#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2012 09:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η "Χρυσή Αυγή" θα ζητήσει να καταργηθούν οι ... αριστερόχειρες



Τελικά αυτός ο λαός έχει πολύ χιούμορ και μάλλον επίτηδες έβαλε τους ναζιστές στη Βουλή. Ψήφισε τη Χρυσή Αυγή για να γελάσει το χειλάκι μας μέσα στην πίκρα.

Γι’ αυτό μην παίρνετε στα σοβαρά το Μιχαλολιάκο και τα παλικάρια του. Πρόκειται για τους νέους κονφερανσιέ της Βουλής τώρα που ο Καρατζαφέρης είναι παρελθόν.

Με ποιον θα γελούσε ο κόσμος και για ποιον θα έβγαζε σε χρόνο ρεκόρ τόσα ανέκδοτα. Γιατί ο ελληνικός λαός μπορεί και γελά ακόμη και με τους ναζιστές. Χαμός λοιπόν στο διαδίκτυο:

"Αντί ο Γιωργάκης να νομιμοποιήσει τη φούντα, κατάφερε να νομιμοποιήσει τη… Χούντα"

"Πως λειτουργεί το ξυπνητήρι Χρυσή Αυγή; Στο πρώτο κουδούνισμα λέει «εγέρθητω» στο δεύτερο σε πετά με τις κλοτσιές έξω"

"Τι θα κάνουν όλοι οι Έλληνες αυτό το καλοκαίρι, μετά την είσοδο της μαύρης Χρυσής Αυγής; Μαύρισμα χωρίς να πάνε στην παραλία"

"Ποια θα είναι πρώτη πρόταση νόμου της Χρυσής Αυγής; Να καταργηθούν οι αριστερόχειρες"

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kas avatar
    kas 08/05/2012 09:20:40

    Φάκτορα

    Φωνάζαμε μέρες....δεν το πήρατε χαμπάρι. Ούτε τώρα και συνεχίζεται το βιολί το ίδιο. Δεν παίρνεις πίσω τον κόσμο που πήγε εκεί έτσι. Τουναντίον στέλνεις περισσότερους.

    Καταλάβετέ το επιτέλους, διότι το επόμενο ποσοστό θα είναι μονοψήφιο με αυτές τις σταλνικού τύπου εμμονές.

    Ελεος πιά !!!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ kas 08/05/2012 09:55:12

      Δεν θέλουν να καταλάβουν, άστους. O λαός σίγουρα έχει φονικό χιούμορ, αλλά σκέφτηκε και απλά και προπαντός λογικά: "Εχω για 30 χρόνια απέναντί μου μια δολοφονική κυνοβολευτική ληστοσυμμορία που λήστεψαν τις αποταμιεύσεις μου, δήμευσαν τα σπίτια μου, ξεπούλησαν τη χώρα, διώχνουν τα παιδιά μου, με αρρωσταίνουν και με αυτοκτονούν κάθε μέρα. Πως θα τους αντιμετωπίσω; Στέλνοντας στη βουλή αυτούς που νομίζω ότι μπορούν να καθαρίσουν. Φουσκωτοί; Ιδανικοί για την περίπτωση. Αν έχουν και πέντε πολιτικές θέσεις με τις οποίες ταυτίζομαι, ακόμα καλύτερα". Απλά και λαϊκά πράγματα. Πιο απλά δεν γίνεται. "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ Μ' ΑΥΤΟΥΣ" ΦΩΝΑΞΕ Ο ΛΑΟΣ. Την κτηνώδη δύναμη το σύστημα τη δέχεται όταν είναι εξωραϊσμένη και γυαλισμένη κάτω από τα φώτα της τηλεόρασης, στα πρωϊνάδικα όταν κάνουν πασαρέλα τα γυμνασμένα και αποτριχωμένα μοντέλα, ή στους Ολυμπιακούς αγώνες να κρύβει την αναβολικότητα πίσω από τις ιαχές του πλήθους. Τώρα που εμφανίστηκε μπροστά του ωμή και αφτιασίδωτη από τα φωτοσοπ, σκιάχτηκε... Τι να κάνουμε; Ας τους αντέξουν. Πάντως, όποιος θέλει να κατανοήσει το φαινόμενο Χρυσή Αυγή καλό θα είναι να διαβάζει σοβαρούς αριστερούς ιστολόγους όπως τον leninreloaded blogspot και τον celinathens blogspot που αναλύουν το φαινόμενο με Πολιτικούς Όρους και λένε ότι στο καπάκι έχει τη δυναμική να πάρει άλλες 500.000 λαϊκές ψήφους, ψήφους δικούς τους... Τώρα να δούμε τους μπρατσωμένους της Χρυσής Αυγής να κοιτάζουν και μόνο τους ντιντήδες στα έδρανα του κυνοβολείου, ε, οπωσδήποτε θα είναι ένα θέαμα που θα απολαύσουμε!

