11/03/2010 20:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Προεδρία της Δημοκρατίας απαντά σε δημοσίευμα του Antinews

Άμεση ήταν η απάντηση της Προεδρίας της Δημοκρατίας στο δημοσίευμά μας  Χωρίς ευζώνους φέτος η παρέλαση στη Νέα Υόρκη

ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ - ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με ενδιαφέρον διαβάσαμε το δημοσίευμά σας σχετικά με την παρουσία των Ευζώνων στον εορτασμό της 25ης Μαρτίου στη Νέα Υόρκη. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι Εύζωνοι θα παραστούν στην παρέλαση επί της 5ης Λεωφόρου.

ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι μέσα στο γενικότερο πνεύμα περικοπών υπήρχε και η σκέψη να ματαιωθεί η παρουσία των Ευζώνων. Τελικά όμως θα πάνε.

Από την πλευρά μας ένα μεγάλο μπράβο στην Προεδρία της Δημοκρατίας για την άμεση αντίδραση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 11/03/2010 15:07:27

    Sostos o Proedros, sostos kai o Factor.
    Mpravo.

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 11/03/2010 15:08:25

    Ευτυχώς που κάποιοι τηρούν τα προσχήματα.Αναμένουμε νεώτερα επί το ουσιωδέστερον.

  3. Dimi avatar
    Dimi 11/03/2010 15:57:37

    God Bless the Factorx Antinews Team!

  4. sauraki avatar
    sauraki 11/03/2010 16:16:51

    Μπράβο στο antinews. Κάνετε καταπληκτική δουλειά.

  5. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/03/2010 16:21:54

    Άρα μας διαβάζει και η Προεδρία. Γουστάρω.

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/03/2010 16:25:01

    Συγχαρητήρια στην Προεδρία της Δημοκρατίας!
    Τέλεια αντανακλαστικά!
    Πάντα τέτοια.

  7. γεωργιος avatar
    γεωργιος 11/03/2010 16:37:56

    Εδώ ο κόσμος δεν έχει να φάει και εμεις σκεφτόμαστε τις παρελάσεις. τι σημασία έχει αν τα στομάχια ειναι άδεια? Έχουμε τους τσολιάδες μας.

  8. sakis.... avatar
    sakis.... 11/03/2010 17:02:31

    Επιτέλους καταλαβανε οτι ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ

  9. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 11/03/2010 17:57:42

    Εγώ θά έλεγα,αφού μας διαβάζει ή Προεδρία,νά κάνη κάτι γιά τό επαίσχυντο ν/σ,ούτως ώστε νά μή κινδυνεύση ή Ηπειρος καί ή άλλη Ελλάδα από τούς εισβολείς.Αλλοιώς τί Ηπειρώτης είναι;Κάτι θά υπάρχη στό Σύνταγμα,δέν μπορεί!

    • anonymous avatar
      anonymous @ Kὀριννα 11/03/2010 19:40:30

      να στειλει πισω το νομοσχεδιο ας πουμε...

  10. t avatar
    t 11/03/2010 21:17:19

    Bravo!!!

  11. τοαυτονοητο avatar
    τοαυτονοητο 11/03/2010 21:17:31

    Ο φόβος φυλάει τα έρμα.Καλύτερα να τους προλαβαίνουμε πριν κάνουν τα ..δικά τους, παρά να τρέχουμε μετά και να μην φτάνουμε.!

  12. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 11/03/2010 22:06:10

    Τιμή μας και καμάρι μας η λεβεντιά της Προεδρικής Φρουράς!!!

  13. Spm avatar
    Spm 11/03/2010 22:17:27

    Μπράβο στο team του antinews.
    Factor συγχαρητηρια, ζούμε μεγάλες στιγμές.
    Μπράβο και στην Προεδρία, για την αντίδραση.

  14. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 12/03/2010 00:21:13

    Προς τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας

    Εξοχώτατε κ. Παπούλια

    εξαιτίας μιας βίαστικής απόφασης του ΑΝΥΠΕΞ ακυρώθηκαν οι εορτασμοί της ΕΘνικής μας Επετείου ανά τις πρεσβείες μας στο πλανήτη.

    Βασιζόμενος στα ειλικρινή σας αισθήματα και τη μέγιστη αφοσίωση στο καθήκον

    σας καλώ να αναιρέστε αυτή την απόφαση, επιτρέποντας τους εορτασμούς να τους πραγματοποιήσουν υπό την αιγίδα των πρεσβιεών μας οι τοπικες ελληνικές κοινότητες.

    Η κάθε ελληνική κοινότητα μπορεί να αναλάβει εξ ολοκλήρου το κόστος μιας τέτοιας εκδήλωσης που είναι πραγματικά αμελητέο.

  15. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/03/2010 10:55:27

    Πόσες τάχα δυνατότητες ,διαθέτει πλέον ο Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας;Επειδή πάντως,φαίνεται ότι ενημερώνεται 'πολλαπλώς' και 'ποικιλοτρόπως'(εύγε σου Φάκτορα) κι ότι διαθέτει δημοκρατικά αντανακλαστικά,ας λάβει σοβαρά υπ'όψιν του τις αγωνίες των συμπατριωτών του,γιά την Πατρίδα τους πρωτίστως καί γιά τα νοικοκυριά τους δευτερευόντως.Των πολιτών που είναι αποκλεισμένοι και προπηλακισμένοι από τα στεγανά της κατευθυνόμενης ενημέρωσης.Δεν μπορεί,όλο και κάποια περισσότερη δυνατότητα θ'άχει από τις δυνατότητες του χειμαζόμενου Ελληνα.Κι αν το Σύνταγμα είναι έτσι φτιαγμένο,που τον περιορίζει σε καθαρά 'διακοσμητικό' ρόλο,ν'άναι βέβαιος ότι και πάλι μπορεί ν'αντιδράσει.Εστω και διά της παραιτήσεως 'διά λόγους υγείας'.Ν'άναι βέβαιος,ότι εκατομμύρια Ελληνες θα τον δοξάσουν.

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/03/2010 16:50:30

      Εύγε σπάρτακε ,και εγώ παρακαλώ τον Πρόεδρο της Ελληνικής Δημοκρατίας να αρνηθεί την υπογραφή του νομοσχεδίου για την «ιθαγένεια» και σε μια τόσο τραγικά κρίσιμη εποχή για την χώρα να το επιστρέψει ανυπόγραφο η να παραιτηθεί.
      Οι ‘Ελληνες θα θυμόμαστε για πάντα μια τέτοια πράξη.

    • xrhxa65 avatar
      xrhxa65 @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/03/2010 19:33:26

      Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να παραιτηθεί ο πρόεδρος για να βάλει "βέτο" σε ενα νομοσχέδιο....μπορεί να το επιστρέψει για επαναδιαβούλευση αρνούμενος την υπογραφή του........