#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/11/2011 16:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αθλιότητα έχει τα όριά της: αυξάνουν τα τιμολόγια της ΔΕΗ



Η αναλγησία σε όλο της το μεγαλείο και όσοι περίμεναν ότι ο Παπαδήμος θα κάνει θαύματα τώρα θα καταλάβουν καλά τι συμβαίνει.

Σύμφωνα με πληροφορίες, πριν από λίγη ώρα ο Γ. Παπακωνσταντίνου επιβεβαίωσε τα σενάρια για μεγάλη αύξηση στα τιμολόγια της ΔΕΗ και μάλιστα άμεσα, από τον Δεκέμβριο. Η αύξηση θα είναι σε διψήφιο ποσοστό οπότε αντιλαμβάνεται κανείς τι σημαίνει για εκατομμύρια Ελληνες.

Την ώρα που σπεύδουν να πληρώσουν το χαράτσι, την ώρα που προσπαθούν να κάνουν διακανονισμό για να μπορούν να πληρώσουν το ρεύμα τους σε δόσεις, έρχεται η ΔΕΗ και αυξάνει τα τιμολόγια κατά 10% τουλάχιστον. Μα ποιος εργαζόμενος ή συνταξιούχος πήρε αύξηση 10%;

Αντίθετα, περικοπές πήρε.

Η αθλιότητα έχει τα όριά της κ. Παπακωνσταντίνου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Flatliner avatar
    Flatliner 23/11/2011 16:51:42

    Η ανταμοιβή της ΔΕΗ για τον ρόλο της ως φοροεισπράχτορα του πασοκ.

  2. zio7 avatar
    zio7 23/11/2011 16:52:39

    μα κάποιος θα πρέπει να ταϊζει το κηφηναριό και να δίνει αντίστοιχα περιθώρια αυξήσεων στον "ανταγωνισμό".

    • σιδεράκιας avatar
      σιδεράκιας @ zio7 23/11/2011 22:35:38

      Στη δεύτερη φράση φίλε μου τα είπες όλα!!!

  3. φως avatar
    φως 23/11/2011 16:56:49

    Πρέπει να πληρωθούν τα φωτοβολταϊκά και οι ανεμογεννήτριες των χρηματοδοτών μας.

  4. petros avatar
    petros 23/11/2011 16:57:29

    Οι δύο υπουργοί Παπακωνσταντίνου και Βενιζέλος έχουν βυθίσει με την ανικανότητά τους την Ελλάδα και οδηγούν σε εξέγερση τον ελληνικό λαό, ακόμα και τα ίδια τα στελέχη και ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ.Ο λαός θα τους στείλει σύντομα το λογαριασμό αυξημένο... Ελπίζουμε πλέον στη δικαιοσύνη, να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να τους σταματήσει...

  5. smash avatar
    smash 23/11/2011 16:59:43

    Αυτη την κυβέρνηση δεν στήριζει ο Σαμαρας, τι φωνάζουμε τωρα?

  6. Απορία avatar
    Απορία 23/11/2011 17:06:12

    Εαν είναι αλήθεια ή είναι ηλίθιοι ή προσπαθούν να διαλύσουν τον κοινωνικό ιστό της χώρας, δηλαδή προσπαθούν να διαλύσουν την χώρα.
    Βέβαια υπάρχει η περίπτωση να ισχύουν και τα δύο.

    Όπως και να'χει, για αλλοθι σε τυχόν δικαστήριο δεν πιάνεται τίποτα από τα τρία...

    • ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
      ΑΓΡΟΤΗΣ @ Απορία 23/11/2011 17:14:28

      Ελα ....... δεν σε πιστεύω. Μήπως το κάνει για να αγοράζουμε ενέργεια γερμανική από τον ήλιο τον ελληνικό? Εμπρός όλοι στα φωτοβολταικά...... όχι στην εγκατάσταση αλλά στην παραγωγή.

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΑΓΡΟΤΗΣ 23/11/2011 17:22:41

        μην σε απογοητεύσω, αλλά μετά τους αμερικάνους, ετοιμάζονται για ζόρια ΚΑΙ οι Κινέζοι, ΚΑΙ οι Γερμανοί. Για αυτό σκίζονται να μας χώσουν Helios. Να κάνουν μερικές βάρδιες ακόμα.

