#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/02/2012 08:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα εγκαταλείπει την Δημοκρατική Συμμαχία!

[caption id="attachment_146101" align="alignnone" width="600" caption="Περασμένα μεγαλεία"][/caption]

Ψάχνει κόμμα να στεγαστεί η Ντόρα, καθώς τα ψωμιά της Δημοκρατικής Συμμαχίας είναι μετρημένα. Το πάγιο δεδομένων όλων των δημοσκοπήσεων – ότι η ΔΗΣΥ δεν μπαίνει στη Βουλή – υποχρεώνει την Ντόρα να αλλάξει τακτική.

Σύμφωνα με πληροφορίες, και η ίδια η Ντόρα έχει καταλήξει ότι η προσπάθεια της ΔΗΣΥ απέτυχε και τώρα ψάχνει να βρει ψηφοδέλτιο να την φιλοξενήσει. Στο πλαίσιο αυτό η Ντόρα θα απευθυνθεί στις μνημονιακές μεταρρυθμιστικές δυνάμεις, προτείνοντας συνεργασία.

Η κοινή εκλογική κάθοδος μπορεί να είναι με συνασπισμό κομμάτων και προσωπικοτήτων ή και με ενιαίο συνδυασμό «μέσα από μία σύντομη χρονικά προσπάθεια που θα ενσωματώσει όλες τις ενδιαφερόμενες δυνάμεις».

Διαβάστε κι αυτό: Η Ντόρα παραδέχθηκε ότι δεν μπορεί να μπει στην Βουλή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dimitris karditsa avatar
    dimitris karditsa 04/02/2012 09:05:28

    και ποιο μνημονιακο κομμα θα τη φιλοξενησει? μαλλον το πασοκ του βενιζελου.
    εκει θα παει η ντορα αν δεν προχωρησει με το ΔΗΣΥ. αλλωστε η χημεια τους ταιριαζει. θα την παρει ο βενιζελος και θα τραβανε τα α.........α τους οι πασοκοι.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ dimitris karditsa 04/02/2012 16:33:42

      Τα μαλλιά τους;

    • κωστας Α avatar
      κωστας Α @ dimitris karditsa 06/02/2012 15:53:50

      Kι ομως ο δημητρης κατι ξερει .Οι αγαθοι οι νεοδημοκρατες που την ακολουθουν και αποδηναμωνουν τη ΝΔ θα εχουν το προβλημα .Η κυρια εκανε την προσπαθεια της ,δεν τα καταφερε ,να παει σπιτι της.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ .ΕΧΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΞΙΟ . ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΛΑΖΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΕΛΛΑΔΑ ; Γεννουν και απλες θνητες ΑΛΛΑ γενναιες Ελληνιδες ΜΑΝΕΣ ικανα παιδια για να υπηρετησουν την χωρα.ΧΩΡΤΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΞΙΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΤΖΑΚΙΩΝ.

  2. Ιοκαστη avatar
    Ιοκαστη 04/02/2012 09:06:08

    Dora wants back!
    Dora wants badly back!!!

    Ελα που δεν την θελει κανεις πια! Ουτε πισω, ουτε ΠΟΥΘΕΝΑ!
    Στον αγύριστο!

    Καταπληκτικο το κραξιμο στο δημο Θερμαικου.
    Της φωναζαν να παψει να γελαει με εκεινο το σαρδονιο γελιο της.
    Σαν να μας κοροιδευει ολους. Ολους εμας, τον... οχλο.

    Το κερασακι στην τουρτα: η πανακριβη, κοστους ανω των 7.000 Ευρω τσαντα Hermes, σε ολα τα χρωματα που κουβαλαει μαζι της. Οσο το εισοδημα ενος χρονου ενος εργαζομενου των 600 ευρω!!
    Στα τσακίδια λοιπον και αυτη και οι ομοιοι της.
    Ευτυχως εμεις γλυτωσαμε.
    Ας κολλησει παρασιτικα, βδελλα γονιδιακη, οπως παντα σε... ανιδεους συνασπισμους!!!!!!

