#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/10/2010 20:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα θέλει να επιστρέψει στη ΝΔ (!!!)



Ειδησεογραφία: “Συνεχίζονται οι δηλώσεις στελεχών που ζητούν την επιστροφή της Ντόρας Μπακογιάννη και του Γιώργου Καρατζαφέρη στη Νέα Δημοκρατία προτάσσοντας την ανάγκη να υπάρξει μια μεγάλη ενωμένη κεντροδεξιά. Μετά τον Μανώλη Κεφαλογιάννη και ο Θανάσης Γιαννόπουλος έθεσε το θέμα δηλώνοντας πως χρειάζεται συστράτευση όλων των στελεχών του συγκεκριμένου πολιτικού χώρου”.

«Μη γυρίσεις ξανά η πόρτα αυτή θα είναι κλειστή», τραγουδούσε κάποτε η καλλίπυγος καλλιτέχνης.

«Τα τσιγάρα τα ποτά και τα ξενύχτια έχουν κλείσει τα καλύτερα τα σπίτια» έλεγε έτερος τραγουδοποιός.

Όμως όταν οι άνθρωποι πίνουν, χαλαρώνουν και όταν χαλαρώνουν μιλάνε πιο άνετα.

Όταν μιλάνε έχοντας παραγγείλει για τέταρτη φορά, ή για παλιές αγάπες θα σου πουν, ή  για το «κορυφαίο μυστικό της πιάτσας». Αν η πληροφορία κρύβει και λίγη συνομωσία είναι το τέλειο συνοδευτικό στο βότκα-λεμόνι.

Για να μην μακρηγορώ το «σενάριο» που κυκλοφορεί θέλει τη Ντόρα να επιθυμεί τον επαναπατρισμό της στη ΝΔ.

Δεν «βγαίνει» το κόμμα;

Οι μήνες που πέρασαν ήταν καταλυτικοί σε κάποιες σκέψεις;

Η δίκαιη στάση Σαμαρά προς τους πολιτικούς φίλους της;

Η ύπαρξη δεύτερων σκέψεων για το Μνημόνιο καθώς πολλοί από τους ανθρώπους που μιλά είναι αναφανδόν κατά ;

Όλα αυτά μαζί;

Αίνιγμα για δυνατούς λύτες.

Και επειδή ο ρόλος ούτε του Πόντιου ούτε του Πιλάτου μου πάει, θα πάρω ξεκάθαρη θέση:

Αν θέλει να γυρίσει, η πόρτα είναι ανοιχτή. Ούτε όρους, ούτε τίποτα. Εξυπακούεται όμως ότι γυρνώντας ενστερνίζεται τη νέα ιδεολογική και πολιτική πλατφόρμα Σαμαρά, παίρνει πίσω την ψήφο της υπέρ του Μνημονίου, αποκηρύσσει τον Καρατζαφέρη και κάνει και μία (μόνο) καντάδα στον Σαμαρά κάτω απο το μαπλκόνι της Ρηγίλλης.

Μετά, σφουγγάρι στα παλιά και πάμε σαν άλλοτε…

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/10/2010 20:16:36

    Μηπως να την αφησουμε να παρει το δαχτυλιδι απο το μεσαιο δαχτυλο του ΓΑΠ ?

    ΠΠ

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/10/2010 20:20:45

    Μπάαα... στην Ένωση Κέντρου θα έπρεπε να γυρίσει. Η ιδέα της ενωμένης Κεντροδεξιά είναι συμπαθητική, αλλά η μύτη μου μου λέει ότι ο Σαμαράς έχει ακουμπήσει κάτι καινούργιο.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 08/10/2010 20:26:56

      Πες κι άλλα, πες κι άλλα... Πες τι σου λέει η μύτη σου...

  3. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 08/10/2010 20:23:33

    Η ΝΤΟΡΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΑ ΚΟΥΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ...
    ΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΘΑΝΩΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΥΧΗ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ... ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ!

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 08/10/2010 20:24:46

    Μη χτυπάς
    να σ’ ανοίξουνε μη χτυπάς
    σ’ ένα σπίτι κλειστό
    που κανείς δεν σ’ ακούει
    δρόμοι δεν υπάρχουν φορές
    που γυρίζουν ξανά
    για τις ίδιες χαρές!

    Ποτέ μη χτυπάς μια πόρτα κλειστή
    μια πόρτα για σένα χαμένη
    ο δρόμος αυτός κι αν είναι στενός
    θα είναι για σένα στερνός!

    Μάνος Ελευθερίου (με μια μικρήπαραλλαγή στο ρεφραίν)!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 08/10/2010 20:34:00

      Για να μιλήσουμε ξεκάθαρα διαφωνώ σε οποιαδήποτε σκέψη περί επιστροφής. Νομίζω πως οι κύκλοι (οι ρόμβοι ή τα σκαληνά τρίγωνα) που διαρρέουν αυτά τα θέματα στόχο έχουν τη μετατόπιση του κέντρου βάρους της πολτικής συζήτησης σε ανύπαρκτα θέματα.

    • apis22 avatar
      apis22 @ Γιάννης Φαίλτωρ 08/10/2010 21:44:47

      Αχ, τι αναμνήσεις ξυπνάτε.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 08/10/2010 22:46:08

      Ώστε στιχουργός κύριε ΄Φαίλτωρα. Μια χαρά!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Μικρός Οδυσσέας 08/10/2010 22:57:45

        Κύκλοι πολιτικών σχολιαστών διαδίδουν ότι κάποια γυναίκα τραγουδούσε έξω από τη Ρηγίλλης το εξής:

        "Το σκαλοπάτι σου θα κάνω για κρεβάτι,
        αφού την πόρτα σου την άφησες κλειστή.
        Θα μείνω έξω μια και το 'βαλες γινάτι
        κι από το κρύο η καρδιά μου θα σβηστεί".

