#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/01/2011 13:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα επιτίθεται στον Φαήλο και τα εξηγεί όλα



Μιλώντας προ ολίγου στον FLASH 96, η Ντόρα Μπακογιάννη είπε μεταξύ άλλων

Στη Ν.Δ. και στο ΠΑΣΟΚ επικρατεί μόνο η άποψη του ενός και αδιαφιλονίκητου αρχηγού, αυτό είναι αδιανόητο. Αυτό στην Ευρώπη δεν γίνεται.

Ο λανθάνων φασισμός, τον οποίο εκφράζει ο κ. Κρανιδιώτης, το πρόβλημα είναι ότι τείνει να γίνει η κυρίαρχη άποψη μέσα στη Ν.Δ.

Η Ουγγαρία -που τόσο πολύ τη θαυμάζει η Ν.Δ., η οποία είχε παρεμφερή πορεία- σήμερα έχει κάνει τον σκληρότερο και αντιδημοκρατικότερο νόμο, ο οποίος υπάρχει. Δηλαδή, φίμωσε τον Τύπο.

Με άλλα λόγια η πρόεδρος του στατιστικού λάθους, σημαιοφόρος του αγώνα κατά της οικογενειοκρατίας και συμμαθήτρια του Χριστοφοράκου αποκάλυψε ποιος είναι ο τελικός στόχος όλων εκείνων που προκάλεσαν τον θόρυβο με αφορμή το άρθρο του Φαήλου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zackii avatar
    zackii 05/01/2011 13:41:44

    Βλέπει ότι δεν ..βρίσκει κόσμο και έχει σαλτάρει.

    • zackii avatar
      zackii @ zackii 05/01/2011 13:46:59

      Εγώ πάντως με μία μεζονέτα στην Πεντέλη μιά porsche cayman και την εφορία μου πληρωμένη γιά 20 χρόνια..αναλαμβάνω και εκπρόσωπος του αποκόμματός της. Έλα Ντόρα..ιδου το νέο σου στέλεχος.

      • Greg avatar
        Greg @ zackii 05/01/2011 13:51:27

        too many chiefs and not enough indians

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Greg 05/01/2011 15:20:56

          big shot no chief

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/01/2011 13:43:41

    αν η κακομοίρα η Ντόρα νομίζει ότι θα γίνει δημοφιλής, ματαιοπονεί. Και κάνει και ζημιά (ο μπαμπάς δηλαδή) στην λαμπρή λέξη "φιλελεύθερος"

    • UEP avatar
      UEP @ archaeopteryx 05/01/2011 16:26:46

      αμα αυτοι ειναι φιλελευθεροι εγω ειμαι εξωγηινος ελεφαντας!

  3. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 05/01/2011 13:43:55

    Στο τέλος η Ντόρα θα καταντήσει ο θηλυκός Σωμερίτης της πολιτικής: Μια κακιασμένη ξινισμένη γριά που θα πετάει λάσπη με περισπούδαστο ύφος. Της προτείνω να κάνει συμμαχία με τον Κουβέλη, το κιτρινάκι του Βεστερβέλλε αποκόμματός της θα πηγαίνει χάρμα με το ροζάκι του αποκόμματος του Κουβέλη. Κεντροδεξιοαριστερή Συμμαχία.
    Για την οριοθέτηση της ΑΟΖ μεταξύ Ελλάδας και Κύπρου έχει να μας πει κάτι;

    • F avatar
      F @ ΒΙΣ 05/01/2011 15:19:14

      Προσυπογράφω!

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ ΒΙΣ 05/01/2011 20:17:20

      +1

    • occultist avatar
      occultist @ ΒΙΣ 05/01/2011 22:33:30

      ΒΙΣ είπε:
      """Στο τέλος η Ντόρα θα καταντήσει ο θηλυκός Σωμερίτης της πολιτικής: Μια κακιασμένη ξινισμένη γριά που θα πετάει λάσπη με περισπούδαστο ύφος. """
      Θ Ε Ι Κ Ο εγραψες :)

  4. Misha avatar
    Misha 05/01/2011 13:51:34

    Ο φασισμός του φίλου της, του Μιζοφοράκου , και ο άλλος, των , εξωνημένων στις εταιρείες και στις τράπεζες, καθεστωτικών ΜΜΕ τα οποία την υποστηρίζουν μετα μανίας είναι ο πραγματικός φασισμός.

    Τον είδαμε εξελισσομενο σε όλη του την μεγαλοπρέπεια και αποτυχόντα, στη Κύπρο με το σχεδιο Ανάν , τον βλέπουμε και σήμερα με τις στημένες δημοσκοπήσεις, με την χυδαία προπαγάνδα υπέρ ΔΝΤ του 80% των μεγαλοδημοσιοκάφρων, και τις εταιρείες επικοινωνιακης εξυπηρετησης σαν αυτη του φίλου της Φλέσσα.

  5. giannis avatar
    giannis 05/01/2011 14:00:58

    Στα εγκλήματα του Φαήλου πρέπει να προσθέσουμε: υποκλοπές, τη φυγή του Καραβέλα, την αποπομπή του πρώην αρχηγού ΓΕΕΘΑ γιατί έκανε ασκήσεις χωρίς να ενημερώσει τους τούρκους, την εκ των υστέρων συμμετοχή του Βόλου στους Μεσογειακούς Αγώνες ώστε να μετατραπούν σε γήπεδο γκολφ τα χωράφια κάποιων συγγενών, την στήριξη στο σχέδιο Ανάν και την υπονόμευση του Παπαδόπουλου, το σαμποτάρισμα των ελληνορωσικών σχέσεων, την προώθηση της αντιπυραυλικής ασπίδας των ΗΠΑ, την οργάνωση επισκέψεων του Ερντογάν στη Θράκη κλπ. Παρόλα αυτά υπάρχουν ακόμα κάποιοι ηλίθιοι που τν υποστηρίζουν.

