#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/01/2011 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η έσχατη πολιτική αθλιότητα του Αλαβάνου



Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, σχετικά με τη σημερινή δήλωση του κ. Αλαβάνου ότι «δεν είναι Έλληνας, όποιος εισηγείται την κατάργηση του ασύλου», εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Ο κ. Αλαβάνος έφτασε σήμερα στην έσχατη πολιτική αθλιότητα να μοιράζει πιστοποιητικά ελληνικότητας.



Προφανώς θεωρεί Έλληνα μόνον όποιον επιδίδεται σε καταστροφές, λεηλασίες και εμπρησμούς και όποιον προσφέρει πολιτική κάλυψη σε κάθε παράνομη πράξη».

«Δεν είναι Έλληνας όποιος ζητάει την κατάργηση του ασύλου, όπως ...ο κ. Σαμαράς» υποστήριξε προηγουμένως με δηλώσεις του στην τηλεόραση του Σκάι ο Αλέκος Αλαβάνος, υποστηρίζοντας ότι «το άσυλο είναι οργανικό στοιχείο του ελληνικού πολιτισμού».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 19:13:58

    Ασυλο ανιατων γρηγορα για τον Αλαμπανο.

    ΠΠ

  2. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 19:18:21

    σε αλλες φωτογραφιες που τον εχω δει,διατηρειται θαυμασια.επιδερμιδα αψογη.τι κρεμα να χρησιμοποιει αραγε?

    • TED avatar
      TED @ φωτεινη 27/01/2011 19:35:36

      Εξαρτάται από το μέρος στο οποίο βρίσκεται. Στη Θεσσαλονίκη ΜΕΒΓΑΛ, στην Αθήνα ΑΓΝΟ. Αν περάσει κι απ'τα μέρη μου, γιαουρτάκι no name σπιτικό (με δώρο το πήλινο κεσεδάκι).

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 19:23:03

    Η Αριστερα συσπειρωθηκε κατα των λαθρομεταναστων για εναν λογο !!
    Εχασαν το προνομιο να καταργουν αυτοι το Ασυλο !!! χαχαχαχαχα
    Δε γουσταρουν ανταγωνισμο !!.. ετσι ειναι κυριοι..

    ΠΠ

  4. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:31:41

    Αναρωτιέμαι ποιός να είναι ο δουλέμπορος

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 27/01/2011 19:34:28

      ο καπετανιος του πλοιου που τους μετεφερε απο τα Χανια...!! ενω γνωριζε και ειχε τη λιστα των λαθραιων... δυσκολο να το καταλαβουν και ν ασχοληεθι καποιος εισαγγελεας? αλλα αν τον βουτηξουν θα πει οτι ειμασταν συνεννοημενοι με την αστυνομια/λιμενικο κλπ και θα πεσουν πετρες..!

      ΠΠ

  5. zame avatar
    zame 27/01/2011 19:31:59

    ...ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ..!!!
    ΑΛΑΒΑΝΙΟΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ.. με ISO απαξιωσης του ορθολογισμου..& κοινης λογικης.

  6. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:32:21

    Φοβάστε την δυναμική του Σαμαρά.
    Καλά κάνετε

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/01/2011 19:39:56

    Να καταγγελθει ο Αλαβανος ως εμπρηστης της Αθηνας πριν δυο χρονια.
    Ποτε η ΝΔ δεν πρεπει να ξεχασει τι εκαναν.Να κοπουν ολες οι σχεσεις με το ΣΥΡΙΖΑ και να αφησουν τα αντιμνημονιακα μετωπα.

  8. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 27/01/2011 19:40:01

    Πέριξ του Ε.Μ.Π οι πρεζέμποροι πωλούν την πραμάτιατους & όταν εμφανίζεται αστυνομικός,καταφεύγουν στο άυλο.
    Όλο αυτό το αλισβερίσι είναι «οργανικό στοιχείο του ελληνικού πολιτισμού»;
    Πες μας τι πίνεις & δεν μας δίνεις.