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/11/2011 17:08:53

    καλύπτουν τρύπες ΔΕΣΜΗΕ για αεριάδες (οι φίλοι μας) και Πράσινη Ανάπτυξη. Όταν το λιγνιτικό κάνει 35, το αέριο 65, το αιολικό 100 και το φ/β της ταράτσας 500,, ποιός τα πληρώνει;;;

    Kαι ακόμα... εκτός εάν τα κόψουν όλα και διώξουν τους "πράσινους επενδυτές" (κλέφτες του λεω εγώ), ακόμα, άλλα τόσα, κι άλλα τόσα.

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ archaeopteryx 23/11/2011 18:00:12

      Μά αυτές είναι οι πρώτες μικροαυξήσεις. Γιατί τόση φασαρία;
      Η πράσινη «ανάπτυξη» απαιτεί καί «πράσινο» ευρώ.
      Οι αυξήσεις στό μέλλον θά είναι εξωπραγματικές.
      Μέ τήν αιτιολογία τής προστασίας τής εγχώριας βιομηχανικής παραγωγής (στήν ουσία σωστἠ) από τό υπερβολικό ενεργειακό κόστος, οι μελλοντικές αυξήσεις θά είναι αντιστρόφως ανάλογες τής κατανάλωσης.
      Θά τά κονομήσουν ενδιάμεσα μερικές δικές μας εταιρείες εμπορίας καί παροχής τεχνικών συμβουλών, οι Τράπεζες καί θά στηρίξουμε καί τούς μισθούς τών χωρών παραγωγής τών φωτοβολταϊκών, ανεμογεννητριών καί λοιπών συναφών.
      Στό μέλλον μπορεί νά γίνει καί μιά εξεταστική επιτροπή τής βουλής γιά τό ενεργειακό σκάνδαλο τής «πράσινης» ενέργειας. Θά τό κόψουν, θά τό ράψουν καί θά ζητήσουν περισσότερες θυσίες από τούς μή έχοντες.
      Μήν ξεχνάμε ότι τό κράτος έχει συνέχεια καί «τιμά» τήν υπογραφή του. Όταν θέλει.

    • Απορία avatar
      Απορία @ archaeopteryx 23/11/2011 18:25:27

      Ρε δεν λέτε πάλι καλά που μας γεμίζουν με φτερωτές και τελάρα οι γερμαναράδες.

      Για φανταστείτε να είχαν κανένα κάλο με τα βιοκαύσιμα και να μας έφερναν εδώ με αγωγούς όλα τα βοθρολύμματα και τα σκατά της ΕΕ για επεξεργασία και μετατροπή;

      Σκέψου να πληρώνεις στη ΔΕΗ κανένα σκατοτέλος. Θα ήταν όπως τα παλιά τα χαρτόσημα μόνο που για εικόνα δεν θα είχε κάποιο θυρεό αλλά μια κουράδα...

  8. katalytikos avatar
    katalytikos 23/11/2011 17:25:09

    ... και που ν΄αρχίσει και το HELIOS!!!!!!!!!

  9. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 23/11/2011 17:39:54

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ!!!
    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΕΤΟΙΟΥ ΧΑΡΑΤΣΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ "ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ" ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΞΗΣΕΙΣ.
    ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΟ 95% ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΙ ΘΑ ΓιΝΟΤΑΝ;
    ΘΑ ΕΚΟΒΑΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;;...
    ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑΝ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΥΝ ΑΥΞΗΣΕΙΣ;;;...

