26/10/2010 00:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Νέα Δημοκρατία είναι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο

Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Ένας πανικόβλητος πρωθυπουργός επιχείρησε, απόψε, να περάσει τον πανικό του στο εκλογικό Σώμα, για να αποφύγει την ήττα στις εκλογές.

Η Νέα Δημοκρατία τον καλεί να αφήσει το «εμπόριο του φόβου» και να αλλάξει την πολιτική που ακολουθεί, για να αποφύγουμε, ως χώρα, το ναυάγιο.

Εμείς εργαζόμαστε για τη σταθερότητα, την ασφάλεια και την ανάπτυξη του Τόπου.

Μας απασχολεί, πριν απ’ όλα, πως θα βγει η Ελλάδα αλώβητη από την κρίση.

Ο πρωθυπουργός οφείλει να εργαστεί γι’ αυτό και όχι να εκβιάζει πολιτικά το εκλογικό Σώμα.

Όμως, ας μην κάνει λάθος ο κ. Παπανδρέου. Η Νέα Δημοκρατία είναι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο.

Αλλά ο Ελληνικός λαός δεν θα δεχθεί ποτέ τα αδιέξοδα του ΠΑΣΟΚ να γίνουν αδιέξοδα για τον Τόπο.

Απόψε και οι τελευταίοι αναποφάσιστοι πολίτες, βλέποντας τον κ. Παπανδρέου, αποφάσισαν οριστικά τι είδους μήνυμα θα στείλουν στις 7 και στις 14 Νοεμβρίου».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dimitris avatar
    dimitris 26/10/2010 00:32:08

    ΚΥΡΙΕ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΟΡΤΗ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟΝ ΞΕΝΙΣΤΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΑΛΛΟΤΡΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΦΙΛΟΕΥΕΡΩΠΑΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΔΟΥΛΟ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΟΡΦΩΜΑ ΠΙΟΝΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ dimitris 26/10/2010 11:50:42

      Χρόνια πολλά Δημήτρη, πάντα περήφανος πατριώτης να μείνεις σου εύχομαι. Και σε παρακαλώ, αν θέλεις γράφε με πεζά, είναι πιό εύληπτα για τον καθένα που θέλει να ακούσει αυτό που λες.

  2. loretta avatar
    loretta 26/10/2010 01:05:27

    Ακουσατε καταγγελεια ΨΩΜΙΑΔΗ ΚΑΙ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ για τη EUROSTAT?????

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ loretta 26/10/2010 11:47:43

      Λορέττα, άκουσες και την καταγγελία Ψωμιάδη για τα ξένα αφεντικά?

      Ένα μεγάλο "μπράβο" και στους δύο για χθες το βράδυ αργά!

  3. adonis avatar
    adonis 26/10/2010 01:19:20

    Ειναι ευκαιρια τωρα που λαος θα καταψηφίσει το μνημόνιο να διωξουμε τους δυνάστες. Αντώνη διωξε τα κατοχικά στρατευματα. Το έλλειμα θα εξαφανιστεί σε 1-2 χρόνια και θα αρχίσει η ανάπτυξη, που όπως σωστά είπες είναι το κλειδί για να φύγουμε απο το τελμα.

  4. Kostas D avatar
    Kostas D 26/10/2010 04:16:27

    Προς loretta

    Ναι άκουσα/διάβασα.
    Δες εδώ τη σχετική σελίδα--
    http://greek-radar.blogspot.com/2010/10/eurostat_26.html

    Κι εδώ μετά, κατα τις 02.03 ώρα τα σχόλια μου προς aris.A, που σχετίζονται όμως μεταξύ τους κι έχουν να κάνουν με ραγκούση..

    http://www.antinews.gr/?p=68279

  5. Kostas D avatar
    Kostas D 26/10/2010 04:24:10

    Προς loretta:

    στην πιο πάνω ανάρτηση που σε παραπέμπω δες τα σχόλια μου μέχρι τέλος
    στο 26/10/2010 at 02.52 .

  6. s54elas avatar
    s54elas 26/10/2010 04:51:56

    πολιτικη δειλια .. της ΝΔ ..

    η ΝΔ δια στοματος του εκπροσωπου της .. εκλαμβανει ως απειλη .. μιλαει για πανικο .. για «εμπόριο του φόβου» .. μα και βεβαια. Απειλειται η ιδια η υποσταση της, η δομη της, αν και πως γινει και γινουν εκλογες .. τις κερδισει και αναγκαστει να κυβερνησει .. δεν θα μπορεσει να τ' αντεξει .. θα γινει σμπαραλια .. ακομα χειροτερα για αυτην, γιατι με το βεβαρημενο παρελθον της .. αν ηταν στην κυβερνηση τωρα .. θα γινοτανε χαμος στην ελλαδα. Τα κλασε απο τον φοβο της .. για τον δικο της τον πανικο μιλαει .. τρεμει πατοκορφα, συγκορμη.