    • sawas avatar
      sawas @ giannis 05/01/2011 14:24:05

      μην ξεχνάς πως ο Φαηλος είναι κυρίως υπεύθυνος για:

      την προσγείωση του αεροπλάνου,
      τα απλήρωτα τιμολόγια,
      την προκήρυξη πρόωρων εκλογών,
      αποστασία 2,
      τις ένοπλες συγκρούσεις,

      to be continued….

    • Dal avatar
      Dal @ giannis 05/01/2011 15:52:03

      Συγχαρητήρια!!!
      Αυτή και μαζί με άλλους πολιτικούς σαν και αυτήν δεν έχει απομείνει πια ίχνος ντροπής. Έχουν κέντρα που την υποστηρίζουν. Το Sky μετατράπηκε σε κανάλι της. Εάν δεν ξυπνήσει ο κόσμος-αμφιβάλλω- θα υποστούμε και το Μητσοτακείκο για κάνα μισό αιώνα ακόμη

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ giannis 05/01/2011 16:41:11

      Επίσης ο φαήλος είναι ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ που δεν της έχει δώσει ένα γλυκό φιλί στο στόμα (μπλιαχ!!!) για να της το κλείσει!

      Επίσης ο Φαήλος φταίει που δεν της γράφει γλυκόλογα,
      ...που δεν της εκφράζει τον έρωτά του,
      ...που δεν την στέλνει στο μπαμπά της,

      Ρε Ισίδωρε, μάζεψτε τη ρε συ! Σε έχει κάνει ρόμπα δεν το καταλαβαίνεις; Η κάθε γεροντομπεμπέκα θέλει να κάνει και πολιτική με "ξένα" "λεφτά"! ........

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/01/2011 14:02:09

    «Δεν υπάρχει ένα όριο ξεφτίλας κάτω από το οποίο ένας δημόσιος άντρας δεν μπορεί να κατέβει ;»

    «Γιατί εκλεπτυσμένος ;
    Είμαι κανονικός αντικομμουνιστής …»

    - Αν αποδειχτεί ότι το ΚΚΕ δεν έχει μετοχές στον “Γερμανό” εγώ (σ.σ. ο Πάγκαλος δηλαδή) θα παραιτηθώ από βουλευτής !

    «Εάν του είπαν (σ.σ.: του Τσουκάτου) πάρε μια σακούλα με λεφτά και πήγαινέ τα στο κόμμα σου, γιατί αυτό είναι παράνομο; Δεν είναι παράνομο»!
    Τα νευρα μου τσαταλια !!!!! (ΠΠ)

    Ποιος εχει δηλωσει τα πραπανω δημοσια ??

    ΠΠ

  7. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 05/01/2011 14:06:08

    ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ=Η.Π.Α,ΓΙΩΡΓΟΣ,ΝΤΟΡΑ,ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ=ΝΑΙ
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΛΑΟΣ (ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ)=ΟΧΙ
    ΜΝΗΜΟΝΙΟ=Η.Π.Α,ΓΙΩΡΓΟΣ,ΝΤΟΡΑ,ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ=ΝΑΙ.
    ΣΑΜΑΡΑΣ,ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ(ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ)=ΟΧΙ
    ΤΥΧΑΙΟ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

    Υ.Γ. ΦΑΗΛΟ ΑΓΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ
    Ο,ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΗΧΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 05/01/2011 15:35:29

      ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      ΑΕΡΑ ....ΑΕΡΑ ΑΕΡΑ...!!!!
      για ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΤΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ κι ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΩΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ!!!!

  8. Tem avatar
    Tem 05/01/2011 14:17:16

    Τίποτα άλλο έχει να πεί η αποτυχημένη ?

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/01/2011 14:52:06

    κα Μπακογιάννη:

    Ο Αντώνης Σαμαράς πήρε την αρχηγία της ΝΔ από την λαϊκή βάση του κόμματος.
    Εαν στο μέλλον δεν μας κάνει θα τον αλλάξουμε.
    Εμείς η βάση και όχι οι επίγονοι πολιτικών οικογενειών, όχι τα ΜΜΕ που ορισμένοι θαυμάζουν όποτε τα ταΐζουν με δημόσια έργα ή όποτε τα φιμώνουν με νόμους.
    Λανθάνων φασισμός είναι η θεωρία των εκλεκτών των πεφωτισμένων που σώζουν τα πιστά πρόβατα, μην ασχολείστε λοιπόν με όλους εμάς τους ανώνυμους.
    Αν ορισμένοι σκόπιμα συγχέουν τις ανοικτές πόρτες ή την ειλικρίνεια με κλειστές πόρτες, γεύματα και ... κλητήρες, είναι απλά πρόβλημα αντίληψης και κατανόησης.
    Καλή σας χρονιά και χρόνια πολλά να είστε καλά εκεί που εσείς επιλέξατε να βρίσκεστε, στην πλευρά της επιτήρησης της χώρας, της τρόικας και του ΔΝΤ.

