30/11/2009 01:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ντόρα Μπακογιάννη συνεχάρη το νέο Προεδρο της ΝΔ Αντώνη Σαμαρά

Η κ. Μπακογιάννη αποδέχθηκε την ήττα της και δήλωσε: "Η απόφαση του κόσμου είναι απολύτως σεβαστή και θέλω να ευχαριστήσω.Επικοινώνησα τον Αντώνη Σαμαρά και τον συνεχάρηκα για την εκλογή του. Ευχαριστώ τους χιλιάδες κόσμου που με βοήθησαν και όσοι με στήριξαν.Η στήριξη τους με συγκίνησε και μου έδωσε δύναμη. Ξεκινάει κεφάλαιο για την Ν.Δ και θα πρέπει να γίνει ένα ισχυρό κεντροδεξιό κόμμα. Στην προσπάθεια αυτή θα είμαστε όλοι παρόντες"

ΣΧΟΛΙΑ

  1. beniz avatar
    beniz 30/11/2009 01:41:18

    Ανάστασηηηηηηη!!!!!

  2. σταμ avatar
    σταμ 30/11/2009 01:42:54

    ,,σεβασμος στην ηττηθεισα......αλλα αυτο το μεγκα(τρεμη-τσιμας) τι χαλι εχει,,,τι πικρα καταπιε!

  3. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 30/11/2009 01:44:52

    Σήμερα ο Αντώνης Σαμαράς έδωσε ευτυχία σε κάποια εκατομμύρια Ελλήνων σε όλο τον κόσμο.
    Σ΄ ευχαριστούμε κόσμε της Νέας Δημοκρατίας.

  4. EUROTSOPANHS avatar
    EUROTSOPANHS 30/11/2009 01:46:04

    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΚΑΘΑΡΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.
    Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑ ΧΥΛΟΣ.
    ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ,ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΓΕΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΣΕ ΟΛΑ.

  5. Orestios avatar
    Orestios 30/11/2009 01:51:09

    Επιτέλους, καθαρός αέρας.
    Η Νέα Δημοκρατία μπορεί να είναι πάλι υπερήφανη.
    Ο κόσμος που την εμπιστεύεται μπορεί να μην ντρέπεται.
    Όλοι μπορούμε να χαιρόμαστε. Η χώρα θα είναι διαφορετική πια.

  6. thespieys avatar
    thespieys 30/11/2009 01:51:19

    ΕΡΩΤΗΣΗ:

    Ο νέος ΠΡΟΕΔΡΟΣ Αντώνης Σαμαράς θα έχει συνάντηση με τον ΕΠΙΤΙΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟ Κων/νο Μητσοτάκη (φτου-φτου);;;!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ thespieys 30/11/2009 01:52:50

      άκουσα ότι ο Επίτιμος (Ιησούς Χριστός νικά) θέλει να ξαναγυρίσει στην Ένωση Κέντρου.

  7. Orestios avatar
    Orestios 30/11/2009 01:54:11

    Απροπό, το tvxs στην ίδια πολυκατοικία με τα γραφεία της Ντόρας?

  8. ΜιχΜιχ avatar
    ΜιχΜιχ 30/11/2009 01:56:45

    Υπάρχει Θεός και είναι κομματάκι Έλληνας ;)

    Για να προλάβουμε τους εξαπνάκηδες, χαμογελάστε λιγάκι. Πλακίτσα κάνουμε, αν και η υπόθεση ήταν πολύ σοβαρή.

    Μπράβο στο Αντί.

  9. σταμ avatar
    σταμ 30/11/2009 02:03:10

    κεδικογλου σοβαρεψου,,,,,εσυ εγινες πιο τρεμη κι απο τη τρεμη,,,,,πιο τσιμας κι απο τον τσιμα,,,θα λιωσης απο την πικρα,,,,

  10. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 30/11/2009 02:05:27

    ΝΔ δεν είμαι και ούτε ψήφισα. Όμως χαρηκα απίστευτα.

    Μακάρι ο Σαμαράς να τα καταφέρει και να φέρει ένα νέο αέρα στην ΝΔ και στην Ελλάδα, μακριά από τα λαμόγια και όλα τα τρωκτικά που όλα τα χρόνια λυμαίνονταν τα πάντα.

