#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/01/2010 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα ... κινείται

Η Ντόρα Μπακογιάννη πήγε χθες στην Θεσσαλονίκη όπου κατά την διάρκεια εκδήλωσης φίλων της που την  στήριξαν στις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ είπε μεταξύ άλλων τα εξής: «Σας ευχαριστώ για τον αγώνα που κάνατε, για την εμπιστοσύνη σας και που δεν το βάζετε κάτω ποτέ. Ξεκινήσαμε μαζί, θα μείνουμε μαζί. Το 2010 είναι δύσκολη χρονιά και θα δουλέψουμε όλοι σκληρά». Στη συγκέντρωση παραβρέθηκαν 300 – 350 άτομα, με επικεφαλής το επιτελείο της στη Θεσσαλονίκη, αλλά κανένας από την κομματική οργάνωση, όπως μας πληροφορούν.

Το ερώτημα είναι φυσικά τι ακριβώς εννοούσε η κ. Μπακογιάννη με το «θα μείνουμε μαζί», δεδομένου ότι δεν απευθυνόταν σε όλη την κομματική οργάνωση Θεσσαλονίκης, αλλά μόνο σε εκείνους που την στήριξαν και προφανώς συνεχίζουν να την στηρίζουν.

Ότι θα «μείνουν μαζί» απέναντι στον Σαμαρά;

Ότι θα «μείνουν μαζί» για να φύγουν μαζί αργότερα;

Με τις περιοδείες της ανά την Ελλάδα (στη συνέχεια θα πάει στην Κρήτη) σκοπεύει να κρατά σε εγρήγορση τους δικούς της;

Θέλει να πει κάτι και δεν μπορεί να το πει ανοικτά (ακόμα);

Και για να μην σας μένουν πολλές αμφιβολίες για τις προθέσεις της Αγίας Οικογενείας μετά τα όσα γράφαμε εδώ (http://www.antinews.gr/?p=31287 )ο Κυριάκος Μητσοτάκης συνέχισε και χθες τις προσωπικές του εμφανίσεις διαφοροποιούμενος από τις θέσεις της ΝΔ για το μεταναστευτικό: «και μείς ως ΝΔ ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο ελαστικοί και να επανεξετάσουμε στη στάση μας σχετικά με την ιθαγένεια των παιδιών δεύτερης γενιάς».

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει φυσικά που θα βγάλουν όλα αυτά και τα έχουμε ξαναπεί για την Αγία Οικογένεια. Η αίσθησή μας πάντως είναι ότι μπροστά στις αναμενόμενες από όλους πλέον ραγδαίες εξελίξεις λόγω και της επιδείνωσης της κρίσης και της αδυναμία της κυβέρνησης να την αντιμετωπίσει, το Μητσοτακαίϊκο και η Ντόρα προσπαθούν να κρατήσουν σε εγρήγορση τους δικούς τους, ποντάροντας σε σενάρια ακυβερνησίας, κυβερνήσεις συνασπισμού κλπ κλπ.

Γράφει, όμως, η αναγνώστριά μας Μπέτυ σε σχόλιο που ανέβασε η στις 1:51am

Αν κάποιοι μένουν στην Ν.Δ. για να δουν να ζούμε ξανά τις απείρου κάλους στιγμές εσωκομματικών μαχαιρωμάτων της εποχής της τριάδας «ΈΒΕΡΤ-ΔΗΜΑ –ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ» ή του πριονίσματος της καρέκλας του Καραμανλή με την «επιβολή» ημετέρων του Μητσοτακικού στρατοπέδου σε θέσεις κλειδιά , για να τον ρεζιλέψουν με την ανευθυνότητα , την αλαζονεία και την προκλητικότητά τους , (αμαρτωλές συμφωνίες γαρ) , καλά θα κάνουν να αρχίσουν να ψάχνουν αλλού στέγη που προσφέρεται για …χαβαλέ!!!