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Γιάννης Φαίλτωρ 09/10/2010 01:37:54

      Αγαπητέ Γιάννη Φαίλτωρα, προσυπογράφω θερμά το αφιερωμένο τραγούδι, ως το πιο επιτυχημένο μήνυμα προς την κόρη!
      Δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία, ότι επιθυμεί σφοδρώς την επιστροφή της στο μεγάλο μαγαζί, έστω και από την καμινάδα!
      Με προβληματίζει ο εφησυχασμός του Μικρού Οδυσσέα, που δείχνει να μη φοβάται το άγριο πριόνισμα του Αντώνη, που θα ξεκινήσει πάραυτα με το που θα περάσει την πόρτα!
      Για μένα μια τέτοια εξέλιξη θα μοιάζει, σαν να βγήκε η οχιά από το σπίτι και της ανοίγουν την πόρτα να ξαναμπεί, επειδή της «μύρισε» το φρέσκο γάλα!

  5. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/10/2010 20:26:19

    Δεν συμφωνώ. Φίδι κολοβό. Δεν την έχει ανάγκη ο Σαμαράς. Θα του πριονίζει την καρέκλα, χώρια που σε όποιο υπουργείο και να πάει θα αρχίσει το μεγάλο φαγοπότι πάλι και δεν θα μπορεί και να την κάνει και πέρα χωρίς να φανεί εμπαθής και εκδικητικός (ο Σαμαράς).

    Νομίζω ότι βόλεψε πολύ καλά που του έδωσε την ευκαιρία και τη σούταρε.

    Αυτή τη στιγμή μπορεί να υπάρχει ακόμη ένα κρίσιμο κομμάτι κόσμου που την ακολουθεί, αλλά σταδιακά το κομμάτι αυτό, όσο περνάει ο καιρός (κάνει-δεν κάνει κόμμα), θα επιστρέφει στο φυσικό του χώρο, τη ΝΔ.

    Τα οφέλη θα είναι πρόσκαιρα, εκλογικά, από την επιστροφή της Ντόρας, όμως η βλάβη θα είναι μακροπρόθεσμη.

    Θέλουμε να αλλάξουμε την Ελλάδα; Αν ναι, οι Ντόρες δεν έχουν καμία θέση στα κόμματα εξουσίας.

    Και υπάρχει και κάτι άλλο που το κάνει επείγον το πράγμα για το Μητσοτακαίικο να επιστρέψει η θυγατέρα:

    Το μεγάλο μαγαζί που είχει στήσει ο Μητσοτάκης, το "γενικόν μανουβράζ", όπως είχε πει πολύ έξυπνα το antinews, δεν πάει καλά. Δεν έχει πολλή εξουσία στα χέρια του, η θυγατέρα την πάτησε με το δικό της κόμμα, ο κόσμος δεν την ακολουθεί και μένει στη ΝΔ υπό τον μισητό Σαμαρά και αυτό τους αφαιρεί εξουσία.

    Το "γενικόν μανουβράζ" πάει για κλείσιμο δηλαδή! Θα τους αφήσουμε να το αναβιώσουν;

    Αντώνη, καλή η μεγαλουψία, αλλά εδώ έχουμε μάχη, πόλεμο, και στον πόλεμο δεν μπορείς να έχεις τον εχθρό μέσα στο στρατόπεδό σου. Είναι πιο επικίνδυνος μέσα, παρά έξω.

    Πιστεύω ότι υπάρχει και εντολή από τρόικα μεριά για να επανέλθει.

    Ας μην ξεχνούμε ότι το τελευταίο πράγμα που έκανε η Ντόρα πριν την εν γνώσει της διαγραφή της λόγω υπερψήφισης του Μνημονίου, ήταν να πάει να συναντήσει το μισητό της Αντώνη (με τις πατερίτσες μετά την αρθροσκόπηση που είχε κάνει!) και να του ζητήσει να υπερψηφίσει το Μνημόνιο! Και μετά καπάκι καταψήφιση και διαγραφή!

    Πιστεύουμε ότι πήγε με δική της πρωτοβουλία; Εγώ δεν το πιστεύω με τίποτε.

    Ούτε τώρα πιστεύω ότι κινείται με δική της πρωτοβουλία. Βαλτή είναι, για να υπονομευθεί η αντιμνημονιακή πολιτική του Αντώνη, με αυτή την ίδια μέσα στη ΝΔ.

    Θλίβομαι που ο Κεφαλογιάννης παίζει αυτό το παιχνίδι, διότι οφείλω να πω ότι τον είχα συμπαθήσει.

    Ο Σαμαράς θα πρέπει να το χειριστεί τώρα πολύ έξυπνα, ώστε να μην φανεί εμπαθής απέναντί της. Δεν ξέρω πώς, αλλά δεν πρέπει να την πάρει και δεν πρέπει να το χρεωθεί αυτός.

    Α, ρε Αντώνη, τους μπαίνεις πολύ στο μάτι και προσπαθούν με κάθε τρόπο να σε εξουδετερώσουν. Δεν έχεις το δικαίωμα να το επιτρέψεις, όμως, διότι αντιπροσωπεύεις όλους εμάς. Δεν δρας για τον εαυτό σου, αλλά για αυτούς που σε πίστεψαν. Που πίστεψαν σε όλα αυτά που εκπροσωπείς.

    • man8os avatar
      man8os @ Επώνυμος 08/10/2010 21:20:34

      Σωστος

    • aris. A avatar
      aris. A @ Επώνυμος 08/10/2010 21:29:15

      Συμφωνώ απόλυτα ποτέ πίσω ξανά.

      Είναι θέμα αρχής για την Πραγματική Νεα Δημοκρατία που θέλουμε.

      Αν γυρίσει θα συνεχίζει το θεάρεστο έργο της υπονόμευσης.