    • Misha avatar
      Misha @ αλλήθωρος 27/01/2011 19:43:54

      Εξω από το ΕΜΠ και ΔΙΠΛΑ στις κλούβες...ΔΙΠΛΑ!!!
      Κι οι μπάτσοι κοιτάνε αδιάφορα...γιατί μια δόση πρέζας αντιστοιχεί με γκλομπιές εφ όρου ζωής στο κεφάλι του νεαρού που την καταναλώνει....
      Οι πρεζέμποροι συνεργάτες της ΓΑΔΑ είναι....

  9. Σοφία avatar
    Σοφία 27/01/2011 19:41:56

    ο αλαβανος ειναι ο πιο πλουσιος 'πολιτικος'. ας τους παρει ολους τους λαθραιους στα 'τσαρδια' του! ΑΠΕΛΑΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΤΑ 20 ΤΕΛ.ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟΥ...

  10. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 27/01/2011 19:43:01

    Εθνικές υπηρεσίες προσφέρει ο Αλαβάνος όταν μιλάει !
    Αν μιλήσει κι άλλο, θα υποστηρίζουν τον Σαμαρά και οι πασόκοι και το ΚΚΕ !
    Η μ@@@@κία είναι μαγκιά που λέει και η διαφήμηση !

  11. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 27/01/2011 19:45:43

    Κοίτα ποιος μιλάει ο κύριος αυτός έχει τεράστια περιουσία. Λατομεία μαρμάρου στην Τηνο, ξενοδοχείο στην τήνο και πολλά ακίνητα σε χλιδάτες περιοχές της Αθήνας όπως άλλωστε και οι περισσότεροι κουμμουνιστοσυμμορίτες αλλά στις βίλες τους δεν παίρνουν να φιλοξενήσουν κανένα λαθρομεταναστή.

  12. δημητρης μαλαμουλης avatar
    δημητρης μαλαμουλης 27/01/2011 19:48:46

    Το συνεχές χαίδεμα της Αριστεράς ,απο τη "Δεξιά" (ο θεός να την κάνει), είναι ο ένας απο τους δύο βασικούς παράγοντες της κατάντιας αυτής της χώρας.
    Ο άλλος βασικός λόγος ονομάζεται Α. Παπανδρέου.
    Είναι τέτοια η ιδεολογική απογύμνωση αυτης της παράταξης που θα συνεχίσει να είναι ουραγός των εξελίξεων άν δεν αλλάξει μυαλά χθές.
    Πότε ο Μεσαίος χώρος, πότε τα προσκυνήματα στη Μακρόνησο, μερικές φορές ακόμη κι ο θαυμασμός που εξέφραζαν οι λεβέντες μας για τον Ανδρέα Παπανδρέου,για να την σπάσουν στον Γιωργάκη, μας έφεραν σ αυτά τα χάλια.
    Σε λίγο θα γίνεται πιστευτός ο κ. Αλαβάνος ότι πατριώτης είναι αυτός ενω εμείς προδότες.
    Αλλά αγαπημένε μου πρόεδρε , όταν την παράταξη εκπροσωπεί εκείνος έχεις χρίσει σκιώδη υπουργό παιδείας, τα χειρότερα δεν τα έχουμε δει ακόμη.

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ δημητρης μαλαμουλης 27/01/2011 20:19:01

      Οι δηλώσεις του είναι άκρως εμπρηστικές με έναν τρόπο που θα συζητηθεί και με σκοπό να δημιουργήσει μια περαιτέρω ένταση στο θέμα του ασύλου.
      Αλλά σίγουρα δείχνει και έναν Αλαβάνο που στριμώχτηκε αυτή την φορά και ως αλαζόνας που είναι ελπίζει να πετάξει τα δίχτυα για να πιάσει μια τελευταία ψαριά ίσως ..

  13. antiochos avatar
    antiochos 27/01/2011 20:24:53

    Η βασιλισσα των νησιωτων γκεϋ ποτε θα τον παρασημοφορησει για τις υπηρεσιες
    του στο στεμμα;

  14. Tassos avatar
    Tassos 27/01/2011 20:25:56

    Δεν έχετε ιδέα τι αντισυστημικός οδοστρωτήρας έρχεται καταπάνω σας. θα σας αλλάξει τα φώτα ο Αντώνης.

    • ΠΙΠΙΝΑ avatar
      ΠΙΠΙΝΑ @ Tassos 28/01/2011 08:46:07

      ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!