  3. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 04/02/2012 09:17:20

    Θα τη βολέψει η φίλη της η Διαμαντοπούλου ρε παλιάνθρωποι που βαλθήκατε να το φάτε το κορίτσι ! Έχω πληροφορίες ότι σε έσχατη περίπτωση θα ζητηθεί και η συνδρομή των Χριστοφοράκου - Καραβέλα !!!

  4. Ραβινος avatar
    Ραβινος 04/02/2012 09:21:35

    Μοιραια,δειλη ,αβουλη οδευει προς την πολιτικη απαξιωση και μαζι της ο ολεθριος Μητσοτακισμος κατα το αντιστοιχο του καταστροφικου Παπανδρεισμου!Με το που ασχολουμεθα μαζι της αξια της δινουμε !Αφηστε την στην πορεια της πολιτικης της εξαφανισης !

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 04/02/2012 09:26:46

    Ξέρει τι κάνει. Λειτουργεί προφανώς ως "λαγός" του νεοφιλελευθερου πόλου. Μάνος, Ανδριανόπουλος, Μπουτάρης, Φλωρίδης, Μόσιαλος, Ραγκούσης και λοιπά αθύρματα...

  6. ΜΠ avatar
    ΜΠ 04/02/2012 09:33:34

    Φάκτορα καλημέρα !
    Γιατί ασχολούμαστε μαζί της;;;;;
    Η γυναίκα δεν έχει αίμα στις φλέβες της, τόσο χαλκέντερη που είναι. Χθες την ξεφτιλίζανε και αυτή γελούσε σαρδόνια και η απάντηση που έδινε ήταν η "συμβουλή" της να πάμε στη Βόρεια Κορέα γιατί "μόνον εκεί υπάρχει η εναλλακτική μορφή Δημοκρατίας"!!!!!!
    Ρε δεν πάνε στο διάολο που θα μας ειρωνευτούν οι αποτυχημένοι και που ασχολούμαστε μαζί τους. Στον Πολιτικό Καιάδα όλοι τους!
    Και όσο καθυστερεί το ΌΧΙ ο ΣΑΜΑΡΑΣ τόσο όλοι αυτοί θα αποθρασύνονται !!!!

  7. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 04/02/2012 09:37:17

    Για την μικρή εξερευνήτρια, πλέον ο χρόνος είναι ασφυκτικός. Στην Βουλή ξέρει ότι δεν μπαίνει μετά τις εκλογές ούτε ως ρεπόρτερ του MEGA, όμως τα δεδομένα είναι συγκεκριμένα και δεν πρόκειται να αλλάξουν. Εάν θέλει να μείνει στη Βουλή, γιατί αλλιώς ξέρει ότι απλά θα σβηστεί από τον πολιτκό χάρτη, μόνο μια κίνηση της απομένει. Κι αυτό γιατί όσον αφορά τυχόν συνεργασία της με έτερες δυνάμεις υπάρχουν μόνο στάνταρ. Με τον Καρατζαφέρη συνεργασία αποκλείεται, όχι γιατί δεν θα δεχότανε ο Καρατζαφέρης, ίσα-ίσα, αλλά γιατί αυτή δεν θέλει να χαλάσει το προφίλ της πηγαίνοντας σε ακροδεξιό κόμα, με Κουβέλη αποκλείεται όχι γιατί δεν ταιριάζουν, αλλά γιατί δεν είναι τόσο βλάκες να φορτωθούν το μνημονιακό βαρύδι. Άρα λοιπόν η μόνη περίπτωση είναι να πάει στο ΠΑΣΟΚ (έστω και ως "εξωτερικός συνεργάτης"-θα έχει πολύ πλάκα) με Βενιζέλο αρχηγό, γιατί τα δυο τους έχουν πολύ καλές σχέσεις και έχουν και έναν κατ' επείγοντα κοινό σκοπό, να μην γίνει ο Σαμαράς Πρωθυπουργός. Άλλωστε να μην ξεχνάμε από που είναι οι καταβολές του Μητσοτακαίϊκου.

