#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/02/2012 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα παραδέχθηκε ότι δεν μπορεί να μπει στην Βουλή



Όπως διαβάζουμε στα ενημερωτικά δελτία, κατά την διάρκεια χθεσινής ομιλίας της σε αποθήκη του Οργανισμού Λιμένος Θεσσαλονίκης, η κ. Μπακογιάννη εξέφρασε τη βεβαιότητα πως "μόνη ή με παρέα" η Δημοκρατική Συμμαχία θα μπει στη Βουλή. Ο αριθμός των μελών της πλησιάζει τις 20.000 και όπως είπε "τα διάφορα γκάλοπ που εμφανίζουν τη Συμμαχία με ποσοστά κάτω του 3%, όπως στην Κρήτη, θα τα πάρει ο αέρας, μαζί με την αξιοπιστία αυτών που τα οργάνωσαν, το βράδυ των εκλογών".

Ήταν η είδηση της ημέρας και μας ξέφυγε, ζητούμε συγνώμη. Ούτε λίγο ούτε πολύ η κ. Μπακογιάννη παραδέχεται ότι μόνη της δεν μπορεί να μπει στην Βουλή και αποκαλύπτει ότι θα μπει με "παρέα".

Λέτε να βρει παρέα στον ... "Τρίτο Πόλο" που λέγεται ότι ετοιμάζει με τον Μάνο, τον Ανδριανόπουλο, τον Βερέμη, το "Forum για την Ελλάδα", τους "Δημιουργικούς Πολίτες" και άλλες παρέες που δεν τις γνωρίζει ούτε η μαμά τους;

Χλωμό το βλέπω, αν και το εύχομαι, επειδή θα γελάσουμε πολύ στην προεκλογική περίοδο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/02/2012 10:45:14

    Χορηγός επικοινωνίας του νεοφιλελεύθερου πόλου θα είναι η Kommandatur-Zeitung και ο Σκάι. Προτείνω μάλιστα να ορίσουν εκπρόσωπο Τύπου τον Πορτοσάλτε.

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Αυριανιστής 02/02/2012 14:58:22

      Και τον κ Μπαμπη μην τον ξεχναμε τοσο κοπο κανει ο ...!

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/02/2012 10:47:53

    Αν ψάχνουν και όνομα για τον (ενιαίο) "τρίτο πόλο", γιατί να μην καινοτομήσουν; Να του δώσουν αγγλικό όνομα: "The third, the longest".

  3. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 02/02/2012 11:17:09

    ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΕΙ ΝΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.
    Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΗΣΕΙ .....

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΑΧΟΛΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΧΟΛΟΠΑΣΤΟΚ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΧΑΛΙΦΗ....

    • xenios avatar
      xenios @ ΜΠΑΜΠΗΣ 04/02/2012 10:21:15

      Ναι ναι τον Κυριάκο ...
      Τι τον κρατάμε; Αφήστε τον να εκδηλωθεί.

  4. Κ avatar
    Κ 02/02/2012 11:31:19

    ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΔΑΥΤΟΥΣ. ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 0%.

  5. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 02/02/2012 12:15:00

    Μπορεῖ νά φανταστεῖ κανείς ὃτι αὐτή παραλίγο καί θά ἦταν Πρωθυπουργός τώρα...,ἀπό τί μᾶς φύλαξε ὁ Θεός...!

  6. ντόρος να γίνεται avatar
    ντόρος να γίνεται 02/02/2012 13:03:09

    Υπάρχει και η Φιλελεύθερη Συμμαχία του φοροφυγά Βαλλιανάτου! Ιδανικός partner για την Ντόρα Μητσοτάκη!

  7. NIKOLAOY avatar
    NIKOLAOY 02/02/2012 13:05:26

    ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ ΑΥΤΗ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΦΟΥΛ ΣΤΟ ΠΑΚΙΣΤΑΝ-ΑΦΡΙΚΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ Νο 2

  8. Μάριος avatar
    Μάριος 02/02/2012 15:17:34

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=47hnV3CbEcs

  9. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 02/02/2012 16:17:43

    Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται πως λοξοκοιτάει προς Αντώνη μεριά και βγάζει σε πλειστηριασμό τα 20.000 μαργαριτάρια της;
    Τι να κάνει η έρμη, είδε και αποείδε, πως σύντομα δεν θα έχει λόγο να τη βγάζουν στο γυαλί και βγάζει η ίδια την "πολύτιμη" συλλογή της, στη λοταρία του παζαριού!
    Ας κοιτάξει κατά Κουβέλη μεριά, τώρα που η έγκριτος ιστορικός κα Ρεπούση κοσμεί το κόμμα του, γιατί αυτό θα της ταιριάζει καλύτερα, χώρια που μπορεί στη Θράκη να κάνουν και σεφτέ!

  10. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 02/02/2012 16:57:49

    Αυτή η περίεργη προ ημερών επίσκεψή της στη Διαμαντοπούλου πώς ερμηνεύεται ; Γιατί δε νομίζω να συζήτησαν τα φλέγοντα θέματα της παιδείας ε ; .....................

    • avanti avatar
      avanti @ EΛΛΗΝΑΣ 02/02/2012 17:36:14

      Συζήτησαν για το νέο κόμμα, αυτό του ΔΝΤ - ΠΑΠΑΔΗΜΙΩΝ & λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων για τη σωτηρία της χώρας !!!!! Κρίμα που είναι η κατάσταση σοβαρή και παίζεται το κεφάλι μας κορώνα - γράμματα και δεν μπορώ να γελάσω επαρκώς....

  11. airman avatar
    airman 02/02/2012 17:13:38

    Η κυρία Θεοδώρα Κούβελου, χήρα Παύλου Μπακογιάννη, καλά θα κάνει μετά από ''20 χρόνια σε αυτή τη δουλειά'' όπως η ίδια είπε, να πάρει απόφαση ότι θα μείνει άνεργη!

  12. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 02/02/2012 18:49:06

    To επίδομα ανεργίας θα είναι 400 ευρώ ή θα δοθεί κάτι παραπάνω ένεκα των προσπαθειών που κατέβαλε στο παρελθόν για το συμφέρον της χώρας ;

  13. factorx avatar
    factorx 02/02/2012 22:04:56

    Γιουχάρισμα της Ντόρας Μπακογιάννη στο Θερμαϊκό (βίντεο)
    http://activistika.blogspot.com/2012/02/blog-post_4222.html

  14. Ναυαγός avatar
    Ναυαγός 04/02/2012 09:35:07

    Η συμπεριφορά της Ντόρας μετά τις εσωκομματικές διαβουλεύσεις για την ανάδειξη αρχηγού στη ΝΔ αποδειχθεί κατώτερη των περιστάσεων και αναδείχτηκε σε συμπεριφορά ''Κατίνας''..
    Με μια τέτοια νοοτροπία απέδειξε ότι η διαφοροποίηση της λόγω ιδιοτελούς μικρότητας ήταν τελικά καλό για την ΝΔ΄΄
    ...ας πρόσεχε !

  15. Aλμωπιευς avatar
    Aλμωπιευς 04/02/2012 13:48:01

    Ο Κος Βενιζελος θελει να ενωσει το ολον Πασοκ εμεις δεν θελουμε την ολη Ν.Δ.Γιατι τοση κακια Σαββατιατικα?