      • Master avatar
        Master @ αλλενάκι 08/05/2012 11:09:56

        Ευτυχώς που η βουλή έχει πολλούς ντιντήδες και έτσι θα έχουν δουλειά τα παιδιά της Χ.Α.

        • Κώστας Θ. avatar
          Κώστας Θ. @ Master 08/05/2012 11:27:29

          Mπα, οι δικοί μας θα βάλουν τον Βορίδη να κάθεται ανάμεσα.

          • Master avatar
            Master @ Κώστας Θ. 08/05/2012 13:30:28

            Σωστά, κάποιος που τους ξέρει και τον αγαπάνε πρέπει να κάνει χωριό μαζί τους...

      • parsifal avatar
        parsifal @ αλλενάκι 08/05/2012 11:42:02

        Συγχαρητήρια !!! Ελεος με τον καινούργιο μπαμπούλα !

  2. Κρης avatar
    Κρης 08/05/2012 09:21:53

    και να σηκωθεί λέει να μιλήσει απο το βήμα της Βουλής η .... Ρεπούση ,
    τα ''λελούδια " απο κάτω θα κάνουν κυριολεκτικά ρινγκ την Βουλή

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Κρης 08/05/2012 12:13:52

      Ενώ αμα σηκωθεί η Χ.Α, οι ΣΥΡιζαίοι και άλλοι "Αντιφά " θα δώσουν μαθήματα δημοκρατικότητας, παρακολουθώντας ευγενικά ,και θυμίζοντας σε όλους το "διαφωνώ με ότι λές, αλλα θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λές"!


      Απλά η Βουλή θα γίνει και στην πράξη αυτό που πάντα τη λέγαμε ,και αρχίζει απο Μπού!

      (μεγάλη αδικια για τα μπουρδέλα πάντως , όπου εργάζονται φτωχοί άνθρωποι...)

  3. BLUE BLACK avatar
    BLUE BLACK 08/05/2012 09:25:04

    ΦΑΚΤΟΡΑ, ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΠΟΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΑΤΣΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ? Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ?ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ, ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΤΟΥ ΣΤΑΛΙΝ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

    • Master avatar
      Master @ BLUE BLACK 08/05/2012 13:23:17

      Τα ορφανά του Στάλιν έχουν ασυλία γιατί τα δικά μας ορφανά έχουν ξεμωραθεί και βλέπουν "μαύρα φαντάσματα".

  4. juliet avatar
    juliet 08/05/2012 09:32:28

    Φάκτορα,
    καλημέρα ,το τελευταίο το έχω υποστεί ,αριστερόχειρας έμαθα να γράφω με το δεξί για να μη διαφέρω από τα υπόλοιπα παιδιά ....Αρσάκειο βλέπεις.
    Αλλά το άχτι μου το έβγαζα στις αλάνες ,δεν είχανε παίχτη να ρίχνει ν'το αριστερό ,εκεί ήμουν η πρώτη.Και βέβαια γράφω από το τέλος προς την αρχή.Η φύση δεν υποτάσσεται.
    Ουτε γι'αστείο μη το λες.

  5. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 08/05/2012 09:47:02

    Ε ,αφού φαίνεται πως είναι αποφασισμένη πια η πορεία, κυβέρνηση Τσίπρα -(με επαναληπτικές εκλογές) – Πτώχευση-Δραχμή-Εθνική κατάρρευση – και μετά προσπάθεια να ξαναχτίσουμε τα ερείπια από την αρχή (μόνο που δεν έχουμε Κωνσταντίνο Καραμανλή της δεκαετίας του ’50 ,ούτε τα στελέχη που είχε…) , ας μην λέμε τα ίδια και τα ίδια για τη «πολιτική ορθότητα» της ΝΔ , που έδιωξε 20% του εκλογικού σώματος προς τα δεξιά της και την άφησε με τον Ψυχάρη και τον Πάκη….

