#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/05/2010 12:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα χειροκρότησε τον Μάκη Βορίδη μόλις είπε…



… «Εμένα οι γονείς μου είναι συνταξιούχοι του ΤΕΒΕ και θα με ρωτήσουν το απόγευμα μόλις πάω σπίτι αν ψήφισα το νομοσχέδιο να τους κοπεί η σύνταξη. Εγώ θα τους δώσω μια διαχρονική απάντηση: Μητρός τε και πατρός τε των άλλων προγόνων απάντων τιμιότερον και αγιότερον εστί η πατρίς..

Χειροκρότησαν οι βουλευτές του ΛΑΟΣ και η Ντόρα καθήμενη στα ορεινά…

Αρβανιτόπουλος και Τασιούλας είχαν περικυκλώσει και… «έψηναν» τον Κυριάκο Μητσοτάκη έξω από την πόρτα της ολομέλειας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. gekapsa avatar
    gekapsa 06/05/2010 12:08:05

    Προσεχτε, γιατι θα πάθετε μεγάλη πλάκα αν διώξετε τη Ντορα και φτιάξει νέο κόμμα.
    Θα συρικνωθειτε κιαλλο

    Και οσον αφορά το ΔΝΤ καλά κάνει η Ντόρα που υπερψηφιζει. Τα μέτρα για την Ελλάδα τα ψηφιζουν όλα τα κοινοβούλια της Ευρώπης!! Τι παριστανει η ΝΔ;

    • μας δουλεύουν avatar
      μας δουλεύουν @ gekapsa 06/05/2010 13:11:50

      Ό,τι πείς Κυριακούλη.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ gekapsa 06/05/2010 14:17:27

      Την αντίσταση κατά των σχεδίων της χώρας παριστάνει. Αυτό που εσείς ποτέ δεν θα μπορέσετε ούτε καν να σκεφτείτε.

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ gekapsa 06/05/2010 14:26:45

      Δεν είναι η Ελλάδα όπως οι υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης. Είμαστε μαγαζί-γωνία με αχόρταγο γείτονα. Γονατισμένος ο Έλληνας είναι εύκολη λεία

    • Dimi avatar
      Dimi @ gekapsa 06/05/2010 14:30:59

      Είναι παντελώς αδιάφορο τι βαθμό φέρεις και ποιοί σε μοτιβάρουν να λες αυτά που λές.

      Γεγονός παραμένει ότι: Κι άν αλευρωμένος ο ποντικός, η γάτα τον γνωρίζει..

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ Dimi 06/05/2010 14:40:54

        Με μοτιβάρει η περιεργεια για το μέγεθος του φανατισμού σας , που δεν δέχεστε αντίθετη απόψη ακόμη κι αν είναι η φωνή της αλήθειας και της κοινής λογικής.
        Επαναλαμβάνω, είναι σφάλμα ο πόλεμος τζακιών στη ΝΔ και αποκλεισμός ή διαγραφή της Ντορας θα οδηγήσει σε μεγαλύτερη συρίκνωση της ΝΔ.

      • koinos_nous avatar
        koinos_nous @ Dimi 06/05/2010 15:31:03

        ενω με την ντορα θα μεγαλουργησει
        ασε μας ρε φιλε μη μας τσιγγλας

    • Roulis avatar
      Roulis @ gekapsa 06/05/2010 15:28:08

      Η Ιρλανδια δεν τα ψηφιζει.Η Σλοβακια δεν τα θελει και αν τα ψηφισει,θα κανει την ψηφοφορια τον Ιουνιο.

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/05/2010 12:10:28

    Περίεργος ο ρόλος του Βορίδη. Όταν εξελέγη ο Αντώνης Σαμαράς στην ηγεσία της ΝΔ, πολλοί προεξοφλούσαν αποσκίρτηση του Βορίδη στη ΝΔ, λόγω των προσωπικών σχέσεων που έχουν οι δύο άνδρες. Τώρα, ο Βορίδης δίνει την πάσα στη Ντόρα για να σηκώσει μπαϊράκι. Τι συμβαίνει τελικά;

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Αυριανιστής 06/05/2010 12:12:16

      Απλώς, ο Βορίδης στρώνει το χαλί στη Ντόρα, τώρα που η "νύφη" θα μείνει άστεγη!