Αυτή τη φορά ο Πρόεδρος δεν βγήκε ούτε με τα ψηφαλάκια των …κουμπάρων ούτε των μηχανισμών και δεν χρωστάει τίποτε σε κανέναν. Ας το θυμούνται αυτό όσοι ετοιμάζονται να βγουν στο …κλαρί!!!
Μόνο στην βάση έχει να δώσει λογαριασμό που τον έβγαλε… Και η βάση χέστηκε για τα ψυχολογικά προβλήματα των ηττημένων που έφεραν την παράταξη στο χείλος του γκρεμού και μετά συνασπίστηκαν όλοι ως … Σωτήρες για να την αναγεννήσουν! Η φωτιά δεν γεννάει φωτιά , αλλά στάχτη.

Έπαιξαν με την φωτιά (την βάση) και κάηκαν. Ας μαζέψουν τώρα τα αποκαΐδια τους και ας κάτσουν στα αυγά τους. Ας αφήσουν αυτούς που η βάση εμπιστεύτηκε να αναλάβουν να μαζέψουν τις στάχτες που άφησαν και από τα συντρίμμια να ξαναχτίσουν την μεγάλη κεντροδεξιά παράταξη που μερικοί την κατάντησαν σαν τα μούτρα τους. Αλλά όταν κάτι δεν είναι δικό σου, όταν δεν έχεις ιδρώσει για να το κτίσεις, όταν το κληρονομείς ανέλπιστα εκεί που δεν το περιμένεις και από φιλοξενούμενος γίνεσαι ιδιοκτήτης , μπορείς να το πονέσεις και να το διαφυλάξεις; Ενεργείς τυχοδιωκτικά για το προσωπικό σου συμφέρον , της οικογένειας και των κολλητών σου…Τι άλλο να περίμενε κανείς από ενοικιαστές;

Ε, καιρός είναι οι ενοικιαστές να αραιώνουν σιγά-σιγά …όποιος θέλει να μείνει οφείλει να σεβαστεί τους όρους των ιδιοκτητών!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 19/01/2010 09:18:43

    Αντώνηηηηηηηη,πρόσεχε !!!!Κρατάει μπεγλέρι κι έχει ύφος σεκλετιασμένο.Στείλε της τον Μάκη με τα Lexotanil και την...Δημαρχάρα να της δώσει το κέντημά της.

    • PELIAS avatar
      PELIAS @ Σπάρτακος 19/01/2010 14:03:07

      Ντορούλα μας! μ'ακούς;

      χέστηκα !!!

      ΠΕΛΙΑΣ

    • Quicky avatar
      Quicky @ Σπάρτακος 20/01/2010 12:28:12

      Πες τα ρε Σπάρτακε..Ακόμα και εγώ που ψήφισα Πανίκα,έχω αρχίσει να γουστάρω τον Αντώνη-είναι ήπιος,μετρημένος,σοβαρός και δείχνει αξιόπιστος.Η Δρακουλίνα,τα γνωστά..Δόξα τω Θεώ που δεν βγήκε,αλλίμονό μας θα λέγαμε,και τα κανάλια...Πάρτυ!

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΜΕΛΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΜΕΛΗΣ 19/01/2010 09:46:12

    Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΟΛΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ, ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΨΗΦΙΣΕΙ, ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ. Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΟΝΝΕΔ ΕΙΠΕ ΌΤΙ ΕΜΑΘΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ, ΝΑ ΕΠΕΥΦΗΜΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΣΙΩΠΕΣ, ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΝΑ ΣΥΣΤΡΑΤΕΥΤΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ, ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΙΩΠΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥΣ ΜΑΝΔΑΡΙΝΟΥΣ, ΠΟΛΙΤΕΥΤΕΣ, ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥΣ "ΤΡΟΦΙΜΟΥΣ" ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΤΡΙΓΥΡΙΖΟΥΝ, ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΟΥΝ ΟΤΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ. ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΞΙΩΜΑ, ΣΤΗΣΤΕ ΚΑΛΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ! ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΒΑΣΗ, ΘΑ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΕΙ.

  3. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 19/01/2010 09:59:13

    Τί κάνει το κορίτσι λέει;
    Κινείται;
    Τί έκανε η φοράδα στο αλώνι το ξέρετε επίσης;
    Δεν περισσεύει χρόνος και ενέργεια για να σπαταλάμε σε περσινά ξυνά σταφύλια.

  4. Στέργιος avatar
    Στέργιος 19/01/2010 10:00:54

    The Mummy Returns.

    Ωραία ταινία.