    Στις διοικητικες εκλογες, λεει .. το μονο που θελει ειναι το να δωσει ..μηνυμα στον Παπανδρεου .. για να αλλαξει την πολιτικη του.. που στην ουσια σημαινει .. να ακολουθησει τους δικους της πειραματισμους .. αλλα που το κουραγιο και η πιστη .. για κατι που τα γραψανε στο ποδαρι, του σχοινιου και του παλουκιου .. σε κανα δυο νυχτες .. για να βγει υποτιθεται απο την κριση .. αστεια λεμε .. το ΠΑΣΟΚ κανει την δικη της την δουλεια .. και αυτοι στρογγυλοκαθισμενοι .. στην καρεκλα της ανευθυνοτητας .. βαρανε στο ψαχνο και οπου λαχει .. μαζευετα τα και ας ειναι σκαρτα .. θα του τη ριξουμε του ΠΑΣΟΚ απο οπου βρουμε .. θα το χεσουμε πατοκορφα .. ετσι λεει θα εξασφαλισουμε .. χρονια και ζαμανια στην εξουσια

    απο την αλλη .. ο Παπανδρεου, θα πρεπει να βλαστημαει την ωρα και την στιγμη .. που κερδισε τις εκλογες και βγηκε πρωθυπουργος .. δεν εσπαζε το ποδαρι καλυτερα ..

    απο την αλλη ομως .. δεν τους βγαινει. Ωρυονται, ξυπνηστε χαιβανια, βγητε στους δρομους, μαυριστε τους, οξω απο τους καναπεδες σας. .. μας εβγαλαν τον αδοξαστο .. ξεχνανε οτι το αντιμνημονιακο μετωπο, που τσαμπουνανε .. εχει να κανει με το μνημονιο .. και δεν εχει να κανει με ..την μνημη .. και αυτη η ρημαδα .. η μνημη των ελληνων δεν σβηνει με τιποτα .. ουτε με σαπουνι δεν βγαινει .. καθως ειναι και νωπα τα καμωματα της ΝΔ .. και το φουμο θα παει συνεφο .. και οχι μονο για το ΠΑΣΟΚ ..

    εξω απο τον χορο πολλα λεγονται .. και πολυ λιγα γινονται

  7. βαγόνι avatar
    βαγόνι 26/10/2010 07:38:59

    το θέμα γίνεται ξεκάθαρο:
    Ανεξαρτήτως του τί θα κάνει ο κόσμος, στις πολιτικές δυνάμεις,
    που διεκδικούν σοβαρά εξουσία,τίθεται το πολύ απλό ζήτημα:
    έχετε αξιόπιστη εναλλακτική; σηκώστε το γάντι! αλλοιώς...αφήστε το!
    Ακόμη πιό έντονα,τίθεται για αυτούς που κάνουν πολιτική "αρπαχτή"-
    τύπου Δημαρά-που πίσω τους κρύβονται τα γνωστά "αφεντικά" ...που
    βλέπουν το ρόλο τους να χλωμιάζει.Οι ώρες της αλήθειας πλησιάζουν!

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/10/2010 08:30:47

    πως θα βγει η Ελλάδα αλώβητη από την κρίση ??? μας δουλευει και ο Πανος?

    Το ζητουμενο ειναι, το πως θα απεμπλακουμε απο τη Δανειακη Συμβαση , καθως και το πως θα επαναδιαπραγματευτουμε τους τοκους των Δανειων ή και να καταγγείλουμε την εν λογω Συμβαση.

    Δεν ειναι η ωρα να χαιδευουμε τα αυτια μας.

    ΠΠ

  9. kiki avatar
    kiki 26/10/2010 09:24:04

    Οσοι βαλαν ψευτοδιλληματα στον λαο την πατησανε.
    Και ο γερο Καραμανλης,και ο σημιτης,μονο του νεωτερου του βγηκε το 07.
    Αιντε Γιωργακη,ετοιμασου για το κλισμα.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ kiki 26/10/2010 10:03:27

      περαν τούτου όμως είναι επιτακτική ανάγκη οι 172 με κυρίως την ηγετική ομάδα του ΠΑΣΟΝ να δικαστούν.
      Είδα τον Πάγκαλο το πρωί στον ΑΝΤ ουτε που ήξερε τι έλεγε έγλυφε εκεί που εφτυνε. Τραγική φιγούρα που ετοιμάζεται γαι κωλοτούμπα αλλα λόγω πάχους θα κάνει την μισή και θα μείνει τ' ανασκελα.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Ανώνυμος 26/10/2010 11:56:19

        αχ πες μας κι άλλα, δεν τον είδα!

      • βαγόνι avatar
        βαγόνι @ Ανώνυμος 26/10/2010 13:41:26

        Αααα! Θέλεις και να δικάσεις 172 !
        Σε τί αίθουσα; Σε στάδιο;
        Καλά...Περίμενε! Ρεβανσιστή!