#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/05/2009 16:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αλήθεια για τον Μ. Χριστοφοράκο

Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Ευ. Αντώναρος διέψευσε κατηγορηματικά (έκανε λόγο για μυθεύματα...) πληροφορίες κατά τις οποίες της εξόδου του Μ. Χριστοφοράκου στο Μόναχο προηγήθηκαν μυστικές επαφές με την κυβέρνηση. Δεν έχουμε λόγο να αμφισβητήσουμε την ειλικρίνεια του εκπροσώπου, απλώς υπάρχουν και κανόνες κοινής λογικής τους οποίους καλό είναι να σεβόμαστε.

Κατά τα άλλα και επειδή γράφονται και λέγονται διάφορα απίθανα για τον πρώην επικεφαλής της Ζήμενς Ελλάς, να πως περιγράφουν την ...κατάστασή του, πρόσωπα που είναι σε θέση να επικοινωνήσουν μαζί του: «Η συμπεριφορά του κάθε άλλο παρά ταιριάζει σε έναν φυγόδικο, για τον οποίο έχει ανακοινωθεί ότι υπάρχει διεθνές ένταλμα σύλληψης».

Προσέξτε και τα εξής: Ένα από τα σενάρια που αναφέρουν κατά κόρον τα ΜΜΕ είναι ότι ο κ. Χριστοφοράκος έφυγε από την Ελλάδα για να εξεταστεί στη Γερμανία ως υπήκοος της, προκειμένου να τύχει κι αυτός της ήπιας μεταχείρισης που είχαν και άλλα πρώην στελέχη της Siemens που συνεργάστηκαν με τη γερμανική Δικαιοσύνη. Και βέβαια, για να αποφύγει τις αυστηρότερες ποινές που προβλέπονται στη χώρα μας.

Κάτι τέτοιο όμως δεν επιβεβαιώνεται από τα πράγματα, κυρίως επειδή ο κ. Χριστοφοράκος δεν έχει προσλάβει ποινικούς δικηγόρους. Το γραφείο «Dr. Knut Müller - Rechtsanwälte - Kanzlei für Arbeitsrecht» που έχει ήδη προσλάβει  είναι ειδικευμένο στο αστικό και εργατικό Δίκαιο και είναι εις θέση να εκπροσωπήσει τον κ. Χριστοφοράκο μόνον για την αγωγή που έχει κάνει σε βάρος του η Siemens Γερμανίας, με την οποία του ζητάει την επιστροφή περίπου πέντε εκ. ευρώ. Αυτό ωστόσο, είναι μια αστική διαφορά, ενώ για να ανοίξει και για τον ίδιον υπόθεση, όπως εναντίον των άλλων πρώην στελεχών της Siemens, απαιτούνται άλλου είδους ειδικότητες δικηγόρων.

Κατά τη γνώμη μας, πάντων, ο κ. Χριστοφοράκος μάλλον τελεί υπο καθεστώς σύγχυσης, προφανώς επειδή κάποιο ντηλ χάλασε και αναγκάστηκε να φύγει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 16:59:00

    Δεν μοιάζει να τελεί υπό καθεστώς σύγχυσης.

    Προφανώς το Plan A δεν ευδοκίμησε (deal, απαλλακτικό βούλευμα, ή οτιδήποτε άλλο σχετικό), οπότε υλοποιεί to προσχεδιασμένο Plan B.

    Διαισθάνομαι ότι θα έχει εκπονήσει ήδη και Plan C, D κοκ.

    Ανεξάρτητα από επικοινωνιακές κορώνες, ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν φαίνεται να είναι τυχαίος (ως προς τις ικανότητές του εννοώ)

  2. christos avatar
    christos 25/05/2009 17:15:23

    Μια δική μου σκέψη: αν λέω αν ο Χριστοφοράκος μπει στο πρόγραμμα αμνηστίας της Γερμανικής δικαιοσύνης και αν λέω αν έχει στοιχεία για πολλές γούνες!!! και τα ξεράσει όλα…τότε ποιος ωφελείται;

  3. osaperas avatar
    osaperas 25/05/2009 17:27:10

    Το πιο λογικο για τον Χριστοφοράκο είναι να κάνει παιχνίδι για λογαριασμό αυτών που τον προστατεύουν.

