#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2011 13:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ανταρσία των βουλευτών του ΠΑΣΟΚ συνεχίζεται με αποχή από την Βουλή



Με άδεια έδρανα διεξάγεται στην Βουλή η συζήτηση επί του κατατεθέντος πορίσματος της Εξεταστικής Επιτροπής, σχετικά την πλήρη διερεύνηση της υπόθεσης των Ομολόγων.

Όπως είναι γνωστό η συζήτηση διεξάγεται ύστερα από πρόταση 60 βουλευτών του ΠΑΣΟΚ.

Αυτήν την στιγμή όμως βρίσκονται στην αίθουσα της Βουλής ΔΥΟ (αριθ. 2) βουλευτές του ΠΑΣΟΚ.

Η ανταρσία δηλαδή των βουλευτών του ΠΑΣΟΚ εναντίον της κυβέρνησης συνεχίζεται, μετά την χθεσινή απόρριψη του νομοσχεδίου για τα φρουτάκια.

«Δεν ερχόμαστε ούτε στην Βουλή», «δεν μας νοιάζουν τα πορίσματα και τα σκάνδαλα που στήνεται» λένε τώρα στην Κυβέρνηση

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. jkr avatar
    jkr 08/04/2011 14:03:37

    Μπα, μάλλον γενικευμένο φαινόμενο είναι λόγω της μη μετάδοσης των προγραμμάτων των ΜΜΕ.

  2. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ avatar
    ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 08/04/2011 14:09:00

    Όλα είναι επικοινωνιακά παιχνίδια του ΠΑΣΟΚ για να δείξουν στους ψηφοφόρους τους ότι αντιστέκονται έτσι ώστε να τους συγκρατούν όλους μέσα στο μαντρί. Μην ξεγιελέσται τίποτε δεν γίνεται τυχαία. Όλα είναι ένα καλογυρισμένο θέατρο. Αν θέλουν να φανούν άπειλητικοί στο Γιώργο να μην ψηφίσουν νομοσχέδια στη Βουλή και να τον ρίξουν. Ειδάλλως οι κορόνες και μετά μόλις έρθει η ώρα ψηφίζουμε είναι λόγια του αέρος και θεατρινισμοί.

  3. nick avatar
    nick 08/04/2011 14:10:45

    Πρόταση μομφής στον Παπακωνσταντίνου τώρα.
    Αν τη μετατρέψουν σε ψήφο εμπιστοσύνης για την κυβέρνηση του μνημονίου, εκεί να τους δω τους επαναστάτες του ΠΑΣΟΚ. Αυτούς που όλο αντιδρούν και όταν έρθει η ώρα της ψηφοφορίας για οτιδήποτε (μνημόνιο κλπ.) τα ξεχνάνε όλα και ψηφίζουν.

    • co avatar
      co @ nick 08/04/2011 14:48:21

      +++

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:18:39

    Φακτωρα,
    καθε μερα πρεπει να στελνεις τα αρθρα με τα σχολια σε ολους τους βουλευτες στα μειλ τους... ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Μην ξεχασεις τον Παπουλια!
    Δεν εχω ολα τα μειλλ αν τα ειχα θα το εκανα εγω..!
    Εαν δεν διαφωνει καποιος απ τους σχολιαστες ή αρθρογραφους, πιστευω οτι αυτη η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ειναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ !!
    και να μην πει ποτε κανεις.. δεν ηξερα δεν ακουσα!!!!

    τι λες??

    ΠΠ

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:22:16

      Να βοηθήσω;

      h**p://sites.google.com/site/greekparliamentemails/

    • Κρης avatar
      Κρης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:23:45

      Στοιχεία Επικοινωνίας Βουλευτών
      http://www.hellenicparliament.gr/Vouleftes/Stoicheia-Epikoinonias-Voulefton/

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:29:44

      Να τους στείλουμε και το κείμενο της ΕΕ μπας και μάθουν γιατί πράγματα υπογράφουν.

  5. Nαγια Σαραφη avatar
    Nαγια Σαραφη 08/04/2011 14:19:49

    Μολις περασε η ημερομηνια για εκλογες με λιστα....τσουπ...σηκωσαν κεφαλι !!!!!!! Χθες την νυχτα,μετα απο απειλη νωριτερα του Παπακωνσταντινου, ή εκλογες ή παραιτουμαι, κυκλοφορησε φημη, οως παμε για εκλογες στις 19 Ιουνιου !!!!!!!!!

  6. ΔΡΑΜΙΝΟΣ avatar
    ΔΡΑΜΙΝΟΣ 08/04/2011 14:31:47

    Μήπως γνωρίζουν το πραγματικό μέγεθος του προβλήματος;;;;
    Λέτε να δούμε περίεργες καταστάσεις το ΣΚ;;;;

    Λέω.