  5. Y. avatar
    Y. 19/01/2010 10:09:59

    Κρίμας δεν το πήρα χαμπάρι ότι ήταν στη πόλη. Θα ‘κανα κινητοποίηση ξεφωνήματος. Παρ’ όλα αυτά, σκέφτομαι ότι η μέρα μου χθες δεν ήταν άσχημη. Μάλον έχω ανοσία στη γκαντεμιά του Μητσοτακέϊκου. Καλό αυτό!

  6. Dimi avatar
    Dimi 19/01/2010 10:42:27

    Κοιτάζει αλλά δεν φαίνεται να βλέπει.. Η έντασή της εκτονώνεται στο κομπολόϊ, όμως το μυαλό της τρέχει με χίλια: Η ίδρυση νέου κόμματος? Ικανοποίηση της άκρατης φιλαρχίας της? Nέοι τρόποι ροκανίσματος της Νέας Δημοκρατίας? Διαφοροποίηση στο μεστανατευτικό και ιθαγένεια? οι Τούρκοι Φίλοι της? Μίζενς ων ουκ έστιν αριθμός?!

    Το σίγουρο είναι ότι οι κινήσεις και η γλώσσα του σώματός της βρίσκονται συνεχώς, στο μκροσκόπιο της Βάσης της Νέας Δημοκρατίας..

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Dimi 19/01/2010 12:59:13

      για το "μυαλο που τρέχει με χίλια" δεν είμαι και πολύ σίγουρος από τις εκλογές και μετά...

  7. μαρικα avatar
    μαρικα 19/01/2010 10:42:50

    Μου κανει εντυπωση οτι δεν αναφερεται στην ΝΔ.Κατι μαγειρευει,Οκυριος Σαμαρας ειναι σοβαρος ανθρωπος και θα αντιμετοπησει τα πραγματα οπως πρεπει
    πιστευω.

  8. ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ avatar
    ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 19/01/2010 10:46:26

    ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ Ο ΛΥΚΟΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ.

    ΛΥΚΟΣ: ΠΑΣΟΚ

    ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ : Η ΦΑΓΩΜΑΡΑ ΝΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΑΜΑΡΙΚΩΝ.

    ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ, ΚΑΤΑΛΑΒΕ.

  9. Konstantinos avatar
    Konstantinos 19/01/2010 10:58:28

    "Aλλά όταν κάτι δεν είναι δικό σου, όταν δεν έχεις ιδρώσει για να το κτίσεις, όταν το κληρονομείς ανέλπιστα εκεί που δεν το περιμένεις και από φιλοξενούμενος γίνεσαι ιδιοκτήτης , μπορείς να το πονέσεις και να το διαφυλάξεις;"

    ΚΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΙΔΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ?????

    • Y. avatar
      Y. @ Konstantinos 19/01/2010 11:09:17

      Αφού η Οικογένεια τον είχε στο ψυγείο, τι ήθελες να κάνει. Να βγει μόνος του στο αντάρτικο? Εδώ ούτε ο ΚΚ τόλμησε να τα βάλει μαζί τους.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ Konstantinos 19/01/2010 13:14:26

      Η ΝΔ ιδρύθηκε το 1974 και ο Σαμαράς το 1977 ήταν βουλευτής σε ηλικία 26 ετών, αν δε κάνω λάθος.

      Νομίζω ήταν από την ίδρυση του κόμματος ενεργό μέλος και όχι διαμέσου πατέρα αναγνωρισμένου πολιτικού στη κεντρική σκηνη.

      Πιθανόν να είχε και ο Σαμαράς πατέρα πολιτικό στη Μεσηνία. Δε το γνωρίζω!

    • Hase avatar
      Hase @ Konstantinos 19/01/2010 15:02:06

      Ενω η Ντορα ιδρωνε φιλε τοσα χρονια, ιδιαιτερα ο ιδρωτας την εκοψε οταν πριονιζε την καρεκλα του ΚΚ οταν εδιωχνε τον Καραβελλα.
      Ο Σαμαρας πρεπει να την πεταξει εξω με την πρωτη ευκαιρια που θα του δωθει, διαφορετικα θα την βρισκει (αυτην, τον μπαμπα της και τον αδερφο της) παντα μπροστα με το πριονι να του πριονιζουν την καρεκλα του και τις προσδοκιες μας.
      Εχω δηλωσει πολλες φορες οτι ψηφιζω αριστερα, αλλα πιστευω πως η ΝΔ με αρχηγο τον Σαμαρα θα προσφερει στον τοπο.
      Πρεπει επιτελους να εκδιωχτουν απο την πολιτικη τα φαντασματα του περελθοντος, απ οπου και αν προερχονται.