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ χελιδόνι 06/05/2010 17:21:30

        Υπάρχουν πολλά παιχνίδια. Ορισμένες φορές, τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Αυριανιστής 06/05/2010 12:46:22

      Αυτός και οι αδελφοί Γεωργιάδη έχουν πάρει εργολαβία τον πατριωτισμό αλά Νίκη Τζαβέλλα. Εντάξει θα πάρετε τα εύσημα από την μητέρα-πατρίδα του Γιωργάκη, αλλά μην γινόσαστε ρόμπες.
      Κύριε Βορίδη, έχεις ακούσει για την υστεροφημία;

    • gekapsa avatar
      gekapsa @ Αυριανιστής 06/05/2010 14:12:07

      Συγνώμη αλλά ο Βορίδης είναι μακράν καλύτερος από κάτι βαρώνους Ταλιαδούρους, Βαρβιτσιώτες, Κεφαλογιάννηδες κλπ τζακια που κουμαντάρουν τη ΝΔ. Μακάρι να υπήρχαν μερικοί Βορίδιδες στο κομμα του 20% ......και πέφτει

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ gekapsa 06/05/2010 14:19:40

        By the way αυτός ο Ταλιαδούρος που ήταν επί 5 χρόνια Υφυπουργός Παιδείας και δεν ανασχηματιστηκε ποτέ....παρόλο που είχε ΜΗΔΕΝ έργο....σήμερα είναι στη στενή ομάδα Σαμαρά.
        Ο κόσμος τα βλέπει και μην απορείτε για το 20%

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ gekapsa 06/05/2010 16:53:59

        Μπα δεν ήταν ακροδεξιός τραμπούκος ο Βορίδης; Ή μήπως είναι όπως μας συμφέρει;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Αυριανιστής 06/05/2010 14:18:37

      Ο Βορίδης αποδείχθηκε ήδη από τη διάλυση του Ελληνικού Μετώπου εύκολη λεία για τον παμπόνηρο Καρατζαφέρη. Μπορεί να έχει γνώσεις και ρητορική δεινότητα, αλλά ως εκεί. Από καπατσοσύνη είναι σκράπας. Τούμπα τον φέρνει ο Καρατζαφέρ όπως θέλει και όποτε θέλει.

  3. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 06/05/2010 12:11:54

    Καλά αυτός ο Καρατζαφέρης τους ρίχνει τίποτα στον καφέ κάθε πρωΐ;

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Αγανάκτηση 06/05/2010 12:24:21

      Μπα. Όλοι αυτοί είχαν πέσει στη μαρμίτα όταν ήταν μικροί.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Στέργιος 06/05/2010 14:19:04

        Χαχαχαχα! Πολύ καλό!

  4. gekapsa avatar
    gekapsa 06/05/2010 12:14:28

    Θα πάθετε μεγάλη πλάκα αν διώξετε τη Ντορα και φτιάξει νέο κόμμα.
    Θα συρικνωθει κιαλλο η ΝΔ
    Και οσον αφορά το ΔΝΤ καλά κάνει η Ντόρα που υπερψηφιζει. Τα μέτρα για την Ελλάδα τα ψηφιζουν όλα τα κοινοβούλια της Ευρώπης!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ gekapsa 06/05/2010 12:16:44

      Ηλίθιοι είναι να μην τα ψήφιζαν οι Ευρωπαίοι; Αφού, μεσοπρόθεσμα, λεφτά θα βγάλουν από αυτή την ιστορία!

      • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
        I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Αυριανιστής 06/05/2010 13:08:39

        "Τα μέτρα για την Ελλάδα τα ψηφιζουν όλα τα κοινοβούλια της Ευρώπης!!"

        Εμ βέβαια, είναι εύκολο γι αυτούς να κάνουν τον π%&στη με ξένο κWλο...

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ gekapsa 06/05/2010 12:19:13

      Για την Ντόρα φίλε ισχύει:
      "Πάσας Πατρίδος τε τιμιότερον και αγιότερον εστί η Μήτηρ και ο Πατήρ"...

    • Κ.Τ avatar
      Κ.Τ @ gekapsa 06/05/2010 12:22:15

      ΟΧΙ, ονομαστικη ψηφοφορια και αμεωσως μετα καθαρσι και αντικαταστασι απο θεσεις στο κομμα Μακροπουλου, Παναγιωτοπουλου και οποιων αλλων απο το παρελθον ειναι βαρος και αγος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ gekapsa 06/05/2010 12:26:31

      Το ΛΑΟΣ έχει ενυδρείο για να την χωρέσει???????
      χο! χο!
      Ξεφτιλίκια.

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ gekapsa 06/05/2010 15:33:43

      μεγαλες δεν παιζεσαι
      τι την εχεις?

  5. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 12:18:35

    Εμ δεν το ήξεραν αυτό όταν σε γενούσαν

    "Μητρός τε και πατρός τε των άλλων προγόνων απάντων τιμιότερον και αγιότερον εστί η πατρίς.."


    χαμένε ε χαμένε, πουλημένε Βορίδη

  6. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 06/05/2010 12:20:00

    Τελικά αυτό το μεταπολιτευτικό σύστημα δεν παίζεται: Πουλάν και την ίδια τους τη μάνα κυριολεκτικά

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2010 12:20:41

    Με συγκινήσατε κε Βορίδη.
    Πραγματικά.

