23/12/2009 14:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η απάντηση στην ερώτηση που πάνε τα χρήματα

Όπως επισημαίνει το www.kentri.gr  πάνω από 17.000.000 ευρώ ετησίως εισπράττουν κατά μέσο 194 διευθυντές σύμβουλοι και παρασύμβουλοι, παρουσιαστές και παραγωγοί των κρατικών ραδιοτηλεοπτικών ΜΜΕ της προκλητικής σπατάλης

Κατά μέσω όρο το καθένα από τα 194 αυτά άτομα εισπράττουν πάνω από 170.000 το χρόνο.

Η υψηλότερη ετήσια αμοιβή είναι του προέδρου και διευθύνοντος συμβούλου που  ανέρχεται σε 347.659. Από 100.000 μέχρι 324.000 ευρώ κλιμακώνεται η ετήσια αμοιβή 39 στελεχών της ΕΡΤ. Ενώ άλλοι 155 επιβαρύνουν του φορολογούμενους με ετήσιες αμοιβές από 57.000 μέχρι 100.000 ευρώ.

Αυτά τα αποτελέσματα προκύπτουν μετά από προσθέσεις και διαιρέσεις σύμφωνα με τον πίνακα που αναρτήθηκε σήμερα από το troktiko.

Τα ονόματα στο πρώτο σχόλιο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 23/12/2009 14:54:03

    Στην υγεία μας βρε παιδιά !

  2. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 23/12/2009 14:58:29

    "We are stardust, we are golden,
    And we got to be ourselves forever in the garden".

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/12/2009 15:01:24

    Να δώσουν κάτι παραπάνω στην Παναγιωταρέα... Δεν έινα δυνατόν να ζει με τόσα λίγα.

  4. donaE avatar
    donaE 23/12/2009 15:06:05

    Και η Μπηλιω που δεν εχει κανει ακομα εκπομπες για φετος;

  5. Y. avatar
    Y. 23/12/2009 16:43:18

    Λυριτζής και Οικονόμου από 324.000 έκαστος, δλδ από 27 χιλιάρικα το μήνα, για τέσσερις ώρες την ημέρα. Αν βγάλουμε και τις διαφημίσεις, τρεις ώρες. Επειδή δε μοιράζονται το χρόνο οι δύο, μιάμισυ ώρα παπαρολογίας ο καθείς. Οκτακόσια ευρά την ώρα οι μάγκες. Καθόλου άσχημα!!! Μιας δε είναι και προοδευτικοί (ειδικά ο Λυριτζής), προτείνω να τους δώσουμε και μπόνους.

    • Y. avatar
      Y. @ Y. 23/12/2009 16:45:55

      ....όσα έπαιρνε (τώρα ούτε αυτά παίρνει) ένας σταζιέ το μήνα!!!

  6. omen avatar
    omen 23/12/2009 17:05:35

    Δεν ανέχομαι να παίρνουν >80.000 το χρόνο οι Δημόσιοι Υπάλληλοι της Αθλητικής Κυριακής.... Οι άνθρωποι είναι βαρετοί όσο δν παίρνει άλλο... Δώστε τα στο Βαρούχα καλύτερα..

  7. futurist avatar
    futurist 23/12/2009 20:05:30

    Λυριτζής, Οικονομου και Ειρήνη Νικολοπούλου. Η παρέα του Θοδ. Ρουσοπουλου και του Γιώργου Φλέσσα της Civitas. Μετά τις εκλογές εγιναν ξανα 'προοδευτικοί' , εχουν βρει καινούργιες 'συμμαχιες' για να διατηρησουν τα 30 χλιάρικα το μηνα ο καθένας.

  8. Radio Parlapipa avatar
    Radio Parlapipa 23/12/2009 22:02:58

    Και τι νόμιζατε ρε κορόϊδα;

    Μόνο με ξεροκόκαλα θα σας κοιμίζανε τόσο αποτελεσματικά και αναντίρρητα;

    Αμ θέλει και σάλιο η προπαγάνδα.

  9. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 24/12/2009 01:00:58

    Η αρχική ανάρτηση έγινε στο φίμωτρο μάλλον.
    Υπάρχουν και άλλα επιχορηγούμενα μαγαζιά που αξίζει τον κόπο να διελευκανθούν...