  10. tiramola avatar
    tiramola 19/01/2010 11:03:36

    Άρχισαν οι κινηματικές διαδικασίες στην ΝΔ...

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ tiramola 19/01/2010 13:33:32

      Ετοιμάσου να ψηφίσεις Αντώνη, αδερφέ.....Πάμε...

  11. άστεγος avatar
    άστεγος 19/01/2010 11:21:51

    Το αμερικανικό διευθυντήριο βλέπει ξεκάθαρα ότι ο Γιωργάκης δεν πρόκειται να τα βγάλει πέρα από μόνος του.
    Ακόμη δεν ξεκίνησε και πάει να πνιγεί, σαν τότε με το κανό στο Σχοινιά.
    Βάζει λοιπόν των έτερο του δίπολου των μαριονετών, την Άγια Οικογένεια, να διασπάσει τη Νέα Δημοκρατία για να μην μπορεί να πειράξει κανείς το πουλέν τους.
    "Διαίρει και βασίλευε" που λένε και οι σοφοί και έμπειροι.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ άστεγος 19/01/2010 13:16:20

      Μακάρι να περάσει στο κόσμο ότι η ΝΔ διασπάστημε μ' ευθύνη της Αγίας Οικογενείας!

      Πρώτο κόμμα με άνεση η ΝΔ και μάλιστα διαμέσου αυτοκάθαρσης!

  12. Soustom avatar
    Soustom 19/01/2010 11:22:09

    Νομίζω κάτι παραπάνω από τό Μητσοτακαίικο...πού ήρθε ώς μεταγραφή ΄πολιτικής ανάγκης(;) σέ έτοιμο μαγαζί. ΄Καί αυτό από μόνον του δεν θά ήταν πρόβλημα,άν δέν ήθελε να πετάξει στήν πορεία όλους τούς άλλους έξω και να το οικοιοποιηθεί.ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ τό πρόβλημα.Ο κόσμος αντιλαμβάνεται τά αισθήματα τού καθενός.Άλλο συμμέτοχος και άλλο απόλυτος άρχων και εξουσιαστής..

  13. brexians avatar
    brexians 19/01/2010 11:43:57

    ο καιρος γαρ εγγυς.... ιφ γιου νοου γουατ αϊ μιν

    και για τους ζωχαδιασμενους ....ξυδακι βαλσαμικο!

  14. isnogood avatar
    isnogood 19/01/2010 11:52:37

    XA XA XA
    Γελώ!

    Αυτή ήταν η απάντηση του Κ.Μητσοτάκη όταν τον ρώτησαν πως σχολιάζει τις υποψηφιότητες των Μάνου και Ανδριανόπουλου με το ΠΑΣΟΚ....

    Ε ρε τι έχει να γίνει στο ΣΥΝΕΔΡΙΟ....

  15. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 19/01/2010 11:54:12

    Παλιά τους τέχνη... Άρρωστοι άνθρωποι τελικά αυτοί οι Μητσοτάκηδες.
    Ας κουνηθούν όμως και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Εγγύηση εμείς, η βάση της ΝΔ που επέλεξε πανηγυρικά τον αρχηγό της παρά την προπαγάνδα των ΜΜΕ,τα παιχνίδια των δημάρχων και κομματαρχών και τη νοθεία στην Κρήτη.
    Όσο για το «θα μείνουμε μαζί», σημαίνει ότι προσπαθούν να κρατήσουν το παραμάγαζο που έχουν στήσει εδώ και πολλά χρόνια. Αλλά επειδή οι περισσότεροι Μητσοτακικοί είναι αριβίστες άνευ ιδεολογίας και αρχών, η Ντόρα θα δυσκολευτεί πολύ να τους κρατήσει.