    Ας πούμε λοιπόν και κανένα καλαμπούρι ,πρέπει λοιπόν να κάνω διόρθωση στον τίτλο της ανάρτησης ,αφου ο ΓΑΠ (και όχι μόνο…) νομιμοποίησε…τον ΣΥΡΙΖΑ ,έ, τότε και η ΦΟΥΝΤΑ δεν θα είναι παραπονεμένη!

    • juliet avatar
      juliet @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/05/2012 10:08:30

      Στέλιο, να σου πω και εγώ ένα αστείο ....το ράδιο Αρβήλα σατυρίζει την Χ.Α ,σαν να νομίζει ότι έχει να κάνει με τους χαλβάτους....ε,ρε γλέντια. Οσο για τον Τσίπρα μάλλον με το χαρτί στο χέρι θα τρέχει γύρω από τη βουλή ....ολυμπιακοί 2012 ,νικήτης ο Τσίπρας.Τρείς μέρες με το χαρτί....ξέρεις μέχρι που μπορείς να το πας....

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ juliet 08/05/2012 11:42:55

        Ναι, κι'εγώ έβλεπα τους Αρβύλα χθές και σκεφτόμουνα ,πότε θα τους τη στήσουνοι Χρυσαυγήτες σε καμιά γωνιά.....

        • juliet avatar
          juliet @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/05/2012 12:33:18

          Νομίζουν ότι έχουν να κάνουν άκακους ...που ντρέπονται να πουν τη λέξη δεξιά...
          :)

  6. hagan avatar
    hagan 08/05/2012 09:47:50

    Λοιπόν,έχει γίνει νοθεία,είναι βέβαιον: ο Δημοσθένης ο Βεργής "έπεσε" από τις 20.000 ψήφους στις 66! Νοθεία ρεεεεεεεεε!!!

    • juliet avatar
      juliet @ hagan 08/05/2012 12:35:43

      hagan,
      προβοκάτσια .....οι ξεβράκωτοι στη βουλή ,καλύτεροι είναι οι άλλοι;
      Καλημέρα .....
      :)

  7. ilektro77 avatar
    ilektro77 08/05/2012 10:03:22

    Η είσοδος της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ στη βουλή θα σημάνει ένα και μόνο γεγονός:
    Θα ξεκαθαρίσουν ότι πιστεύουν ως οικονομικό μοντέλο ανάπτυξης τον σοσιαλισμό και τον κρατισμό!

  8. Kst avatar
    Kst 08/05/2012 10:05:07

    Παλι το ακραιο ΚΚΕ αποκτα ασυλια....

  9. spirit avatar
    spirit 08/05/2012 10:21:00

    Όταν σας γράφαμε πως κάνατε φύλλο και φτερό τη βάση της ΝΔ (περίπτωση φορτηγών, ταξί, Λυμπερόπουλου,ΔΑΚΕ κλπ κλπ), μας λέγατε: "Πόσο συγκροτημένες είναι οι απόψεις μας!" κε Φάκτορα
    Ορίστε τώρα Μαζέψτε τα ασυμμάζευτα!

  10. NM avatar
    NM 08/05/2012 10:25:07

    Δυστυχώς, με την είσοδο της ΧΑ στη βουλή, ο μέσος κόσμος μπορεί να πάει πιο αριστερά, που πλέον θα φαντάζει σαν το λογικό αντίβαρο. Αντί δηλαδή να απο-σοβιετοποιηθεί το κράτος και να διαλυθεί ο ανόητος αριστερισμός που κατέστρεψε τη χώρα, θα γίνουν τα πράγματα χειρότερα και θα πολωθεί ακόμα περισσότερο η κοινωνία. Πρώτο δείγμα η ψήφος στον Τσίπρα. Να μας βοηθήσει ο Θεός.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ NM 08/05/2012 11:51:32

      Δεν έχει σχέση η Χ.Α που ο κόσμος πάει πιό αριστερά φταίναι οι Καμμενοτσιπραίοι που χαιδεύουν τα αυτία του κόσμου με υποσχέσεις για επιστροφή στο "χαμενο παράδεισο" αν διώξουμε το "κακό μνημόνιο"

      Τώρα πιά δυστυχώς δεν είναι θεωρητική η άσκηση: Θα ΠΑΘΟΥΜΕ , για να ΜΑΘΟΥΜΕ! Αλλα και όταν ξεκινήσουν τα όργανα (μάλλον με κατάρευση των Τραπεζών για αρχή) οι Τσιπροκαμμενοι θα λένε πως...φταινε οι δοσίλογοι.

