#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2010 12:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα πετάει πέτρες και όποιον πάρει ο χάρος



Το έχουμε πει εκατό φορές. Μόνο κερδισμένος θα βγουν ο Σαμαράς και η νέα Νέα Δημοκρατία όταν θα αποχωρήσει το 1% της «μειοψηφίας Χανίων – Ευρυτανίας και περιχώρων». Θα χάσει 1% άντε 2% και θα έχει να κερδίσει όλους εκείνους που βλέπουν ότι η κάθαρση στη ΝΔ έγινε πετώντας έξω τη  Ντόρα ενεργή και όχι παροπλισμένη όπως ο Άκης ή ο Σημίτης – έτσι Γιώργο;

Όσο για τα πανέξυπνα παπαγαλάκια του Ριρή που λένε από το πρωί ότι θα είναι τρία πλέον τα κόμματα στο χώρο της Κεντροδεξιάς, δεν τους λέμε ότι στο χώρο της Κεντροαριστεράς θα γίνει της επί χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το σιδηρούν καγκελόφραγμα. Τους λέμε απλώς αυτό [που ξέρουν όλοι. Ότι η Αγία Οικογένεια δεν μπορεί, δεν δύναται, να στηρίζει δύο κόμματα και εκείνο του Καρατζαφέρη και εκείνο της Ντόρας.

Πάμε παρακάτω για να δείτε την εμβέλεια της νέας αρχηγού: Ως γνωστό ο Κιλτίδης έφυγε και επειδή δεν τον κάλυπτε η ΝΔ στο σκάνδαλο του Βατοπεδίου.

Χθες όμως η Ντόρα έδωσε συνέντευξη στον «Αδέσμευτος Τύπος της Κυριακής» όπου δηλώνει με απόλυτο και κατηγορηματικό τρόπο, ότι από τις ανταλλαγές των εκτάσεων της λίμνης Βιστωνίδας με τη Μονή κάποιοι έβγαλαν χρήματα.

Τι λέει γι αυτό ο Κιλτίδης; Ο Καραμανλής; Ο Ρουσόπουλος;

Για τα υπόλοιπα δίνω τον λόγο στον …Τράγκα:

 

Η Μπακογιάννη έδωσε συνέντευξη σε ρ/σ της Κρήτης και είπε ότι τα ελλείμματα και το αθροισμένο χρέος το έφαγε ο λαός.

Η κα Μπακογιάννη λέει ότι οι υπερτιμολογήσεις της SIEMENS, οι απευθείας αναθέσεις, τα χρηματιστήρια και η αναδιανομή του εισοδήματος, δόθηκαν στον λαό. Τα δανεικά που έχει πάρει η Ελλάδα τα έφαγε ο Ελληνικός λαός.

Έδιναν συντάξεις οι πολιτικοί σε ανθρώπους που δεν είχαν πληρώσει τίποτα, γιατί ήθελαν τις καρέκλες.

Η κα Μπακογιάννη δεν ήταν τόσα χρόνια υπουργός; Τώρα που δεν είναι υπουργός θυμήθηκε τα λάθη του πολιτικού κόσμου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. AUD avatar
    AUD 14/06/2010 13:13:10

    Ποιά ειναι η Κυρία??? Δεν μου λέει κατι!!!!

  2. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 13:18:47

    ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΛΗ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΠΕΤΡΕΣ...ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΙΡΗ...ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ 4ο ΚΟΜΜΑ!!!

    • man8os avatar
      man8os @ messinios 14/06/2010 13:22:36

      Ο Καραμανλης ηταν ενας καλος προθυπουργος. Καιδεν απαξιωνεται και δεν απαξιωνει. Μην γινεσαι προβοκατορας.

      • messinios avatar
        messinios @ man8os 14/06/2010 13:26:12

        ΕΝΑΣ ΑΔΡΑΝΗΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ.....ΜΑΣΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΛΟ....

      • Γιάννης avatar
        Γιάννης @ man8os 14/06/2010 13:39:59

        @messinios
        Πολλή τηλέοραση βλέπεις και σε πειράζει.
        Ζήσε και λίγο τη ζωή, δες και την αλήθεια.
        Αλήθεια εσύ όπως την αντιλαμβάνεσαι και όχι όπως στην πασάρουν.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ man8os 14/06/2010 13:51:56

        Δεν "γίνεται" προβοκάτορας. Είναι προβοκάτορας. Δεν σου κάνει εντύπωση που ήταν όλον τον καιρό εξαφανισμένος και τώρα μας θυμήθηκε;

    • trellakias avatar
      trellakias @ messinios 15/06/2010 06:37:39

      Κόψε τα ληγμένα κάνουν κακό στην φαιά ουσία, που πιθανολογώ ότι έχεις!