  8. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 12:21:35

    Ρε Βορίδη

    αφού θα τους ζεις εσύ με τα λεφτά του Λαού που σε πληρώνουν

    Βολευτά ε Βολευτά, πιάνεις και την "Πατρίς"στο στόμα σου!!!!!!!!!

  9. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 06/05/2010 12:23:03

    Ερώτηση προς κ. Βορίδη: Ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ δήλωσε ότι μακάρι η κυβέρνηση να είχε 200 Παγκάλους. Με 200 Πάγκαλους η Πατρίδα θα γίνει τιμιώτερη και αγιώτερη ή...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Bodinus1576 06/05/2010 12:25:12

      χο! χο!
      Λιπαρότερη

      • (Α)θανάσης avatar
        (Α)θανάσης @ Orestios 06/05/2010 12:50:42

        To "ρυ-" το έγραψες με "λι-" κατά λάθος...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/05/2010 13:34:25

        Σωστό και αυτό.
        Ρυπαρότερη και λιπαρότερη. Η απόλυτη αηδία.

  10. laiki vasi avatar
    laiki vasi 06/05/2010 12:23:47

    Χειροκρότησε μαζί με τη Ντόρα και ο Κοντογιάννης! Απλώς έσκυψε να μην τον δουν!

  11. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 12:24:40

    χαχαχαχαχαχα

    Βρε, για δες κάτι οικονομικούς πατριώτες. Πρώτη φορά είδαμε κάτι τέτοιο.
    Πού να το πεις αυτό και να μην φας γιούχα.
    Η Βουλή των Ελλήνων είναι για τα μπάζα.
    Με τέτοια νούμερα που κυκλοφορούν εκεί μέσα.

    Ποτέ άλλοτε ο πατριωτισμός δεν εξισώθηκε με το παραδάκι της τσέπης. Μόνο σε περιόδους κατοχής φρόντιζαν οι δοσίλογοι επικαλούνται την πατρίδα μόνο και μόνο για το παραδάκι.

    Πού να κρυφτείς Βορίδη?

  12. Κώστας avatar
    Κώστας 06/05/2010 12:26:28

    Σπουδαία "κεντρώα συνιστώσα" η εν λόγω κυρία.
    Χειροκροτεί με πάθος των Βορίδη...Καλά αυτή δεν έλεγε πως είναι ακραίο κόμμα; Κατάντια...
    Τελικά θα φύγει από την Κεντοδεξιά παράταξη όπως της αξίζει.
    Για να ενταχθεί στην ιδεολογία της: τον ακροδεξιό νεοφιλελευθερισμό της, την ίντριγκα, την υπονόμευση και την διαπλοκή.
    Τώρα αντιλαμβάνονται οι ΝΔκρατες που και με ποιους είχαν μπλέξει τόσα χρόνια.

    • Abarug avatar
      Abarug @ Κώστας 06/05/2010 12:30:50

      Παλαμάκια πέξετε...κι ο μπαμπά της έρχεται....

  13. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 12:28:47

    Κύριε (τρόπος του λέγειν)Βορίδη

    κι εμένα οι γονείς μου είναι συνταξιούχοι του ΤΕΒΕ και μετά το "ναι" σας, μάλλον θα δυσκολευτούν πολύ να επιβιώσουν.

    Αλλά θα είναι περήφανοι γιατί θα ξέρουν ότι δεν γέννησαν έναν "ΠΟΥΛΗΜΕΝΟ"

    Μάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/05/2010 12:29:39

    Μάκη μου, μηδένισε τον μισθό σου. Κατάργησε την σύνταξή σου. Δώσε το αυτοκίνητό σου και τις άλλες παροχές. Διώξε και το προσωπικό, αν έχεις που σε εξυπηρετεί στο νομοπαρασκευαστικό σου έργο (χαχαχα)

    Και έλα μετά και πες μου τι γίνεται...

  15. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 06/05/2010 12:31:22

    Παιδιά επειδή βρίσκομαι εκτός Ελλάδας αυτή τη στιγμή μπορεί κάποιος να μου πει τί ώρα θα πάρει το λόγο ο Σαμαράς;

  16. Μούσα avatar
    Μούσα 06/05/2010 12:33:44

    ΔΕν πατε να πιείτε και λιγο κώνειο να ησυχάσουμε αφου ΄τιμιότερον και αγιότερον εστί η πατρίς΄.
    Δεν ντρεπονται να καπηλεύονται την πιο ιερή ρήση του Σωκράτη.
    Κρίμα δεν το περίμενα και απ΄αυτόν.

  17. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 12:41:22

    Άλλα μου λεν τα μάτια σου και άλλα η καρδιά σου....