      Θα πάρει λίγο χρόνο για να τους καταλάβει ο κόσμος. Το μόνο που μένει να ευχηθούμε είναι , μέχρι να σοβαρευτούμε ,να μην πάθει η χώρα μη αναστρέψιμη καταστροφή.

  11. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 08/05/2012 10:42:42

    Άλλο:

    Ο Τσακ Νόρις είναι ο μόνος που δεν σηκώνεται όταν λέει η Χρυσή Αυγή "εγέρθειτε"

    • Δραγουμης avatar
      Δραγουμης @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 08/05/2012 11:00:34

      φιλε Μανωλη πριν της Εκλογες ελεγες οτι Χ.Α. και ΑΝ.ΕΛΛ δεν θα εμπεναν στην βουλη


      τελικα πηραν μονο 18%

      τι εχεις να πεις για αυτο?

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Δραγουμης 08/05/2012 12:07:16

        Α , μπράβο ,καλά που το θυμηθηκες, κάτι λέγαμε για ένα στοίχημα Μανωλάκη!

        Αλλα ποιός έχει όρεξη για αστεία τώρα...

        • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
          ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/05/2012 14:30:39

          Έπεσα έξω γιατί πίστεψα ότι ο λαός δεν θα ψηφίσει τόσο θυμικά. Στις επόμενες εκλογές δεν θα είναι έτσι τα πράγματα. Από τη στιγμή που τώρα όλοι θα κληθούν να ξεκαθαρίσουν αν οι φουστανελάτες καταγγελίες του Μνημονίου μπορούν να γίνουν χωρίς ανεπανόρθωτη βλάβη της Χώρας με έξοδό μας από το ευρώ.

          Το ότι έπεσα έξω σε μια εκτίμηση δεν αναιρεί το γεγονός ότι η έκφραση του δεξιού λαϊκισμού έχει ονοματεπώνυμο: Αν.Ελ. και Χ.Α.

          • juliet avatar
            juliet @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 08/05/2012 14:50:02

            Μανώλη,
            άστο ,εδώ χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.......Ελλαδιστάν .
            Και θα σου υπενθυμήσω τα λόγια του Ροίδη :
            ''Κάθε τόπος έχει την πληγήν του:Η Αγγλία την ομίχλην,η Βλαχία την ακρίδα ,η Αίγυπτος τας ομθαλμίας και η Ελλάς τους ..........Ελληνας''.

          • Δραγουμης avatar
            Δραγουμης @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 08/05/2012 15:42:58

            επεσες εξω και θα συνεχισεις να πεφτεις γιατι δεν εχεις καταλαβει τι γινετε εξω στην κοινωνια

  12. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 08/05/2012 10:43:39

    Δεν θα γίνει αυτό. Το ίδιο θα σιχαθούν και την Αριστερά

  13. hagan avatar
    hagan 08/05/2012 12:08:25

    Κώστα Θ., ο Μιχαλολιάκος τρέφει λυσσαλέο μίσος εναντίον του Βορίδη. Από τα χρόνια της ΕΠΕΝ.

  14. ΓΕΩΡΓΙΟΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ 08/05/2012 12:27:59

    Aν πάει σε επαναληπτικές τον Ιούνιο,με περικοπές σε ειδικά μισθολόγια,συντάξεις,ετακ ,χαράτσι ΔΕΗ,φορολογικές δηλώσεις που θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά ,άρα ο καθένας θα βλέπει τι πληρώνει,σε πέντε λέπτα,το 19%,θα γίνει 9%.Όσο για το φαινόμενο Χρυσή Αυγή, καλό είναι να ερωτηθεί και ο κος Καραμανλής,που έψαχνε τον μεσαίο χώρο και είχε για συμβούλους τον γιο του ταχυδρόμου,με τα τέσσερα εξοχικά ,τον κο Λούλη και τον Αντώναρο,συν Παυλόπουλους,Κουτσίκου κτλπ.Η ΝΔ,δεν έχει ιδεολογία και πολύς κόσμος πιστεύει ότι η διαφορά με το ΠΑΣΟΚ,είναι στην διαχείριση της εξουσίας και στο χρώμα του κάθε κόμματος.Αυτό πληρώνεται σε κάθε εκλογές,από το 2004 και μετά

  15. o deksios avatar
    o deksios 08/05/2012 12:30:08

    Αμα ο Σαμαρας δεν ενωσει λογω της καταστασης εκτακτου αναγκης ολη τη δεξια παραταξη, στις επομενες εκλογες Τσιπρας-δημαρ μονοι τους ή με το πασοκ, θα κανουν κυβερνηση..
    Και τοτε θα ειναι η οριστικη καταστροφη της χωρας..
    Εκτος φυσικα αν δεν μας νοιαζει, και πουμε, αφου ο ελληνικος λαος αποφασισε να καταστραφει η χωρα, ας καταστραφει!