  10. irida avatar
    irida 05/01/2011 14:55:41

    Πάλι με τη Ντόρα ασχολείστε; Ολοι έχουνε τις δικές τους ευθύνες για το σημερινό γίγνεσθαι στη χώρα τούτη. Η Ντόρα φυσικά δεν μένει απέξω. Αλλά οι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί είναι επιχειρήματα; Κι ο Τζιμπρίλ χτες έβαλε γκολ(υπέροχο είναι η αλήθεια) στην Ξάνθη και τον βρίζανε με ρατσστικούς χαρακτηρισμούς..Σωστό; Λάθος, μέγα λάθος. Κι ακόμα μεγαλύτερο να μην αναγνωρίζεις στον αντίπαλο το δικαίωμα να έχει τη δική του γνώμη για διάφορα ζητήματα. Εδώ μέσα, μερικές φορές είναι πολύ ορατό, κυκλοφορεί ένας καλυμμένος φασισμός.. Μόνο ο,τι λένε οι σχολιαστές είναι το ορθό και το σωστό!! Κι ο Σαμαράς ο μόνος αδιάφθορος πολιτικός στον ελλαδικό χώρο!! Εδώ τραβάμε τα μαλλιά μας. Ωστόσο η οπτική είναι προσωπική. Κι άλλα τα μάτια του λαγού, λέει ο λαός, κι άλλα της κουκουβάγιας. Διαλέγει και παίρνει κανείς..
    Ποτέ ένα μόνο του πράγμα δεν είναι ιδανικό και τέλειο. Στα εφηβικά όνειρα μπορεί.Στην πραματικότητα και δη τη σημερινή με τίποτα. Ας αφεθεί ο καθενας να τραβήξει το δρόμο του και μπορεί το μέλλον, το κοντινό ασφαλώς, να μας κάνει να τρίβουμε τα μάτια μας όλοι. Απλά λίγη υπομονή..

    • Tassos avatar
      Tassos @ irida 05/01/2011 17:31:08

      Οι Μητσοτάκηδες κοπέλλα μου, την μέρα που ο Σαμαράς θα ορκίζεται πρωθυπουργός θα έχουν την μοίρα του Δράκουλα όταν τον δει το φως του ήλιου.

      • irida avatar
        irida @ Tassos 05/01/2011 18:57:09

        Λογικό δεν σου φαίνεται μια κι έχουν αρκετά προηγούμενα μαζί του; Εμένα πολύ..δεν είναι λίγο να πέφτει εξαιτίας του η κυβέρνησή σου; Δηλαδή αντιστρόφως αν το δούμε ο Σαμαράς θα χαιρότανε;; Ας είμαστε σοβαροί..

      • loretta avatar
        loretta @ Tassos 06/01/2011 01:13:23

        ΑΦΑΣΙΑΑΑΑΑΑ!! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ!!

  11. Νίκος avatar
    Νίκος 05/01/2011 15:02:31

    Αχαχαχαχα! Καλόοοοοο!

  12. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 05/01/2011 15:04:48

    Η Ντόρα κάνει αυτό ακριβώς που πρέπει να κάνει προκειμένου να συνεχίσει να υπάρχει πολιτικά έστω και για σύντομο χρονικό διάστημα: υποστηρίζει τους ντιντήδες γιατί πολύ απλά χωρίς τους ντιντήδες-ειδικά εκείνους των ΜΜΕ-δεν θα είχε αναρριχηθεί ποτέ ως πολιτική οντότητα.
    Αν δείτε ποιοι αντιδρούν στο άρθρο του κ.Κρανιδιώτη θα διαπιστώσετε είτε ότι είναι οι ίδιοι ντιντήδες και αξαγριώθηκαν που κάποιος τους ξεμπρόστιασε ή πρόκειται για προστατευόμενους ντιντήδων οι οποίοι ξέρουν ότι από μόνοι τους δεν μπορούν να σταθούν πουθενά.

  13. SPYROMILLIOS avatar
    SPYROMILLIOS 05/01/2011 15:09:26

    Tι περιμενετε απο μια κυρια (με το μπαρντον) που κραταει το ονομα ενος θανοντα που στους γυρω του ελεγε εκεινη την εποχη πως φοβαται τον βρυκολακα.Επισης η κυρια Χρυσου χαρισε τη στηριξη της στον GAP με ανταλλαγμα την ενυμερωση της για την απελευθερωση στα φορτηγα.Αραγε ποιος πηρε 200 φορτηγα.
    Α ρε Χριστοφορακο φουκαρα!
    ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

  14. spiros avatar
    spiros 05/01/2011 15:12:28

    ΦΑΗΛΟ προχώρα σε θέλει όλη η Χώρα. Τί τρέμολο είναι αυτό ; Ένα αρθρο έγραψε και κουνηθηκε όλη η Ελλάδα. Τέτοια λυσαλέα επίθεση δεν έχω ματαδεί. Αδιανόητο! "Φωνάζουν οι κλέφτες γαι αν φοβηθούν οι νυκοκοιραίοι" λέει ο σοφός λαός.

  15. Orestios avatar
    Orestios 05/01/2011 15:24:19

    H καημένη η εξευγενισμένη Μιμή!
    Εκλιπαρεί για λίγη δημοσιότητα.
    Θεατρινίζει για λίγη προσοχή.
    Πήγαινε στην κουζίνα σου μαντάμ να πλίνεις κανένα πιάτο.
    Μας κούρασες.

    • UEP avatar
      UEP @ Orestios 05/01/2011 16:29:38

      το πιατο δε το λυπασαι?

      • Orestios avatar
        Orestios @ UEP 05/01/2011 17:12:29

        Καθόλου. Το πιάτο αν σπάσει μπορείς να το αντικαταστήσεις.
        Η κυράτσα ήθελε να ασχοληθεί με την Ελλάδα κάτι για το οποίο δεν είναι ικανή και η μόνη συμβολή της θα ήταν στο να την "σπάσει".
        Οπότε προτιμώ να πλένει πιάτα και να τα σπάει αλλά στην κουζινούλα της.