    Ποιοί λοιπόν αυτοί που τον προστατεύουν και τι θα τους ωφελούσε να γίνει στην Ελλάδα;

    Αλλά αυτό θα γίνει όταν ξεπεράσει την σύγχυση που βρίσκεται αυτή την στιγμή επειδή κάποιο ντιλ χάλασε την τελευταία στιγμή

  4. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 17:32:50

    Τα πράγματα έχουν πάντοτε μία σειρά ή μπορούν να μπουν για λόγους ερμηνείας.

    Η εκδοχή μου είναι η ακόλουθη:

    1. Ο ανακριτής διεμήνυσε ότι δεν μπορεί να τον απαλλάξει ούτε καν να μην τον προφυλακίσει.
    2. Ο Χριστοφοράκος διεμήνυσε ότι θέλει να κελαηδήσει.
    3. Οι εμπλεκόμενοι σχεδιάζουν ή εφαρμόζουν τα εναλλακτικά σενάρια (κλείσιμο Βουλής, αναχώρηση για Γερμανία, κλπ)

  5. christos avatar
    christos 25/05/2009 17:40:23

    ή ο Χριστοφοράκος πάει Γερμανία γιατί απλά εκεί θα πέσει στα μαλακά και ομολογεί τα πάντα ΄με στοιχεία στην αδέκαστη Γερμανική δικαιοσύνη...και φυσικά εμείς εδώ στην Ελλάδα θα μάθουμε επιτέλους την αλήθεια….

  6. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 17:46:03

    @5 christos

    σημεό 4 στη σειρά δηλαδή:

    4. ο Χριστοφοράκος πάει Γερμανία γιατί έχει τη δυνατότητα ως Γερμανός υπήκοος να πέσει στα μαλακά και κελαηδάει τα πάντα με στοιχεία στην δίκαιη Γερμανική δικαιοσύνη που δεν θα του τη φέρει

    5. Φυσικά εμείς εδώ στην Ελλάδα θα μάθουμε επιτέλους την αλήθεια της Γερμανικής Δικαιοσύνης, αλλά δεν θα την αποδεχτούμε ως προϊόν συναλλαγής!!!!!

  7. christos avatar
    christos 25/05/2009 17:55:23

    γιατί δυσανασχετείς αγαπητέ μου; τι δεν αποδέχεσαι δηλαδή σ ένα θεωρητικό σενάριό;
    Λέμε ότι θα τα ξεράσει όλα με στοιχεία...αν δεν έχει στοιχεία σαφώς και δεν θα τον πιστέψει κανένας...Από την Γερμανία επίσης δεν θα φοβάται κανένα στην Ελλάδα...προς τι λοιπόν η δυσφορία σου; Εξάλλου δεν είναι ο μόνος που εμπλέκεται σ αυτό τα σκάνδαλο κάποιοι ήδη ομολόγησαν ότι τα πήραν (Τσουκάτος) κάποιοι είναι έτοιμοι να ομολογήσουν …η διασταύρωση του πλέγματος θα μας δώσει πιστεύω την πραγματική εικόνα των συμβάντων…

  8. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 18:05:59

    @7 christos

    Με παρεξήγησες αγαπητέ μου, δεν δυσφορώ καθόλου. Το σενάριό σου δεν είναι καθόλου θεωρητικό και δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει στοιχεία.

    Στο σημείο 4 δεν διαφωνώ μαζί σου και δεν με ενδιαφέρει ο λόγος για τον οποίο θα το κάνει ο Χριστοφοράκος (για το συμφέρον του και καλά θα κάνει)

    Στο σημείο 5 απλώς πρόσθεσα ότι το ελληνικό σύστημα είναι σε θέση να προπαγανδίσει ότι αυτά που θα αποδεχθεί η γερμανική δικαιοσύνη δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί υπάρχει συναλλαγή Χριστοφοράκου-Γερμανικής Δικαιοσύνης.

    Θα κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια δηλαδή, το ελληνικό σύστημα και θα προβληματίσει τους υπηκόους του.

    Το θεωρείς απίθανο?

    Και δεν πρέπει κάποιος να δυσφορεί ή να προετοιμάζεται και για αυτό?