      Αν είναι να βγει ο Σαμαράς πρωθυπουργός και να έχουμε μια από τα ίδια όπως με τον Καραμανλή λόγω της παρακυβέρνησης της οικογένειας καλύτερα να μην ξαναδεί εξουσία η ΝΔ.

      Να κάνει κόμμα για να μετρήσουμε επιτέλους και την πολιτική μαγκιά των Μητσοτάκηδων.

      Σαμαρά άμα είναι να γίνεις πρωθυπουργός να γίνεις με όρους που θα σου επιτρέψουν να παράξεις έργο.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Επώνυμος 08/10/2010 21:54:27

      έχουμε πολύ δρόμο να κάνουμε μπροστά για να χάνουμε χρόνο κοιτάζοντας πίσω

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Επώνυμος 08/10/2010 22:24:08

      @Επώνυμος

      Στα μικροπολιτικά δεν θέλω να παίρνω θέση, δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Αλλά εδώ θα συμφωνήσω με τον Επώνυμο. Σε πολλά, και κυρίως σε ένα:

      Μακριά.

      Θραξ Αναρμόδιος

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Επώνυμος 08/10/2010 22:38:27

      Συμφωνώ. Να διώξουν και τον Κυριάκο Μητσοτάκη με την πρώτη ευκαιρία που θα διαφωνήσει με την ηγεσία. Δούρειοι ίπποι, τέλος!

  6. loretta avatar
    loretta 08/10/2010 20:27:28

    δε πατε καλα....καναμε κρα και αμαν να τελειωνουμε με αυτη την κινουμενη αμμο...!!στον αγυριστο....και ουτε να μας γραφει ουτε να μας μιλαει...!!!

  7. allos! avatar
    allos! 08/10/2010 20:29:37

    Ειπαμε πια θα είναι η εκδίκηση της ιστορίας!
    Θα ζήση ο Μητσοτάκης να δεί τον Σαμαρά πρωθυπουργό!!!!

    "Η κόλαση κι ο παράδεισος ειναι δω", έλεγε η γιαγια μου!
    κι "εδώ πληρωνονται όλα η μαμά της"!

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 08/10/2010 20:36:37

    The 100/0 Principle – The 100/100 Paradox

    Simple But Powerful!

    http://www.100-0principle.com/

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ η Dimi 08/10/2010 22:47:37

      Πάμε για 100 τοις εκατό σουρρεαλισμό

  9. Kostas D avatar
    Kostas D 08/10/2010 21:04:02

    Ας ελπίσουμε οτι είναι μόνο σενάρια που διακινούνται λόγω των ημερών
    τώρα προεκλογικά για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο....
    Όπως και σενάρια που διέρρεαν οι ίδιοι πάλι κύκλοι που στηρίζουν τη ντόρα και ΜΜΕ, περί δήθεν Επιστροφής του ΚΚ τώρα σύντομα μάλιστα, για να <> τάχα την κεντροδεξιά..Πράγμα που διέψευσε αμέσως ο ΚΚ υποστηρίζοντας τον Αντώνη.
    Κάτι τέτοια σενάρια φτιαχτά από κύκλους που στηρίζουν φανερά ή και κρυφά τη μπακογιάννη, έχουν ένα και μόνο στόχο, να χτυπήσουν ύπουλα το Σαμαρά..
    Όλα δήθεν για να παρουσιάσουν οτι είναι <> ο Αντώνης.. και οτι δήθεν <> την παράταξή μας.... Κάτι που ασφαλώς και ΔΕΝ ισχύει και για πολλούς από τους λόγους που έγραψαν κάποιοι πιο επάνω.
    Ανέκαθεν η εν λόγω κυρία (και οι κλίκες της που έχουν απλωμένα πλωκάμια παντού) είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ για την παράταξη και το έχουμε δει το σκηνικό..
    Καλύτερα λοιπόν την ώρα της μάχης ο εχθρός να είναι έξω από το στρατόπεδο μας, ετσι είναι λιγότερο επικίνδυνος... παρά μέσα.. Οπως έγραψε ενας συνάδελφος πιο πάνω.
    Επίσης ένα κόμμα ή και μιά ομάδα ανθρώπων για να προχωρήσει και να πετύχει πρέπει να έχουν ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΧΟ.... αλλιώς τότε είναι που υπάρχουν διαλυτικά φαινόμενα.. ο καθενας κάνει του κεφαλιού του..
    ΕΞΩ η ντορα λοιπόν.. ας πάει στο πασόκ να τελειώνουμε με αυτήν την είναι επικίνδυνη για το κόμμα και για τη χώρα.. Μόνο κατι ΜΜΕ τη στηρίζουν,κατά βάθος είναι ένας φελλός..

  10. Kostas D avatar
    Kostas D 08/10/2010 21:05:29

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Επώνυμο πιο πάνω.