  16. η Dimi avatar
    η Dimi 05/01/2011 15:28:33

    «Γιατρέ μου, βλέπω ελιές Kαλαμών και σκίζω κουρτίνες»
    ~The Φαήλος' All Time Classic

  17. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 05/01/2011 15:31:50

    Η κα Μητσοτάκη βρίσκεται σε αφασία. Αλλοιώς δεν εξηγείται το επιθετικό και κενό ξέσπασμά τηςτης. Η πολιτική προσπάθειά της, ή καλύτερα, η καρικατούρα - κατασκεύασμά της, δεν μπορεί να βρεί ενδιαφερόμενους.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Νίκος Θ. 05/01/2011 21:55:11

      Νίκο, Χρόνια σου Πολλά, με Υγεία και Χαρά!

  18. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 05/01/2011 15:32:04

    Με νύχια και με δόντια το σύστημα πρέπει να κρατηθεί Μαρξιστικό, απάνθρωπο, αριστερό. Είναι βολικό για κάθε είδους κομπίνα.
    Στην Ουγγαρία ο "μάγκας" πρωθυπουργός κρατικοποίησε τα ΜΜΕ, μετά την έλευση του ΔΝΤ. Αυτό κάνουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για τη χώρα τους.

    • KM avatar
      KM @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 05/01/2011 15:58:59

      Δεν έχω διαβάσει να τα κρατικοποίησε, έβαλε όμως αυστηρές διατάξεις (πχ για θέματα εθνικής ασφαλείας να αποκαλύπτουν τις πηγές τους κλπ). Πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμα άν τους αμερικάνους και τους δυτικοευρωπαίους τους ενοχλούν οι διατάξεις για τα ΜΜΕ (πχ γιατί τους είναι λιγότερο χρήσιμα πλέον ως εργαλεία αποσταθεροποίησης και ελέγχου της πολιτικής κατάστασης) ή άν το χρησιμοποιούν ως πρόσχημα για να πλήξουν τον Ούγγρο πρωθυπουργό που τους χάλασε τα σχέδια με το ΔΝΤ.

      Ενδεικτικά πάντως, η Ουάσιγκτων Ποστ φιλοξένησε πρόσφατα άρθρο με τίτλο «The Putinization of Hungary?» («Πουτινοποίηση της Ουγγαρίας;»). Δηλαδή τον παρομοιάζουν με τον Πούτιν, τον οποιον ήδη δαιμονοποιούν εδώ και πολλά χρόνια, με σκοπό να τον εξουδετερώσουν τον Ούγγρο (τάχα ως αντιδημοκράτη, αυταρχικό κλπ). Ο Πούτιν όμως προτάσσει τα συμφέροντα της χώρας του, γι'αυτό τον έχουν στην μπούκα - όλα τα άλλα είναι για ξεκάρφωμα. Επομένως, στην πραγματικότητα, τέτοιες συγκρίσεις είναι «παράσημο» για τον Ούγγρο πρωθυπουργό.

      Αντιθέτως, η κυρία Μπακογιάννη αποδεικνύει για μια ακόμα φορά πού πρόσκειται...

      • Kostas D avatar
        Kostas D @ KM 05/01/2011 16:06:00

        Ετσι ακριβως φιλε....
        Ολοι οσοι νοιαζονανται τωρα σε κρισιμες στιγμες της ιστοριας να ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ τους...
        Ειναι ''φασιστες" "κακοι....δεξιοι.." κτλ
        Τη στιγμη που 79ος ...."Στοχαστης....." ειναι ο παπανδρεου, .....ο Μπλερ...."προωθει την ..ειρηνη στη Μ. Ανατολη" κι ο Κισσιγκερ παιρνει..."νομπελ ειρηνης"....

        Αυτα τα ΑΔΙΣΤΑΚΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ παντοτε θα ειναι εναντια σε ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΚΑΘΕ ΠΟΥΤΙΝ, ΚΑΘΕ ΣΑΜΑΡΑ, ΚΑΘΕ ΒΙΚΤΩΡ ΟΡΜΠΑΝ..... οπως λεει κι ο
        Ορεστιος πιο πανω..... "χαλανε τη σουπα" στους νεοταξιτες..... γι αυτο..... Ειναι ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ τις στιγμες που η χωρα κινδυνευει απο τα αδιστακτα ανδρεικελα που στηριζονται απο τα μμε....

        • Kostas D avatar
          Kostas D @ Kostas D 05/01/2011 16:08:05

          δειτε κι αυτο
          http://netakias.wordpress.com/2010/06/07/gapnsoros/

      • Misha avatar
        Misha @ KM 05/01/2011 16:07:12

        Εκλεισε και καμμιά δεκαριά ΜΜΕ ο Τσάβες , έψαξε τα κιτάπια τους και τα βρήκε όλα χρηματοδοτουμενα από τη ΣΙΑ, όπως ήταν και τα δικά μας επί σχεδίου Ανάν.

  19. Kostas D avatar
    Kostas D 05/01/2011 15:38:08

    ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!
    Καθολου τυχαιο επισης οτι τα διεθνη ΜΜΕ και τα τσιρακια της νεας ταξης (μπακογιαννη και χ μπακογιαννη καθε χωρας...) ΕΠΙΤΙΘΕΝΤΑΙ συνεχεια σε ΗΓΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΔΝΤ και ΤΗ ΝΕΑ ΤΑΞΗ οπως ο ΒΙΚΤΩΡ ΟΡΜΠΑΝ της Ουγγαριας και αλλοι!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Kostas D 05/01/2011 15:53:46

      Σωστά. Τους χαλάει τον σχεδιασμό για ξεζούμισμα των λαών.