    • PELIAS avatar
      PELIAS @ Kώστας Θ. 19/01/2010 14:57:48

      Oι άνθρωποι δέν επικοινωνούν σε σύγχρονο επίπεδο. Γιατί σίγουρα ο Μητσοτάκης ποτέ του δέν κάθισε μπροστά απο ένα ΠιΣι για να μάθει απο επικοινωνία, e-mai, blogg κ.λ.π. που σήμερα φέρνουν κοντά πλειοψηφίες. Ούτε και η Ντορούλα.

      Νομίζουν ότι, με μία συγκέντρωση με παρευρισκόμενα μορμολύκια έχουν σίγουρη την βάση για την ίδρυση νέου κόμματος. Άς δοκιμάσουν. Άς το πούν φωναχτά και μετά να δούμε τί θα ακολουθήσει.

      ΠΕΛΙΑΣ

  16. NM avatar
    NM 19/01/2010 12:02:28

    θα σχολίαζα: δέστε την τελευταία δημοσκόπηση που μας έχει 12 μονάδες πίσω και αφήστε το κυνήγι... μαγισσών αλλά θυμήθηκα ότι είναι ΅πληρωμένες΅, ΅κατασκευασμένες΅και ΅ψεύτικες΅ οι δημοσκοπήσεις...

    πάμε από το καλό στο καλύτερο...

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/01/2010 12:38:56

    και οι σαυρες το ιδιο.. εποχη παγετωνων στην οικογενεια χαχαχααα

    ΠΠ

  18. Swell avatar
    Swell 19/01/2010 12:39:20

    Λάθος το καταλάβατε. Αυτό που εννοεί ο Φάκτορας, αν μου επιτρέπει, είναι ότι η κυρία αδυνάτισε λίγο και πλέον μπορεί να κινείται πιο εύκολα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Swell 19/01/2010 12:41:16

      Θελω εγχρωμη φωτο.. οχι goth.

      ΠΠ

  19. Pyros avatar
    Pyros 19/01/2010 13:07:13

    Να δούμε και το ρόλο του Κυριάκου στο σχέδιο υπονόμευσης που ξεδιπλώνεται

  20. αρης avatar
    αρης 19/01/2010 13:09:03

    η ντορα καθαρισε σαν αυγο τον καραμανλη που ηταν και ιδιοκτητης του μαγαζιου,πιστευετε στα αληθεια οτι θα κολλησει στον σαμαρα....ο αντωνης προαλειφει τον ευατο του για εβερτ νο 2...πιστευω ξεκαθαρα οτι η ΝΔ θα μεινει ενωμενη τυπικα μεχρι τον συνεδριο μετα θα διασπαστει...θα κανει κομμα η ντορα που θα εχει ρυθμιστικη ισχυ και οχι λαικη κοινως θα ανεβοκατεβαζει κυβερνησεις....ετσι θελοντας και μη ο σαμαρας θα εχει ενα διλλημα ξεκαθαρο...η αντιπολιτευση για 20 χρονια η συνεργασια με το απεχθες για αυτον μητσοτακεικο....

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ αρης 19/01/2010 13:26:12

      Αγνοείς τελείως έναν παράγοντα που λέγεται λαική θέληση. Το ίδιο έκαναν κάποιοι και πριν τις 29/11 και τώρα κλαίνε και εμφανίζονται στις τηλεοράσεις με πρισμένα μάτια..!!

    • brexians avatar
      brexians @ αρης 19/01/2010 14:01:21

      λαϊκη θεληση.....Γιαννη αλλο ανεκδοτο ξερεις

      308000 ειναι οι εγγεγραμενοι στην ψηφοφορια
      που ειναι τα 2€ που δωσαμε οι 780000 ε που ειναι
      τα 1640 note books
      και αλλα πολλα περιμενουμε απο την Προεδραρα...να μας πει
      τα υπολοιπα ειναι ανευ ουσιας.....

  21. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 19/01/2010 13:18:54

    Το παρασκήνιο των συναντήσεων της Ντόρα:
    http://www.youtube.com/watch?v=gUhfDpCHeZ0

  22. tiramola avatar
    tiramola 19/01/2010 13:25:10

    ΝΔκρατικές κινηματικές διαδικασίες...