  16. van damme avatar
    van damme 08/05/2012 13:20:18

    η ζημια εγινε...αντι να επικεντρωθειτε πωσ να φρεναρετε την αριστερα επικεντρωθηκατε πωσ να φρεναρετε τη δεξια, καμμενο, χ.αυγη, οι οποιο σε δεδομενη στιγμη κ με σωστη προοπτικη απο την οπαραταξη παλι εκει θα γυρναγε,,,προτιμω ''εγερθητει'' παρα τσιπρα παντωσ

  17. ILIAS avatar
    ILIAS 08/05/2012 13:47:57

    Το οτι έχετε κάνει την νδ ένα μπλε πασοκ στη προσπάθεια σας να τραβήξετε κόσμο απο τον μεσαίο χώρο αλλά προδίδετε συνεχώς τη βάση του κόμματος το έχετε σκεφτεί?η βάση είναι ο περήφανος έλληνας πατριώτης και όχι ο δούλος της ευρώπης και υμνητής της "ένδοξης" αριστεράς...Εσείς και ο σαμαράς μπορεί να είστε φιλελευθεροι αλλά ο απλός νεοδημοκράτης δεν είναι!!όσο λοιπόν δεν είστε αυτό που θέλει ο έλληνας μην ξαφνιάζεστε όταν προτιμάει χα ή αν.ελ.
    Όλα άρχισαν όταν ο Καραμανλής αντί να κταγγείλει το πασοκοκρατουμενο κρατος και τις απειλές των ευρωπαίων προτίμησε να πάει να παίξει play station στη ραφήνα!!!!!!

  18. Παστός Αστός avatar
    Παστός Αστός 08/05/2012 14:02:23

    Ωραία η πλάκα, έχω κάποιες ερωτήσεις.

    Οι κύριοι αυτοί:
    α) Προσυπογράφουν το Σύνταγμα για να συμμετέχουν στις εκλογές;
    β) Είναι παγανιστές, απορρίπτοντας τον Χριστιανισμό ως Ιουδαϊσμο;
    και

    γ) Θα πρέπει να είναι τόσο ανεκτική η Δημοκρατία που να επιτρέψει το τέλος της;

    Η τελευταία ερώτηση προέκυψε από τη συμμετοχή των φονταμενταλιστών στην Αλγερία και έκτοτε έγινε πολύ «της μόδας» ...

  19. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/05/2012 14:20:28

    Μη βριζετε την Χρυση Αυγη , Σ ενα χρονο που θα χουμε εμφυλιο , θα ειναι η εμπροσθοφυλακη σας. (8/5/12)

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/05/2012 14:35:10

      Σιγά μωρέ

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/05/2012 14:40:14

      Που ετοιμάζεται να προκαλέσει;
      Το σπιράλ της βίας δεν έχει τέλος, ο δε ανθρώπινος μιμιτισμός θα αναπαράγει το κλίμα πολλαπλασιασμένο.
      Ωραία πατρίδα ονειρεύεται ο πρακτορίσκος!

      • Bob ο μάστορας avatar
        Bob ο μάστορας @ Bob ο μάστορας 08/05/2012 14:41:25

        μιμητισμός

  20. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 08/05/2012 14:42:48

    Μη γελάτε,έχω φάει τόσο ξύλο από την ηλίθια δασκάλα μου το 1967-68,στην προσπάθεια της να με υποχρεώσει να μάθω να γράφω με το καλό χέρι(Δεξιό), όντας αριστερόχειρας!!! Ναι μου απαγόρευε να γράφω με το αριστερό χέρι (ο Θεός να την συγχωρήσει)!Σσσσ μη το ακούσει ο Μιχαλολιάκος!!! Τελικά γράφω με το δεξί,είμαι Δεξιός,αλλά παρέμεινα αριστερόχειρας και αριστεροπόδαρος σε όλα τα άλλα!!!