  20. φωτεινη avatar
    φωτεινη 05/01/2011 15:46:13

    η ντορα επιτιθεται στο φαηλο και τα εξηγει ολα αλλα...και ο J.B.Lamarck απο τα βαθη του 18ου αιωνα επιτιθεται στη ντορα...και τα εξηγει ολα.ολοι γνωριζουμε το δαρβινο και τη θεωρια του κατα την οποιαν η εξελικτικη πορεια βασιζεται σε μια τυχαια φυσικη επιλογη η οποια μεταδιδεται δια μεσου του γενετικου υλικου στους απογονους.στα τελη του 18ου αιωνα ο λαμαρκ ,ανεπτυξε κι αυτος μια εξελικτικη θεωρια στην οποια ομως δεν κληρονομειται γενετικο υλικο το οποιο ειναι προιον τυχαιων μεταλαξεων,αλλα κληρονομουνται στους απογονους επικτητα χαρακτηριστικα που ελαβαν χωρα κατα τη δειαρκια της ζωης των γονεων απο γενια σε γενια.ενθερμος οπαδος του λαμαρκ ηταν ο φρουντ,ο οποιος εγινε γνωστος με την ψυχαναλυση ,οι ακαδημαικες του σπουδες ομως ηταν στην ιατρικη.η θεωρια του δαρβινου υπερισχυσε,ο λαμαρκ ξεχαστηκε,μπηκε στο χρονοντουλαπο της ιστοριας.[οτι δηποτε σας θυμιζει η φραση ειναι ειναι καθαρα τυχαιο γεγονος].επειδη ομως οπως λεει ο λαος εχει ο καιρος γυρισματα κι ο χρονος εβδομαδες,η μεγαλη ανοδος στις neuroscienze και τα ευρηματα της τα τελευταια χρονια εδωσαν μια καινουργια πνοη στις θεωριες για την αναπτυξη και λειτουργεια του εγγεφαλου και o ξεχασμενος λαμαρκ επιβεβαιωνεται απο τους πιο μεγαλους neuroscienziati της εποχης μας.τωρα για μας που ζουμε σε μια ιδιοτυπη μορφη κληρονομικης δημοκρατιας το γεγονος ειναι μεγαλης σημασιας.διοτι αντι να αποκρυπτογραφουμε τις πολιτικες συμπεριφορες των απογονων και να εικαζουμε τι σημαινουν και που οδηγουν τα τεκνομενα τους,αντι να μελεταμε τον γεωργιο παπανδρεου,,την ντορα μητσοτακη,τον θεοδωρο παγκαλο και πληστους αλλους ,ας ανατρεξουμε στο ποιοι ηταν,τι πρεσβευβαν,και τι εκδουλευσεις προσφεραν στον ελληνικο λαο δια της παρουσιας τους στην πολιτικη ζωη του τοπου οι παππουδες και οι γονεις τους.ο γεωργιος παπανδρεου ο πρεσβυτερος γνωστος και ως«γερος της δημοκρατιας»,ο ανδρεας παπανδρεου, ο ιδρυτης του σοσιαλισμου στην ελλαδα και μεγαλος αντιστασιακος εκ του εξωτερικου,ο κωσταντινος μητσοτακης, γνωστος και απο τα γεγονοτα της αποστασιας,ο στρατηγος και μετεπειτα δικτακτορας παγκαλος κ.λ.π.ενδεικτικα αναφερω αυτους διοτι σιγουρα υπαρχουν και πληστει αλλοι.ουδεν κρυπτον απο τον ηλιο και απο το φως της επιστημης τελικα.

    • effie B. avatar
      effie B. @ φωτεινη 06/01/2011 17:36:27

      Ο λαμαρκισμος, Φωτεινη, εχει αποδειχτει περιτρανα και στην κλασσικη Βιολογια (epigenetics). Φαντασου δηλαδη τι επικτητα χαρακτηριστικα κουβαλουν οι απογονοι αυτων που ανεφερες!!!!!!!!! Μπρρρρρρρρ, τρομος.......

  21. ΓΑΝΤΙ avatar
    ΓΑΝΤΙ 05/01/2011 15:51:40

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΩΣ ΗΓΕΤΙΔΑ ΛΑΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ......(ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ).
    ΦΑΗΛΟ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΣΩΝ ΚΑΤ ΕΞΟΧΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Η ΧΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΦΩΝΕΣ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΣΑΦΗΝΕΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΡΟΓΓΥΜΕΝΕΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ

  22. Orestios avatar
    Orestios 05/01/2011 15:54:54

    Ντιντίδες τηε δημοσιογραφίας και της πολιτικής με αδερφομάνα την εξευγενισμένη Μιμή.

    • ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
      ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα @ Orestios 05/01/2011 16:02:59

      Πάντως η " Δημοκρατία" το 'πιασε το νόημα: η δημοσιογραφία δεν πάει σαν τον καλαματιανό-δυο βήματα μπροστά κι ένα πίσω

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 05/01/2011 16:19:48

        Δεν έχω υπ' όψιν σε τί αναφέρεσαι.
        Δεν σου θυμίζει το σκηνικό το παλιό καθεστώς της Μιμής με την Βαγγέλω? Μόνο που εδώ βρώμισε ο τόπος από Βαγγέλες.

        • ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
          ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα @ Orestios 05/01/2011 19:33:19

          Στην εφημερίδα "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" Orestie αναφέρομαι. Παίζει δεξιά και μπορεί να αντέξει και να συντηρηθεί.

  23. κοψοχερης avatar
    κοψοχερης 05/01/2011 15:55:31

    Aγαπητέ κε Κρανιδιώτη , λυπάμαι αλλά τα θέλατε και εσείς. Μα πατριώτης δεξιός δηλώνετε; Αν δηλώνατε προοδευτικός, του μεσαίου χώρου κλπ θα μπορούσατε να έχετε κατακλέψει το Πάντειο ως πρύτανης και όλοι οι προοδευτικοί δημοσιογράφοι να σας υποστηρίζουν.
    Να έχετε καταντἠσει γυρολόγος πολιτικός εξαργυρώνοντας με οφφίκια την προοδευτικότητά σας (Μπίστης, Κούγιας, Ανδρουλάκης, Δαμανάκη).
    Να εχετε υπηρετἠσει σε στούντιο λέγοντας ειδήσεις κατά την διάρκεια της θητείας σας (Χατζηνικολάου, Ευαγγελάτος κλπ) εσείς τρέχατε στις Ειδικές Δυνάμεις.
    Να είστε ντοράκης και να έχετε OFSHORE.

    Τελικά αμφιβαλλω αν έχετε τελειώσει την νομική ή ειστε αδαής και αγράμματος όπως λέει ο μεγιστος προοδευτικός αντιπρόεδρος .

  24. Δίσκος Γεώργιος avatar
    Δίσκος Γεώργιος 05/01/2011 15:55:33

    Είπε και ελάλησε μία ακόμα, κατά πως φαίνεται, πράκτορας των επικυρίαρχων φιλελευθέρων της εσπερίας !
    so what... η κριτική της είναι επιβράβευση.
    Όταν ένας ανάξιος και κακός σε υβρίζει, αυτό σημαίνει ότι είσαι άξιος και καλός, έλεγε η γιαγιά μου!

  25. BlueSky avatar
    BlueSky 05/01/2011 16:04:18

    Ποιος θα μας απαντήσει, που φυλάσσονται οι σκισμένες σελίδες της ατζέντας του χριστοφοράκου;

  26. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 05/01/2011 16:08:53

    Προσοχη στη βραδυφλεγη και τυφλη βομβα Κυριακος.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Rote Fahne 05/01/2011 16:11:44

      ειναι μια κακια και υπουλη "βομβα" ο κυριακος....

    • Orestios avatar
      Orestios @ Rote Fahne 05/01/2011 16:22:32

      Σιγά την βόμβα!
      Η γόμωση δεν υπάρχει.

  27. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 05/01/2011 16:18:28

    Άλλο ένα δημόσιο πρόσωπο που αποφάσισε να δείξει, ξανά, την υψηλή ευφυΐα και το δημοκρατικό πάθος του.

  28. φωτεινη avatar
    φωτεινη 05/01/2011 16:31:08

    ελειπαν οι πηγες γι αυτο δεν μου δημοσιευσατε το σχολιο;

  29. antiochos avatar
    antiochos 05/01/2011 16:38:13

    Φαηλο καλη χρονια!
    Παρε ξυλινα καρφια,σφυρι, και ξωπισω εμεις με πλεξουδες σκορδα.

  30. bromoskylo avatar
    bromoskylo 05/01/2011 16:56:00

    Φαήλος Κρανιδιώτης: «ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ» ΚΟΧΙΜΠΑ
    http://bromoskylo.blogspot.com/2011/01/blog-post_6397.html

    • Misha avatar
      Misha @ bromoskylo 05/01/2011 18:03:39

      Η αποκάλυψη και ακόλουθη ισοπέδωση των ψευτοπροοδευτικών του Κολωνακίου με τις επίπλαστες , «ανθρωπιστικές» ευαισθησίες τύπου Νταλάρα, είναι όρος επιβίωσης της πατρίδας και του λαού της, εφόσον αυτοί είναι πλέον οι κατ΄εξοχήν υπονομευτές της.

  31. Orestios avatar
    Orestios 05/01/2011 17:00:47

    Ο Φαήλος λάμπει και η εξευγενισμένη Μιμή βρίσκεται στη δύση της.
    Μια ζωή ετερόφωτη Πότε κόρη του μπαμπά της, πότε χήρα του τάδε, πότε συμμαθήτρια του Χριστοφοράκου.
    Χυδαία προσβάλλει τους Έλληνες που της το έδειξαν με το να την ξαποστείλουν από την ΝΔ.
    Καληνύχτα αποτυχημένη!

  32. Tassos avatar
    Tassos 05/01/2011 17:31:48

    Τα είπες όλα!

  33. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 05/01/2011 17:57:37

    Όταν μια βουλευτίνα αποτελεί έναν απλό πολίτη 'φασίστα' δεν θα έπρεπε να καταταεθεί μήνυση εναντίον της για κοινή εξύβριση?

  34. ΜΙΧΑΛΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 05/01/2011 18:38:47

    Φαήλο παράσημο τα λόγια της .

  35. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/01/2011 19:00:13

    Μα κι εσύ σχολιάστρια δεν είσαι; Άρα κι εσύ λες το σωστό, σύμφωνα με τη λογική σου.

