03/02/2009 18:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Πατριανάκου στη θέση του Καραχάλιου

Η Φεβρωνία Πατριανάκου θα είναι η νέα γραμματέας πολιτικού σχεδιασμού της ΝΔ, στη θέση του εξαναγκασθέντος σε παραίτηση από τον κ. Ζαγορίτη, Νίκου Καραχάλιου.

Στη φωτογραφία βλέπεται ένα από τα πάνελ της εποχής των ....ψηφοσυλλεκτών με την κ. Πατριανάκου και τον κ. Αγοραστό να  ανακρίνονται μέχρι τελικής πτώσεως από τους αντικειμενικούς και εντελώς ανεπηρέαστους δημοσιογράφους κύριο Τράγκα και κυρία Ζαχαρέα.

Όπως εξάλλου γράψαμε εδώ, χωρίς να διαψευσθούμε, η κ. Πατριανάκου ήταν από τα μέλη της Εξεταστικής Επιτροπής που ενημέρωναν τον κ. Ρουσόπουλο, σε ζωντανό χρόνο, για όλα τα τεκταινόμενα στην αίθουσα.

Ο προκάτοχος της θέσης που αναλαμβάνει η κ. Πατριανάκου, ο Νίκος Καραχάλιος, ζήτησε την Κυριακή που μας πέρασε από τον  κ. Ρουσόπουλο «να παραδώσει την έδρα του», την ίδια ημέρα που ο πρώην «αντ΄ αυτού» δήλωνε μόνος του ότι θα είναι υποψήφιος στο υπόλοιπο Αττικής.

Συμπέρασμα:  Συνεχίζεται η εξαργύρωση των υπηρεσιών στην Εξεταστική.

Ερώτημα: Ποιός ελέγχει την Ρηγίλλης;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 03/02/2009 19:05:52

    "Ερώτημα: Ποιός ελέγχει την Ρηγίλλης;":

    Όποιος έχει το DVD τού Ζαχό

  2. Factorx avatar
    Factorx 03/02/2009 19:07:36

    @νήπιος γέρων". !!!!! Yes

  3. daris avatar
    daris 03/02/2009 19:12:57

    Και ποιος ελεγχει το MEGA? Αυτος που εχει αποδειξεις οτι ειδαν το DVD με τον Ζαχό!!!

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/02/2009 19:25:24

    Και τώρα τα δύσκολα. Ποιός έχει το ντι βι ντι;

  5. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 03/02/2009 19:41:31

    Τωρα την κατσαμε την βαρκα!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 20:07:52

    Ο Ρουσόπουλος έχει κρατήσει κανένα copy ή τον πιάσανε κορόιδο;

  7. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 20:15:35

    @9
    Ποσώς μας αφορά, ποιός το πνίγει το κουνέλι.
    Αλλά όχι και να πληρώνουμε εμείς τα γαμησιάτικα!

  8. Αζιμούθιο avatar
    Αζιμούθιο 03/02/2009 20:37:06

    η τιμή τιμή δεν έχει ...

  9. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 21:19:01

    Τι στο διάτανο, τώρα το πρόσεξα, συγγνώμη! Σοβαρά, είπε τέτοιο πράγμα ο Καραχάλιος, να παραδώσει ο Ρουσό την έδρα του;
    Και ως απάντηση βάλανε στη θέση του την Πατριανάκου; Φυσική εξέλιξις, δεν νομίζετε;
    Άκου τι σκέψη έκανε, να παραδώσει ο Ρουσόπουλος την έδρα του!
    Χέσε ψηλά κι αγνάντευε και Νικολό καρτέρει (για δεύτερη φορά μούρχεται σήμερα η λαική σοφία και δεν αντέχω, την ξαναγράφω)!

  10. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 03/02/2009 21:19:21

    Απάντηση .Ο κύριος Κλητήρας καταγωγής Αναράχη ….