  9. christos avatar
    christos 25/05/2009 18:10:29

    δεν διαφωνώ μαζί σου.
    Απλά ο όρος “Ελληνικό σύστημα” μου φαίνεται πάρα πολύ ευρύς.. Γιατί να διαφωνεί με την Γερμανική δικαιοσύνη κάποιος που δεν εμπλέκεται στο σκάνδαλο αυτό;

  10. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 18:20:29

    @christos

    Θα με τρελλάνεις.

    Δεν ζούμε στη χώρα με τις φοβερές ιδιαιτερότητες, στην οποία δεν έχουν καμμία εφαρμογή οι θεωρίες και πρακτικές της εσπερίας, που δεν μπορεί οτιδήποτε να ισχύει χωρίς συναλλαγή ή ιμπεριαλιστική ή άλλη μεθόδευση?

    ΥΓ: Δεν ζούμε στη χώρα της αέναης ανακάλυψης του σπασμένου τροχού, που θεωρούμε ότι ανταποκρίνεται στις ιδιαιτερότητές μας, οπότε προκρίνουμε πάντα τον αραμπά του σπασμένου τροχού!!!

    ΥΓ: Ο αγωγιάτης όμως είναι πάντα πρώτος, στον αραμπά με τους σπασμένους τροχούς!!!

  11. Mayri Trypa avatar
    Mayri Trypa 25/05/2009 18:20:37

    Κανένας έχει σκεφτεί ότι κινδυνεύει η ζωή του στην Ελλάδα;

  12. christos avatar
    christos 25/05/2009 18:26:59

    μην τρελαίνεσαι κάτι μπορεί αλλάζει τώρα που βγαίνουν όλα στη φόρα...

  13. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 18:39:28

    @12 christos

    Μακάρι, αν και το ζητούμενο για μένα από την ιστορία είναι το εξής:

    ΗΠΑ αξία προμήθειας ή έργου 100, κόστος Δημοσίου π.χ. 105
    Γερμανία αξία προμήθειας ή έργου 100, κόστος Δημοσίου π.χ. 105
    ....

    Ελλάδα αξία προμήθειας 100, κόστος Δημοσίου=?

    Αν μπορεί να βοηθήσει ο Χριστοφοράκος σ' αυτό να του βγάλουμε και το καπέλο.

    Αν είναι ότι τα πήρε ο Τσουκάτος για το κόμμα, αλλά δεν ξέρω που τάδωσε, ή τα πήρε ο λογαριασμός που μου υπέδειξε ο ανθυποσύμβουλος του υπουργού για το κόμμα, αλλά δεν ξέρω που τάδωσε, αφήστε το καλύτερα!!!

  14. christos avatar
    christos 25/05/2009 19:11:31

    ΛΈΜΕ ΤΏΡΑ ΠΩς ΘΑ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΊΑ...
    υπάρχει περίπτωση να μην τα πήρε ο Τσουκάτος και να παραδέχεται πως τα πήρε; όχι αγαπητέ μου...

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/05/2009 19:21:24

    Καθεστώς σύγχυσης? Αμφιβάλλω. Ο Χ είναι έξυπνος άνθρωπος και στην θέση του δεν θα ήθελα καθόλου να είμαι ο αμνός που θα άρει τις αμαρτίες του κόσμου.

    Για σκεφτείτε το... Η Ζήμενς (ο εργοδότης) λάδωνε. Οι υπουργοί και οι υπάλληλοι λαδωνόταν. Ο Χριστοφοράκος ήταν ο ενδιάμεσος. Χωρίς να ξέρω τα προσωπικά του λεφτά, ξέρω ότι ό,τι ακούγεται ότι έχει αγοράσει είναι από μοκροαστικά έως upper middle class. Καμμία σχέση με τα 50 στρέμματα των 20 εκατ δρχ το στρέμμα της Μυκόνου ή κάτι νεο-λαθρεμπόρων.

    Βολεύει τον Λυκουρέζο να φταίει ο αρχαίος Τσουκάτος, ο αρρωστος συνταξιούχος του ΟΤΕ και ο Χριστοφοράκος. Και εγώ στην θέση σου Χριστοφοράκο θα έφευγα αλλά θα έλεγα και άει σιχτίρ, δυνατά για να ακούσουν (Τώρα αν τα έπιανε και αυτός, φαίνεται ελληνοποιήθηκε)

  16. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 19:30:21

    @14

    Ποιός τα πήρε και πόσα τα ξέρει ο Herr Doctor με το νι και με το σίγμα, με ακρίβεια 100%, εγώ τουλάχιστον δεν έχω καμμία αμφιβολία γι' αυτό.