  3. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 14/06/2010 13:21:17

    Ονρως χαιρομαι που ειπε ετσι η Μητσοτακαινα-Κουβελου. Αφου εγω δε πηρα φραγκο απο αυτα που πηρε ολος ο ελληνικος λαος... που μπορω να βρω τη κυρια να μου δωσει το μεριδιο που μου αναλογει? Η τα πηρε ο Κουβελος κι η οικογενεια να μη κακομαθαινουμε για το καλο μας??? Πω πω απυθμενο θρασσος!!!

  4. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 14/06/2010 13:23:18

    *Οντως

  5. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 13:32:49

    http://3.bp.blogspot.com/_SwvqahfgyBg/TBXztYf-DyI/AAAAAAAAuPw/-ljj5SBxRtk/s1600/nea-ellada.jpg

  6. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 14/06/2010 13:40:51

    Το Καραμανλη μονο αδρανη δε μπορει να τον χαρακτηρισει κανεις παρα μονο ο ΔΟΛ -οπως εκανε εξ αλλου- και φυσικα οποιος καθοδηγειται απο τα ΜΜΕ η αφηνει τα Χατζηνικολακια και τη παρεουλα τους να σκεφτονται γι αυτον.. Χρειαζεται να θυμισουμε το σχεδιο Αναν, τους σεισμους τις πυρκαγιες, τον αγωγο, τη πτωση του ελικοπτερου, τη κοινωνικη πολιτικη, τους τριτεκνους, τη κοντρα Μολυβιατη - Αμερικανου πρεσβυ για τις ΜΚΟ τη συνοδο του Βουκουρεστιου κλπ Δυστυχως αδρανης η ευκολοπιστος ηταν με αυτους που θεωρουσε δικους του....Ο λαος λεει απ τα μετρημμενα τρωει ο λυκος, κι η cia βρουτους στρατολογει...Αληεθια με τη παναφον τι ναγινε???

  7. Dimi avatar
    Dimi 14/06/2010 14:33:49

    Η γιαγιά-Θοδώρα, ας μείνει σπίτι να γευτεί το γαμοπίλαφό της η φαμίλια.
    Please!

    Επειδή οι ψηφοφόροι στούμπωσαν με τα ξυνο-γαμοπίλαφά της όλ’αυτά τα
    χρόνια..

    • καινός avatar
      καινός @ Dimi 14/06/2010 21:30:26

      Σηχτίρ-πιλάφ, λένε οι χανιώτες. Σηχτίρ-πιλάφ στο Ντοράκι και στον Κιλτίδη και στους λοιπούς κώνωπες τους ανωφελείς, τους άχρηστους αλλά δυστυχώς απαραίτητους μικροοργανισμούς...

  8. Γιωργος avatar
    Γιωργος 14/06/2010 15:21:01

    ντορα ντροπη

  9. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 14/06/2010 16:02:40

    Ο Αβερέλ Ντάλτον έλεγε λιγότερες αηδίες, θαρρώ.
    Δεν την καταλαβαίνω αυτή την κόρη Μητσοτάκη.
    Είναι λαλημένη;
    Τί μας λέει δηλαδή, ότι ο λαός έφαγε μόνος του τα ίδια του τα λεφτά της σύνταξής του;
    Έχετε τρελλαθεί οικογενιεκώς εκεί στο Κολονάκι;
    Ο λαός μιλούσε τρείς φορές την ημέρα με το Χριστοφοράκο κυρία μου;
    Ο λαός έδιωξε τον Καραβέλα για να μήν μας πεί ποιούς πολιτικούς μίζωνε;
    Ο λαός φταίει που θέλατε να χαρίσουμε την Κύπρο στυς Τούρκους ή που αφήσατε το σκοπιανό αερολάνο με το όνομα Μακεδονία να προσγειωθεί στην Κέρκυρα;
    Μήπως σας φταίμε έστω και εάν απλά αναπνέουμε κυρία μου;
    Εάν είναι, να μας το πείτε να το κόψουμε.
    Καλά δεν ντρέπεται λιγάκι;
    Με τέτοια μυαλά θέλει να κάνει και κόμμα;

  10. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 14/06/2010 16:28:29

    Ρεαλ-πολιτίκ: Αντε κορίτσι μου πάρε το άλεσμά σου και τράβα στο καλό.