22/10/2009 14:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα πήρε το δακτυλίδι από τους σκανδαλιάρηδες



Μαθαίνω ότι Βουλγαράκης, Τατούλης, Βαλυνάκης, Παυλίδης, Μαγγίνας, Κοντός, Κιλτίδης είναι με τη Ντόρα.

Μάλλον για συνομωσία του Κυριάκου που την ζηλεύει θα πρόκειται

Είναι δυνατόν να διαφημίζει ο μηχανισμός της ότι πήρε το δακτυλίδι από τους …. σκανδαλιάρηδες.

 Μόνο ο Ρουσόπουλος λείπει για να δέσει το γλυκό.

 Το τηλεφωνικό κέντρο στη Ρηγίλλης θα είναι Siemens;        

 Εκτός των προαναφερθέντων μαζί με τη Ντόρα εναντίον της οικογενειοκρατίας στη ΝΔ θα αγωνιστούν και ο Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης με την Σοφία Καλαντζάκου.

 Καλά βρε Ντόρα μου, ο Μιλτιάδης τις θέση έχει στους μηχανισμούς; Θα πάει να φέρει τον Θόδωρο του Καραμανλή με το κότερο από την Μύκονο;

 (ΣΣ Εδώ  εννοώ τον προηγούμενο Θόδωρο του προηγούμενου Καραμανλή)

 Αυτό που μου αρέσει πάντως στον Δημήτρη είναι αυτή η αίσθηση μεγαλείου. «Δημήτρης Αβραμόπουλος, πολιτικό γραφείο, Καλλιμάρμαρο» γράφουν τα δελτία Τύπου.

 Σύμφωνα με τον Τύπο, ο Παπακωνσταντίνου, «πούλησε τσαμπουκά» στον Αλμούνια. Ο Τσε Γκεβάρα της ΕΕ.

 Αύριο θα δείρει τον Μπαρόζο και μεθαύριο θα ρίξει μολότοφ στα γραφεία του ecofin.

 Αν προλάβει μεταξύ αυτών των δυο, θα πεταχτεί να πει και δυο φωνήεντα στον Τρισέ που παραπήρε αέρα.

Και αν νομίζετε ότι μ’ αυτά που γράφουμε έχουμε έλλειμμα σοβαρότητας σκεφτείτε ότι είμαστε χιουμοριστική στήλη. Ενώ οι άλλοι…

 Το όνομα της Κατσέλη, το Λούκα από πού βγαίνει; Από το αγγλικό look με καραγκούνικη προφορά;

 Μαθαίνω επίσης ότι μετά την κατάργηση της φορολογίας στα κότερα θα καταργήσει και την φορολογία στο πατέ.

 Ελεύθερος ο Χριστοφοράκος. Δεν του άρεσε η σουίτα που του είχαν και είπε να διαλέξει μια μόνος του.

 Ξημερώματα Κυριακής αλλάζει η ώρα. Το μόνο σίγουρο ότι θα αλλάξει σ’ αυτό τον τόπο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/10/2009 15:04:31

    Στη φωτο ο Σημιτης ο δαχτυλιδοφορος. μαθε τεχνη κ αστηνε, κ αν νυσταξεις* πιαστηνε.

    ΠΠ

    * ΓΑΠΠ

  2. tiramola avatar
    tiramola 22/10/2009 15:08:18

    Kαλύτερη φωτογραφία δεν θα μπορούσες να βάλεις!
    Όπως στον Σμίγκολ το δαχτυλίδι του είχε με τα χρόνια δημιουργήσει δύο προσωπικότητες , το ίδιο και στη Ντόρα!
    Congrats factorx!!!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ tiramola 22/10/2009 15:16:04

      Μιλ Μερσί Τιραμόλα

  3. EUROTSOPANHS avatar
    EUROTSOPANHS 22/10/2009 15:12:43

    Η ΝΤΟΡΑ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ.
    Η ΒΑΣΗ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ.
    ΟΙ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΛΙΝΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ
    ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ΞΑΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.
    Ο ΔΕΞΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΓΕΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣ Τ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΝ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗ ΨΗΦΟΦΟΡΟ.
    ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝ ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΛΟΣ Ο ΝΤΑΚΟΣ ΑΛΛΑ Η ΛΑΧΑΝΟΠΙΤΑ ΜΕ ΤΣΟΥΚΝΙΔΑ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.
    ΑΝΤΙΟΣ ΝΤΟΡΑ

    • kostas nikolaou avatar
      kostas nikolaou @ EUROTSOPANHS 22/10/2009 20:13:08

      θεικο το σχολιο σου.τα ειπες ολα δεν εχω να προσθεσω κατι.συγχαρητηρια και στον Factorx για το εισαγωγικο σχολιο.Δηκτικο και ευστοχο...αν και εχθες με εκανε να ξαναγραφω σχολια γιατι φοβαται τα greeklish οπως ο διαολος το λιβανι. κυριοι εκανα ενα βιντεακι στο youtube και θελω την γνωμη σας.αν εχετε διαθεση ριξτε του μια ματια.