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 04/02/2012 09:47:16

    @dikefalosaitos

    Υπάρχει και η εξής πιθανοτητα: η "πανστρατιά" που σαλπίζει η ατυχήσασα, να απευθύνεται και στους Κούληδες, τους Αρούληδες και τα λοιπά νεοφιλελεύθερα ανεπάγγελτα βαρίδια εντός ΝΔ, που θα "ενεργοποιηθούν" σε αποστασία -παλιά του τέχνη, κόσκινο, του μπαμπά- αν ο Σαμαράς πει το μεγάλο πατριωτικό ΟΧΙ που έχει ανάγκη η Ελλάδα και ο λαός.

    Αμήν και πότε!

  9. Ανδρομέδα avatar
    Ανδρομέδα 04/02/2012 09:47:59

    Στην Ευελφάλεια.

  10. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 04/02/2012 10:12:29

    Φίλε Αυριανιστή, δεν νομίζω πριν τις εκλογές. Ξέρουν ότι το Ντοράκι είναι χαμένη υπόθεση. Χωρίς την Βουλή είναι ανεπάγγελτοι και απλά δεν υπάρχουν, άρα θα περιμένουν να δουν τι θα γίνει στις εκλογές, μην γίνει καμία "στραβή" και πάρει κυβέρνηση ο Σαμαράς και εάν δεν βγει κυβέρνηση, τότε πηδάνε από το καράβι, προς όπου θα έχουν τις περισσότερες ελπίδες να γαντζωθούν στο "μπιμπερό", οι βρυκόλακες.

    • ANGRY MAN avatar
      ANGRY MAN @ dikefalosaitos 04/02/2012 12:16:05

      Υπάρχει και το σενάριο "συσπείρωσης" των δεξιών δυνάμεων για να κυβερνηθεί αυτοδύναμα η Ελλάδα, οπότε να ζητήσει να επανέλθει, ως συνεργαζόμενη "δεξιά" στη ΝΔ. Όμως τότε πώς θα δικαιολογηθούμε;

  11. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 04/02/2012 10:13:07

    Ευελφάλεια που τους δέρνει χαχαχαχα

  12. ΜΠ avatar
    ΜΠ 04/02/2012 10:19:07

    @Ιοκάστη: η τσάντα της κυρίας είναι limited edition με κροκό δέρμα που εκτινάσσει την αξία της άνω των 15.000 ευρώ. ...

    • Ιοκαστη avatar
      Ιοκαστη @ ΜΠ 04/02/2012 14:32:18

      ακομη χειροτερα: οσο το εισοδημα ενος χρονου ΔΥΟ εργαζομενων των 600 ευρω!!
      στα τσακιδια οι παρασιτουντες οργανισμοι!

      ακομη ενα ευχαριστω στον Προεδρο που μας απηλλαξε απο δαυτην!!

  13. restart avatar
    restart 04/02/2012 10:30:23

    Τι ειναι ο νεοφιλελευθερος πόλος?
    Χρονια τωρα διαβαζω για νεοφιλελευθερους και δε καταλαβαινω τη διαφορα απο τους παλαιοφιλελευθερους.
    Επισης τι ειναι η λαικη δεξια?
    Μπορει καποιος με απλα λογια και παραδειγματα
    ή εστω καποιο λινκ να εξηγησει .

    αν οχι μπορει να μου απαντησει στο μπαρακατω ερωτημα για να χαμπαριασω 5 πραγματα

    ερωτημα:
    τη στιγμη που υποφερουν 1.500.000 ανεργοι-ημιανεργοι του ιδιωτικου τομεα
    το να μην απολυθει κανενας δ.υ.,
    -->εστω και αν δε χρειαζετε
    εστω και αν μπηκε αναξιοκρατικα
    εστω και αν ειναι λαδιαρης<--
    αλλα να τον πληρωνουμε για το υπολοιπο της ζωης του με το 70% του μισθου του,

    ειναι νεοφιλελευθερισμος, παλαιοελευθερισμος ή λαικοδεξιασμος?