  15. Nasos avatar
    Nasos 27/01/2011 20:33:35

    όλο νεύρα είναι ο Αλαβάνος,μάλλον θα φταίει το ότι διανύει περίοδο πολιτικής εμμηνόπαυσης

    • kiki avatar
      kiki @ Nasos 27/01/2011 20:36:46

      @ Νασο,
      αυτο ακριβως, το συνδρομο της κλειμακτηριου, το περνανε και οι αντρες.
      Η Κουρτοβικ αλλο συνδρομο.

  16. Έρεβος avatar
    Έρεβος 27/01/2011 20:36:03

    Ελληνάρα Αλαβάνε στην "κομμούνα" που ονειρεύεται το κόμμα σου έχουν θέση τα δεκάδες ακίνητά σου; Για σένα θα'χαν. Για τον κοσμάκι όμως άντε ένα διαμερισματάκι είκοσι τετραγωνικά και αυτό περιμένωντας στην ουρά. Αμ'πως θα μαστε όλοι ίσα κι όμοια; στελέχη και λαος; Όχι βέβαια.

    Οι μουσουλμάνοι που σιγοντάρετε γνωρίζουν ότι στην "κομμούνα" που ονειρεύεστε τζαμιά δεν υπάρχουν; Αλλά αυτοί λένε κάτσε να πέσει το σύστημα και θα τους φάμε όλους, που να ξεραν όμως ότι τα ίδια σχεδιάζετε και σεις γι'αυτούς. Αμοιβαία τα αισθήματα.

    Άσε τις "Ελλάδες" Αλαβάνε δεν σε νοιάζουν άλλωστε. Ονειρεύεστε Ελλάδα αχταρμά και σύνορα στα τέμπη.

  17. Maira avatar
    Maira 27/01/2011 20:39:53

    Σοφία συμφωνώ μαζί σου και λέω άς τους νοικιάσει κι ένα ξενοδοχείο να τους κοιμίζει και να τους ταίζει. Αλληλεγγύη με ξένα κόλυβα δεν γίνεται. Να δούμε επιτέλους μέχρι πού φθάνει η φιλευσπλαχνία του....

  18. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 21:14:04

    δεν ειναι ακριβως κλιμακτηριος ουτε πολιτικη εμμηνοπαυση.ειναι στερητικο συνδρομο.

    • http://chomatery.blogspot.com avatar
      http://chomatery.blogspot.com @ φωτεινη 29/01/2011 14:02:34

      αυτό το ίδιο το πολιτικό σύστημα της χώρας απέβαλε τον Αλαβάνο... Πάτος ήλθε σαν υποψήφιος περιφερειάρχης... σκεφθείτε τι θα έκανε αν ήταν και σε καλή σειρά...

  19. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 27/01/2011 21:34:23

    Ο Αλαβάνος και οι ακραίοι αριστεροί μισούν την Ελλάδα και τους Ελληνες.
    Η εξήγηση ειναι πολύ απλή.
    Οι Ελληνες φτύνουν στην μούρη με την ψήφο τους και τον Alabano και τους όμοιούς του και τις ιδέες τους εδω και παρα πολλά χρόνια.
    Αυτό τους εκνευρίζει καθε μέρα και ποιό πολύ.
    Γι΄αυτό γινονται καθε μερα και ποιό βίαιοι καθε μερα και περισότερο τραμπούκοι.
    Γι'αυτό μισούν οτιδήποτε αγαπάμε και μας χαρακτηρίζει.

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 27/01/2011 22:37:47

      Οχι φίλε δεν νομίζω ότι είναι αυτό. Ολοι αυτοί, και το ΚΚΕ μαζί μισούν την Ελλάδα γιατί χάσαν στον εμφύλιο. Μια τα Δεκεμβριανά, μια το κλείσιμο των εργοστασίων, μια το μεταναστευτικό σε λέει κάπου θα την πετύχουμε μπόσικη την Ελλάδα και θα την διαλύσουμε. Δες και τη στάση του ΚΚΕ: Η Παπαρήγα είπε σήμερα μη τυχόν και κάνετε επέμβαση γιατί θα γίνει χαμός. Οι μετανάστες εχουν δίκαια αιτήματα...