    Όμως εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αυτό. Αν έγινε με τα θεσμοθετημένα παγκοσμίως ΟΚ.

    Αν παρέδωσαν έργο αξίας 100 και εισέπραξαν 105, από τα οποία τα 5 ήταν ετεροδοσοληψίες (κοινώς μίζες) και αν αυτή είναι η παγκόσμια πρακτική, προσωπικά δεν έχω πρόβλημα.

    Όμως γιατί τους έβγαλαν στη σέντρα οι ΗΠΑ? Προφανώς γιατί παραβίασαν την εθιμική (άγραφα θεσμοθετημένη) πρακτική. Δηλαδή ενώ περίμεναν για έργο 100 να πληρώσουν 105, ανακάλυψαν ότι οι μάγκες δίνανε έργο 95 και κάτω και εισέπρατταν 105, διπλασίασαν δηλαδή τις ωφέλιμες πληρωμές.

    Εδώ ποιά είναι η σχέση αξίας έργου/ωφέλιμες πληρωμές? Μήπως αντί 100/5 είναι π.χ. 50/55?

    Αυτό θέλω να μας πει ο Herr Doctor (αυτό είναι που ξέρει καλά) ώστε να βελτιωθούμε στο μέλλον (να πληρώνουμε 100 για έργο αξίας 100 είναι αδύνατο μέχρι παγκοσμίως να εξαλειφθούν οι ωφέλιμες πληρωμές, θα πάρει κάποιες 10άδες χρόνια ή/και αιώνες)

  17. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 25/05/2009 19:46:50

    Βρε παιδια, που ειναι η περιβοητη αρχη προστασιας προσωπικων δεδομενων; Οταν προκειται για κανενα κλεφτρονι'η ακομη και για καποιον λαθρομεταναστη που κατηγορειται για εγληματικη πραξη/ενεργεια ειναι ανενδοτη στην προστασια των προσωπικων του δεδομενων και δεν επιτρεπει ουτε η εθνικοτητα του να αναγραφει και γι' αυτο βλεπουμε "αλλοδαπος εκανε τουτο", "αλλοδαπος εκανε το αλλο". Τωρα που τα προσωπικα δεδομενα του Χριστοφορακου σερνονται κυριολεκτικα στο δρομο, που ειναι οι κερβεροι της εν λογω αρχης;
    Ειναι αυτονοητο οτι ειμαι εναντιον οποιουδηποτε περιοριρισμου της ελευθερης εκφρασης και η ως τωρα "δραση" της αρχης αποδεικνυει σαφεστατα οτι αποτερος στοχος εκεινων που τη θεσπισαν ηταν αποκλειστικα το εκ προοιμιου φιμωμα καθε ελευθερης φωνης. Η περιπτωση Χριστοφορακου την εθεσε ουσιαστικα στο περιθωριο και απο την πλευρα αυτη μπορει να θεωρηθει ως μια συνεισφορα του, επειδη εφεξης θα λειτουργει σαν ενα ειδος δεδικασμενου.

  18. theo1611 avatar
    theo1611 25/05/2009 19:46:52

    @15 Αρχαιοπτέρυγα

    Πές τα αγαπητέ αρχαίε, γιατί εδώ θα τρελαθούμε τελείως.

    Ο Χ έκανε τα πάντα με αποτελεσματικότητα μέσα στους περιορισμούς που επέβαλαν η μητρική εταιρεία και το περιβάλλον δραστηριοποίησής της στην Ελλάδα. Προφανώς διασφαλίζοντας με αποδεικτικά στοιχεία τα συμφέροντα της εταιρείας που τον εμπιστευόταν γι' αυτό το λόγο απόλυτα. Ό, τι κέρδιζε ο ίδιος ππροσωπικά ήταν αποδεκτή ανταμοιβή γι' αυτά που κέρδιζε η εταιρεία!!!

    ΥΓ: Γι'αυτό και μάλλον τα έχει πάρει στο κρανία, χωρίς καμμία σύγχυση, συμφωνώ απόλυτα.

