27/01/2012 14:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ουάσιγκτον επιθυμεί παράταση ... Παπαδήμου

Δεν πρόλαβε να ολοκληρωθεί η επίσκεψη Σαμαρά στη Ρωσία και ο Σκάι μεταδίδει ανταπόκριση από την Ουάσιγκτον, σύμφωνα με την οποία από την άλλη άκρη του Ατλαντικού επιθυμούν την παράταση του βίου της Κυβέρνησης Παπαδήμου!

Μάλλον, θα άκουσαν την ...Αννούλα!
Γιατί δεν νομίζω να τρέχει τίποτα άλλο,ε;

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 27/01/2012 14:53:58

    ....ΕΙΠΑΜΕ. ΤΟΝ κ. ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΟΥΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΟΥΤΕ ΟΙ ΗΠΑ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ, ΟΥΤΕ ΚΙ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΚΟΛΑΟΥΖΟΙ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ.
    ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ (ΟΧΙ Η Ν.Δ), ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΩΣ ΕΘΝΙΚΟ ΗΓΕΤΗ.
    ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ, Ή ΤΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ, Ή ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΣΤΕ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΡΑΚΥΛΑΜΕ ΓΛΥΚΑ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΕΙΟ ΒΑΡΑΘΡΟ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ, ΤΗΣ ΥΠΟΤΕΛΕΙΑΣ, ΤΩΝ ΦΘΗΝΩΝ ΠΑΖΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗΣ ΞΕΥΤΙΛΑΣ....

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/01/2012 14:57:10

    Μετά την απομάκρυνσιν εκ του ταμείου (9/11/2011), ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 27/01/2012 15:26:19

    Και όταν τελειώσει η παράταση, τι θα ζητήσουν; Πέναλτι; Ή θα στρίψουν το νόμισμα; Και τι είδους νόμισμα αλήθεια;
    Πάντως, αυτές είναι συνηθισμένες αντιδράσεις για να περάσουν μηνύματα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/01/2012 15:29:09

      Αυτός ο Μικρος Οδυσσέας που βρίσκεται αλήθεια να μας διαφωτίσει, ως ειδικός;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 27/01/2012 18:44:07

        Ο ΜΟ μετά την χθεσινή ;άδικη ήττα του Ολυμπιακού στο μπάσκετ στην Τουρκία έχει αποσυρθεί στο υπόγειο και πετά βελάκια σε φωτογραφία γνωστοού πολιτικού για να ξεθυμάνει.

  4. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 27/01/2012 15:44:03

    Εἶπεν ἄφρων ἐν καρδίᾳ αὐτοῦ· οὐκ ἔστιν Θεός (Ψαλμ. 52,2)

    Εἶπεν Σκάι ἐν δελτίῳ αὐτοῦ· οὐκ ἔστιν Σαμαρᾶς

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Τιγράνης 27/01/2012 15:59:05

      μὲ πρόλαβες, φτού

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Τιγράνης 27/01/2012 16:43:03

      χαχα! πάλι το κατάλαβα...αφού στο τέλος της χρονιάς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξέρω τόσα αρχαία, ώστε να...συνεννοούμαι...

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Τιγράνης 27/01/2012 18:36:32

      Ἀπὸ τὴν Ἀκολουθία τῆς Κατηχήσεως ἡ ὁποία τελεῖται καθ' ἐκάστην πρωίαν εἰς τὴν ἐκκλησία τῆς Παναγιᾶς τῆς Τροϊκανῆς ἐν Φαλήρῳ:

