Ασε γιατί βρωμάει απ'όπου το πιάνουμε. Ασε τα τηλεπαράθυρα που σιχαίνεσαι τους πολιτικούς που βγαίνουν και τρώγονται σαν τους πετεινούς. Εγώ κάνω ζαπ-ζαπ σε όλα και ενημερώνομαι από τον Φάκτορα. Τώρα πάντως είμαι μισή εδώ και μισή στη ΝΕΤ που έχει οπερέτες και τραγούδια της παληάς Αθήνας, που με πάνε πίσω στις καλές εποχές. Εγώ λόγω ηλικίας τις έζησα και συγκινούμαι περισσότερο από εσάς τους νεώτερους.

  32. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/02/2009 22:49:16

    Έρευνα σε 85 χώρες για το κοινωνικό κεφάλαιο (την εμπιστοσύνη που έχουν οι πολίτες μιας χώρας μεταξύ τους):

    Η Δανία βρίσκεται στην 1η θέση, 2 στους 3 - δηλώνουν ότι εμπιστεύονται τους συμπολίτες τους.
    Η Ελλάδα βρίσκεται στην 46η θέση μεταξύ των 85 χωρών - 1 στους 5 - απαντά ότι εμπιστεύεται τους άλλους συμπολίτες του.
    Στην τελευταία θέση βρίσκεται η Βραζιλία, όπου μόλις ο 1 στους 20 - δηλώνει ότι εμπιστεύεται τους υπόλοιπους.

    Η μειωμένη κοινωνική εμπιστοσύνη αντανακλάται και στο βαθμό διαφθοράς μιας χώρας. Η Ελλάδα είναι στην 1η θέση μεταξύ των χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, όσον αφορά στη διαφθορά του δημόσιου τομέα της (σύμφωνα με έκθεση της οργάνωσης Transparency International).
    Στη Δανία, η λέξη διαφθορά έχει σχεδόν απαλειφθεί από το λεξιλόγιο.

    Η υψηλή κοινωνική εμπιστοσύνη ευνοεί την οικονομία και τις συναλλαγές, η χαμηλή κοινωνική εμπιστοσύνη καθηλώνει το οικονομικό κλίμα, αφού οι άνθρωποι είναι δύσπιστοι και διστακτικοί και δεν προβαίνουν σε συναλλαγές.

    Η έλλειψη κοινωνικής εμπιστοσύνης που καταγράφεται κυρίως στις τριτοκοσμικές χώρες και σε ολοκληρωτικά καθεστώτα, ευνοεί επίσης την άνθηση διαφόρων θεωριών συνωμοσίας.

  33. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 28/02/2009 22:51:27

    @32 ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ ανεχεσαι αυτη την μεταχειρηση απο ενα υποτιθεται σοβαρο(????) καναλι να σου λεει αυτες τις ανοησιες!!!Ακου'''ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ'''Ειχε μια σκασιλα η Μερκελ!!!Αλλα αυτη η αθλια προπαγανδα του ΜΕGA??? δεν αντεχεται.Αι στο διαολο Πρετενερη-Σπυρακη Καψη!!!!λιγο αξιοπρεπεια δεν σας εχει απομεινει.Θα τους ζηλευε ακομη και ο αρχιπροπαγανδιστης του Χιτλερ ο Γκαιμπελ.Παραιτηθειτε ρε εαν δεν μπορειτε να αντιστθειτε!!!Κουφαλες!!!!

  34. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 23:11:21

    O Καραμανλής δεν θέλει να δεί τη Μέρκελ;
    Αλήθεια;
    Σαν ανέκδοτο με τον Τοτό ή τον Μπόμπο μου ακούγεται, τέτοιες εποχές!
    Στην έρημο Νεβάδα όταν υπάρχει έστω και μικρή πιθανότητα να βρέξει, δεν πιάνεις την ομπρέλα.
    Ναι, το πιστέψαμε, κοι Μπόμπολα και Λαμπράκη, ότι ο Κώστας το παίζει βαρύς!