  20. η Dimi avatar
    η Dimi 27/01/2011 21:57:28

    Aλέκο, στη βίλλα σου από τους ΛΑΘΡΟ καταληστεύθηκες, έπαθες, αλλά δυστυχώς, ΔΕΝ έμαθες.

    Ως υποψήφιος περιφερειάρχης Αττικής κι ΑΔΙΑΦΘΟΡΟΣ ΛΑΘΡΟ-κουλτουριάρης αγωνιστής, τον Αγ. Παντελεήμονα, τόλμησες κι επισκέφθηκες. Γιαούρτια, πέτρες και αυγά, από τους χρεοκοπημένους μαγαζάτορες έφαγες.

    Αλέκο, Υβρις κι έντονη κοινωνική όχληση είναι ο Ξυριζα.
    Γι’αυτό, στις επόμενες εκλογές, θα Ξυρισθείς, Σύριζα!

  21. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 27/01/2011 22:02:46

    Αν κύριε τέως Πρόεδρε του Συνασπισμού και των κάθε λογής "συνιστωσών" είχα και εγώ την προσωπική σας περιουσία, και μαρξιστής θα ήμουν,και διεθνιστής,και αλληλέγγυος σε κάθε αναξιοπαθούντα αλλοδαπό και,και,και...
    Αλήθεια, γιατί δεν τους φιλοξενείτε στο ξενοδοχείο σας στην Τήνο τώρα που είναι νεκρή η τουριστική σαιζόν;

  22. Κώστας avatar
    Κώστας 27/01/2011 22:26:03

    Ενας φασίστας και τίποτα παραπάνω είναι ο κ. Αλαβάνος. Για αυτή του τη δήλωση θα ντρέπεται σε όλη του τη ζωή.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Κώστας 27/01/2011 22:34:21

      Τί να ντραπεί μωρέ ? Ποιός έχασε την ντροπή για να τη βρει αυτός?

  23. Κώστας avatar
    Κώστας 27/01/2011 22:52:01

    Tραγική και φωνασκούσα μειοψηφία είστε αγαπητέ Τάκη. Και φασίζουσα μειοψηφία, που μοιράζει και πιστοποιητικά ελληνικότητας, με βάση την τελευταία δήλωση Αλαβάνου.
    Διάβασε τώρα(θα το βάζω συνέχεια) τι λέει ο καθηγητής Πανούσης για το άσυλο και αν βρεις 1(αριθμός ένα) επιχείρημα εναντίον των γραφομένων στο άρθρο του τα ξαναλέμε. Αλλά δεν θα βρεις. Καμιά ψευτοεντυπωσιακή αριστερίστικη μπαρούφα σαν αυτή που έγραψες ίσως βρεις...

    "Το άσυλο είναι ακαδημαϊκό και όχι κοινωνικό, ώστε να «συμμετέχουν» σε αυτό άλλες κοινωνικές τάξεις. Αυτό είναι δεδομένο γιατί η σχετική διάταξη βρίσκεται σε πανεπιστημιακό νόμο και όχι σε νόμο κοινωνικής πολιτικής ή κοινωνικής αλληλεγγύης. Αρα, δεν πρόκειται για «άσυλο του λαού»...
    Πρόκειται για άσυλο και όχι για ασυλία. Δεν επιτρέπεται, συνεπώς, ούτε κάποιος ποινικά διωκόμενος να αναζητεί στο άσυλο προστασία ούτε μέσα στους χώρους του ασύλου να τελούνται οποιασδήποτε φύσης εγκλήματα (και όχι μόνο κακουργήματα).
    Υπερασπιστές του ασύλου είναι τα αναφερόμενα στον πανεπιστημιακό νόμο μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας και όχι τρίτοι."
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_2_16/12/2009_383796