      Ὁ δημοσιογράφος: Ἀ­πο­τάσ­σῃ τῷ Σα­μαρᾷ; Καί πᾶ­σι τοῖς ἔρ­γοις αὐ­τοῦ; Καί πά­σῃ τῇ λα­τρεί­ᾳ αὐ­τοῦ; Καί πᾶ­σι τοῖς ἀγ­γέ­λοις αὐ­τοῦ; Καί πά­σῃ τῇ πολιτικῇ αὐ­τοῦ; Καί ἀ­πα­ντᾶ
      Ὁ προσκεκλημένος: Ἀ­πο­τά­σσο­μαι. Ἐ­ρω­τᾶ πά­λι τρεῖς φο­ρές
      Ὁ δημοσιογράφος: Ἀ­πε­τά­ξω τῷ Σα­μαρᾷ; Καί ἀ­πα­ντᾶ
      Ὁ προσκεκλημένος: Ἀ­πε­τα­ξά­μην. Καί λέ­γει
      Ὁ δημοσιογράφος: Καί ἐμ­φύ­ση­σον, καί ἔ­μπτυ­σον αὐ­τῷ. Καί ὁ προσκεκλημένος φυ­σᾶ τρεῖς φο­ρές στόν ἀ­έ­ρα καί φτύ­νει τρεῖς φορές στό ἔ­δα­φος.
      Στρέ­φο­νται πρὸς βορρᾶν (πρός Βερολίνον) καί ἐ­ρω­τᾶ τρεῖς φο­ρές
      Ὁ δημοσιογράφος: Συ­ντάσ­σῃ τῷ Μνημόνιῳ; Καί ἀ­πα­ντᾶ
      Ὁ προσκεκλημένος: Συ­ντάσ­σο­μαι. Ἐ­ρω­τᾶ πά­λι τρεῖς φο­ρές
      Ὁ δημοσιογράφος: Συ­νε­τά­ξω τῷ Μνημόνιῳ; Καί ἀ­πα­ντᾶ
      Ὁ προσκεκλημένο: Συ­νε­τα­ξά­μην. Καί λέ­γει
      Ὁ δημοσιογράφος: Καί πι­στεύ­εις αὐ­τῷ; Καί ἀ­πα­ντᾶ
      Ὁ προσκεκλημένος: Πι­στεύ­ω αὐ­τῷ ὡς Βα­σι­λεῖ καί Θε­ῷ.

      Καὶ κατόπιν ξεκινᾶ ἡ συζήτηση

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/01/2012 18:42:57

        Χαχαχα!!!Με τσάκισες Γιάννη!

        • Τιγράνης avatar
          Τιγράνης @ Δαναός 27/01/2012 19:00:29

          Φοβερός Φαίλτορα!

          Δαναέ όπως ακριβώς τα λες "Και τότε δε θα υπάρχει πλάνη ούτε πρώτη ούτε έσχατη".

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/01/2012 20:55:50

        Εκπληκτικό!

  5. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 27/01/2012 16:08:00

    χαχαχαχα!!

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/01/2012 16:38:28

    Μπα...! σαν τι άλλο να τρέχει...

  7. Y. avatar
    Y. 27/01/2012 17:11:38

    ...και να κάνεις φροντιστήριο..
    (..κάνω προεγγραφή από τώρα)

  8. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 27/01/2012 17:33:07

    Δεν αμφιβάλλω καθόλου Εύα ! Μάλιστα, με τα πελώρια άλματα προόδου που κάνεις νομίζω ότι νομιμοποιούμαστε στο τέλος του έτους να ζητήσουμε από τον φάκτορα στήλη όπου θα σχολιάζεις την επικαιρότητα με απαράμιλλο αρχαιότροπο νάζι...

  9. Δαναός avatar
    Δαναός 27/01/2012 18:29:47

    Τῇ ἐπαύριον, ἥτις ἐστὶ μετὰ τὴν Παρασκευήν, συνήχθησαν οἱ Ἀρχιερεῖς καὶ οἱ Φαρισαῖοι πρὸς Πιλᾶτον, λέγοντες· Κύριε, ἐμνήσθημεν ὅτι ἐκεῖνος ὁ πλάνος εἶπεν, ἔτι ζῶν· Μετὰ τρεῖς ἡμέρας ἐγείρομαι. Κέλευσον οὖν ἀσφαλισθῆναι τὸν τάφον ἕως τῆς τρίτης ἡμέρας· μήποτε ἐλθόντες οἱ Μαθηταὶ αὐτοῦ νυκτὸς, κλέψωσιν αὐτὸν, καὶ εἴπωσι τῷ λαῷ· ὅτι ἠγέρθη ἀπὸ τῶν νεκρῶν· καὶ ἔσται ἡ ἐσχάτη πλάνη χείρων τῆς πρώτης. Ἔφη δὲ αὐτοῖς ὁ Πιλᾶτος· Ἔχετε κουστωδίαν· ὑπάγετε, ἀσφαλίσασθε ὡς οἴδατε. Οἱ δὲ πορευθέντες ἠσφαλίσαντο τὸν τάφον, σφραγίσαντες τὸν λίθον, μετὰ τῆς κουστωδίας."
    Παρ΄όλα αυτά ηγέρθη!
    Το νου σας Αμερικανάκια!Και ο κοιμισμένος λαός έτοιμος είναι να εγερθεί! Και τότε δε θα υπάρχει πλάνη ούτε πρώτη ούτε έσχατη!

    • tak avatar
      tak @ Δαναός 27/01/2012 18:34:17

      Timeo Danaos... Δεν παίζεσαι!

  10. Απογοήτευση avatar
    Απογοήτευση 27/01/2012 22:16:38

    το 9/11 της Ελλάδας; Ανατριχιαστική ημερομηνία...

  11. vasilis kolokotronis avatar