    • irida avatar
      irida @ Επώνυμος 05/01/2011 19:27:39

      Έτσι νομίζω. Νομίζω ακόμη πως οι λογικές μας δικαιώνονται ή απορρίπτονται μακροπρόθεσμα. Αν πχ. τη δεκαετία του 80 τολμούσε κάποιος να λοιδορήσει το ΠΑΣΟΚ και τις μεθόδους του θα τον λέγαν τουλάχιστον τρελό!! Σήμερα που φαίνονται οι άστοχες επιλογές του στην πράξη πόσο επώδυνες είναι κι άμεσα και στο κοντινό μας μέλλον ποιός θα χει το κουράγιο να πει πως έκανε λάθος; Ελάχιστοι..Ο χρόνος λοιπόν θα δείξει..

  36. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 05/01/2011 19:01:54

    Κρίμα, ειλικρινά κρίμα...Θα περίμενε κάποιος, εκείνη που θήτευσε δίπλα σ' έναν ιδιαίτερα σημαντικό πολιτικό άνδρα και ηγέτη, να έχει μάθει το μάθημα καλύτερα.Να έχει-π.χ.- την ψυχραιμία του, την βαθυστόχαστη αναλυτική του ικανότητα και-γιατί όχι-τον κυνισμό της ευθείας άποψης.Ομως αλλού τα κακαρίσματα κι αλλού γέννησαν οι κότες...Καμμία απολύτως κριτική του αποτελέσματος των ενδοκομματικών εκλογών, καμμία περίσκεψη πριν την συμπαράταξη με "τα πάντα όλα" του Μνημονίου, κανένας απολύτως σεβασμός στην ευρεία λαϊκή βάση η οποία την ανέχθηκε, την ανύψωσε και την προάσπισε.Αλλά τι να περιμένει κάποιος από αγνώμονες και "φυτευτούς" πολιτικούς που "ελέω επιθέτου συζύγου" κληρονόμησαν μονοεδρική βουλευτική έδρα, χρησιμοποίησαν τον μεγαλύτερο Δήμο της χώρας για προσωπική και μόνο προβολή κάνοντας το απόλυτο τίποτα (και παρατώντας τον μετά στα μισά της θητείας) και στην συνέχεια αναρριχήθηκαν σε ιδιαίτερα υψηλά αξιώματα κάνοντας και πάλι προσωπική πολιτική...Που στο όνομα της καταπολέμησης της "οικογενειοκρατίας" επέβαλαν τον υιό για Δήμαρχο Καρπενησίου (το παλληκάρι μέχρι τότε ήξερε ότι είναι μια ωραία πόλη, μέσα στο πράσινο, με πλούσιο "αγωνιστικό" παρελθόν...).Θα τρελλαθώ κυρία μου (όπως λέει και ο Λαζόπουλος).Να μιλά κάποιος άλλος πάει στην ευχή του Θεού.Να μιλά και η ευεργετημένη πολλαπλώς από την παράταξη της Ν.Δ. ε, πάει πολύ. "Λανθάνων φασισμός" όταν λέγονται πικρές αλήθειες;"Λανθάνων φασισμός" όταν το δάκτυλο ακουμπά στην πληγή;"Λανθάνων φασισμός" όταν κάποιοι βλέπουν πέρα και πάνω από ατομικά συμφέροντα και τολμούν να λένε δημόσια και επώνυμα την άποψή τους; Ας το καταλάβουν καλά κάποιοι ότι τα πορτοπαράθυρα θ' ανοίξουν για τα καλά στη ΡηγίλληςΚαλό θα ήταν, όσοι πλήγωσαν και πρόσβαλλαν τον κόσμο της ευρείας κεντροδεξιάς, ν' αρχίσουν να αποχωρούν μόνοι τους, ήσυχα και αξιοπρεπώς. Νισάφι πια.Επιτρέψτε μου να θυμίσω ότι η Ιστορία σιχαίνεται τους διαρρήκτες...

  37. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/01/2011 19:02:19

    Εκ των υστέρων του είμαστε πολύ ευγνώμονες για αυτό που έκανε τότέ, αν και στην εφαρμογή τα χάλασε, θα μπορούσε να του είχε κάνει σαφώς μεγαλύτερη ζημιά του Μητσοτάκη. Δυστυχώς για τη χώρα ο Μητσοτάκης παρέμεινε ακόμη 16 χρόνια πολιτικά ζωντανός. Ευτυχώς για τη χώρα, το 2009 τελείωσε αυτό που ξεκίνησε ο Αντώνης το 1992-93. Θα υποφέρετε λίγο ακόμη, αλλά όταν καταλάβετε κι εσείς ότι οι Μητσοτάκηδες είναι οι εφιάλτες του έθνους, τότε θα έρθετε όλοι μαζί μας.

  38. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/01/2011 19:05:30

    Παιδιά, είναι άραγε σύμπτωση που όλα αυτά ξεκίνησαν όταν ο Σαμαράς ζήτησε προ ημερησίας συζήτηση για τα εθνικά θέματα; Στο βάθος του ορίζοντα, ο πραγματικός στόχος είναι ο ίδιος ο Σαμαράς. Και μετά το χαβαλέ για τους "ντιντήδες" το πράγμα χοντραίνει και αποκαλύπτεται ο βαθύτερος στόχος, το πλήγμα κατά του πατριωτικού πολιτικού λόγου και της πατριωτικής πολιτικής.

    Τελικά, το να μην είσαι πατριώτης σημαίνει ότι είσαι λαμόγιο. Επειδή κοιτούν την πάρτη τους, με το πώς θα ξεπουλήσουν τη χώρα, θέλουν να σταμπάρουν ως "φασίστες" όσους δεν γουστάρουν να ξεπουληθεί η χώρα για ένα κομμάτι ψωμί. Αυτό είναι το βαθύτερο πρόβλημα.