    • The Saint avatar
      The Saint @ ΜΑΝΙΑ 23/11/2011 18:18:13

      Μανια εσύ καλά τα λές, γιά κοίτα λίγο τα post σε αυτή την ανάρτηση...
      Υπάρχουν κάποιοι που αναρωτιούνται ΑΚΟΜΗ, αν πρόκειται γιά ηλίθιους, η γιά εντεταλμένους με σκοπό την κοινωνική διάλυση της χώρας...
      Τα ίδια έγραφα και προχθές σε άλλη παρόμοια ανάρτηση.
      Μα όταν υπάρχουν άνθρωποι που αναρωτιούνται αυτό το πράγμα, μετά εσύ αναρωτιέσαι τι θα γινόταν αν κανείς μας δεν πήγαινε να πληρώσει?
      ΠΟΙΟΙ έχουν φθάσει σε αυτό το επίπεδο νόησης, γιά να σκεφτούν να το πράξουν?
      Επειδή στο "τέλος ξυρίζουν το γαμπρό" τότε θα δούμε όλοι μας ΠΟΙΟΙ είναι οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ηλίθιοι...
      Γιά την ώρα ας ετοιμαστούμε γιά μιά ακόμη παρα φύσιν σεξουαλική συνεύρεση, έχοντας τον παθητικό ρόλο....

      σ.σ. Είχε δίκιο κάποτε ένας ιταλός πορνοστάρ που σε συνέντευξή του είχε δηλώσει γιά τους Ελληνες "εραστές" του καλοκαιριού, ότι: "Οι Ελληνες είναι μ@λ@κ€$"
      Είμαστε, και ΠΟΛΥ μάλιστα!!!!

  10. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 23/11/2011 17:42:23

    ΒΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!

  11. Ariadne avatar
    Ariadne 23/11/2011 18:14:27

    Εκτός απο όλα αυτά που αναφέρονται πιό πάνω, εγώ νομίζω οτι οι αυξήσεις είναι στα πλαίσια των προσυμφωνημένων, για να γίνουν τώρα αυξήσεις και μετά να πουληθεί(ή ξεπουληθεί) η ΔΕΗ στους Γερμανούς ή άλλους επενδυτές, με έτοιμες αυξήσεις οπότε δέν θα επωμισθούν αυτοί το κόστος των διαμαρτυριών μας.
    Είναι αισχροί ! Ντροπή τους ! - Αλλά τί λέω τώρα ! Σιγά μην ντραπούν. ΄Αραγε πόσα θα πάρουν απο τους αγοραστές για αυτή τους την υπηρεσία ;

  12. Orestios avatar
    Orestios 23/11/2011 18:15:10

    Σίγουρη μπίζνα, πολύ καλυτερη από αυτή των ΜΚΟ.
    Σταθερό εισόδημα για απατεώνες και φουλ παραμύθα (με μπόλικη ενοχή) για τα κορόιδα που πληρώνουν.
    Αυτή είναι η πράσινη ανάπτυξη που όλοι αγαπήσαμε

  13. theo1611 avatar
    theo1611 23/11/2011 18:23:27

    O Παπακωνσταντίνου είναι μία ιδιαίτερη περίπτωση.

    Αποδέχθηκε να αναλάβει το Υπουργείο Οικονομικών της χώρας σε περίοδο κρίσης, χωρίς να έχει ούτε ένα ένσημο ευθύνης σε κανονική περίοδο οικονομικής διαχείρισης οπουδήποτε.

    Που πας ρε Καραμήτρο?

    Είχε πάμπολλες ευκαιρίες στη συνέχεια να πεί ότι αδελφέ δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος γι' αυτή τη δουλειά, δεν έχω εμπειρία (δέσμευση της χώρας με την υπογραφή του και μόνον).

    Δεν παραιτήθηκε με αξιοπρέπεια όχι για τα λάθη του ένεκα της απειρίας του, αλλά από την επιβεβλημένη αυτογνωσία δημοσίου ανδρός για το μέχρι που μπορεί να ανταποκριθεί στη συγκεκριμένη συγκυρία.

    Αυξήσεις τιμολογίων ενέργειας (σε ευρώ) σε περίοδο βίαιης εσωτερικής υποτίμησης και αστάθειας της ευρωζώνης, εφόσον τις εισηγείται, όχι μόνον επιβεβαιώνουν τα προηγούμενα, αλλά τα ενισχύουν.