  11. Kostas D avatar
    Kostas D 08/10/2010 21:09:38

    Ας ελπίσουμε οτι είναι μόνο σενάρια που διακινούνται λόγω των ημερών
    τώρα προεκλογικά για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο….
    Όπως και σενάρια που διέρρεαν οι ίδιοι πάλι κύκλοι που στηρίζουν τη ντόρα και ΜΜΕ, περί δήθεν Επιστροφής του ΚΚ τώρα σύντομα μάλιστα, για να ενώσει τάχα την κεντροδεξιά..Πράγμα που διέψευσε αμέσως ο ΚΚ υποστηρίζοντας τον Αντώνη.
    Κάτι τέτοια σενάρια φτιαχτά από κύκλους που στηρίζουν φανερά ή και κρυφά τη μπακογιάννη, έχουν ένα και μόνο στόχο, να χτυπήσουν ύπουλα το Σαμαρά..
    Όλα δήθεν για να παρουσιάσουν οτι είναι ''κακός κι εκδικητικός" ο Αντώνης.. και οτι δήθεν "διχάζει" την παράταξή μας…. Κάτι που ασφαλώς και ΔΕΝ ισχύει και για πολλούς από τους λόγους που έγραψαν κάποιοι πιο επάνω.
    Ανέκαθεν η εν λόγω κυρία (και οι κλίκες της που έχουν απλωμένα πλωκάμια παντού) είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ για την παράταξη και το έχουμε δει το σκηνικό..
    1. Καλύτερα λοιπόν την ώρα της μάχης ο εχθρός να είναι έξω από το στρατόπεδο μας, ετσι είναι λιγότερο επικίνδυνος… παρά μέσα.. Οπως έγραψε ενας συνάδελφος πιο πάνω.
    2. Επίσης ένα κόμμα ή και μιά ομάδα ανθρώπων για να προχωρήσει και να πετύχει κάτι πρέπει να έχουν ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΧΟ…. αν οχι και υπάρχει ''πολυσυλλεκτικότητα'' Τότε είναι που υπάρχουν διαλυτικά/διχαστικά φαινόμενα.. ο καθενας κάνει του κεφαλιού του..
    ΕΞΩ η ντορα λοιπόν.. ας πάει στο πασόκ να τελειώνουμε με αυτήν την είναι επικίνδυνη για το κόμμα και για τη χώρα.. Μόνο κατι ΜΜΕ τη στηρίζουν,κατά βάθος είναι ένας φελλός..

  12. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 21:20:46

    Ο Αντρεας ελεγε, οτι συμπαθουσε τον Μητσοτακη γιατι ειχε φτασει σαυτην την ηλικια και ακομα ζουσε η πεθερα του.Τωρα και εμεις συμπαθουμε και ευχομαστε μακροημερευσει στον Μητσοτακη για να εχει την χαρα , να δει τον Σαμαρα να κυβερναει,για την Ντορα δεν εχουμε να ευχηθουμε τιποτα,παρα μακροημερευσει και σαυτην και θα την συμπαθουμε που θα ζει και θα προσπαθει να υπαρχει σε μια χωρα που δεν θα εχει θεση αυτη.Απεναντι να παει στους φιλους της.

  13. Pilot avatar
    Pilot 08/10/2010 21:21:07

    Ε όχι πάνω που είπαμε ότι τελειώνουμε με την οικογενειοκρατία, να επιστρέψουμε...
    Κι άλλοι έχουν ικανότητες γι αυτά τα πόστα, δεν το έχουν μονοπώλιο.
    Άσε που είδαμε τις "ικανότητες" τους τόσες δεκαετίες.

  14. CLYKOS avatar
    CLYKOS 08/10/2010 21:28:26

    Η οικογένεια ΜΗΤΣΟΤΑΚΟ-ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ποτέ δεν είχε σταθερή πολιτική ιδεολογία κι ούτε πίστεψε και σε κανέναν Θεό παρά μόνον στο χρήμα, στην εξουσία ,στον νεποτισμό…

    H βάση της Ν.Δ. πανηγυρίζει πού απαλλάχτηκε από ένα ανάλγητο βουλιμικό πολιτικό υποκείμενο που το μονό που την ενδιέφερε ήταν η εξουσία …η αύξηση της οικογενειακής περιουσίας …και η διαπλοκή…..

    Ποιον μπορεί να ενδιαφέρει το άδηλο πολίτικο μελλον της αρχομανούς και ανάλγητης κόρης του εφιάλτη της δημοκρατίας του Μητσοτακουλα του φαταούλα.

  15. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 08/10/2010 21:28:51

    Δεν την θέλω πίσω ούτε για πλάκα. Και ασφαλώς ούτε και κανέναν Καρατζαθυρωρό του Πασόκ και των συμφερόντων.

  16. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 08/10/2010 21:39:35

    Επάνοδο στη ΝΔ ;
    Ούτε με σφαίρες,είδαμε και πάθαμε να γλυτώσουμε από το σόϊ του Εφιάλτη όπως έλεγε και ο Αντρέας.Βέβαια μένειακόμα άλλος ένας, αλλά αυτόν θα τον απορρίψει ο λαός.

  17. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 08/10/2010 21:49:45

    Ελπίζω το άθρο να είναι χιουμοριστικό...
    Ο αρθρογράφος μας έχει συνηθίσει σε εξαιρετικές αντισυμβατικές αναλύσεις.
    Η ΝΔ, με Σαμαρά, δεν θα πάει ξανά ποτέ "σαν άλλοτε"...Ελπίζω.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΒΡΑΧΟΣ 08/10/2010 22:49:42

      Ευχαριστώ Βράχε. Ασφαλώς και είναι χιούμορ, αλλά η φήμη διακινείται..

  18. BlueSky avatar
    BlueSky 08/10/2010 21:49:47

    Aντιγράφω την ανάρτηση του Γιάννη Χριστόπουλου, με εκφράζει απόλυτα:''Δεν την θέλω πίσω ούτε για πλάκα. Και ασφαλώς ούτε και κανέναν Καρατζαθυρωρό του Πασόκ''. Επεκτέινω: Η Δρακουλίνα δεν έχει θέση πουθενά στο κόμμα, δεν είναι ΝΔ, δεν εκφράζει τη λαική δεξιά και τον κοινωνικό φιλελευθερισμό που ευαγγελίζεται ο Αντώνης. Δεν θέλω κανέναν Ιζνογκούντ στη ΝΔ. Δε θέλω κανέναν χαλίφη στη θέση του Χαλίφη. Η κόρη της αγιάς οικογένειας, έκανε την επιλογή της και αυτή σίγουρα δεν ήταν ο Αντώνης. Έπρεπε να σεβαστεί την ετυμηγορία των ΝΔημοκρατών και να συνταχθεί με τον πρόεδρο, όπως θα κάναμε και 'μεις σε περίπτωση ήττας. Δεν θέλω κανέναν Κιλτίδη, Σκυλακάκη και ειδικά τον Καρατζαπαίρνει . Δεν θέλω κανένα κακό συναπάντημα στο κόμμα. Δεν θέλω πολιτικά πτώματα σαν τους Αιβαλιώτηδες, Γεωργιάδηδες κλπ. Δε θέλω αυτούς που ψήφισαν το μνημόνιο, για να μου κλέψει το πασόκ τα λεφτά που βγάζω με κόπο και ιδρώτα κάθε μέρα. Δε θέλω τους πολιτικούς καιροσκόπους, που όταν δεν γίνεται το δικό τους λιποτακτούν και κάνουν συμφωνίες με διαόλια και τριβόλια για να ικανοποιήσουν τη ματαιοδοξία και τη μωροφιλοδοξία τους.
    Αρκέτα, με τους μη αποδεκτούς. Να κάνει κόμμα, να φάει τα μούτρα της, να αποσυρθεί και να ασχοληθεί με τις μπίζνες του άντρα της. Άλλωστε θα της είναι χρήσιμη, γιατί οι κινέζοι θα τους παρέξουν πολλή δουλεία.
    Κόρη της Αγ. Οικογένειας, ποτέ ξανά στη ΝΔ, είσαι ξένο σώμα και δεν κολλάς πουθενά.......................