  18. meremetia avatar
    meremetia 06/05/2010 12:53:49

    Νομίζω κανουμε λάθος να κρίνουμε τα λεγόμενα των Βουλευτών με βαση οσα έκαναν - έλαγαν πρίν γίνουν Βολευτές.
    Ξεχαστε τι πλάκες έκανε ο Μάκης στον Κυριάκο Μ., οταν οι δυο τους ηταν, συμμαθητές στο κολέγιο.
    Σήμερα είναι συνάδελφοι Βολευτές, ανήκουν σε ενα Κλάμπ,, νομίζουν πως τους εξέλεξε ο Λαός και εν ονόματί του αποφασίζουν!
    Βασει του εκλογικού νόμου, οι βουλευτές του ΛΑΟΣ εκλεχτηκαν με 10 έως 800 ψήφους, το πολύ ο καθένας.

    Δικαιούνται λοιπον να επιζητούν μερίδιο,

    Δια την σωτηρίαν της Πατρίδος

  19. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 13:09:55

    Ψιτ, Μάκη

    τσάκω κι από μένα ένα τάλαρο να πάρεις παπούτσια στο νούμερό σου.
    (Μεγάλα σου είναι αυτά που φοράς).

  20. Abarug avatar
    Abarug 06/05/2010 13:27:01

    Μακάκο

    κι ένα τελευταίο γιατί αναγούλιασα

    Μηδέν προ του τέλους ΚΑΚΑΡΙΖΕ

  21. Μπαρμπαγιώργος avatar
    Μπαρμπαγιώργος 06/05/2010 13:36:30

    XATZHABATHΣ: Φτου, φτου... Nα, βρε παιδάκι μου, τελαλώ.
    KAPAΓKIOZHΣ: Kαι τι είσαι κόκορας και λαλάς;
    XATZHABATHΣ: Tελαλώ, είπα. Mήπως είσαι εύκολος να τελαλήσουμε μαζί; Θα πάρουμε τέσσερις λίρες -δυο εσύ, δυο εγώ.
    KAPAΓKIOZHΣ: Aν είναι για λίρες, τότε πάμε!...
    XATZHABATHΣ: Άκου, λοιπόν, τι θα λες. Ό,τι λέω εγώ θα λες κι εσύ: "Aκούσατε, ακούσατε!..."
    KAPAΓKIOZHΣ: Aυτά τ' ακούσαμε. Παρακάτω.
    (O Xατζηαβάτης επαναλαμβάνει τα προηγούμενα).
    KAPAΓKIOZHΣ: Eεε... σιγά, μωρέ! Ένα τσουβάλι λόγια μια χαψιά τα 'κανες. Ένα ένα.

  22. ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 06/05/2010 13:39:39

    Οι τάχα μου αντινεοταξίτες του ΛΑΟΣ φανατικά με την Νέα Τάξη του γαπ...
    και τυχοδιώκτες και φασίστες.

  23. Γιώργος avatar
    Γιώργος 06/05/2010 14:25:50

    Ωρέ Μαυρουδή, αγίοτερη είναι η πατρίς, όχι το ΔΝΤ.
    Είσαι και πατριώτης και ισχυρίζεται ότι η πατρίς ταυτίζεται με το συμφέρον των συμμοριτών του ΔΝΤ

  24. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 06/05/2010 14:41:24

    Διαγραφή της Ντόρας από τη ΝΔ ...ΤΩΡΑ!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ χελιδόνι 06/05/2010 14:43:27

      Η ώρα πλησιάζει.

  25. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 14:48:08

    Η πατρίδα του Βορίδη είναι η ίδια με αυτή της Δραγώνα?

    Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος?

  26. Tassos avatar
    Tassos 06/05/2010 15:34:15

    Η πατρίδα του Βορίδη είναι η Αρεία φυλή. Εθνικοσοσιαλιστής, χουντικός και με ότι ό,τι άλλο τομάρι εμφανίζεται ο χουντικός, ποινικός υπόκοσμος. Μόνο η ΝΔ είναι πατριωτικό κόμμα και κάποιοι μεμονωμένα στελέχη του ΠΑΣΟΚ.

  27. δημητρης avatar
    δημητρης 06/05/2010 20:33:33

    ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ 2 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ-ΤΖΑΚΙΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ 3Η ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.

  28. NONOS avatar
    NONOS 06/05/2010 21:46:30

    Μεγας μάγκας ο Καραμανλης και να το θυμηθειτε
    Σε λιγους μηνες θα διαλυσει το ΠΑΣΟΚ εκ των εσω
    Επεσε βουρτσα στην οικογενεια
    Φανηκε ο ρόλος του ΛΑΟΣ-ξεμπροστιαστηκαν απόψε
    Ανοιξε ο δρόμος του Αντωνη