  19. outis avatar
    outis 25/05/2009 21:15:44

    @15 @ 18

    Nai, alla ta voumera leve álla apo auta pou grafei o Arxaiopteryx. Exoume loipov kai leme: 50 stremmata x 20 ekat. drx. / stremma = 2,9 ekat. euro. Diáfora arthra stov snmerivo typo ektimouv ta akivnta pou apektnse o X sta 2 - 3 ekat. euro pragmatikn axia. Pws loipov 'kammia sxesn' ?

  20. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/05/2009 21:28:49

    καλοί μου άνθρωποι, δεν είμαι εφοριακός ή συμβολαιογράφος, ούτε ξέρω τα προσωπικά οικονομικά του οποιουδήποτε, πόσο μάλλον του Χ.

    Απλά λέω, ότι τυχαίνει να ξέρω τι αγόρασε σε πολυδιαφημισμένες κτηματικές συναλλαγές. Αυτό που αγόρασε ήταν όχι απρόσιτο για οποιονδήποτε yuppie. 4 η 8 στρέμματα των 4 ή 5 εκατ δρχ. το στρέμμα, ή, πες, 40 εκατομ δρχ., πριν 6-7 χρόνια. Πολλά λεφτά για τον φτωχό καστανά, αλλά τρίχες για οποιοδήποτε διευθυντικό στέλεχος, και με το συμπάθειο.

    Που το ξέρω? Τα είχα δει και δεν μου άρεσαν γιατί θεωρούσα ότι θα πλάκωνε η σαρα και η μάρα. Ο αρχαιοπτέρυξ είναι αντικοινωνικό πτηνό. Μου ζητούσαν 4,5 εκατ το στρέμμα, πριν από οποιοδήποτε παζάρι. Άκουσα ότι πουλήθηκαν 5-6 μήνες αργότερα. Το ποσό που λες, 2-3 εκατ. ευρώ, αγόραζε τότε το μισό νησί.

  21. outis avatar
    outis 25/05/2009 21:52:47

    Kale mou anthrwpe, dev to lew egw. To grafei o typos. Ka8nmerivn, av 8ymamai kala n Eleytherotypia. Twra, av ta 40 ekat. drx. egivav mesa se 6-7 xrovia 3 ekat. euro = 1 dis drx. paw passo.

  22. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/05/2009 22:07:03

    είπα μόνο πόσο έκαναν τα χωράφια 5-6 μήνες πριν τα πάρει ο Χ... Εξ άλλου, δεν έχει σημασία. Ο κομιστής ήταν. Εντολές και επιθυμίες ικανοποιούσε, εντολές του εργοδότη του και επιθυμίες των πελατών του. Παράνομο, δίχως άλλο, αν έγινε, αλλά...

    Όσο για την Καθημερινή, ρώτα την πόσο πάνε τα οικολογικά μονοπύθμενα. Η Ελευθεροτυπία, θα έπρεπε να ξέρει. Ο Φυντανίδης έχει ένα λίγο πιο ακριβό χωράφι από την άλλη πλευρά του κάβου.

  23. gohome avatar
    gohome 25/05/2009 22:15:13

    Α ρε Χριστοφοράκο.. Τους έχεις κάνει όλους να ψάχνονται για την επόμενη κίνησή σου. Και είμαστε όλοι σίγουροι ότι θα το απολαμβάνεις δεόντως.. Ενας όμως από όλη αυτή την ιστορία φαίνεται ότι φορούσε πραγματικά τα παντελόνια... και αυτόν τον κλείσανε μέσα.. ελπίζουμε ότι δεν θα πληρώσει μόνο αυτός το μάρμαρο.. γιατί δεν το αξίζει.. γεια σου ρε Πρόδρομε να είσαι καλά εκεί που βρίσκεσαι

  24. zaza avatar
    zaza 25/05/2009 22:27:39

    O X μόλις ετών 42 έγινε ο CEO της Ζημενς Ελλάδος. Για πρώτη φορά επικεφαλής θυγατρικής ΜΗ Γερρμανός.