  19. δρόμος avatar
    δρόμος 08/10/2010 22:02:41

    Η ΝΔ πρέπει να πάψει να είναι σύνολο παράκεντρων εξουσίας. Ή θα βαδίσει συντεταγμένα στη ριζική αναμόρφωσή της, ή ας διαλυθεί. Το άλλο σενάριο το είδαμε υπεραρκετά, τόσα χρόνια τώρα. Όποιος διαφωνεί, στο σπίτι του.

  20. Φαινότυπος avatar
    Φαινότυπος 08/10/2010 22:03:54

    Δεν τη φτάνει ούτε στο νυχάκι της.

  21. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 08/10/2010 22:51:03

    Τί λέτε ρε παιδιά! Ποιος πιστεύει κάτι τέτοιο; Αυτή θα γύρναγε μόνο αν ο Αντώνης την παρακαλούσε γονατιστός. Λες και δεν ξέρετε τί ψώνιο είναι! Καλό είναι το θέμα πάντως δεν συμφωνώ που κατηγορείτε αυτούς που το ξεκίνησαν. Θα αναγκαστούν οι δημοσιογράφοι να τη ρωτήσουν. Και τότε όλη η βάση της ΝΔ θα καταγράψει την απάντησή της. Και θα μετρήσει και το βλέμμα και ο τόνος της φωνής.
    Θα καταλάβει ο κόσμος πως ήταν εσκεμμένη αποχώρηση! θα πει δεν θέλω; θα θέσει όρους;. Θα αναγκαστεί να μιλήσει...

  22. νεφέλη avatar
    νεφέλη 08/10/2010 22:51:28

    Απόφαση να αποχωρήσει από τη ΝΔ,είχε λάβει το λεπτό, που ανακοινώθηκε η εκλογή του Αντώνη Σαμαρά. Αφορμή έψαχνε. Ομως...

    Τα κουκιά για να κάνει κόμμα, δεν της βγαίνουνε.
    Το σενάριο για συγκυβέρνηση κι ενδεχόμενη υπουργοποίησή της, δεν προχωράει.
    Τα αποχωρώντα στελέχη, τύπου Σκυλακάκη, ουδένα απασχολούν.
    Ο προσδιορισμός "εξαπτέρυγο" την ακολουθεί προσωπικά, πλέον του οικογενειακού προσδιορισμού περί "εφιάλτη"....
    Ουδέν απέδωσαν περι των προθέσεών του κι οι πρόσφατες φήμες γύρω από τον Καραμανλή, που διέσπειραν τα παπαγαλάκια της.
    Οι επιχειρηματίες αδιαφορούν για το νέο κόμμα της.
    Βγαίνει και στα τηλεπαράθυρα κι ούτε χαμόγελο δεν σκάει πιά....

    Γιατί η Ντόρα επιμένει, να ασχολείται με την πολιτική;
    Ας ασχοληθεί με τις τέχνες, την οικολογία, την φιλανθρωπία,τα εγγόνια της τελος πάντων, όπως όλες οι κυρίες της κοινωνικής της τάξης της.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ νεφέλη 09/10/2010 08:23:36

      Μπράβο Νεφέλη, έχεις πιάσει όλες τις παραμέτρους που ενδεχομένως υπαγορεύουν στην ατυχήσασα, να ψάχνει χαραμάδα για να ξαναχωθεί στο κόμμα!
      Υπάρχει άλλη μία, θα μου επιτρέψεις, εκείνη του ομογάλακτου αδελφού Καρατζαφέρη που της μάζευε χρόνια την προίκα και τώρα σιγά-σιγά εξανεμίζεται και αυτή! Με ποιά μαγιά θα στήσει κόμμα, για να εκφράσει τα "ρεύματα";

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Αφροδίτη 09/10/2010 08:42:32

        Καλημέρα Αφροδίτη, φούσκα ήτανε κι η προίκα, έσκασε και πάει πιά. Με ίντριγκες, δολιότητες κι υπονεμεύσεις δεν στήνεται κόμμα πολιτικό αλλά παρακρατικός μηχανισμός. Κι ως γνωστόν οι μηχανισμοί αυτοί, δεν εκπροσωπούν πολίτες άλλα, άλλα αλλούτερα.... Ε, πέρασαν 21 χρόνια βέβαια, αλλά το ψεύδος της το πήρε χαμπάρι, ακόμη κι ο νεότερος ψηφοφόρος τούτης της επικράτειας!