  39. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 05/01/2011 19:53:55

    Θα το ξαναπώ...
    Πολύ διαφήμηση της κάνετε....

    Χαρίλαος

  40. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 05/01/2011 21:18:03

    Αν είναι δυνατόν, να μιλάει η κόρη του κατασκευαστή των ντιντήδων, για λανθάνοντα φασισμό του Φαήλου. Επειδή από πέρυσι πρέπει να της έχει ελαφρώς σαλέψει, προτείνω να κρατάμε τις δηλώσεις της όπως τα μαθητικά μαργαριτάρια και όταν μας πιάνει το όποιο ψυχοπλάκωμα να τους ρίχνουμε μια απλή ανάγνωση, για να ξεκαρδιζόμαστε στο γέλιο. Θα είναι ασφαλώς καλύτερα από πολλά πετυχημένα ανέκδοτα! Αυτή το έχει πάθει σαν τον Μπόμπο, ό, τι κι αν βλέπει, το μυαλό της είναι καρφωμένο στον Αντώνη.

  41. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 05/01/2011 22:50:28

    Ντόρα μου,το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη,σου λέει τίποτα;;

  42. Ιων avatar
    Ιων 05/01/2011 23:13:53

    2 ονόματα "κυρία" Μητσοτάκη: ΧΡΙΣΤΟΦΙΡΑΚΟΣ - ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ. Πρώτα μιλήστε γι' αυτά και μετά για οτιδήποτε άλλο......Αλλά και τα χουντοκάναλα γαργάρα το 'χουν κάνει. Ούτε ξανα ΄νέφερα τα ονόματα αυτά. Ε βέβαια τώρα πονάνε.....

  43. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/01/2011 00:12:17

    Αγαπητή Ντόρα,
    Σ' ευχαριστώ θερμά και σου εύχομαι προσωπική υγεία για το 2011.
    Σε ένδειξη της ειλικρινούς αγάπης μου σου αφιερώνω το σπουδαίο τραγούδι του τρισμέγιστου Σπύρου Ζαγοραίου:
    http://www.youtube.com/watch?v=zg4nTF0eMgM&feature=related

    • panagiotis avatar
      panagiotis @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/01/2011 00:21:18

      ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ !!!!!!!!!!!!!!

  44. black sea avatar
    black sea 06/01/2011 00:13:05

    "Στη Ν.Δ και στο ΠΑΣΟΚ επικρατεί μόνο η άποψη του ενός αδιαφιλονίκητου αρχηγού, αυτό είναι αδιανόητο στην Ευρώπη δεν γίνεται." Ενώ γίνεται να είσαι υπουργός εξωτερικών της Ελλάδας και να υπονομέυεις την χώρα σου στο Μακεδονικό στο Αιγαίο στην Θράκη αυτό για τα δεδομένα της Ευρώπης προφανώς για την Ντορίτσα είναι φυσιολογικό!!!!

  45. panagiotis avatar
    panagiotis 06/01/2011 00:19:01

    Η ΠΟΛΥ ΔΙΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ !!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΚΥΡΑ ΜΟΥ.....

  46. loretta avatar
    loretta 06/01/2011 01:17:17

    Nτορα θα σου απαντησω βλαχικα...ΓΚΡΟΥΜΟΥΤΣ ΚΟΥΛΡΟΥ ΚΟΥΠΟΥ ΓΚΟΥΡΛΟΥ!!!!

    • effie B. avatar
      effie B. @ loretta 06/01/2011 17:42:58

      loretta,
      ντροπη... Τα καλα κοριτσια δεν εκφραζονται ποτε με κακα λογια!! Πιπερι.....

  47. Orestios avatar
    Orestios 06/01/2011 02:39:53

    Δεξιά? Η ταμπέλα αυτή δεν μου λέει κάτι.

  48. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 06/01/2011 12:42:55

    Κανονικα το αρθρο αυτο δεν χρειαζεται σχολισμο καθολου. Μην ασχολεισται με την κυρια και προπαντων μην της δινετε αξια.

  49. lampros avatar
    lampros 06/01/2011 16:37:08

    Η Ουγγαρία -που τόσο πολύ τη θαυμάζει η Ν.Δ., η οποία είχε παρεμφερή πορεία- σήμερα έχει κάνει τον σκληρότερο και αντιδημοκρατικότερο νόμο, ο οποίος υπάρχει. Δηλαδή, φίμωσε τον Τύπο.

    Άντε και στα δικά μας... να κλείσει το ΜΕΓΚΑ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ lampros 06/01/2011 18:00:53

      Έτσι σου είπαν οι ντιντίδες δημοσιογράφοι και σαν καλός αναμεταδότης το επαναλαμβάνεις.
      Grow up man

  50. O ΑΘΗΝΑΙΟΣ avatar
    O ΑΘΗΝΑΙΟΣ 06/01/2011 21:04:06

    Οι τενεκεδένιες ρητορείες της Ντόρας…
    Η Ντόρα αποτελεί το κακέκτυπο του πατέρα της.
    Μια και στερείται των «προσόντων» του πατέρα-δασκάλου της, ρίχνει κοτρόνες που σε αφήνουν άναυδο…

    Μην έχοντας επίγνωση των «ορίων» ξεπερνάει τα όρια της προσβολής της νοημοσύνης μας.

    Το καινούργιο που επαγγέλθηκε η κα Μπακογιάννη, κτίζεται με συνταγές και μεθοδεύσεις του παρελθόντος.