#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2011 13:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ανιδιοτελής υποστήριξη της συγκυβέρνησης από τον κ. Χατζηγάκη



Έχουμε γράψει πολλές φορές για τα "εξαπτέρυγα" της "συναίνεσης" και της "συγκυβέρνησης" (δώστε μου κι εμένα μπάρμπα καρέκλα υπουργού) στη Νέα Δημοκρατία.  Για "σταγονίδια" θα ήταν βέβαια καλύτερα να γράφουμε , λόγω του ό,τι μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού, αλλά η λέξη αυτή φέρνει κακούς συνειρμούς, μέρες πού είναι.

Ήρθε όμως ένα δημοσίευμα στο "Πρώτο Θέμα" της Κυριακής για να ανοίξει τα μάτια κι εκείνων που δεν βλέπουν  ακόμα τι παίζει στο παρασκήνιο. Εν μέσω λοιπόν χιλιάδων απολύσεων και εφεδρειών, η κυβέρνηση βολεύει 36 υπαλλήλους της ΑΓΡΟΓΗΣ που είχαν προσληφθεί επί Χατζηγάκη παρακάμπτοντας τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ, στον ΟΠΕΚΕΠ.

Να θυμίσουμε ότι οι προσλήψεις των "γαλάζιων παιδιών στην ΑΓΡΟΓΗ" είχαν γίνει προεκλογική σημαία του ΠΑΣΟΚ κατά της κυβέρνησης Καραμανλή;

Να θυμίσουμε ότι μετά την εκλογή της η κυβέρνηση Παπανδρέου απέλυσε 259 εργαζομένους της ΑΓΡΟΓΗΣ με το αιτιολογικό ότι οι προσλήψεις τους ήταν "ρουσφετολογικές", φωτογραφίζοντας εμμέσως πλην σαφώς τον πρώην υπουργό, κ. Σ. Χατζηγάκη;

Προφανώς οι συναινετικοί και οι φίλοι τους δεν χρειάζεται να υποφέρουν όπως οι υπόλοιποι Έλληνες.

Όλα για την φουκαριάρα την πατρίδα γίνονται...ανιδιοτελώς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 05/10/2011 13:44:20

    Ρε παιδιά υπάρχει άνθρωπος που πιστεύει ότι αν ο Σαμαράς τον στείλει το ισοζύγιο ψήφων για την ΝΔ θα είναι αρνητικό? Αν τον βρίσει κιόλας ή αν χειροδικήσει κιόλας σε απευθείας μετάδοση από την τηλ. , η ΝΔ θα πάρει 50 %

    • Orestios avatar
      Orestios @ Tassos 05/10/2011 14:15:17

      Συμφωνώ.
      Κανείς δεν θα λυπηθεί για τον Χατζηγάκη.
      Ο λάκος των πολιτικών αποβλήτων είναι ο φυσικός του χώρος.

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 05/10/2011 13:59:23

    Είναι 67 ετών και βουλευτής επί 34 χρόνια χάρη στα ρουσφέτια του. Πότε θα ξεφορτωθούμε τα βαρίδια τύπου Χατζηγάκης, Γιαννόπουλος θα ηθελα να ηξερα..

    • Αληκτώ avatar
      Αληκτώ @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 05/10/2011 14:11:57

      Αυτό αναρωτιόμαστε όλοι φίλε μου. Γιατί ο Σαμαράς δεν τους στέλνει όλους αυτούς στον αγύριστο. Γιατί διστάζει τόσο πολύ αφού μόνο κακό κάνουν στην ΝΔ. Πότε επιτέλους θα ξυπνήσει η ηγεσία και το κόμμα.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. @ Αληκτώ 05/10/2011 14:18:11

        Έχει ευθύνες ο βάση που τους ψηφίζει..Ας αφήσουμε την καραμέλα πως μόνο η ηγεσία και το κόμμα φτάνει. Ο λαός έχει ευθύνες..

        • ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
          ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 05/10/2011 14:18:44

          Φταίνε εννοώ..όχι 'φτάνει'.

      • Απόστολος avatar
        Απόστολος @ Αληκτώ 05/10/2011 17:52:06

        Πως να το κάνει αφού με τους διορισμούς και τα ρουσφέτια 30 χρόνων έχουν ολόκληρες περιοχές και φάρες (Σαρακατσάνοι) στο χέρι;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 05/10/2011 18:19:07

      Θα τα ξεφορτωθούμε αγαπητέ όταν θα σταματήσουν να υπάρχουν "βόδια" όπως λέει συνσχολιαστής παρακάτω που θα πουλάνε την ψήφο και το μέλλον τους για ένα ρουσφέτι...

  3. mad dog avatar
    mad dog 05/10/2011 14:24:02

    πλάκα κάνετε - μόνο ο Χατζηγακης έχει κάνει ρουσφέτια στη ΝΔ? Ολοι οι νυν άνθρωποι του προέδρου δεν έχουν κάνει ποτέ κανένα ρουσφέτι? Προφανώς θεωρείτε ότι ο χατζηγάκης έχει κάνει καμιά 100,000 προσλήψεις που έγιναν επί ΝΔ. Λιγο αυτογνωσία στη ΝΔ δεν βλάπτει.

    • Αυτόνομος avatar
      Αυτόνομος @ mad dog 05/10/2011 17:40:26

      άλλαξε το νικ σου. "Χαζό πασοκόσκυλο" να αυτοαποκαλείσαι.