      • danaos avatar
        danaos @ Αφροδίτη 09/10/2010 09:20:28

        Καλημέρα στις κυρίες! Προς Ευτρόπιον λόγος:"Πού νυν η λαμπρά της υπατείας περιβολή; Πού οι κρότοι και οι χοροί και αι πανηγύρεις; που ο της πόλεως θόρυβος και αι εν ιπποδρομίαις ευφημίαι και των θεατών αι κολακείαι; Πάντα ταύτα οίχεται· και άνεμος πνεύσας αθρόον τα μεν φύλλα κατέβαλε, γυμνόν δε ημίν το δένδρον έδειξε... πού νυν οι πεπλασμένοι φίλοι; Πού τα συμπόσια και τα δείπνα; πού οι τοις δυναστείας θεραπευταί, οι πάντα προς χάριν ποιούντες και λέγοντες; Άνθη ην εαρινά, και παρελθόντος του έαρος, άπαντα κατεμαράνθη· σκιά ην και παρέδραμε· καπνός ην και διελύθη· πομφόλυγες ήσαν και διερράγησαν· αράχνη ην και διεσπάσθη..."

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Αφροδίτη 09/10/2010 15:33:08

        @danaos
        Καλό απόγευμα! Υπέροχος ο προς Ευτρόπιον λόγος! Μήπως πρέπει να εισηγηθείς την καθιέρωσή του, ως Απολυτίκιο της Μεγίστης Θεοδώρας της Μάρτυρος, κατά την 29η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2009;

      • danaos avatar
        danaos @ Αφροδίτη 09/10/2010 20:36:16

        Μα τι ιδέες ρίχνεις ώρες ώρες!!

  23. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 08/10/2010 23:36:23

    Ἐλπίζω νὰ μὴν ταυτίζεται ἡ θέση τοῦ Ἄντινιουζ μὲ τὴν θέση τοῦ ἄρθρου. Ἡ Ντόρα δὲν εἶναι μιὰ "ἀντάρτισσα" πού, ἄντε, θὰ γυρίσει μὲ σκυμμένο τὸ κεφάλι καὶ ὅλα θά'ναι καλά. Εἶναι ἡ ἱστορικὴ συνέχεια τοῦ μητσοτακισμοῦ στὸ σήμερα. Πέρα ἀπὸ συναισθηματισμοὺς καὶ μίση τύπου βεντέτας, πρέπει νὰ ἐπισημάνουμε ὅτι ὁ μητσοτακισμὸς εἶναι μειοψηφικὸ πολιτικὸ ρεῦμα, πάντως πολιτικὸ ρεῦμα: εἶναι συγκεκριμένη ἀντίληψη γιὰ τὸ τί εἶναι ἡ κοινωνία καὶ ἡ πολιτική, ἡ ὁποία ἔχει ἀντίκρυσμα καὶ στὸν πολιτικὸ κόσμο ("μητσοτακικοὶ") ἀλλὰ σὲ μικρὸ βαθμὸ καὶ στὴν ἑλληνικὴ κοινωνία. Προϋπόθεση γιὰ νὰ κάνει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ὁ Σαμαρᾶς εἶναι νὰ ἔχει διώξει αὐτὸ τὸ σωγαμπριλίκι ἀπὸ τὸ κόμμα του.

    Καὶ μιὰ ἀκόμα κουβέντα, ἡ περίφημη "πολυσυλλεκτικότητα", ὀψιγενὴς λέξη μὲ οὐδέτερη ἢ καὶ θετικὴ φόρτιση στὰ ἑλληνικά, εἶναι κακὴ μετάφραση τοῦ γαλλικοῦ attrape-tout, φρασολέξη μὲ ΑΡΝΗΤΙΚΗ φόρτιση καὶ συμπαρομαρτοῦντα ἀνηθικότητας ποὺ θὰ ἔπρεπε νὰ μεταφράζεται "ψηφοθηρικότητα" ἄλλως "ψηφομαζώχτρα". Ἀμὰν πιὰ μὲ τὴν πολυσυλλεκτικότητα, νισάφι!

  24. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 09/10/2010 00:11:47

    Οξω ρε...

  25. Orestios avatar
    Orestios 09/10/2010 00:14:19

    Eίναι πλέον φανερό πως εκλιπαρεί για την επάνοδό της.
    Αυτά περί πόρτας, που ανοιγοκλείνει και μπαίνει μέσα ο κάθε περστικός, του Αβραμό δεν ήταν τυχαία.
    Το διακύβευμα είναι η πολιτική της επιβίωση.
    Ξέρει πως δεν εκπροσωπεί κανέναν παρά μόνο τον εαυτό της και προκαλεί όλη αυτή η μιδιακή στήριξη που έχει. Ουσιαστικά με την τακτική της τόσο όταν ψήφιζε με χέρια και πόδια το μνημόνιο της εξαθλίωσης όσο και αυτή που συνεχίζει μέχρι τώρα προσβάλει όλους όσους έκαναν την δημοκρατική επιλογή Σαμαρά.
    Η ΝΔ δεν χρειάζεται άλλη μια Δήμητρα Λιάνη.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Orestios 09/10/2010 08:31:51

      Τέλειος ο παραλληλισμός Ορέστιε! Μόνο που η Ντόρα, έχει και διδακτορικό στην υπονόμευση από το πανεπιστήμιο του πατρός της.

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Αφροδίτη 09/10/2010 08:49:18

        ...γιατί απ΄όσο θυμάμαι, πτυχίο από άλλο πανεπιστήμιο, ΔΕΝ κατέχει!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Αφροδίτη 09/10/2010 15:02:04

        Κάτι θα έχει Νεφέλη μου το κορίτσι! Αυτοί δεν μένουν χωρίς τίτλο. Ξέρεις ,από εκείνους που τους στέλνουν στο σπίτι, οι «ακαδημαϊκοί» του κονκλάβιου, όταν σου πέφτει λίγο μακριά το Πανεπιστήμιο από το σπίτι, ή από την πόλη ή και από την χώρα!
        Το θέμα είναι, πόσοι συμφοιτητές της τη θυμούνται στα αμφιθέατρα, που γινόταν μάθημα και όχι καμιά γ. συνέλευση! Γιατί «συμμαθητή» ξακουστό, έχει και παραέχει!