    ευχαριστω :)

    • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
      ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ restart 04/02/2012 14:17:46

      Νεοφιλελευθερισμός είναι στους 1.500.000 εκ. ανέργους του ιδιωτικού τομέα να προστεθούν και άλλοι 150.000 απολυμένοι από το δημόσιο. Που θα συμπαρασύρουν στην ανεργία πολύ περισσότερους ιδιωτικούς υπαλλήλους ελεύθερους επαγγελματίες μικροεπιχειρηματίες. Που θα οδηγήσουν σε μισθούς Αφρικής και Ασίας και σε καταστάσεις Λατινικής Αμερικής.
      Νεοφιλελευθερισμός είναι να λες ότι όλοι είναι ίδιοι. Νεοφιλελευθερισμός είναι να κολλάς σε στερεότυπα περί (μόνο) κακών ΔΥ και (μόνο) αγίων ΙΥ.
      Νεοφιλελευθερισμός είναι να θες το κακό του άλλου επειδή και εσύ δεν είσαι καλά ή επειδή εσύ είσαι πολύ καλά.
      Νεοφιλελευθερισμός είναι ο ωχαδερφισμός και ο φιλοτομαρισμός που μας οδήγησε η έλλειψη σωστής παιδείας με την επικράτηση της πασοκικής και "προοδευτικής" λαίλαπας και συνεπικουρούμενος από τα ιδεολογήματα της Αριστεράς.
      Νεοφιλελευθερισμός είναι όλα όσα ζούμε σήμερα!!!!
      (και για να προλάβω τυχόν σχόλια είμαι π/κος μ/κος και δραστηριοποιούμαι ως ελεύθερος επαγγελματίας)

      • Fanis avatar
        Fanis @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 04/02/2012 14:23:11

        είμαι π/κος μ/κος
        ==
        Τι σε κανει να πιστευεις οτι εγω καταλαβαινω αυτα τα τουρκικα??
        (.ουστικος,μιμικος,δεν το πιστευω οτι εννοεις)

      • restart avatar
        restart @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 04/02/2012 15:16:49

        "Νεοφιλελευθερισμός είναι στους 1.500.000 εκ. ανέργους του ιδιωτικού τομέα να προστεθούν και άλλοι 150.000 απολυμένοι από το δημόσιο"

        παλικαρι σκεφτηκες οτι

        αν τα μοσχαρια εκαναν τη δουλεια τους και καταργουσαν συγχωνευαν χιλιαδες αχρειαστους οργανισμους στελνωντας τους "κοπριτες" που διορισαν σπιτι τους

        μπορει να μη χρειαζοτανε να εχουμε την ακριβοτερη βενζινη στην ευρωπη
        να μη χρειαζοτανε να παμε το φπα στο 23%
        να μη χρειαζοτανε να πληρωνουμε τις ακριβοτερες εισφορες απο της χωρες του οοσα?
        να μη χρειαζοτανε να φορολογουμε οτι αναπνεει
        και στο φιναλε να μη χρειαζοτανε να απολυθουν οι 400.000 ανεργοι του ιδωτικου τομεα.




        και μια παρατηρηση για τα στερεοτυπα και πως τα αντιλαμβανετε ο καθενας

        εχω ενα φιλο, κολημενο πασοκο
        (οχι δεν ειναι απο τους βολεμενος
        απλο θυμα ειναι..)

        ο τυπακος λοιπον λεει οτι για το χαλι της οικονομιας
        φταινε τα δυο τελευταια χρονια του καραμανλη
        οτι για ολα τα σκαρτα στην ελληνικη κοινωνια φταινε οι δεξιοι
        το αποκορυφωμα ηταν η εξης του φραση

        "Οι δεξιοι δωσανε το κωνειο στον Σωκρατη"

        οταν τον ρωτησα "τι σημαινει ρε καρντασι δεξιος?"