  24. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 27/01/2011 23:11:41

    Αυτοί που ενίοτε συμφωνούν με τον συνασπισμό (κι όχι απαραίτητα με την συγκεκριμένη δήλωση του Αλαβάνου) και με το πασοκ και με τους οικολόγους πράσινους -γιά μένα ίδια χάλια και τα τρία κόμματα- ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ!!!!!
    Μπορεί να ναι κάποιοι φίλοι, κάνα αδέρφι, κάνα ξαδέρφι. Γιά κάποιους ξέρουμε τις απόψεις τους, γιά κάποιους άλλους πέφτουμε από τα σύννεφα.
    Η κάποιοι που άκουσα στις δημοτικές εκλογές να λένε ότι "ωχ βρε παιδί μου όλοι ίδιοι είναι!!!"
    Και παρακάτω λοιπόν, ποιός ξέρει τι και αν θα ψηφίσουν αυτοί οι άνθρωποι?
    Θέλω δηλαδή να πω 1)ότι δεν συμφωνώ με τον κύριο Απόστολο ότι είναι τόσο λίγοι 2) ότι ο "εκσυγχρονισμός-προοδευτισμός" είναι μεταδοτικός,
    3) να μην το βάζουμε κάτω (και γιά μένα το λέω) και να μην συζητάμε μόνο μ αυτούς που συμφωνούμε αλλά και με τους υπόλοιπους μπας κι ακούσουν και καμιά διαφορετική άποψη από τη δική τους και κάτσουν και τη συζητήσουν!

  25. Mak avatar
    Mak 27/01/2011 23:51:44

    Τελικά υπάρχουν τα έθνη άρα και το ελληνικό ή επικαλούμαστε την ελληνικότητα (δηλαδή τον πατριωτισμό των Ελλήνων) όποτε μας βολεύει;

    Ας αποφασίσει πρώτα ο Αλαβάνος και μετά να δίνει πιστοποιητικά ελληνικότητας!

    Τι άλλο θα ακούσουμε!

    Μερικοί μετά την πτώση του υπαρκτού σοσιαλισμού βλέπουν άλλο ένα ιδεολόγημα πάνω στο οποίο στήριξαν την κοσμοθεωρία τους να καταρρέει.

    Τελικά η παράνομη-ανεξέλεγκτη μετανάστευση δεν είναι φανταστικό πρόβλημα που το εκμεταλλεύονται-προβάλουν κάποιοι ρατσιστές. Πραγματικά αποσταθεροποιεί ολόκληρες χώρες και πραγματικά από ένα σημείο και μετά δεν είναι διαχειρίσιμο!

    Η ιστορία για άλλη μία φορά τους φτύνει στα μούτρα!

    Όσο κολλημένοι είναι μερικοί ρατσιστές, άλλο τόσο είναι και οι εργολάβοι της υπεράσπισης των λαθρομεταναστών.

    Μόνο μαύρο ή άσπρο υπάρχει για αυτούς!

    Με τις βλακείες τους έδωσαν το πράσινο φως σε λαθρέμπορους και εξαθλιωμένους όλης της Ασίας να πιστεύουν ότι η Ελλάδα είναι η εύκολη είσοδος για την Ευρώπη! Τώρα κάτσε και βλέπε τους Ευρωπαίους να σου πουλάνε μαθήματα ανθρωπιάς όταν με υποπολλαπλάσιο ποσοστό ΝΟΜΙΜΩΝ μεταναστών τα ακροδεξιά κόμματα και οι νεοναζιστικές οργανώσεις επελαύνουν στις χώρες τους!

    Υποκριτές και φαρισαίοι!

  26. NONOS avatar
    NONOS 28/01/2011 00:29:42

    Προφανως ο ΑΛ(α)ΒΑΝΟΣ και δεν ειναι ΕΛΛΗΝ ,η ποντικομαμη με τα εκκατομυρια και τα ακινητα ειναι μερος του σχεδίου που εξυφαινεται για να αρχιζουν να σκανε οι μπομπες των ισλαμιστων και στην Αθηνα και μη δειτε καμμια μερα κανενα σκουρο να μπαινει στο μετρό και να φωναζει ζητω ο Αλλάχ και τοτε απωλεσθετω η ψυχη μου μετα των αλλοφίλων.
    Κια μη χειρότερα αδερφια τι εχουμε να δουμε και να ζησουμε ακομη κριμα στα παιδιά μας και στην Ελλαδίτσα ετσι που την κατηντησαν οι δηθεν προοδευτικοί.
    Διελυθη το κράτος απο μια χούφτα τσογλανια και δυο παπατζίδες που πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες και δε βρίσκεται ενας ,μα ενας που να το λεει η καρδούλα του ελεος.