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Αφροδίτη 10/10/2010 02:11:36

        Αφροδίτη μου, αν εννοείς τον Χριστοφοράκο, αυτός δηλώθηκε ως συμμαθητής στο σχολείο. Συμφοιτητής/τρια όμως, ουδείς...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Orestios 09/10/2010 09:57:39

      Η Μιμή (αν και φιλόσοφος της σχολής Κούντερα και Βασίλη Καρρά) ήταν απλά φαιδρή. Ετούτη είναι και επικίνδυνη.

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Strange Attractor 09/10/2010 11:22:30

        Ακριβώς!

  26. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 09/10/2010 00:23:26

    Ποτέ ποτέ ποτέ. Μακρυά από την ύπουλη, ανύπαρκτη πολιτικά κυρία. Έχει ήδη δείξει τον πραγματικό κι επικίνδυνο χαρακτήρα της.

  27. onned pantanassas patron avatar
    onned pantanassas patron 09/10/2010 00:30:12

    http://www.youtube.com/watch?v=Wsgyx42Dx3c και θυμηθείτε Πανηγυρίζει για άλλο λόγο..
    παιδιά ελπίζω να κάνατε πλάκα!!

  28. blue nile avatar
    blue nile 09/10/2010 00:32:43

    Ως εδώ και μη παρέκει !
    Αν η Ντόρα ποτέ επιστρέψει με τις ευλογίες του Σαμαρά στη ΝΔ θα αντιμετωπίσουμε μια ολέθρια πραγματικότητα.
    Την πλήρη αντιστροφή του μηνύματος Σαμαρά ο οποίος ουσιαστικά εκλέχθηκε από τον πολύ κόσμο για να επαναπροσδιορίσει τους όρους της ευρύτερης κομματικής λειτουργίας.
    Ο απλός πολίτης ταλαιπωρήθηκε εκείνη την Κυριακή με τη προσδοκία να δει ένα άλλο κόμμα που οι προτεραιότητες του θα είναι μακρυά από κολλητηλίκια με τη διαπλοκή, την ιδιοτέλεια, το ατομικό συμφέρον που πολλές φορές μπαίνει πάνω από τα εθνικά αιτούμενα.
    Έμεινε με τις ώρες υπομονετικά στην κάλπη για να δει ηγήτορα ενός από τα κόμματα εξουσίας στη χώρα έναν πολιτικό που στη πορεία του έμεινε ανεπηρέαστος από τα όργια των συναδέρφων του, ανέγγιχτος από την πλήρη υποταγή τους στο εκδοτικοκατασκευαστικό κατεστημένο.
    Η ελπίδα ήταν και είναι ο ίδιος ο Σαμαράς, η εμπειρική διαβεβαίωση ότι μ'αυτόν μπροστάρη η νοσηρή κομματική πραγματικότητα θα αλλάξει προς το καλύτερο και θα υπηρετήσει το πολίτη.
    Αυτός ο απλός ψηφοφόρος θέλει να μπει σφουγγάρι σε όλα τα παρελθόντα κακώς κείμενα, θέλει το κόμμα ν'απεξαρτηθεί από την φαυλότητα που αντιπροσωπεύει η θυγατέρα και όλο της το σόι.
    Αναγκαία συνθήκη για να προχωρήσει το κόμμα με τον τρόπο που θέλουν οι πολλοί είναι το ξερίζωμα του Μητσοτακισμού από αυτό. Όλοι τους έξω και γρήγορα!
    Αν μετά τα γεγονότα των τελευταίων μηνών γίνει η Ντόρα αποδεκτή από τη ΝΔ μια πρόταση θ'αντικατοπτρίσει το ενδεχόμενο συμβάν.
    Η προδοσία της ελπίδας.
    Εγώ προσωπικά αν γίνει κάτι τέτοιο θα ζητήσω τη διαγραφή μου από τη ΝΔ της οποίας μέλος έγινα μόνο και μόνο γιατί θεώρησα ότι ο Σαμαράς είναι ο μόνος πολιτικός που θα μπορέσει να βγάλει τον τόπο από χρόνια αδιέξοδα.

  29. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/10/2010 00:41:36

    Όχι μόνο δεν θα πρέπει να ξαναγίνει δεκτή στη ΝΔ η "κυρία", αλλά θα πρέπει να συνεχιστεί ακόμα βαθύτερα η κάθαρση στο κόμμα από τα απολειφάδια που την υποστηρίζουν και προξενούν καθημερινή ζημιά, ιδιαίτερα εν όψει εκλογών.

    Απλά να εκδιωχθούν σταλινοπρεπώς. Κι ασ' τους να α
    σκούζουν, όπως ο Μαρκογιαννάκης.

  30. blue nile avatar
    blue nile 09/10/2010 00:55:24

    Συμφωνώ απόλυτα.

  31. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 09/10/2010 01:00:28

    Μην ανησυχείτε παίδες. Αύριο ο Αντώνης στον Κόσμο του Επενδυτή κλείνει οριστικά την πόρτα σε όσους υπερψήφισαν το μνημόνιο!

    Άντε γειά κυρα-Ντόρα. Στο καλό και να μας γράφεις. Χαιρετισμούς στον Ισίδωρο. Κοίτα να του φτιάξεις κανένα πιάτο φαΐ της προκόπης.

    • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
      ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Επώνυμος 09/10/2010 01:18:12

      Σωστος. "οσοι ειναι υπερ του μνημονιου δεν ειναι στην παραταξη μας".. Δε νομιζω ομως να μαγειρευει φαγητα... Μονο δολοπλοκιες!!!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 09/10/2010 15:11:03

        Φίλε Ιωάννη, προσπαθεί να μάθει τώρα από παγκοσμίου φήμης "σεφ", να μαγειρεύει το αλά "Αντώνη τσιτσιριστό", αλλά δεν το πετυχαίνει γιατί ο Αντώνης είναι πολύ σκληρός και δεν μασιέται με τίποτα!