  11. osaperas avatar
    osaperas 03/02/2009 21:19:51

    Πως δεν έχει τιμή, η τιμή;
    συγκεκριμένα νούμερα για παράδειγμα έχουν κατατεθεί σε λογαριασμούς διάφορων στην υπόθεση ζήμενσ

  12. Underdog avatar
    Underdog 03/02/2009 21:22:56

    Φάκτορ αυτό που γράφω δεν σχετίζεται με τη συγκεκριμένη ανάρτηση αλλά είναι μια γενική παρατήρηση.
    Εχω την εντύπωση ότι οι φίλοι. πλην ελαχίστων ,έχουν διολισθίσει το τελευταίο διάστημα σε μια κατάσταση που περιλαμβάνει συνθηματολογία, υπερβολές, έλλειψη επιχειρημάτων, εξυπνακισμούς. Φτάχνουν δηλαδή γαλαρία που λέγαν οι παλιοί, κερκίδα οι νεώτεροι.
    Νομίζω επίσης ότι αρκετοί παλαιοί σχολιαστές με ενδιαφέρουσες απόψεις και μοναδική επιχειρηματολογία απέχουν. Δεν μπορώ να βρω μια λύση αφού είμαστε υπέρ της έλευθερίας της έκφρασης αλλά διααίσθάνομαι ότι η ποιότητα των σχολίων δαιρκώς πέφτει όπως η στάθμη του νερού τους καλοκαιρινούς μήνες...

  13. Αζιμούθιο avatar
    Αζιμούθιο 03/02/2009 21:23:04

    @14: ... αυτή η τιμή είναι ανεκτίμητη ... έτσι μου λέει ένας καλός φίλος ...

  14. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/02/2009 21:33:21

    Η συνεχής έκπτωση στον ανθρώπινο παράγοντα προκαλεί θλίψη.

    Όπουδήποτε κάποιος/α αντικαθίσταται, στη θέση του έρχεται ένας/μια χαμηλοτέρου επιπέδου.
    Γενικά στο πολιτικό σύστημα.

    Λες και έχει επιβληθεί Βλακοκρατία.

    Μπορεί να έχει κάποιος διαφωνίες με τον Καραχάλιο, αλλά όχι και στη θέση του το κοριτσάκι.
    'Ακου "Πολιτική σχεδιάστρια". Κοπτορραπτού ναι.

  15. ariel avatar
    ariel 03/02/2009 22:04:09

    Μα η Πατριανάκου με τον Αγοραστό δεν μαγείρευαν τα ψηφοδέλτια στην Βουλή? Οπότε παίρνει την ανταμοιβή της για όλες τις προσφερθείσες υπηρεσίες (εξεταστική κ.λ.π.)

  16. ariel avatar
    ariel 03/02/2009 22:30:53

    Κόκκινε Πάνο, η συνέχεια του αγνάντευε είναι "να σε φυσάει αέρας" το Νικολό καρτέρει είναι από αλλού

  17. apostolos34s avatar
    apostolos34s 03/02/2009 23:09:43

    Προς ενημέρωσή σας την Ρηγίλλης και το Μαξίμου ελέγχουν αυτοί που επέβαλαν, όλους τους αρχηγούς της ΕΛ.ΑΣ. από τον Μάρτιο του 2006 και εντεύθεν, εκείνοι που έβαλαν τον Κ/Κ. να κάνει την "ρωσική στροφή" και τα deals των αγωγών, αυτοί που έφεραν την COSCO στο λιμάνι του Πειραιά, την Deutsche Telekom στον ΟΤΕ κ.λ.π. Τα υπόλοιπα περί DVD Ζαχόπουλου και ΜΕΓΚΑ, είναι το δένδρο που σας κρύβει το δάσος. Για θυμηθείτε ποια τράπεζα είχε δανείσει τους "τρεις καμπαλέρος-εκδοτες" του ΠΡΩΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, πριν τα σπάσουν?

  18. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/02/2009 23:16:13

    Αποστολε
    Η Πειραιώς επέβαλε στον Καραμανλή τη "ρωσσική στροφή" ;
    Ήρεμα ...