  14. φως avatar
    φως 23/11/2011 18:26:49

    Μια πολύ καλή περιγραφή από αυτό που θα επακολουθήσει:

    http://en.wikipedia.org/wiki/California_electricity_crisis

    ειδικά το κομμάτι για Market manipulation.
    Οι καλιφορνέζοι τους κυνηγήσανε. Εμείς;

  15. DIM avatar
    DIM 23/11/2011 19:14:40

    Η ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ,ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΛΗΓΕ 22/11.ΣΤΙΣ 21/11 ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΕΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 13/12 . ΚΑΛΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΜΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ. ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΕΗ, ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΟΡΗ ΒΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΣΚΕΙΤΑΙ.

  16. Leonidas avatar
    Leonidas 23/11/2011 19:23:53

    Δυστυχώς, ο ελληνικός λαός είναι ναρκομανής - στο τελευταίο στάδιο της εξαθλίωσης.
    Οπως κι ο ναρκομανής, που δεν καταλαβαίνει πιά τίποτα, και κάνει τα πάντα, εκπορνεύεται, κλέβει, κτλ., έτσι και οι Ελληνες.
    Εξακολουθούν να πιστεύουν στους ίδιους και τους ίδιους πολιτικούς που τους εξαθλίωσαν, γιατί αυτοί θα τους εξασφαλίσουν '' την 6η δόση'' τους .
    Να δούμε, όταν σύντομα δεν θα μπορούν οι Ελληνες να πάρουν τη ''δόση'' τους, αφού όλα περικόποτονται και τα αγαθά , οι υπηρεσίες, και οι φόροι ακριβαίνουν, θα καταλάβουν πιά ότι για όλους τους πολιτικούς-εμπόρους ναρκωτικών, είναι απλά αναλώσιμα σκουπίδια?

  17. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/11/2011 19:33:41

    Και μεσα στην καλή χαρά, μαντέψτε ποιοί έχουν τρομάξει ότι πρέπει και αυτοί να πληρώνουν έκτακτους φόρους και να πάρουν αναδρομικά: Οι αιολικοί!

    http://archaeopteryxgr.blogspot.com/2011/11/blog-post_5197.html

  18. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 23/11/2011 19:38:26

    Εαν πραγματι επαληθευτουν οι πληροφοριες,ο ανθρωπος με την αλλαγη της κυβερνησης μαζι με αρκετους αλλους,πρεπει να προσαχθει σε ειδικο δικαστηριο και εαν την κοπανησει να εκδοθει ενταλμα της Ιντερπολ.
    ΓΑΠ-ΠΑΠ- ΜΠΕΝΥ ειναι τα τρια κακα της μοιρας μας και οι αιτιοι της εξαθλιωσης μας.

  19. TARAMAS avatar
    TARAMAS 23/11/2011 19:42:47

    Οι λέξεις πρωτόκολλο Κιότο, βρώμικη παραγωγή ενέργειας από λιγνίτη, υπέρογκα πρόστιμα CO2 στις χώρες που επιμένουν ¨βρώμικα¨ σας λέει τίποτα; Οι ΑΠΕ σας έφταιξαν...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ TARAMAS 23/11/2011 19:54:29

      φίλε TARAMAS, έχω βάλει τον a.vulgaris και το ψάχνει. Μου είπε να σου πώ ότι το Κυότο πέθανε. Λήγει του χρόνου , οι 2-3 μεγάλοι λένε "τσου", η Κίνα κάνει τον Κομφούκιο, και η ΕΕ δεν έιναι και τόσο σίγουρη, ή θέλει να ...ξεκουραστεί για λίγο. To CCX είναι πεθαμένο εδώ και καιρό, και τα Ευρωπαϊκά αντίστοιχα έχουν πάει κάτα από τα 10 εδώ και μέρες (8,43 τώρα που μιλάμε). Οι χώρες της Ανατολικής Ευρώπης θα πούνε σαγιονάρα στον φόρο άνθρακα, και εκτός εάν ΕΣΥ θα εισπρατεις πρόστιμα, οι εισπράκτορες μάλλον θα τελειώσουν. ΜΗΝ μας τρομάζεις λοιπόν, ΔΕΝ μασάμε.