        μου εδωσε μια απαντηση περιπου σα και τη δικια σου
        "δεξιός είναι να θες το κακό του αλλου..."και μπλα μπλα μπλα

      • αποκατάσταση avatar
        αποκατάσταση @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 05/02/2012 11:42:13

        Σωστά, είδαμε προκοπή με το σοσιαλισμό 30 χρόνια. Εκτός και αν έφταιγε ο νεοφιλελευθερισμός για τον αλλόγιστο δανεισμό. Όπως μου είπε κάποτε ένας αριστερός, ο Ανδρέας έκανε αναδιανομή πλούτου.
        Ναι και γω π.χ αν με τα δανεικά του πατέρα μου ωραία πέρασα δε σημαίνει ότι ήταν καλός ο πατέρας μου που με χρέωσε.
        Η διαφορά του νεοφιλελευθερισμού με τον σοσιαλισμό είναι ακριβώς αυτή, ο ένας λέει ότι έτσι έχουν τα πράγματα και ο άλλος υποκρίνεται ότι τάχα τα πράγματα μου θα είναι καλύτερα και υπέρ του ανθρώπου. Τα ίδια παντού.

      • tsechos avatar
        tsechos @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 06/02/2012 09:37:04

        Όλα αυτά φίλε μου που αναφέρεις είναι Ο ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ τον οποίον υποστηρίζεις έχοντας την αυταπάτη οτι είναι κάτι άλλο που εσύ και άλλοι το ονομάζετε νεοφιλελευθερισμό και πιστεύετε ότι θα θεραπευτεί με φάρμακα του ίδιου συστήματος. Συγνώμη για την έκφραση αλλά αγρόν ηγοράσατε.

  14. carras avatar
    carras 04/02/2012 10:37:59

    καλα μ αυτην ξεμπερδεψαμε με τον αλλο τον μεγαλο πολιτικο τον ΚΥΡΙΑΚΟ τι γινεται;;;

  15. ΙΑΣΩΝ avatar
    ΙΑΣΩΝ 04/02/2012 10:53:01

    ΜΑΚΑΡΙ!!!!

  16. Κ.Σ.Μαυρόπουλος avatar
    Κ.Σ.Μαυρόπουλος 04/02/2012 11:12:32

    Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί µου.
    Σαββατιάτικα δεν μπορώ να εκφραστώ.

  17. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 04/02/2012 11:35:46

    Eίναι απίστευτο το θράσσος της ξεπεσμένης παλαιοκομματικής βαρωνίας, τυπικός εκπρόσωπος της οποίας είναι η Φίλη Χριστοφοράκου.
    Πολίτες στον Θερμαικό την αποδοκίμαζαν. Αυτό που θα περίμενε κανείς από μία αν μη τι άλλο ψημένη πολιτικό είναι η υπομονή και η αντοχή. Όμως η looser είπε το εξής αμίμητο και ενδεικτικό του απύθμενου θράσσους της:
    "Στην Δημοκρατία έχετε το δικαίωμα να ψηφίζετε και να καταψηφίζετε. Αλλιώς να πάτε στη Βόρειο Κορέα"!!!
    Προφανώς η Φίλη Χριστοφοράκου ξέχασε πως στη Δημοκρατία οι πολίτες έχουν το δικαίωνα και να διαμαρτύρονται και να διαδηλώνουν.
    Όπως και να 'χει η εν λόγω κυρία όζει πολιτική πτωμαίνη που μαζί με την διαπλοκή της με κάθε είδους άνομο συμφέρον και τον αθεράπευτο εξαπτερυγιωτισμό της (χειρότερη του Λάος κατήντησε) την καθιστουν την πλεόν αποκρουστική πολιτική φιγούρα.
    Θα την απολαύσουμε στις εκλογές μόνη ή με παρέα( με τον έγκυρο Ανδριανόπουλο θα την ήθελα...) να συνεχίζει να παραδίδει μαθήματα αυτοεξευτελισμού. Μόνο σε δημόσιους χώρους να μην εμφανίζεται γιατί εκεί έχει δυνητικούς...βορειοκορεάτες.