    • ΜΗ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΑΡΑΤΕ avatar
      ΜΗ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΑΡΑΤΕ @ NONOS 28/01/2011 10:17:02

      Μια μικρή διόρθωση...
      Αλ Λεβί νος

  27. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 28/01/2011 00:45:31

    Που είσαι βρε Τάκη?

  28. Ι.Μ. avatar
    Ι.Μ. 28/01/2011 02:38:04

    Τι είναι αυτό που αγαπάτε πια τόσο πολύ; Ψεύτες και υποκριτές είστε όλοι σας! Είναι αδύνατο να αντιληφθείτε ότι ο κόσμος αλλάζει και μάλιστα δραματικά... Αν αυτό που αγαπάτε είναι η κοινωνία του μπετόν, της τηλεόρασης, της κατανάλωσης και του lifestyle, αν αυτό σας αντιπροσωπεύει, καταλάβετε επιτέλους ότι αυτό πεθαίνει... Δεν πρόκειται να υπάρξει ξανά. Αγρίεψαν τα πράγματα, έρχονται συγκρούσεις και πόλεμοι και εσείς παραμένετε νοσταλγοί ενός θλιβερού κόσμου του οποίου θεμελιωτές είναι οι θλιβεροί μέντορές σας, που - ευτυχώς γι' αυτούς - δεν υπάρχουν πια...

  29. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/01/2011 12:11:31

    Έλα μου ντέ, που τον προξενεύανε μερικοί για δεξί επιθετικό χάφ στο "αντιμνημονιακό μέτωπο";
    Τι είναι ο σερ Άλεκ; Ο ...Χαβίτο;

  30. ENG avatar
    ENG 28/01/2011 14:41:58

    Elikrina adynato na t katalabo to logo giati pire tetoies diastaseis
    to thema me toy metanastes .
    Poly kalosteimeno to kolpo . Mallon nomizoun oti i parousa epikairotita
    exei poly liga themata kai eipan na prostesoun akoma ena !!!!
    Giati den paei kai i kybernisi na diogosei me ta MME to problhma ton ELLINON
    POLITON ston AGIO PANTELAIMONA pou tous metetrepse i politiki tous
    kai ton kolitotous se <> !!!

    Kai apo pano tous kanoun mathimata antiratsismou .

    O kyrios ALABANOS o FILELLINAS as paei kai as fonaxei stin axarnon sta kato patisia etc........

    Posa that paroun oi metanastes gia to ergo poy prosferan stin parousa politiki exousia !!!
    Me symbasi eina kai aytoi!!!! Gia na xeroyme an exoyn ta idia <> me emas!!!!!!!!!!

  31. Andreas avatar
    Andreas 29/01/2011 00:32:14

    Α "ατάκα-man" Αλέκος Αλαβάνος αποδεικνύει και με τις τελευταίες εμπρηστικές δηλώσεις του ότι καλώς η Ιστορία, η Πολιτική, και οι Έλληνες όλοι τον έχουνε ξεπεράσει. Θράσος απίστευτο. Όψιμος αριστερός, με βίλες παντού, με ξενοδοχειακές μετοχές, με ζωή φτιαγμένη με το πορτοφόλι του μπαμπά, έχει το θράσος να μιλάει ακόμα και για τους αγώνες της Αριστεράς στη χώρα και να διεκδικεί για τον εαυτό είτε αριστερή αυθεντία, είτε αποκλειστική κοινωνική ευαισθησία, είτε τώρα υπερ-πατριωτισμό. Εύκολα λόγια. Ατάκες για να παίξουν σε ένα δελτίο ειδήσεων και να κάνουν θόρυβο. Αυτές είναι οι δηλώσεις του Α. Αλαβάνου. Λαϊκιστής του χειρίστου είδους. Γιατί είναι προφανές ότι το άσυλο δεν έχει λόγο να εφαρμόζεται στα ελληνικά πανεπιστήμια. Και σε κάθε περίπτωση ποιός είναι ο Αλαβάνος που θέλει να μοιράσει πιστοποιητικά πατριωτισμού;