#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/11/2010 13:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Μάργκαρετ, η Άννα, ο Νίκος και μία απο τα ίδια στο Ίδρυμα Καραμανλή



Η Μαργαρίτα Παπανδρέου και η υφυπουργός Απασχόλησης Άννα Νταλάρα στην χθεσινή παρουσίαση του βιβλίου Νίκου Παπανδρέου με τίτλο "Έρωτας υπό αίρεση και άλλα διηγήματα".

Στην δεύτερη φωτογραφία άλλα κυβερνητικά στελέχη παρακολουθούν με σοβαρότητα την παρουσίαση.



Βιβλιοκριτικοί μου αναφέρουν πάντως ότι ο Νίκος θα προτιμούσε έναν άλλο τίτλο για το βιβλίο του: «Ο Γιώργος υπο αίρεση και το ΠΑΣΟΚ του μέλλοντός ΜΟΥ», αλλά επικράτησαν ωριμότερες σκέψεις.

Αληθεύει ότι στο Ίδρυμα Καραμανλής προωθούν για υψηλότατη θέση δημοσιογράφο ειδικευμένη σε ΜΜΕ που έχουν ως αποκλειστικό σκοπό και αποστολή να υπονομεύουν τον Σαμαρά;

Τόσο φτώχεια πια σε στελέχη; Ή μήπως ορισμένοι εκλαμβάνουν την παροιμιώδη πλέον ανοχή Σαμαρά ως πράσινο φως για να ξαναστήσουν τους μηχανισμούς που υπονόμευαν τον κακομοίρη τον Καραμανλή;



Ανίερες συμμαχίες βλέπουν απ’ το ΠΑΣΟΚ ενόψει δεύτερου γύρου εκλογών. Δηλαδή; Θα στηρίξει Σγουρό ο Καρατζαφέρης;

Εγώ Γιώργο μπορώ να ψηφίσω τώρα ότι θέλω; Γιατί έριξα Τατούλη στην Αθήνα αλλά μου το έβγαλαν άκυρο.

Πάντως μην τα ακούτε αυτά περί μπλόφας. Στο τσακ ήταν να κάνει εκλογές ο Γιώργος. Στο σύνδεσμο φιλελλήνων Αμερικανών Ελλάδος.

Επαναδιαπραγμάτευση των όρων του μνημονίου προτείνει ο Καστανίδης. Πες του Γιώργο ότι θα προκηρύξεις πρόωρες εκλογές στο σύλλογο εργαζομένων του υπουργείου του.

Να του κάνεις τα μούτρα κρέας να μάθει ν’ αντιδρά στο κυβερνητικό έργο.



Οι άλλες δυο φωτογραφίες είναι άσχετες με την σημερινή θεματολογία, αλλά μου αρέσουν πολύ

Ο Ραγκούσης προχωρά στην δραστική μείωση χρήσης τηλεφώνων από υπουργούς και το δημόσιο τομέα γενικότερα.

Να μάθουν να συνεννοούνται με νοήματα οι κοντινοί.

Όσο για τους μακρινούς θα μάθουν υποχρεωτικά σήματα μορς, ενώ παραγγέλθηκαν και ταχυδρομικά περιστέρια.

Ο Γιώργος θα αναλάβει να τους μάθει σήματα καπνού, μια τέχνη που την  έμαθε απο τους προγόνους του.

Συναντήθηκαν Παπακωνσταντίνου και Κατσέλη. Δεν αναφέρθηκε παρουσία κυανόκρανων, ούτε θύματα και ζημιές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Misha avatar
    Misha 11/11/2010 13:22:57

    Τα ιδρύματα Παπανδρέου, Καραμανλή, Μητσοτάκη, Σημίτη, Τρίτση, Λεντάκη, Κακογιάννη κλπ τι σκοπό έχουν;
    Ποιον εξυπηρετουν; Από πού χρηματοδοτούνται;
    Μήπως είναι βδέλλες τύπου ΜΚΟ με αποκλειστικό σκοπό την μάσα και μόνο; (ρητορικό ερώτημα)

    • lornion avatar
      lornion @ Misha 11/11/2010 16:13:20

      αντιγράφουμε τους Αμερικανούς .Τα ιδρύματα που σίγουρα επιχορηγούνται από το δημόσιο χρήμμα δεν εχουν λόγο ύπαρξης στην χώρα μας, γιατί δεν έχουν ουσιαστικό αντικείμενο ,πλην της διαιώνισης της μνήμης των πρωθυπουργών μας .Μα η Ιστορία σίγουρα θα τους αναφέρει, επομένως θεωρούνται περιττή πολυτέλεια.Να καταργηθούν παρεκτός και είναι χώροι προβολής μελλοντικών φωστήρων και που δεν γνωρίζω αν συνταγματικά στέκει.

    • panpan avatar
      panpan @ Misha 12/11/2010 07:49:32

      Ακριβώς φίλε μου.