    • Κασσάνδρα avatar
      Κασσάνδρα @ tiramola 19/01/2010 13:58:40

      Δεν παίζουν όλοι Ν(ιρ)ΒΑ(να)

  23. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 19/01/2010 13:28:34

    Μπορεί να κινηθεί άνετα προς την έξοδο και να εκτεθεί στις επόμενες βουλευτικές. ΔΕν θα τη σταματήσει κανείς..

  24. αρης avatar
    αρης 19/01/2010 13:53:43

    φιλε γιαννη ο λαος ξεχναει το ξερουμε ολοι πολυ καλα...και η ντορα δεν εχασε απο τον αντωνη γιατι δεν ηταν ικανη αλλα γιατι ηταν κορη του μητσοτακη...αυτη ειναι η αληθεια...αρα ικανοτητες εχει...εφαγε ενα μεγαλο χαστουκι και ζυγιζει τις δυναμεις της...ποια ειναι η κομματικη δυναμη της στο χειροτερο για αυτην σημειο επειτα απο μια ηττα....πριν 16 χρονια αν ελεγες σε εναν νεοδημοκρατη σαμαρας θα σε πλακωνε στο ξυλο τωρα το λες και σε αποθεωνει...αυτη ειναι η πολιτικη...οτι πεφτει ανεβαινει και οτι ανεβαινει πεφτει...θεμα ειναι η χρονικη διαρκεια...και στην πολιτικη ο χρονος ειναι πανακριβος..μη σου φανει παραξενο καποια στιγμη εαν δεις την σε ολικη επαναφορα την ντορα...στην πολιτικη ποτε μην λες ποτε....ακομη και οι πολιτικοι μοδα ειναι που φευγει και ξαναρχεται....

  25. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 19/01/2010 15:24:44

    Brexians αυτό για τα 2 ευρώ που λες είσαι μακράν νυχτωμένος. Εμείς φίλε δίνουμε την εισφορά μας ως μέλη της ΝΔ από το '80. Στα πέτρινα χρόνια δηλαδή που το ΠΑΣΟΚ ....κι έδερνε. Λοιπόν, το λιγότερο ήταν αυτό που λες μπροστά στο γεγονός ότι ψήφισε η βάση κι εδιωξε ούτως ειπείν την Μητσοτάκαινα.

    Πάντως, πρέπει να είναι ανόητη η μεγαλοκοπέλλα για να θέλει να ηγηθεί κινήσεως. Οι καιροί είναι χαλεποί και θα ήταν πιο συνετό να περιμένει, ως στρατιώτης και ν΄αφήσει τα μορμολύκια που ως θυμιατήρια ,οι μοιραίοι και άβουλοι νενέκοι εκστασιάζονται στη θέα τέτοιου πολιτικού μυαλού. Αυτοί κι αυτή δεν έχουν καμμία επαφή με την πραγματικότητα και την "πιάτσα". Αυτά παθαίνουν οι άνθρωποι που εκλαμβάνουν τις επιθυμίες τους ως πραγματικότητα.΄Αλλα ξεφωνίζει η πραγματικότητα......

    Αλλά όπως λέει και ο Κάλβος," έσφαλεν ο την δόξαν ονομάσας ματαίαν".

    • brexians avatar
      brexians @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 20/01/2010 06:48:54

      ακου να μαθαινεις νεοκοπε εχω κομματικη ταυτοτητα απο το 1978...μαλλον δεν ειχες γεννηθει..εχω εκτεθει κομματικα σε 8 αναμετρησεις..και δεν πουλαω κομματικη αφοσιωση..
      ενα μονο σου λεω οτι μετα τον τεως ΥφΤουρισμου σειρα εχει ο Δ/της του κομματος.... και βεβαια αυτοι που θα κριθουν ενοχοι απο τις επιτροπες

      εκει να σε δω τι θα λες....

  26. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 19/01/2010 17:03:33

    @ αρης,
    ...άρα ικανότητες έχει...δλδ ποιές;γιατί εγώ τό μόνο πού θυμάμαι είναι μιά,στήν κυριολεξία αποτυχημένη ΥΠΕΞ,ή οποία μέ τά ακριβά συνολάκια της καί τίς ακριβές τσάντες της τριγύριζε ανά τάς Ευρώπας,κάνοντας PR γιά τόν εαυτό της.