  21. anetos avatar
    anetos 08/05/2012 14:52:07

    http://www.defence-point.gr/news/?p=45986

  22. Κώστας Δημητρίου avatar
    Κώστας Δημητρίου 08/05/2012 17:52:16

    ένας καλός μου φίλος είναι χρυσαυγίτης και αριστερόχειρας ...
    δυστυχώς είναι χρυσαυγίτης, αλλά δικαιολογείται, γιατί δεν πείστηκε σε κάτι άλλο και βέβαια όταν μιλάμε για τα θέματα αυτά διαφωνούμε! και μάλιστα προέρχεται από οικογένεια αριστερών με πατέρα στο ελας και γνωστό αντιστασιακό...
    αλλά αυτά είναι προσωπικά, ας σταθώ σε αυτό:
    Η Χρυσή Αυγή κατόρθωσε να πάρει ψήφους, γιατί το πολιτικό σύστημα σκόρπισε απογοήτευση και εδώ σημειώνω δύο πράγματα:
    1- την αποτυχία των κομμάτων εξουσίας να πείσουν και
    2-την αποτυχία της αριστεράς να δώσει ελπίδα (ιδίως του κκε).

    Βέβαια τα ΜΜΕ και όλες οι λοιπές πολιτικές δυνάμεις έκαναν ένα μεγάλο σφάλμα και το πλήρωσαν:
    δεν προέβαλαν καθόλου τις θέσεις της χρυσής αυγής και τα στελέχη της και με την "αρνητική " διαφήμιση, την έκαναν αρεστή...

    Αλλοιώς θα ήταν τα πράγματα αν είχαν προβάλει τις θέσεις της και δεν την είχαν αφήσει στη γωνία και αν δεν ασχολιόντουσαν με παραπολιτικά και με το να αναφέρονται στο κακό που θα βρει τη χώρα έτσι και εκλεγούν βουλευτές της Χρυσής αυγής...
    Και βέβαια τώρα με την εμφάνιση στη Βουλή, τα πράγματα θα δείξουν ότι αν είναι σοβαροί θα σταθούν, αλλιώς θα ξεφουσκώσουν ....

    υγ.: επειδή πολύ λόγος έγινε για το επεισόδιο με τους δημοσιογράφους στη δήλωση του Ν.Μιχαλολιάκου, η γνώμη μου είναι λίγο διαφορετική:
    1- ορθώς ζήτησαν τα στελέχη της Χρυσής αυγής να σηκωθούν όρθιοι μόλις εισέλθει ο αρχηγός τους ως ένδειξη σεβασμού (άλλωστε έτσι γίνεται παντού και δεν χρειάζεται να το κάνουν μόνο στη Χρυσή αυγή)-
    2- το ότι υπάρχουν αγράμματοι Χρυσαυγίτες επιβεβαιώνει το παραπάνω, δηλαδή ότι αν βρεθούν στο φως, αντί για το σκοτάδι, έτσι και είναι λάθος, θα χαθούν...

  23. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 08/05/2012 17:54:35

    Σ αυτο το χρονικο σημειο δεν ειναι η Χρυση Αυγη το προβλημα της παραταξης. Ξεκολλατε παιδια. Εχουμε πολλα να πουμε, ειδικα στο τοπικο μικροκοσμο μας και με τους τοπικους βουλευτες μας. (Θυμηθειτε οτι μονο η δολοφονια του συνανθρωπου περσυ στην Αθηνα μας για μια κ..λοκαμερα, οταν ετοιμαζοταν να παει τη γυναικα του να γεννησει, εδωσε +3 % στη Χ.Α. Και ποσα αλλα αντιστοιχα...)

  24. Αμαλία avatar
    Αμαλία 08/05/2012 19:06:28

    Εάν η ΝΔ είχε καταφέρει να συγκρατήσει τους μισούς ψηφοφόρους της που ψήφισαν Καμμένο και Τσίπρα (!), θα είχε πάρει τουλάχιστον 25% και τώρα δε θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Κι εσείς τα βάζετε με τη Χρυσή Αυγή! Από πολιτική τακτική σκίζετε...

  25. ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 08/05/2012 19:41:18

    Juliet
    ------

    Βάσει τού ##παραδόξου φαινομένου τού καθρέπτη## νά τόν επισκέπτεσαι συχνά,μέχρι νά συνηθίσης, ότι στό εμφανιζόμενο είδωλό σου, τό αριστερό σου χέρι είναι τό δεξί και τό δεξί σου τό αριστερό!!!!!

  26. Mrs.Fantom337 avatar
    Mrs.Fantom337 08/05/2012 21:10:34

    Δηλαδή και οι Αμερικάνοι είναι Χρυσαυγίτες, όταν μπαίνει ο Ομπάμα στο Press Room και σηκώνονται όλοι οι δημοσιογράφοι????!!!!