#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/04/2011 16:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα είδε όνειρο ότι δικαιώθηκε με το Μνημόνιο






«Έχω δικαιωθεί με το Μνημόνιο κι αυτοί που αναρωτιούνται με τα νούμερα πρέπει να δουν γιατί δε βγαίνουν αυτά τα νούμερα. Δε φταίει το Μνημόνιο. Φταίει η κυβέρνηση και η εφαρμογή της»



H λογική συναντά την παράνοια  στις  5 πρώτες λέξεις της σημερινής δήλωσης της Ντόρας στον ΣΚΑΙ: έχω δικαιωθεί με το Μνημόνιο.

Όταν η πραγματικότητα δεν είναι αυτή που θέλουμε, αλλάζουμε την πραγματικότητα.

Στην ψυχιατρική πρέπει να έχει εφαρμογή, στην πολιτική αμφιβάλλω.

Εκτός κι αν είδε όνειρο ότι είχε εκλεγεί Πρόεδρος της ΝΔ, είχε καταψηφίσει το Μνημόνιο και ένα χρόνο μετά βγαίνει να υπερηφανευτεί για την επιλογή της.

Αρχίζω να έχω ενδείξεις ότι ετοιμάζει Ζάππειο ΙΙ, ότι κρυφά από όλους ετοιμάζεται για το Μαξίμου.

Όταν θα ορκίζεται πρωθυπουργός ο Σαμαράς, η Ντόρα  θα τον μιμείται, μακριά από αδιάκριτα βλέμματα…

Πάντως έχει απόλυτο δίκιο. Δεν αναρωτιόμαστε όλοι που το πάνε τα  «νούμερα»;



Μ.Ο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 13/04/2011 16:37:08

    Εξαιρετικό!!!
    Οκ, να 'ναι καλά η κοπέλα, γελάσαμε και σήμερα.
    Ας της πει κάποιος να ξαναβγεί αύριο να πει κάτι αντίστοιχο.
    Δε μας έχει μείνει τίποτα πια για να γελάμε, αν αφαιρέσεις την παρουσία της και αυτή του Λα(γ)ού...

  2. Aris. A avatar
    Aris. A 13/04/2011 16:38:09

    Μπορείτε να ανεβάσετε το βίντεο όπου αρχηγός κινήματος που φιλοδοξεί να αναμορφώση την χώρα βραβεύει τον τραγουδιστή Ζωιδάκη και ο Αρναούτογλου της τσιμπά το μάγουλο.

    Αν συνεχίσει έτσι ο Καρατζαφέρης και Ψωμιάδης θα είναι βράχοι σοβαρότητας μπροστά της.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Aris. A 13/04/2011 17:03:33

      Βρε σε λίγο ο γιατρός με τα οξυγόνα, ο Φιρφιρίκης πως τον λένε, θα είναι για Νόμπελ Βιοχημείας μπροστά της...

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 13/04/2011 16:59:45

    Μ' ένα όνειρο τρελό,
    όνειρο απατηλό,
    ξεκινήσαμε κι οι δυο μας.
    Και στου δρόμου τα μισά,
    σβήσαν τ' άστρα τα χρυσά,
    ξαφνικά από τον ουρανό μας.

    Ποια μοίρα με ζηλεύει,
    ποιο μάτι φθονερό,
    και χάθηκε η αρχηγία,
    προτού να τη χαρώ.

    Σαν πλοίο που ναυάγησε,
    σαν νούφαρο που μάδησε,
    στης λίμνης μέσα το θολό νερό!..(δις)

  4. Lichnee avatar
    Lichnee 13/04/2011 17:13:57

    Fail.....Epic fail...

  5. NWO avatar
    NWO 13/04/2011 17:24:25

    Δεν έχουν κι έμπνευση...τα ίδια λέει ο Καρατζαφέρης και τα ίδια γράφει σήμερα ο Alexis στη ναυαρχίδα της Νέας Τάξης

  6. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 13/04/2011 17:42:23

    Ηταν πραγματικά απολαυστικό να την ακούς ! Πρός στιγμή τα ψιλοέχασε, σκέφτηκε μερικά δευτερόλεπτα και "απάντησε" !
    Τσιμπιώμουνα , ακόμα και η δημοσιογράφος τα έχασε.
    Μιλάμε για σουρρεαλισισμό υψηλού επιπέδου !
    Το γαρ πολύ του "έρωτος" γεννά παραφροσύνη !

  7. loretta avatar
    loretta 13/04/2011 17:57:36

    Καλα δεν εχει σαν την κορη !! απο κομμα στατιστικου λαθους εχει γινει κώμα εγκεφαλικό!!

  8. vildanden avatar
    vildanden 13/04/2011 18:25:26

    Διαβάστε και την αρθρογραφία των στελεχών του κόμματος (ή μήπως είναι κίνημα) για να γελάσετε:

    http://www.palmografos.com/permalink/9366.html

  9. Y. avatar
    Y. 13/04/2011 18:31:46

    “Όταν θα ορκίζεται πρωθυπουργός ο Σαμαράς, η Ντόρα θα τον μιμείται, μακριά από αδιάκριτα βλέμματα”
    Δίνω το υπόλοιπο της ζωής μου (...το εννοώ επί λόγω τιμής) να δω το βίντεο, και μετά ας πεθάνω, χαμογελαστός και ευτυχισμένος

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 13/04/2011 18:55:57

    Ένα πράγμα έχω να πώ:
    Αχαχαχαχαχα! Να είναι καλά, μας έκανε και γελάσαμε λίγο.