  19. apostolos34s avatar
    apostolos34s 03/02/2009 23:26:51

    Προφήτη, η Πειραιώς είναι απλά ένας κρίκος μιας από τις πολλές "αλυσίδες" του συστήματος και εσύ απλά βιάζεσαι να δείξεις πως τα ξέρεις όλα, ενώ έχεις άγνοια ή δεν κατάλαβες το σύνθετο του πράγματος. Επομένως εσύ ηρέμησε. Τα προαναφερόμενα δεν τα ακουμπάς κι ας είναι σπουδαιότερα και ενδεικτικότερα από την ακριτομυθία για το "μαγαζί του Σάλλα". Αν μπορέσεις να φτιάξεις το "παζλ" θα καταλάβεις.
    Με εκτίμηση
    apostolos34s

  20. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/02/2009 23:40:58

    Απόστολε
    πας γυρεύοντας.
    Το αν ξέρω αυτά ή άλλα δεν το γνωρίζεις, αλλά εγώ δεν επιδεικνύομαι.
    Απευθύνεις "ιντριγκαδόρικα" ερώτημα που επιδέχεται συγκεκριμένη απάντηση.
    Όταν την λαμβάνεις, απαντάς προσωπικά.
    Εμφανώς θέλεις να (επι)δείξεις ότι είσαι κάτοχος των μυστικών του Σύμπαντος.

    Αν είσαι μίλα. Ή μη μιλάς. Μην "υπονοείς".

    Αν είσαι κοινωνός σοβαρών μυστικών, των οποίων η κοινοποίηση είναι επικίνδυνη, δεν είσαι σοβαρός πετώντας σπόντες σε μπλογκς.
    Και που 'σαι : κακό χωριό τα λίγα σπίτια. Όλοι γνωριζόμαστε εδώ και τίποτα δεν μένει μυστικό για πολύ.
    Χαιρετώ

  21. άσχετος avatar
    άσχετος 04/02/2009 00:07:56

    @24: Ο Καψαμπελης του Press.gr δεν είναι που του έχει πάρει αποκλειστική συνέντευξη; Θράσος ο πρώην υπουργός (δεν καταλαβαίνει θεό) θράσος και ο ανένεταχτος μπολογκίτης

  22. Anonymous avatar
    Anonymous 04/02/2009 00:10:44

    Τα αγαθά κόποις κτώνται.Πετσέτες την εφοδίασαν να σκουπίζει τον ιδρώτα για τις αλχημείες που έκανε??????

  23. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 04/02/2009 00:17:46

    @22Τι σχεση εχει η Πειραιως και πως εμπλεκεται σε αυτη την ιστορια?Μπορεις να μιλησεις ποιο απλα και κατανοητα??@ 23 Ηρωσικη μαφια τι σχεση εχει μετην πειραιως?

  24. Decay avatar
    Decay 04/02/2009 00:53:42

    @ 25 Προφήτη, αστον να ολοκληρώσει...

    Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ

    Οι πραγματικές γνώσεις φαίνονται.
    Τα λοιπά είναι είτε υποβολή (κοινώς παραπληροφόρηση), είτε αποτέλεσμα αυθυποβολής.

  25. ariel avatar
    ariel 04/02/2009 00:56:48

    Ανώνυμε, που βλέπεις το παράξενο της διαμαρτυρίας του Δούκα? Ποιός παραδέχτηκε οτιδήποτε έκανε, όχι μόνο από την τωρινή κυβέρνηση, αλλά και την προηγούμενη. Ποιός τιμωρήθηκε και γιατί? Πιστεύεις ότι ας πούμε για το Βατοπέδι θα λογοδοτήσει κανένας? Η μήπως οι Πελέκηδες επειδή κλήθηκαν από εισαγγελέα? Ολοι αυτοί κρατάνε γερά, μην τους φοβάσαι. Αλί σε κανένα φουκαραδάκι που έχει μικρομπλεξήματα. Οι μεγάλοι τη γλυτώνουν από παλαιοτάτων χρόνων.

  26. Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 04/02/2009 01:32:16

    @ ariel 20
    OK, ευχαριστώ, στο χωριό μου πάντως το λέμε και έτσι.
    Ταίριαζε κιόλας με το Νίκο...

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/02/2009 02:11:53

    Πατριανακου στη θεση της Πετρουλας δεν βλεπω παντως.


    ΠΠ

  28. apostolos34s avatar
    apostolos34s 04/02/2009 06:45:14

    @ Προφήτη
    Αποφεύγω τους ανθρώπους που παίρνουν το θράσος για ανδρεία και την τρυφερότητα για δειλία. Και αποφεύγω εκείνους που παίρνουν την φλυαρία για σοφία και τη σιωπή για άγνοια. Στη τελική ποιος είσαι εσύ που θα μου υποδείξεις τι θα γράφω και πως θα το γράφω; Ποιος σε έχρησε BlogΝόμο; Υποδείξεις εκεί που σε παίρνει και εκεί που ανέχονται τους βερμπαλισμούς σου. Πήγαινε κάνε τον δάσκαλο σε καμία τάξη ανηλίκων για να έχεις να μαλώνεις...