  35. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 28/02/2009 23:13:10

    Το παίζει βαρύς στη Μέρκελ, χο χο χο χο!
    Μήπως έκανε λάθος και την μπέρδεψε με την ... καγκελλάριο της Σρι Λάνκα;

  36. tony avatar
    tony 28/02/2009 23:16:41

    Τι ακριβώς είναι το αίσθημα της δημόσιας ασφάλειας?
    Η κοινωνία που ζώ είναι σχετικά οργανωμένη.
    Υπάρχει ένας στρατός,μια αστυνομία,μια διεφθαρμένη δικαιοσύνη και επικίνδυνοι δρόμοι.Υπήρχε πάντα μια αίσθηση σχετικής ασφάλειας άλλα΄μέχρι εκεί.
    Τώρα με την κρίση υπάρχει μια έκπτωση και αυτού του σχετικού αισθήματος όπως ακριβώς υπάρχει και μια έκπτωση των πάντων.Προσωπική μου ανασφάλεια η οικονομική.

  37. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 28/02/2009 23:23:42

    Ουζουμπούρου, Σιέρρα Λεόνε, Μαλί, Ρουάντα και βάλε.... Έτσι καταντήσαμε. Κατά τα άλλα για μερικούς, υπάρχει αστυνομικό κράτος καταστολής!!!! Έχω να δω μπάτσο απ`την εκπομπή του Μάκη....

  38. ariel avatar
    ariel 28/02/2009 23:33:04

    Strange σε τσακώσαμε!!!Βλέπεις Μάκη????????

  39. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 01/03/2009 00:04:16

    ...ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ 28-2-09

    Έπιασαν αστυνομικό στα Εξάρχεια που σημάδευε με λέιζερ συναδέλφους του!

    ***

    4 νεκροί σε τροχαίο που έγινε στο δρόμο Αμφιλοχίας-Άρτας, από το υπηρεσιακό αυτοκίνητο τού αστυνομικού υποδιευθυντή, Γεωργίου Γληγίρη. Ο αστυνομικός πέρασε στο αντίθετο ρεύμα. Ο αστυνομικός και ο συνοδηγός του τραυματίστηκαν, (Ελευθεροτυπία).

    ***

    Με εμφανή τα σημάδια στο πρόσωπό του νεαρός φοιτητής οδηγήθηκε σήμερα στο αυτόφωρο Πλημμελειοδικείο της Θεσσαλονίκης με την κατηγορία της αντίστασης κατά της Αρχής .. Στο διαβιβαστικό έγγραφο, σημειώνεται ότι ο νεαρός …

    αυτοτραυματίστηκε (!!!)

    χτυπώντας το κεφάλι του και το σώμα του,

    πρώτα στο περιπολικό και μετά στον τοίχο του κρατητηρίου.

  40. ariel avatar
    ariel 01/03/2009 00:26:28

    Νήπιε μην ξεχνάς πως στην Θεσσαλονίκη οι ζαρντινιέρες μεγαλουργούν. Αφού όμως τους χαϊδεύουν, γιατί απορείς με τα αστυνομικά δελτία?
    Θυμάσαι τι είχαν γράψει για το κατόρθωμα του τμήματος ηθών και τον αστυφύλακα που εκσπερμάτωσε, εκτελώντας με αυτοθυσία και ζήλο το καθήκον του??? Γελούσε όλη η Ελλάδα με το δελτίο αυτό. Αλήθεια μάθαμε τι έγινε με την ΕΔΕ για τον ευφυέστατο συντάκτη του δελτίου αυτού??

  41. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/03/2009 10:15:51

    # ariel Says:
    February 28th, 2009 at 11:33 pm

    Strange σε τσακώσαμε!!!Βλέπεις Μάκη????????

    Είμαι οπάδός της προχωρημένης αντισυμβατικής αναλυτικής πολιτικής σκέψης της Κιμ Κίλιαν που μου θυμίζει έντονα Αλτουσέρ.

  42. ariel avatar
    ariel 01/03/2009 11:13:24

    Strange δεν μπορώ να πω τίποτα, αν είναι για την γίγαντα της δημοσιογραφίας Κιμ......υποκλίνομαι.

  43. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 01/03/2009 11:57:17

    Νομιζω οτι ο κοσμος εχει ηδη αρχισει να τους φτυνει και η τηλεθεαση σε απολυτους αριθμους πεφτει,οπότε μαζι και με την κριση που ειναι προ των πυλων,και την κατα συνεπειαν,ελαττωση της διαφημισεως, βλεπω τα πιο πολλά απ αυτα τα μπουρδελα,να κλεινουν.
    Μακαρι να κλεινανε κι ολα.Θα γλυτωνανε τα παιδια.