#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/07/2008 15:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ΝΔ πελάτης του ΑΚΤΙΝΑ (εισιτήρια Λιάπη)

Γράφει το taxalia.blogspot.com: Πριν από μερικές ημέρες, έβλεπα στο δελτίο ειδήσεων του ΑΛΤΕΡ το Νίκο Χατζηνικολάου, να έχει καλεσμένο τον Καρατζαφέρη. Ο Γ. Καρατζαφέρης, κατήγγειλε ότι το ταξίδι του Λιάπη στας Ευρώπας, διοργάνωσε η SIEMENS με το τουριστικό γραφείο ΑΚΤΙΝΑ. Ο Χατζηνικολάου, όπως δεοντολογικά όφειλε "έβγαλε" στον αέρα τον ιδιοκτήτη του γραφείου, ο οποίος τα "ψιλομασούσε". Ο Καρατζαφέρης, τον ρωτούσε επίμονα: "είναι πελάτης σας η Ν.Δ.";

Ύστερα από αυτά, είπα να "ανοίξω" το βιβλίο εσόδων - εξόδων της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ. Και τι βλέπω: ότι τιμολογήθηκαν με το ΤΠΥ 428/2007, 2.973.132,10 € από την ΑΚΤΙΝΑ στη Ν.Δ., ότι σε σύνολο δαπανών 2007, ποσού 10.030.679,45 του κόμματος τα 2.973.132,10 ευρώ πήγαν στο τουριστικό γραφείο ΑΚΤΙΝΑ. Δηλαδή το 30% περίπου των δαπανών της Ν.Δ. δηλαδή 3 εκ. ευρώ, δηλαδή 1 δις δραχμούλες, τζιράρησε η ΑΚΤΙΝΑ με τη Ν.Δ.Καλός πελάτης, ε; του χαλάς χατίρι; 

FactorX: Η Ρηγίλλης έχει να πει τίποτα;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nas avatar
    nas 11/07/2008 16:28:49

    Χα, επειδή είδα την εκπομπή, ο Χατζηνίκος (κατά Θέμο) μάλωνε τον Γιώργαρο επειδή πετούσε σπόντες για κάποιον γάμο -θυμάστε εσείς- που τον πλήρωσε η ΖΗΜΕΝΣ, αλλά δεν έλεγε ονόματα...
    Πράγματι, να δούμε τι έχει να πεί η Ρηγίλλης...

  2. anonymous avatar
    anonymous 11/07/2008 17:05:07

    Τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσε ο Πόρτα Πόρτα.
    Η διαδικασία λοιπόν είναι ξεκάθαρη:

    @port porta Says:
    July 9th, 2008 at 2:12 pm

    φιλε Φακτωρα,
    δεν χρειαζεται αρχειο εισιτηριων της ΟΑ. Τα εχει ολα η ΑΚΤΙΝΑ και ολα τα κουπονια οσων χρησιμοποιησαν καθως και των ακυρωμενων η πιστωμενων. ΙΑΤΑ διαδικασια και νομος απαραβατος. Οποιος δεν κρατα αρχεια του παιρνουν την αδεια ΙΑΤΑ.

    Ποιος ειναι ο μαγκας να ελεγξει την ΑΚΤΙΝΑ ??? με την ΙΑΤΑ παρουσα μην τα κανουν αβαβα??? διοτι τον αερα θα τον χασει η ΑΚΤΙΝΑ. Θα χασει μεγαλο πελατη !

    Τα ιδια εκανε επι ΠΑΣΟΚ και το Τραβελ Πλαν ( ΔΟΛ ) ιστορια μου αμαρτια μου με τρελλα και κορδελλα. Ασχοληθηκε κανεις?? τα Αρχεια ειναι εκει ακομη και σε μικροφιλμ !!!!! αντε σου δινω δουλεια για το σπιτι ! βγαλτους στο κλαρι. να επιμεινεις να γινει ελεγχος με ΙΑΤΑ παρουσα.

    BTW, το Τραβελ Πλαν ειχε πελατες ολη την κυβερνηση και ολα τα ΠΑΣΟΚΙΑ με τοι αζημιωτο ( καταχωρησεις στα στις φυλλαδες κλπ κλπ airtime, )

    Ελεγχο τωρα σε ΑΚΤΙΝΑ, Τραβελ Πλαν και οποιο αλλο ΙΑΤΑ γραφειο εχει “λογαρισμους” Δημοσιου επι ΝΔ!!!.