  4. ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ avatar
    ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 05/10/2011 14:24:12

    Λοιπόν όπως καταλαβαίνεται Χατζηγάκης--Αρούλης---Κυριάκος---Χατζηδάκης όσον στηρίζουν τον ΓΑΠ τόσο αναβαίνει το ποσοστό και αυτοί στα μπάζα

  5. zame avatar
    zame 05/10/2011 14:43:55

    αυτη η φωτογραφια...ΕΓΡΑΨΕ...αρε ...
    Αλλα & εμεις οταν καταλαβουμε την διαφορα
    μεταξυ της εξιδανικευσης μιας πραξης ..και της αναποφευκτης δυναμικης της ..
    με μια ευλογη και ευνοητη για τους γνωστους λογους ..ροπη ιδιοτελειας.

    διοτι οι "Λασπες Υπαρχουν απο Γενεσης"..
    αυτο δεν σημαίνει οτι πρέπει και να τις "λουστούμε"

  6. ikaros avatar
    ikaros 05/10/2011 14:44:44

    Πάντως μετά την έκθεση Θεσσαλονίκης υπάρχει η εντύπωση πως η ΝΔ έχει κατεβάσει τους τόνους κάτι που θα φανεί βέβαια στη συνέχεια πιο ξεκάθαρα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα είναι καταστροφικό για την αυτοδυναμία.

  7. juliet avatar
    juliet 05/10/2011 14:52:35

    Α,βρε, Καραμανλή μ΄όλους αυτούς προσπαθούσες να σώσεις την Ελλάδα;
    Ανιστόρητοι ,εκεί που έτρωγαν φτύνουν.
    Αντε,Πρόεδρε ,εχουνε και γόνους, μη ξεχάσεις..........Και εσύ να ξεχάσεις, δεν ξεχνάμε πλέον εμείς.

    • anaconda avatar
      anaconda @ juliet 05/10/2011 22:28:51

      Και βέβαια δεν ξεχνάει κανείς, ότι έχουν και γόνους.
      Ήδη έχω εντοπίσει έναν υιό, που θα μπεί στην β΄Αθηνών, με Αρκαδική καταγωγή.

      Αχ, βρε αντώνη, βρε αντώνη.........

  8. zame avatar
    zame 05/10/2011 14:54:45

    το γαμωτο ειναι πως χαμηλωσε το 30% της ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ για την τωρινη κατασταση
    ενω το 70% ...μας την λεει και απο πανω....μαλιστα διεκδικει & την νομιμοποιηση της πραξης..καταγγέλλοντας τα θύματα.

  9. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 05/10/2011 14:55:33

    Απο οτι βλεπω στον τοιχο, το γλεντι εχει και... σπονσορα.

    • juliet avatar
      juliet @ Theoprovlitos 05/10/2011 15:22:51

      Με αποδείξεις ,που λέει και ο χοντρομπένυ,με αποδείξεις ...

    • anaconda avatar
      anaconda @ Theoprovlitos 05/10/2011 22:31:18

      Τα έλεγε ο Τράγκας, αλλά δεν τον άκουγε κανείς.

      Τελικά τέτοια δύναμη επιβολής είχαν αέναντι στον Καραμανλή ή αυτός ήταν αδύναμος?

  10. anideos avatar
    anideos 05/10/2011 15:52:36

    Οταν καποτε ενας Θεσσαλος πρωην Βουλευτης ηταν στα τελευταια του καλεσε τα παιδια του να τους μοιρασει την περιουσια του.
    ΣΤον εναν γιο που ηταν Γεωργος αφησε 300 στρεματα χωραφια, και 100 στρεμματα αμυγδαλιες. Στην κορη του και τον γαμπρο του αφησε 2 τριοροφα στην Αθηνα και καμια 10αρια στα Τρικαλα.
    Στον μικροτερο γιο του που ηταν δικηγορος νομιζω του λεει:
    -Εσενα σου αφηνω 30.000 βοδια
    Με εκπληξη ο μικρος, αλλα και με μεγαλο παραπονο αφου εμηνε στην απ εξω του απαντα
    - Πατερα με ριξες δεν φτανει που δεν μου αφησες τιποτα μου δεινεις και βοδια που δεν εχουμε
    Με εμφαση ο γερος του απαντα:
    -Αυτοι που με ψηφιζουν τι ειναι ωρε;
    Τελος παντων για την ιστορια λενε πως ειναι αληθεια το περιστατικο.
    Ονοματα δεν λεμε εδω για να μην θηχτουν υποληψεις.
    Παρ ολα αυτα και με τη σημερηνη δηλωση για εκλογες απ τον ΓΑΠ,
    ας προσεξει η ΝΔ να μην ξαναβαλει τετοια υποκειμενα στα ψηφοδελτια της.
    Οι εποχες αλλαξαν ριζικα και θελουν νεους πολιτικους με αλλα μυαλα.

    • juliet avatar
      juliet @ anideos 05/10/2011 16:12:32

      :D

    • anaconda avatar
      anaconda @ anideos 05/10/2011 22:34:14

      Τα λές πολύ ευγενικά.
      Καλύτερα είναι να λέμε όλοι, ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΟΔΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑΥΡΟΙ!

  11. ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ 06/10/2011 19:12:58

    Ας τον τελείωσει ο Σαμαράς, να τελειώνουμε με τα κ@λ@παίδια των δρακουλίων