  7. abyssus avatar
    abyssus 08/04/2011 14:42:44

    κι αυτή την τριήμερη απεργία... δεν είναι δυνατόν κάτι γίνεται, κάτι μαγειρεύεται χοντρό... ακόμη κι αν δεν το γνωρίζουν επακριβώς οι βουλευτές, τουλάχιστον κάτι ακούνε... αυτοί που υπογράψανε τη σύμβαση παράδοσης της χώρας, που συναινούν στη διάλυση της παιδείας, τώρα επαναστατήσανε για τα φρουτάκια; τώρα θυμηθήκανε ότι έχουν ιδέες και γνώμη και αξιοπρέπεια; αυτούς το ένστικτο που τους καθοδηγεί είναι το ένστικτο του φελλού, μόνο άμα βουλιάζει το πλοίο το εγκαταλείπουν...

  8. ΚΩΣΤΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ 08/04/2011 14:54:27

    ΜΗΝ ΣΑΣ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΔΕΛΦΙΑ .ΤΟ ΠΑΣΟΚ, ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΉ ΔΙΠΡΟΣΩΠΙΑ. ΟΙ ΨΕΥΔΟΑΝΤΑΡΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DNA TOYS.ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΑΓΕΙ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ. Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΤΑ, ΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ, ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ, ΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΚΑΙ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ. ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΕΤΣΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ, ΟΙ ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ. ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΑ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΛΑΛΙΩΤΗ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΧΙΜΑΚΗ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΔΑ, ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΟΥΚΑΤΟ , ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΑΛΩΤΗ , ΤΟ ΠΑΣΟΚ, ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ ΤΡΩΕΙ ΤΙΣ ΣΑΡΚΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΟΙ ΕΤΙΚΕΤΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ :"ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ"

  9. manos avatar
    manos 08/04/2011 15:21:56

    Μην τους πιστεύετε. Φτιαχτά είναι όλα. Ετσι κι'αλλιώς αυτοί που τώρα "επικρίνουν", τον Μάη του 10 ψήφισαν το μνημόνιο.
    Δηλαδή τώρα το παίζουν όλοι παρτιζάνοι και άντρες?
    Απλά για άλλη μια φορά το κόμμα αυτό δείχνει πόσο γαντζωμένο είναι στην εξουσία.
    Η κυρία Βούρτση, ο κύριος Καίλας, και ο κύριος Ξανθόπουλος δεν θα πιστεύουν ότι υπάρχει καλύτερη ερμηνεία.

  10. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 08/04/2011 15:37:00

    Κάτι το οποίο κολλάει και με την επανεμφάνιση Σημίτη μέσω της συνέντευξης στην "Καθημερινή" είναι η δήλωση της Β. Παπανδρέου κατά την διάρκεια καταψήφισης του Ν/Σ για τα "φρουτάκια" ότι "δεν γίνεται τον ηλεκτρονικό τζόγο, που τον θεωρήσαμε παράνομο επί Κ. Σημίτη να τον νομιμοποιοήσουμε τώρα". Ίσως γι αυτό να διαλέξανε το ανώδυνο, σε σχέση με τα όσα προηγήθηκαν και όσα έρχονται, Νομοσχέδιο, προκειμένου να τονίσουν την αμφισβήτησή τους στον ΓΑΠ.

  11. man8os avatar
    man8os 08/04/2011 16:07:37

    H ειναι θεατρο, η εχουμε ιστορικα γεγονοτα μπροστα μας.

  12. kiki avatar
    kiki 08/04/2011 17:05:21

    Μωρε δεν τους πιστευω αυτους ο ηλιος να ανατειλει απο την δυση.
    νομιζουν με τσαλιμια θα γλυτωσουν την παραπομπη επι εσχατη προδοσια.Αμ δε
    Βεντετα.
    την ζωη μου την ριξανε στην λασπη, το μελλον των παιδιων μας πουλαν την πατριδα χωρις ντροπη χωρις αιδω, Αμ δε, βεντετα.

  13. kp8 avatar
    kp8 08/04/2011 19:14:21

    Και μένα πάντως κάπως μου κάνει περίεργη η σύμπτωση να απεργούν τα μμε και να σφάζονται στο πασοκ. Μήπως απλά βρήκαν την ευκαιρία να σηκώσουν λίγο κεφάλι τώρα που δεν βλέπει και δεν ακούει κανείς ? και μετά πάλι yes sir !

  14. δημης avatar
    δημης 09/04/2011 00:24:18

    ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ.......

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 11/04/2011 11:49:05

    «Δεν έχουμε ανάγκη από καμία ψήφο εμπιστοσύνης. Αυτό που κάνουμε είναι ότι παίρνουμε την ψήφο εμπιστοσύνης, καθημερινά, από τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ.» ~Γιώργος Πεταλωτής (6/4/2011)

    Τι πίνει και στους βουλευτές δεν δίνει;