  18. Tabachaniotika avatar
    Tabachaniotika 04/02/2012 11:36:39

    ..οποιος την βάλει..μέσα στο κόμμα του θα το μετανοιώσει πικρά!
    το Μητσοτακεικο μπαίνει για να παίρνει και να γίνονται αρχηγοί !!!δεν συμβιβάζονται με τίποτε λιγώτερο!!!!

  19. Σ.Φ. avatar
    Σ.Φ. 04/02/2012 11:55:09

    Η "φάρα" όλων των πολιτικών είναι τέτοια ώστε να μην ιδρώνει τ' αυτάκι τους από τη λαϊκή απαξίωση. Δεν είναι ντροπή να μην έχεις απήχηση στον κόσμο, αλλά είναι αισχρό να μεταλλάσσεσαι για να μη βγεις έξω από τα πράγματα, δηλαδή από τη "μάσα". Το ίδιο ακριβώς κάνουν όλοι οι πολιτικοί, που εξ αρχής μπαίνουν στο χώρο για προσωπικό κέρδος και όχι για να κάνουν το παραμικρό καλό. Όπως ακριβώς σε λίγο καιρό και ο Βενιζέλος θα έρθει να αναμορφώσει το ΠΑΣΟΚ και να το ξανακάνει κόμμα με κοινωνικό πρόσωπο.
    Είναι σιχαμερά όντα χωρίς αξιοπρέπεια και φιλότιμο, ανάλγητα καθάρματα βουτηγμένα στη διαπλοκή, θλιβερά παράσιτα που δυστυχώς εμείς οι ίδιοι τους δώσαμε το δικαίωμα να πιστεύουν ότι μπορούν πάντα να μας ξεγελούν με επικοινωνιακές στρατηγικές. Φευ.

  20. Αλέξης avatar
    Αλέξης 04/02/2012 11:59:42

    Αν κρίνω από την πορεία παλιών ΝΔτων που προσχώρησαν στο ΠΑΣΟΚ η Ντόρα θα το σκεφτεί δύο φορές για να ανοίξει τέτοιες πόρτες. Και μάλιστα τη στιγμή που το ΠΑΣΟΚ μετά τις επόμενες εκλογές θα έχει 30-40 βουλευτές και ισχυρό αντιμνημονιακό πόλο. Η κάθε βουλευτική θέση θα είναι πολύτιμη και όσοι θα μείνουν απ' έξω θα τρέχουν στον Κουβέλη. Οπότε το ΠΑΣΟΚ θα διασπαστεί και δύσκολα θα ξανακολλήσει.

  21. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 04/02/2012 12:26:31

    Μα καλά κάναμε τόσο αγώνα και τώρα θα την ξαναφορτωθούμε; Δεν νομίζω. Πάντως καλού κακού φτύνω και κανα κόρφο.

  22. Fanis avatar
    Fanis 04/02/2012 12:58:02

    Εχω την εντυπωση οτι την θεοδωρα Κουβελα-μητσοτακη, την ψηφιζουν 100.000 ανθρωποι πανω κατω,η μηπως κανω λαθος?

    Ενταξει δεν ειπαμε να την .."αγκαλιασει" η Ν.Δ και πληζ ελα σε μας και τετοια..
    Αλλα απο ποτε η Ν.Δ θεωρει οτι ειναι ισχυρη πλειοψηφια στο .."λαό" και ειρωνευεται 100 χιλ ψηφους?
    Αν θυμαμαι καλα στην δημοσκοπησεις καπου 30% πιανει και αυτο με το ζορι.
    Θυμαμαι μια εποχη που η (συν-μορια) πασοκ βγηκε κυβερνηση με 70 χιλ ψηφους διαφορά (ελληνοποιημενους σε μια βραδια απο καποιο σπυριαρικο βιομηχανικο αποβλητο ,κινεζο νομιζω το ελεγαν)..