  11. vardarskian avatar
    vardarskian 30/11/2009 02:05:56

    η Ντόρα, απαλλαγμένη από τον πατέρα της και τις υποχρεώσεις προς τα υπόλοιπα βρωμόσογα θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η κυβερνητική εκπρόσωπος! Ακίνδυνα απαστράπτουσα μπροστά στις κάμερες! (Για όλους υπάρχει μια θέση στη Νέα Νέα Δημοκρατία!!!Έτσι για να διαφυλαχθεί και η ενότητα!χαχα!)

    • ελεύθερος avatar
      ελεύθερος @ vardarskian 30/11/2009 02:10:43

      Τέτοιες επιπολαιότητες έκανε και ο Καραμανλής και γι' αυτό αργά και σταθερά τον περικύκλωσε η Αγία Οικογένεια με δικούς της ανθρώπους.
      Όταν λέμε καθαρές λύσεις εννοούμε καθαρές λύσεις.

  12. Justin Case avatar
    Justin Case 30/11/2009 02:06:56

    Ανάσα πήραμε. Συγχαρητήρια στον Αντώνη και στους μαχητές της αλήθειας του.
    Χαλάλι οι ώρες που φάγαμε σήμερα στις ουρές. Συγχαρητήρια στο antinews για τον αγώνα που έκανε και σε όλους τους αγωνιστές που έδωσαν τη μάχη από το antinews. ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ !!!

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 30/11/2009 02:07:04

    Συγχαρητήρια για τη νίκη του στον νέο πρόεδρο της ΝΔ κ Α Σαμαρά.
    Συγχαρητήρια για τη στάση της στην αποδοχή της ήττας στην κα Μπακογιάννη.
    Με τον τρόπο αυτό και νέα αρχή έχουμε και μια νέα πόλωση δεν γεννιέται.

    Εύχομαι από αύριο το πρωί:

    -η ΝΔ να ασκήσει το έργο της ως αξιωματική αντιπολίτευση ελέγχοντας κριτικά την εξουσία και καταθέτοντας λύσεις για τα προβλήματα της χώρας.
    -η ΝΔ να οργανωθεί επιτέλους ανοίγοντας τις πόρτες και τα ...αυτιά της σε όλους αυτούς που αψήφησαν... Ελληνικές οργανωτικές αρετές και ψήφισαν σήμερα ως ενεργά μέλη της.

    ΥΓ

    Επιτέλους, ελπίζω σήμερα κάποιοι και από τις δύο πλευρές να κατάλαβαν που είναι η δύναμη και η ουσία της παράταξης, στην βάση που τόσα χρόνια όλοι μόνο στις εκλογικές αναμετρήσεις την αναζητούσαν.
    Ένας ζωντανός ιστός που ορισμένοι του είχαν αποδώσει τον ρόλο της μαριονέτας χειροκροτητή.
    Ελπίζω η προσπάθεια που σήμερα άρχισε να συνεχιστεί με κάλεσμα και συμμετοχή όλου αυτού του κόσμου στην διαμόρφωση του κομματικού γίγνεσθαι.
    Οι εκατοντάδες χιλιάδες πολίτες σήμερα απέδειξαν ότι το μόνο που ζητούν είναι να μιλούν και να τους συνυπολογίζουν.
    Ανεξάρτητα από "νικητές" και "ηττημένους" σήμερα είναι η ευκαιρία για μια νέα αρχή.Η νεολαία, η ΔΑΚΕ, το κόμμα δεν είναι οι καρέκλες των συνέδρων.
    Είναι οι εκατοντάδες χιλιάδες πολιτών που φώναξαν σήμερα.
    Ας μας ακούσουν επιτέλους.
    Το αξίζουμε και μας το χρωστάνε.

  14. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 30/11/2009 02:14:24

    Κλασικός Μητσοτακισμός. Παραδοχή ήττας μόνο για να αρχίσει το πριόνισμα του νέου αρχηγού την επόμενη μέρα. Κάποιους πρεπέι να τους πάρει ο διάολος προτού αρχίσει η υπονόμευση

  15. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 30/11/2009 02:28:11

    @Βανζέλ Παπαντό
    αν προσεξες τη δηλωση της εβαλε προαπαιτουμενα οτι " θα συνεργαστω με οποιον θελει να διευρυνουμε το κομμα κλπ κλπ" που σημαινει πως να κρινει οτι ο Σαμαρας δεν οδηγει στη διευρυνση???? και με ποια κριτηρια θα το κρινει αυτο?