      Αλλά θα σου δώσω επιχειρήματα. Μπορούμε και Πρέπειο να βάλουμε ΑΠΕ για να μην λιώσουν οι πάγοι στο Κιλιμαντζάρο. Χαχαχαχαάααα. Ασε που "διέρευσαν" και άλλα emails από το climategate. Θα πάω στο Durban για ρεπορτάζ.

      Θα μείνεις εσύ και το σούργελο στην Αυστραλία να ασχολείστε με τον φόρο άνθρακα.

      • TARAMAS avatar
        TARAMAS @ archaeopteryx 23/11/2011 20:04:29

        Να σου δώσω εγώ επιχειρήματα: Επτά στους δέκα θανάτους στην ευρύτερη περιοχή της Πτολεμαίδας οφείλονται σήμερα σε καρκίνο ή σε θρομβοεμβολική νόσο (έμφραγμα, εγκεφαλικό, πνευμονική εμβολή) και μόλις τρεις στους δέκα αποδίδονται σε άλλες αιτίες! Τα κρούσματα καρκίνου είναι κατά 16 % περισσότερα σε σχέση με το 1950 και ο αριθμός αυξάνεται κάθε δεκαετία με ρυθμούς γεωμετρικής προόδου.
        Στην Ακρινή Κοζάνης, των χιλίων κατοίκων, που βρίσκεται δίπλα από τον σταθμό Αγίου Δημητρίου (που καταλαμβάνει την πρώτη θέση στη λίστα των 30 «βρώμικων» μονάδων παραγωγής ενέργειας στην Ευρώπη), η θνησιμότητα από καρκίνο είναι τετραπλάσια σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα. Για μετακινούμενα χωριά άκουσες τίποτα;
        Κατά τα άλλα αστειάκια με το Κιλιμάντζαρο...

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ TARAMAS 23/11/2011 21:14:20

          To επιχείρημα των καρκίνων της Πτολεμαϊδας, των οποίων έχω γνώση, είναι, με συγχωρείς, το χυδαιότερο και φτηνότερο επιχείρημα υπέρ των αιολικών

          http://archaeopteryxgr.blogspot.com/2011/11/blog-post_3905.html

          Η κακή διαχείριση, η έλλειψη φίλτρων προκαλεί καρκίνους. Τα αιολικά ούτε τους θεραπεύουν και κυρίως ΔΕΝ τους προλαμβάνουν.

  20. Θηβαίος avatar
    Θηβαίος 23/11/2011 19:47:14

    Πριν μερικές εβδομάδες είχα γράψει για τη μεγάλη φούσκα των Φ/Β, που ετοιμάζει το ΠΑΣΟΚ και ότι το μάρμαρο θα το πληρώσει η επόμενη κυβέρνηση, της Νέας Δημοκρατίας.

    Αρχίζουν τις προετοιμασίες για να μεταφέρουν το κόστος στους καταναλωτές, που θα πληρώσουν τον λογαριασμό με τις εμμονές του GAP για τη πράσινη ανάπτυξη και τα πράσινη άλογα, δυστυχώς.

  21. Enzo avatar
    Enzo 23/11/2011 19:58:34

    Μας πάνε για εμφύλιο αυτοι

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ Enzo 23/11/2011 21:03:26

      Αν δεν γίνουν σύντομα εκλογές δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Σήμερα έγινα μαρτυράς σε επεισόδιο σε σούπερμάρκετ. Ο λόγος? η υπογραφή Σαμαρά.

  22. giannis leo avatar
    giannis leo 23/11/2011 20:16:35

    ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ..

  23. Μάριος avatar
    Μάριος 23/11/2011 21:51:26

    @ giannis leo
    Συμφωνω. Ειναι πολυ σοβαρο χαρατσι και μαλιστα κανεις δημαρχος δεν ανταποδιδει σε εργα. Τυχαιο που ΟΛΟΙ οι δημοι θεωρουνται χρεωκοπημενοι, ενω τα τελη εισπραττονται κανονικοτατα;
    Ολοι οι δημαρχοι εχουν γινει πολυεκατομμυριουχοι με οφ σορ εταιρειες!!!!!!!