  27. Dimi avatar
    Dimi 19/01/2010 19:58:49

    "Ο κυνικός λέει: Eνας άνθρωπος δεν μπορεί να κάνει τα πάντα. Εγώ λέω: Mόνος του ένας άνθρωπος, μπορεί να κάνει τα πάντα!" John W. Gardner

  28. loretta avatar
    loretta 19/01/2010 20:10:46

    Ειλικρινα απορω γιατι ασχολειστε με την τελειωμενη??....τιποτα δεν θα κανει γιατι δεν μπορει δεν την παιρνει και δεν θα την αφησουν.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
    οποτε...κανενας λογος ανησυχιας και το λεω με πολυ μεγαλη σιγουρια..!!!

  29. Mara avatar
    Mara 19/01/2010 21:29:46

    Ντορούλα προβλέπω: αφού δεν σου κάνει το σφουγγάρι, να κερδίζεις σφουγγαρόπανο!!! Θλιβερό το νέο lifting χαμόγελο της Τζοκόντας

  30. tas avatar
    tas 19/01/2010 23:10:06

    ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΘΝ ΟΤΙ Η ΒΑΣΗ ΤΗς ΝΔ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ,ΟΣΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΧΑΣΤΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΓΕΥΤΟΥΝ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙς ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΝΔ

  31. αρης avatar
    αρης 19/01/2010 23:50:02

    κορινα αν εσυ δεν βλεπεις ικανοτητες στην ντορα ειναι δικαιωμα σου..αλλα καταλαβαινω απο τις επιθεσεις που δεχεται...δεν χτυπας εναν ανικανο...τον ικανο χτυπας...οσο για την ιδρυση κομματος δεν θελει δα και ενα ποσοστο 30% ενα 6 με 10% θα διεκδικησει για να γινει το αντιστοιχο φιλελέυθερο κομμα της ελλαδας...να κρατα τα κλειδια σχηματισμου των κυβερνησεων...

    • beniz avatar
      beniz @ αρης 20/01/2010 03:06:51

      Ενα 6% μαζι με τον Καρατσαφέρη σίγουρα το εχει!!!!!

  32. katerina avatar
    katerina 20/01/2010 11:00:40

    ¨Φυσικά έχει μεγάλες ικανότητες η κυρία . Μας το επιβεβαίωσε η πολιτική που εφάρμοσε στο ΥΠΕΞ, ο Χριστοφοράκος, οι τουρκικές τράπεζες κλπ κλπ.
    σιγά σιγά θα καταλάβαιτε όλοι ότι ο αντιμητσοτακισμός είναι ιδεολογία.
    Αρη αγόρι μου εσένα πού σε βόλεψε η οικογένεια Κορλεόνε? δεν μπορεί κάπου σε βόλεψε. Στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον όλοι οι οπαδοί έχουν γλείψει κοκκαλάκι. Ξέρεις εδω ειναι μικρός ο χώρος και μαθαίνονται όλα. και για τουςΚΚ και για τα ντοράκι παλιά και νέα.
    Ασε που άρχισε να φοβάται και το Πασοκ ότι θα τους κουβαληθεί συν συζύγων και τέκνων

  33. αρης avatar
    αρης 21/01/2010 13:33:56

    Κατερινα ειμαι απο τους νεοδημοκρατες που προσηλθα στην καλπη με οργη στις 4 οκτωβριου αν σου λεει κατι...ουτε βολευτηκα ουτε κερδισα προνομια επι καραμανλη μαλλον το αντιθετο...και αν στηριζω ντορα το κανω γιατι ειμαι παντα ευγενης με τις κυριες και δευτερον αποστρεφομαι τον πολιτικο κανιβαλισμο που διεξαγεται εδω και πολυ καιρο εναντια της...δηλαδη κατα την γνωμη σου ο ρουσοπουλος με τον ζαγοριτη εκαναν καλο στην ΝΔ και την ζημια την εκανε μονο η μπακογιαννη...οποτε θελεις να σου αφηγηθω μια μικρη ιστορια πως η ΝΔ δηλαδη κρονος τρωει τα παιδια της...μια τετοια ιστορια ειναι και η δικη μου οπως χιλιαδων αλλων νεοδημοκρατων....