    • Βανζέλ Παπαντό avatar
      Βανζέλ Παπαντό @ Μαυρη Αντιδραση 30/11/2009 02:33:12

      100% ετοιμάζει το πριόνι. Μα δεν το ξέρουμε το σόι της;

  16. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 30/11/2009 02:38:39

    Εκεί που γουστάρω είναι το γνωστό Ντορο-σαιτ. Πρώτη είδηση αυτή τη στιγμή: Πρόσκληση Ντόρας για συμμετοχή - 29/11/2009 - 15:25
    Και για την ιστορία, και για να γελάσουμε, να τι έλεγαν:

    "...Η συμμετοχή δε φοβίζει την Μπακογιάννη. Απεναντίας το γεγονός ότι πηγαίνουν μαζικά γυναίκες ευνοεί την ψηλή. Στην Α Αθήνας ο Σαμαράς θα υποστεί δεινή ήττα. Στο επιτελείο του επικρατεί πανικός. Ήδη έχουν αρχίσει να διαδίδουν περίεργα πράγματα..."

  17. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 30/11/2009 02:38:40

    Πόσο το ευχαριστήθηκα που την είδα σας βρεγμένη γάτα δεν λέγετε τέτοια η ευχαρίστηση δεν περιγράφεται.

    Τώρα παλιά της τέχνη κόσκινο, αρχίζει το πριόνισμα και τα τζάκια και οι λοχαγοί την νομή της κομματικής εξουσίας. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.

  18. nemo avatar
    nemo 30/11/2009 02:41:18

    ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ!ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ...ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΔΙΒΑΡΙ ΣΤΗ ΒΟΙΔΟΚΟΙΛΙΑ ΞΑΝΑΒΡΙΣΚΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΡΟΜΟ.ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΜΟΝΟ ΑΝΤΩΝΗ, ΣΤΟΥ ΝΕΣΤΟΡΑ ΤΑΧΝΑΡΙΑ

  19. blue nile avatar
    blue nile 30/11/2009 04:04:31

    Τρέμη + Τσίμας. Αν μπορούσαν να εκφραστούν ελεύθερα οι εκρήξεις δακρύων τους θα έκανε τη Μάρθα Βούρτση να φαίνεται χαμογελαστή στις ταινίες της.
    Από εκεί το έπαιρναν από αλλού το έφερναν δεν τους έβγαινε. Και δεν μπορούσα να τους λυπηθώ καθόλου. Μα καθόλου.

    • anthropos avatar
      anthropos @ blue nile 30/11/2009 07:20:03

      Ο Τσίμας προοριζόταν για γενικός διευθυντής των «μέσων» (έντυπων και ραδιοτηλεοπτικών) που θα είχε η «μεγάλη αριστερά» του Σύριζα όταν θα ελάμβανε τα ποσοστά τού 20%, ας πούμε… (Μετά χάλασαν τα σχέδια βέβαια). Αυτά είχαν γραφτεί στην εφημ. «Παρόν της Κυριακής», αν θυμάμαι καλά.
      …Αν αυτό σου λέει τίποτα blue nile.

  20. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 30/11/2009 05:24:55

    Ο Τσιμας είπε άσχημες ανακρίβειες (εχω το link κατω) και ηταν απαραδεκτος αποψε, ιδιως μετα την παραδοχη ηττας απο την πλευρα της κ. της Μπακογιαννη.

    Η πρωτη του ατακα ηταν πανω κατω "οι βρετανοι Συντηρητικοι χρειαστηκε να βγαλουν τρεις αρχηγους απο τοτε που εκαναν εκλογες απο τη βαση για να νικησουν τους εργατικους".

    κάτι που δεν ισχύει :

    http://www.election.demon.co.uk/conleader.html

    Είναι κρίμα εγω που δεν είμαι δημοσιογράφος να διορθώνω τον παλαίμαχο Τσίμα. Εκτος αν ήθελε να πει κατι αλλο.

    Ειναι κριμα τωρα, στην ωριμοτητα, να καταληξει Κατίνα της δημοσιογραφιας. Αρκετες εχουμε, ας το αποφυγει.

    Την Ελλαδα δεν την κυβερνα ο Μπλερ αλλα ο ΓΑΠ

    Ουτε ειμαστε στην εποχη του "παρτα ολα".

    Περασαν αυτα.

  21. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 30/11/2009 08:56:25

    Πρόσεχε Αντώνη! Να μην επαναληφθεί ότι έγινε με τον ΚΚ που παρέδωσε το κόμμα και ένα μέρος της κυβέρνησης στην Ντόρα. Καθαρές δουλειές.