    ΠΠ
    --------------------------------------------

    Αν ήμουν ο εισαγγελέας θα ζητούσα τα εξής:
    1. Τους αριθμούς των εισιτηρίων (serial numbers) που εκδοθήκανε για την συγκεκριμένη υπουργική ομάδα. Ημερομηνία εκδόσεως.
    2. Τρόπο πληρωμής (μετρητά ή πιστωτική κάρτα).
    3. Τιμή εκδόσεως εισιτηρίων και παραστατικά.
    4. Πόσα από τα εκδοθέντα εισιτήρια για την συγκεκριμένη ομάδα χρησιμοποιηθήκανε και πόσα επεστράφησαν.
    5. Κατα πόσον τα επιστραφέντα εισιτήρια (αν υπήρξαν επεστράφησαν στον αγοραστή ή τον φορέα των εισιτηρίων.
    6. Τρόπος πληρωμής (μετρητά ή πίστωση λογαριασμού).

    That's all.

  3. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/07/2008 17:40:48

    Βρε μπας και στα κουφετα εγραφε Σιεμενς?

  4. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 11/07/2008 19:59:23

    Οπως ειχα σημειωσει παλιοτερα, τα στοιχεια υΦαρχουν.
    ΙΑΤΑ rules. Οποιος θελει βρισκει τα παντα με καθε λεπτομερεια. Η καθε ΑΚΤΙΝΑ ή τα δινει ή της περνουν την αδεια ΙΑΤΑ. Εαν δε εχει μαιμουδεψει εισιτηρια.... δεν ξεμπλεκει ευκολα. Το αυτο ισχυει για ολα τα ΙΑΤΑ γραφεια στη λιστα του Φακτωρα. Τα μη ΙΑΤΑ περνουν εισιτηρια απο τα ΙΑΤΑ. πχ το ΠΟΡΤΑΠΟΡΤΑ τραβελ, πουλαει και εκδιδει πχ η ΑΚΤΙΝΑ η οποια ειναι και ο μεγαλυτερος "χοντρεμπορος" εισιτηριων σε non-IATA στην Ελλαδα.

    Που να ψαξουν και για αλλα εισιτηρια. Μεταναστων/Ψηφοφορων Γιατρων/Δικαστων/ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ !!!!!!! εκει να δειτε νταβατζιλικι.

    Μα δειτε λιστες με ονοματα τυπωμενες με $$ ανα κεφαλι να τα ξοδεψει σε ταξιδιωτικες υπηρεσιες.

    Μια μερα περνει τηλ ενα λαμογιο και λεει " εχετε ενα ποσον για μενα, θα το ηθελα σε συναλλαγμα !!!! χαχαχαχαχαχαα" μιλαμε για τρελλα.

    φιλια

    ΠΠ

  5. ξκ avatar
    ξκ 11/07/2008 20:43:34

    Η παραπάνω λίστα της Νέας Δημοκρατίας αφορά "Μετακινήσεις Ψηφοφόρων στον τόπο άσκησης του εκλογικού τους δικαιώματος".
    Καταγράφει δύο "Παραστατικά Δαπάνης", το #428 ύψους 2.973.132 ευρώ, και το δεύτερο #1014 αμελητέο.
    Δεν περιέχει Παραστατικά Δαπάνης για μετακινήσεις στελεχών της Νέας Δημοκρατίας. Το παραπάνω έγγραφο φέρει αύξοντα αριθμό 2.7 . Θα πρέπει να υπάρχουν και άλλα έγγραφα τα οποία δεν έχει εντοπίσει (ή επιλέξει να παρουσιάσει) προς το παρόν το "taxalia".
    Στην άνάρτηση του "Πολιτικό Χρήμα 1, Ν.Δ." "taxalia" συμπεριλαμβάνουν φωτογραφία τμήματος κειμένου της τηλεοπτικής συνομιλίας Χατζηνικολάου/Κατατζαφέρη/Ζερζιβίλη. Προφανώς αφορά τιμές εισιτηρίων. Απο το απόσπασμα αυτό είναι δύσκολο να γίνει αντιληπτό για ποιών εισιτήρια αναφέρονται.
    Ξέρει κανείς περισσότερα;
    Θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου πως το υπουργικό ταξίδι στην Γερμανία κόστισε 1900 το άτομο. Ο Χατζηνικολάου φαίνεται να θεωρεί το κόστος του εισιτηρίου αυτού υπερβολικό.
    Συνολικά το έγγραφο #2.7 μάς οδηγεί στην σωστή κατεύθυνση, αλλά γεννά περισσότερα ερωτηματικά από όσα απαντά.

  6. Vrennus avatar
    Vrennus 11/07/2008 21:10:56

    Έχω και 'γώ κάτι αποδείξεις από το «ΑΚΤΙΝΑ», τι να σημαίνει αυτό άραγε, μήπως ότι είμαι ψηφοφόρος της ΝΔ ή ότι τα ταξίδια μου τα είχε οργανώσει η Siemens;

  7. "νήπιος γέρων" avatar