  32. 309 avatar
    309 09/10/2010 03:31:47

    ..μαλλον χιουμορ εχει αυτη η υποθεση.....στα σοβαρα δεν μπορει κανεις να παρει αυτες τις αποψεις...! δεν αξιζουν σχολιασμου .

  33. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 09/10/2010 09:55:27

    Μικρέ Οδυσσέα,

    Είπαμε να γράφεις σενάρια...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 09/10/2010 15:18:53

      Κυκλοφόρησε μια φήμη και την έκανα σενάριο. Η φαντασία απέχει της πραγματικότητας από ότι φαίνεται. Εκτός κι να πρόκειται για τροχιοδεικτικό. Θα δούμε.
      Η ουσία είναι ότι το κόμμα της Ντόρας δεν βγαίνει και φαίνεται να υπάρχει άλλος σεχδιασμός εκ μέρους της. Plan b, c etc

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Μικρός Οδυσσέας 09/10/2010 15:21:13

        Η ταινία πότε βγαίνει στις αίθουσες?

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Μικρός Οδυσσέας 09/10/2010 15:33:45

        Δηλαδή από ό,τι φαίνεται αυτοί το είχαν δέσει κόμπο ότι θα πετύχαινε το κόμμα τους να γίνει ΝΔ στη θέση της ΝΔ. Καλά, από πού κι ως πού! Πλάκα έχουν οι άνθρωποι.

        Το Plan b στην ουσία είναι το Plan zero, δηλαδή αυτό που έκαναν πάντα. Μένουμε στη ΝΔ και υπονομεύουμε, μέχρι να βρουμε ευκαιρία να υφαρπάξουμε την εξουσία. Το αρχικό σχέδιο, το σχέδιο βάσης.

        Κι αυτό ματαιώνεται, από ό,τι φαίνεται, οπότε τώρα ξέμειναν από πλάνα.

        Της έχω εγώ ένα σχέδιο. Να γίνει επιτέλους κυρία Κούβελου. Τόσα χρόνια, ένα πιάτο ζεστό φαϊ αποκλείεται να έφαγε αυτός ο κακομοίρης...

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Μικρός Οδυσσέας 09/10/2010 18:32:22

        το καλοκαίρι, μήνα Αύγουστο προχωρημένο, φίλη που ήταν "στα πράγματα" επί ΝΔ και που βεβαίως την φήφισε με χίλια, μου έκανε την δήθεν μετακινημένη στις απόψεις της περί Σαμαρά, λέγοντας πως "βεβαίως, είναι σοβαρός και ταυτοχρόνως πολύ ανθρώπινος" κλπ.κλπ. Και, κλείνοντας, "μόνο σε ένα είναι λάθος, που έδιωξε τη Ντόρα. Έπρεπε να την κράταγε στο κόμμα, και να της έδινε τη θέση που της αξίζει, του αντιπροέδρου"...

        Plan zero καραενισχυμένο, παιδιά. Αμετανόητοι είναι, οι ανόητοι.

  34. Gregt avatar
    Gregt 09/10/2010 15:18:22

    Δυστυχώς βλέπω πως "μασάμε" όλοι εύκολα αυτά που σκόπιμα διαδίδονται.
    Θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει ούτε σαν σενάριο επιστημονικής ή σατανικής φαντασίας, απλά κάπιοι προσπαθούν να συντηρούν την εσωστρέφεια στην ΝΔ Εχει δύσκολο έργο ο Σαμαράς.
    Αυτό που χρειάζεται είναι στίριξη τώρα από όλους.
    Μετά τις εκλογές πιστεύω πως θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα πολύ πιο εύκολα.
    G.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Gregt 09/10/2010 15:20:48

      Μπορεί να έχεις δίκιο

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Gregt 09/10/2010 18:36:02

      οι "κάποιοι" δυστυχώς είναι μέσα και όχι έξω. Τα πράγματα θα ξεκαθαρίσουν εντελώς μόνο μετά τις εθνικές εκλογές, δυστυχώς.

  35. apostolis avatar
    apostolis 09/10/2010 21:13:13

    Αγαπητέ πρόεδρε της ΝΔ. Σου έηρθε μάννα εξ ουρανού η φυγή της από το κόμμα . Όχι μόνο δεν πρέπει κατά την γνώμη μου (νομίζω και του κάθε αγνού ψηφοφόρου της ΝΔ) να της δώσεις και την παραμικρή ελπίδα επιστροφής της ,(ουστ από εδώ) , αλλά θεωρώ ότι και τον Κυριάκο τους ήδη έπρεπε να τον έριχες στείλει να κάνει παρέα με την αδερφούλα του . Ποιόν επιτέλους δουλεύει το μητσοτακέικο? Η Ντόρα δικό της ¨κομματίδιο¨, ο Κυριάκος Νεοδημοκράτης που συμπλέει με τις απόψεις της αγαπημένης του αδερφής.....και η επίσημη ΝΔ τι κάνει επί όλων αυτών ?? Στηρίζει τον γιό της Ντόρας για Δ΄ήμαρχο στο Καρπενήσι . ΠΡΟΕΔΡΕ απέκτησε πιο πολλά ¨κότσια¨. Ζητάμε καθαρό κόμμα για να σας πιστέψουμε ξανά. Οι υποκρισίες και οι φαρισαϊσμοί δεν μας αντιπροσωπεύουν . Μακάρι να μπορούσες να διαβάσεις τις σκέψεις μας , γιατί αν συνεχιστεί η κατάσταση που περιγράφω , μην παραξενευτείς αν δεις κανά ποσοστό αντίδρασης στην Αλέκα που κανένας δεν θα το περιμένει . Ευχαριστώ για την φιλοξενία