    Λοιπον? Λοιπον?
    Το οτι η (συν-μορια) πασοκ πιανει 10% η 7% τι σημασια εχει?
    Στο χωριο μου λεμε "εγω την τσεπη μου κοιταζω,δεν με νοιαζει η αφραγκια του αλλου"..

    Φρονιμα ειπαμε ..
    Φρονιμα..και ο καιρος εχει γυρισματα (θυμαμαι απο την εποχη του ..μεσαιωνα ακομα κατι "σουφλιας" κατι "αβραμοπουλος" και αλλα τετοια ..ενσταντανε)..
    Ξεχασα κανεναν?
    Ω! ναι! καποιον ξεχασα,αλλα δεν το λεω ..(sic)

  23. Κρητικός και Μητσοτακικός avatar
    Κρητικός και Μητσοτακικός 04/02/2012 13:32:45

    Θυμάστε τα ποσοστά του κόμματος του Μητσοτάκη πριν ενταχθεί στην ΝΔ το '78; Τον εμπόδισαν να γίνει Πρωθυπουργός; Πρέπει να ξέρετε ότι οι Κρητικοί δεν τους πάνε τους Καλαματιανούς.

    • ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
      ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ @ Κρητικός και Μητσοτακικός 04/02/2012 14:15:22

      http://www.youtube.com/watch?v=dfhjFQOY9Tc

  24. Hellas avatar
    Hellas 04/02/2012 14:17:58

    Αλήθεια κα Μπακογιάννη σε ποια δημοκρατία αναφέρεστε ?

    Εδώ εσείς δεν αποδεχτήκατε τη ήττα σας στις εσωτερικές εκλογές που έγιναν
    στο κόμμα σας και σηκωθήκατε και φύγατε σα βρεγμένη γάτα. Αυτές είναι οι
    δημοκρατικές ευαισθησίες σας ? Μάλλον εσείς θα πρέπει να πάτε στη Β. Κορέα
    Σας ταιριάζει απόλυτα.

    Κρίμα που δεν ήμουν στο περιστατικό.

  25. ΑΛΚΙΣ avatar
    ΑΛΚΙΣ 04/02/2012 21:08:02

    υπαρχει θεση για την ΝΤΟΡΑ

    ΤΟ ΓΟΥΔΙ ....

    ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΩΡΑ ΤΩΡΑ ΤΩΡΑ .....

  26. fadoma avatar
    fadoma 05/02/2012 16:53:41

    Κουμουνιστής είναι εκείνος που δεν έχει τίποτα και θέλει να το μοιραστεί με όλο τον κόσμο,αυτός που ζηλεύει και φθονεί τον κόπο και την αξία των άλλων ,αλλά δεν έχει σκοπό να τα αποκτήσει με την αξία του προσφέροντας και αυτός στο σύστημα όπως όλοι , αλλά κλέβοντας με φόρους και όχι μόνο των κάθε κακομοίρη που τόλμησε να κάνει λίγο οικονομία ,και μόλις τα αποκτήσει τα κρατά μόνο για τον εαυτό του.Για όλους αυτούς η Ντόρα θα είναι πάντα κόκκινο πανί , γιατί θα τους θυμίζει πάντα την αληθινή δημοκρατία που τόσο μισούν και που σε αυτήν τα ικανά άτομα ξεχωρίζουν από μόνα τους και δεν χρειάζονται τις πλάτες του όχλου για να δώσουν νόημα στη μίζερη και μισαλλόδοξη ζωή τους

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ fadoma 05/02/2012 17:20:38

      Εσύ πρέπει να πίνεις από αυτό που πίνει ο Γιώργος και την "ακούει" σωτήρας της χώρας.
      Με συγχωρείς, δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά αυτά που γράφεις για τη Ντόρα δεν τα πιστεύει ούτε η ίδια.
      Αν δεν ήταν ο μπαμπάς της θα ήταν πιστολάκι.

      Και, η άδολη δημοκράτισσα φίλη σου πήγε να σκαρώσει ωραία μπάζα με τους Μεσογειακούς στο Βόλο αλλά δεν της βγήκε.