  4. donaE avatar
    donaE 22/10/2009 15:34:28

    Φακτορα η Κατσελη δεν ειναι καραγκουνα.Δεν ξερω ποιοι αλλοι ειναι...οχι οτι ειναι κακο.

  5. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 22/10/2009 16:14:00

    Η ΚΟΤΣΑΝΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ:
    Aρχιζει με το " Ο Σαμαρας μου εκλεισε την πορτα.."
    και καταληγει με το "..αλλα εγω ειμαι Κρητικος."
    ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΘΑ ΞΕΧΝΑΓΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΓΩΓΗ;
    Σε πιανει ζαλη οταν σκεφτεσαι οτι αυτη ειναι εμπροσθοφυλακη αυτου του χωρου.

  6. οξεία γωνία avatar
    οξεία γωνία 22/10/2009 17:08:38

    Εμένα με πιάνει ζάλη το 2009 να ξαναδώ τη Ντόρα με το Μεϊμαράκη, το Βουλγαράκη, τον Τατούλη, το Βαλυνάκη, τον Παυλίδη, το Μαγγίνα και τον Κιλτίδη να μου πούν ότι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΩ.
    Δεν την κόβω (την ψήφο) καλύτερα να πιάσω την κηπουρική;
    Ρε έχετε τρελλαθεί ντίπ;
    20% ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ.

  7. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 22/10/2009 18:42:23

    Καλά όλοι οι άλλοι αλλά ο Βαληνάκης? Αυτός ήταν προσωπικός φίλος του Καραμανλή και δική του επιλογή για υφ. Εξωτερικών επί Μολυβιάτη. Πώς έμπλεξε με την Ντόρα? Τι συμβαίνει ρε παιδιά, μάγια τους κάνει?

    • kanis avatar
      kanis @ Κώστας Θ. 22/10/2009 20:18:56

      Money makes the world go around
      The world go around
      The world go around
      Money makes the world go around
      It makes the world go 'round.

      .........
      Money money money money money money
      Money money money money money money
      Money money money money money money

    • adv avatar
      adv @ Κώστας Θ. 22/10/2009 20:48:50

      Μήπως απλά είναι η καλύτερη επιλογή;

      Και καλά ο Βαληνάκης; Ο Νικήτας;

      • kanis avatar
        kanis @ adv 22/10/2009 21:00:42

        Αχ κυρ Αντώνη πως σ' αγαπάμε
        και μαζί σου τ' άστρα κοιτάμε
        τις φωτιές για σένα μετράμε
        ως που να 'ρθεί η βροχή

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Κώστας Θ. 23/10/2009 00:56:56

      Δευτερος και καταιδρωμενος στα Δωδεκανησα ο Βαλυνακης, εμεινε εκτος Βουλης αφου τον ξεπερασε για 600 σταυρους η νεαρη Μικα Ιατριδη απο Ρόδο. Να εισαι υπουργος 6 χρονια και να χανεις απο μια αγνωστη 32χρονη κοπελα? Κοινως...καμμενο χαρτι ο Βαλυ.

  8. anonyma avatar
    anonyma 22/10/2009 18:51:23

    Ο τελευταίος τα Σ/Κ ξεροστάλιαζε κάνοντας πεζή βόλτες το απογευματάκι μετά της όμορφης συζύγου στα λιμανάκια της Ραφήνας (Άγ. Νικόλαο, Μπλε) περιμένοντας να περάσει η ώρα προφανώς, ώσπου να τον δεχθει ο ΚΚβ.

    Να τον χαίρεστε.

  9. nikolaelf avatar
    nikolaelf 22/10/2009 19:43:11

    Πάντως η φωτογραφία του Γκόλουμ είναι όλα τα λεφτά. Η Ντόρα Μητσοτάκη απέκτησε την μασκότ της!

  10. anonymous avatar
    anonymous 23/10/2009 01:03:27

    ΜΕ ΠΑΥΛΙΔΗ, ΜΕ ΜΑΓΓΙΝΑ,
    ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΚΑΙ Τ' ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ,
    ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΝΤΟΡΑ,
    ΠΑΝΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΗΘΙΚΑ...

    • trellakias avatar
      trellakias @ anonymous 23/10/2009 15:53:12

      Φίλε ανώνυμε με μία στροφή κατάφερες να συνοψίσεις όλη την ουσία του γαλάζιου καρκινώματος!!!!! Μπράβο είμαι μαζί σου.

  11. κωνσταντινος avatar
    κωνσταντινος 23/10/2009 10:02:46

    Το 70% απο λοχαγο και πανω στην Ν.Δ. ειναι με την Ντορα.. Ομως... Το 70% της βασης ειναι εναντιον της.. Και κυριως με τον Σαμαρα.. Γιαυτους που βλεπουν και καταλαβαινουν.. Στην Μακεδονια αυτο ειναι ξεκαθαρο ηδη.. Καληνυχτα Ντορα.. Ονειρο ηταν και περασε..

  12. isnogood avatar