  11. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 13/04/2011 19:03:35

    Μ' ένα όνειρο τρελό, όνειρο απατηλό...
    h__p://www.youtube.com/watch?v=tkDcXd4octk

  12. Ιωαννης avatar
    Ιωαννης 13/04/2011 19:56:01

    οταν θαχουμε εκλογες αγαπητη Ντορα τοτε θα σου πουνε τα μανταντα .. μεχρι τοτε κοιτα να το χαρεις γιατι μετα μπορει να παραμεινεις μονιμα στο κωμωτηριο...

  13. Orestios avatar
    Orestios 13/04/2011 20:51:21

    @ Ντόρα
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  14. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 13/04/2011 21:45:59

    Ο Σκάϊ και η εφ.Αδέσμευτος αν δεν έχουν μια μέρα την πρόεδρο του απο-κόμματος του στατιστικού λάθους δεν γίνεται. Α ξέχασα,εμβόλιμα πέφτει και αρκετός Καρατζαφέρης έτσι για να δέσει το πράγμα.

    • Eagle avatar
      Eagle @ Γιώργος Γκ. 14/04/2011 00:07:49

      Γιατί ο Χατζηνικολάου μπορεί χωρίς την Ντόρα;; - Alter, RealNews, Real FM φουλ τη Ντάμα.

  15. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 13/04/2011 23:24:19

    'Έχω δικαιωθεί με το Μνημόνιο κι αυτοί που αναρωτιούνται με τα νούμερα πρέπει να δουν γιατί δε βγαίνουν αυτά τα νούμερα. Δε φταίει το Μνημόνιο. Φταίει η κυβέρνηση και η εφαρμογή της'

    Κλασικός τρόπος σκέψης των ιδεολογιών-θρησκειών της σύγχρονης εποχής (φιλελευθερισμός, σοσιαλισμός, κ.λ.π.). Ποτέ δε φταίει η ορθολογικά θεμελιωμένη θεωρία αφού ο ορθός λόγος είναι παντοδύναμος και παράγει τέλεια προϊόντα. Πάντα φταίνε οι άνθρωποι που την εφαρμόζουν και οι κοινωνίες επειδή ακόμη δεν είναι αρκετά αναπτυγμένες, υπολείπονται σε 'πρόοδο'. Επομένως, παρόλο που η ίδια η εμπειρία διαψεύδει επανειλημμένα τις προβλέψεις της θεωρίας, εκείνη πρέπει να συνεχίσει να εφαρμόζεται αδιαλείπτως μέχρι κάποτε η πραγματικότητα να συμμορφωθεί με τις προβλέψεις της (ο ορισμός της αντι-επιστημονικότητας). Για αυτό όσες χώρες και να καταστρέψει το ΔΝΤ και τα τσιράκια του, οι φιλελεύθεροι οικονομολόγοι εξακολουθούν να διαλαλούν τη δήθεν αποτελεσματικότητα των πολιτικών τους.*
    Ανελευθερία με επίφαση επιστημονικότητας (αφού βασίζεται σε τελείως εσφαλμένες αντιλήψεις για το πώς θεμελιώνεται μια θεωρία). Ο πιο επικίνδυνος συνδυασμός.

    *Ελάχιστοι το παραδέχονται ή το ξέρουν αλλά ο νεοφιλελευθερισμός είναι απλά ο κλασικός φιλελευθερισμός ενταγμένος στις συνθήκες της σημερινής εποχής, διαβάστε κανέναν Heywood και κανένα βιβλίο ιστορίας για το 19ο αιώνα και θα το διαπιστώσετε μόνοι σας.

  16. Eagle avatar
    Eagle 14/04/2011 00:11:14

    Οι δηλώσεις της Ντόρας αρχίζουν να συναγωνίζονται τα χωρίς νόημα και συνέπεια άρθρα της(;;;) στην Καθημερινή και το Βήμα. Που 'σαι νιότη.......

  17. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 14/04/2011 09:05:46

    ΝΟΜΙΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΞΙΑ.

  18. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 14/04/2011 09:48:52

    Μικρέ Οδυσσέα, τώρα κατανόησα ότι η κοπέλα έχει πάθει πολύ μεγαλύτερη ζημιά, από εκείνην που αρχικά φαινόταν! Θλίβομαι βαθύτατα που δεν κατάφερε να το παλέψει. Βλέπεις πως τα 22 περίπου χρόνια υπονομευτικού σχεδίου για κατάληψη της ΝΔ, δεν είναι εύκολο να σβήσουν μέσα σε μια μέρα! Την καταλαβαίνω και είμαι σίγουρη πως την 29η Νοεμβρίου την έχει σβήσει οριστικά από τη μνήμη της και πως δεν επιτρέπει σε κανέναν να αναφέρεται σε αυτήν. Ατυχήσασα στην κυριολεξία!