  29. ClarkKent avatar
    ClarkKent 04/02/2009 09:05:50

    Τωρα που οριστηκε βουλευτης για Γραμματεας Πολιτικου Σχεδιασμου ειμαι περιεργος να δω πως θα δικαιολογησουν οι κκ. Ζαγοριτης, Δασκαλακης, Αγγελου, Ζακυνθινος κ.α. το αμιμητο επιχειρημα που επικαλεστηκαν για να κοψουν το Σεπτεμβρη του 2007 το Νικο Καραχαλιο απο το ψηφοδελτιο της ΝΔ στην Περιφερεια Αττικης, δηλαδη οτι γενικα, αλλα καιειδικοτερα σε περιοδους εκλογων, το Γραμματεα Πολιτικου Σχεδιασμου τον θελουν μεσα στο κομμα και να λειτουργει επιτελικα, οχι να τρεχει στην εκλογικη του περιφερεια για ψηφους. Να υποθεσουμε λοιπον πως στις προσεχειςεκλογες η κα. Πατριανακου θα ειναι ξανα στο Επικρατειας, η δε θα 'ναι καν υποψηφια βουλευτης;

  30. Helmut avatar
    Helmut 04/02/2009 10:04:27

    Πάντως το μήνυμα είναι σαφέστατο: Κάτσε σούζα και θα ανταμειφθείς.

    Ούτως η άλλως έτσι δουλεύετι το σύστημα: εξοφλώντας γραμμάτια προς πιστά μεν ατάλαντα δε στελέχη -σε βάρος των πραγματικά καλών;

    Γιατί μήπως στο ΠΑΣΟΚ είναι διαφορετικά που μας έχουν φλομώσει στους Παπουτσήδες, Ρέππαδες, και Αθανασάκηδες; Αυτοί είναι οι μπροστάρηδες του "νέου" που ευαγγελίζεται ο ΓΑΠ;

  31. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/02/2009 10:42:08

    Απόστολος
    Εγώ αποφεύγω τους "δήθεν".
    Πολύ κακάρισμα κι από αυγό τίποτα.

    Για την ουσία, λοιπόν, στοιχείων και διαλόγου, θα μας κρίνουν οι άλλοι.
    Με χαρακτηρισμούς δεν ασχολούμαι.

  32. apostolos34s avatar
    apostolos34s 04/02/2009 11:24:00

    @ Προφήτη
    Η αντιλογία είναι ένας βαθμός χαμηλότερος της ευφυίας. Έχεις nickname "Προφήτης" και μιλάς δήθεν;
    Διαχρονικά τα κείμενά μας εδώ μέσα (εγώ γράφω είτε ως apostolos34s, είτε σε κεντρικά post ως Α.Α.) φανερώνουν ποιος από τους δυο μας είναι "Πολύ κακάρισμα κι από αυγό τίποτα".
    Εσύ μου απήυθηνες πρώτος τον λόγο και μάλιστα με αγένεια. Ουδέποτε ασχολήθηκα μαζί μου και να δεν με προκαλούσες δεν θα το έκανα και τώρα. Μπορώ να ανεχθώ να διαβάζω άσχετους, φαντασιόπληκτους και μικροαστούς, όχι όμως και να υπομένω τις επιθέσεις τους.

  33. apostolos34s avatar
    apostolos34s 04/02/2009 11:24:37

    ΤΟ ΟΡΘΟΝ: Έχεις nickname “Προφήτης” και μιλάς ΓΙΑ δήθεν;

  34. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/02/2009 13:02:46

    Απόστολος
    Μάλλον έμαθες τη ζωή απ' τα βιβλία...

    Καλό σου Μεσημέρι

  35. apostolos34s avatar
    apostolos34s 04/02/2009 16:10:58

    @ Προφήτης
    Ακριβώς το ίδιο πράγμα είπα νωρίτερα για σένα. Μην μου απαντάς με τα ίδια λόγια. Βρες δικά σου.

  36. Ανώνυμους avatar
    Ανώνυμους 04/02/2009 17:46:16