    Προηγουμενα σε ηλικία γύρω στα 34-35 CEO Siemens-Nixdorf με εκπληκτικά αποτελέσματα στην θητεία που τον οδήγησε επικεφαλή της Ζήμενς Ελλάδος.
    Το επόμενο βήμα ήταν να προταθεί να μπει στο ΔΣ του παγκόσμιου ομίλου και θα είχε γίνει αν δεν ξεσπαγε το σκάνδαλο.
    Επίσης να μην ξεχνάμε ότι είναι και κάτοχος PHD αρα και master εκτός του βασικού πτυχίου και όμως σε ηλικία μόλις 34 στεφθηκε CEO.
    Πιστεύετε ότι αυτό το άτομο είναι τυχαίο μόνο από τα παραπάνω που σας γράφω??
    Ο ανθρωπος φημολογείται ότι είναι το λιγότερο ευφηέστατος, όχι μόνο έχει πλάνο Α,Β κλπ. αλλά και 15 για contigencies.
    Ένα είναι σίγουρο αυτός δεν θα χάσει

  25. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 25/05/2009 22:44:07

    Και γιατι να τα πει ολα;
    Ποιος θα τον αναγκασει;Οι Γερμανοι;Και γιατι παρακαλω;Αυτοι,τη δουλεια τους κανανε δινοντας φραγκα σε διαφορους,για να παιρνουν τις δουλειες.
    Αρα τους συμφερει να τα κουκουλωσουν.
    Το πολυ πολυ,να παρει καμια ποινη με αναστολη αλα Σικατσεκ.
    Αλλα δεν σας καταλαβα με το αγχος σας να κλεισετε μεσα το Χριστοφορακο.Αυτος,εδινε λεφτα,σε απλωμενα χερια.Αυτοι που τα επαιρναν,εχουν απαλλαγει ηδη με νομο που ψηφισαν οι ιδιοι.
    Θα θελάτε να εισαστε εσεις,στη θεση του Χριστοφορακου,που ειναι ο μεσος Ελλην κάνων δουλεια με το Δημοσιο;
    Ξερω τι λεω τωρα.

  26. Vass avatar
    Vass 25/05/2009 23:10:25

    Τι μου θύμισες Αρχαίε για το αγρόκτημα του Σεραφείμ που έχει παρεπιμπτόντως κι ελικοδρόμιο. Μάλιστα είχε προσπαθήσει να αποτρέψει τη διάνυξη του δρόμου προς την παραλία ώστε να μην ενοχλούνται η κυρία Βεντουράκη (που αφουγκράζεται τον κοσμάκη) κι οι υψηλοί καλεσμένοι που έφταναν από αέρος όπως η Βάσω κι άλλοι εκσυγχρονιστές.
    Κάθε λουόμενος όφειλε να κατουρήσει στην αναρρόφηση του αγωγού που τροφοδοτούσε με νερό την πισίνα. Ήταν ο μοναδικός τρόπος να αποκτήσει θεραπευτικές ιδιότητες η κολυμβήθρα του Τύπου που ήλεγχε τότε την εξουσία...

  27. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/05/2009 23:15:53

    το αστείο είναι ότι σπιτάκι του Σεραφείμ το έχουν λογοκρίνει και από το google earth... μόλις έψαξα και δεν υπάρχει... Τα σπίτια των άλλων, ακθώς και τα χωράφια του Χ, όλα εκεί.

  28. outis avatar
    outis 26/05/2009 00:17:36

    @24 zaza

    Xwris va thelw va meiwsw ta diavontika prosovta tou X, prepei va pw oti auta dev eparkouv gia va exngnsouv autn tnv exelixn. Kalos epistnmwv, vai, alla tetoioi kai kalyteroi ypnrxav kai yparxouv kata vtouzives. Ekeivo pou epaixe apofasistiko rolo kai exei diafygei tns prosoxns ekeivwv pou twra paragouv thrylous, eivai o gamos tou, asxeta av twra exei dialythei. Pavtreutnke tnv korn tou basikou metoxou tns Nixdorf Tourkias. O gamos egive stnv Kwvstavtivoupoln parousia olns tns afrokremas tou Tourkikou ploutou (Koc klp.) Apo ekei kai n eisodos stnv Nixdorf, sta avwtata klimakia evvoeitai. Ta ypoloipa eivai isws se megalo bathmo kai proswpikn axia. Omws, xwris tov katallnlo gamo, mporei kai twra va ergazotav stn SIEMENS, alla mallov xtypwvtas kwdika...