  2. Έρεβος avatar
    Έρεβος 11/11/2010 13:29:39

    Αυτή δίπλα στο Σηφουνάκη είναι η Στάη;

    • qwert avatar
      qwert @ Έρεβος 11/11/2010 13:43:17

      είπαμε..κυβερνητικό στέλεχος

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Έρεβος 11/11/2010 13:48:07

      Όχι η Στάη, η ΝΕΑ Στάη.
      Τρία αμπαζούρ έφτιαξε με το υλικό από το νέο λίφτινγκ.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Έρεβος 11/11/2010 14:03:15

      Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ.... καλα μας κάνουν αυτό έχω να πω, για όσους τους στηρίζουν και δεν έχουν καταλάβει ότι το ΠΑΣΟΚ είναι το σύστημα στην Ελλάδα.

      Τα ΜΜΕ με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι διαπλο-πασοκοκρατούμενα.-

    • δημης avatar
      δημης @ Έρεβος 11/11/2010 23:39:50

      ΟΧΙ ΚΑΛΕ Ο....ΑΛΛΟΣ ΤΗΣ ΕΑΥΤΟΣ....

  3. vassilis avatar
    vassilis 11/11/2010 13:45:55

    Οταν συναντιουνται τα ιερα τερατα του συγχρονου Ελληνικου πολιτισμου που συγχρονως ειναι και τερατα της πολιτικης ειναι βεβαιο οτι το μελλον του τοπου θα ειναι τερατωδες!

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/11/2010 13:56:56

    Ετσι φανταζεται ν αγκαλιαζει και η Θοδωρα τη Μαργυ?? και ο Καρατζατουμπας?
    θα γινω φωτογραφος. Τελος. Αληθεια η Μαρτζυ παιζει ρακετες??..........

    Ο Σηφουνακης πηρε SMS απο την Πολεοδομια Αιγαιου... χαχαααααα ο γαμπρος της συμφορας... ρε που τα λουζομαστε τα λαμογια παλι.

    ΠΠ

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 11/11/2010 13:58:14

    Aυτή η γυναίκα του Νταλάρα, η υφυπουργός Ραγκούση έχει συγγένεια με τον έτερο υπουργό Ραγκούση; Οικογενειοκρατία έχουμε;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Γιώργος 11/11/2010 14:07:13

      Υπουργός απασχόλησης... πφφφ, έχει ζωγραφίσει το Kid.

      ο sun της mom και η κουστωδία του.

  6. Enzo avatar
    Enzo 11/11/2010 14:18:35

    για να καταλαβω, ολοι αυτοι πηγαν εκει για την παρουσιαση του βιβλιου του Nικολακη?

    • Maya avatar
      Maya @ Enzo 11/11/2010 18:11:42

      Καλά αυτό δεν είναι τίποτα. Εδώ πήγε η ΝΕΤ και έκανε και ρεπορτάζ.

  7. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 11/11/2010 14:26:08

    Αν αληθεύει η φήμη για τη δημοσιογράφο στο Ιδρυμα Καραμανλή, προκειμένου να υπονομεύει τον Αντώνη Σαμαρά, τότε ο Αρχηγός της Νέας Δημοκρατίας πρέπει να σταματήσει τις αβρότητες προς τον τέως Πρωθυπουργό. Επί ηγεσίας του τελευταίου, διελύθη η Νέα Δημοκρατία. Δεν εχει το ψυχικό σθένος να αποχωρήσει άπό την πολιτική σκηνή; Το κόμμα δεν είναι οικογενειακή του υπόθεση. Αυτό τέλειωσε την 4η Οκτωβρίου 2009.

  8. donaE avatar
    donaE 11/11/2010 14:35:30

    Μονο η φυσικη εξελιξη της ζωης θα μας απαλλαξει απο τετοια πραγματα.Δεν υπαρχει αλλη ελπιδα.

  9. Armageddon avatar
    Armageddon 11/11/2010 14:56:06

    ΝΑ ΚΟΠΟΥΝ ΟΙ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
    ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΡΩΗΝ ΑΡΧΗΓΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ, ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΑ
    ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΠΑΚΤΕΣ ....

  10. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 11/11/2010 14:59:07

    Το παλιό σύνθημα κατά της Φρειδερίκης και του Κωνσταντίνου το θυμούνται;
    "Δέ σε θέλει ο λαός, παρ' τη μάνα σου και μπρός"
    Καλό και για σήμερα αλλά δεν έχει και γι' αδέρφια μέσα......

  11. Hase avatar
    Hase 11/11/2010 15:45:04

    Λενε οι Πασοκοι για τον Κικιλια οτι δεν εχει εμπειρια και δεν βλεπουν τους υπουργους που διορισε ο ΓΑΠ, υπουργους τυπου Νταλαρα ποσο εμπειροι ειναι. Αλλα ο νεποτισμος ειναι και εμπειρια στο ΠΑΣΟΚ

    • Βολιώτης avatar
      Βολιώτης @ Hase 11/11/2010 19:24:06

      Μα, τι λέτε, αγαπητέ (ή αγαπητή? πώς να το αναγνωρίσω?...) Hase?
      Την αδικείτε κατάφωρα, την νέα μας Υφυπουργό.
      Και διαπιστώνω, με λύπη μου, ότι δεν έχετε εντρυφήσει και στις δηλώσεις της, στις αρκετές συνεντεύξεις που έδωσε, με την ευκαιρία της υπουργοποίησής της.
      Εξανίσταμαι δε, με την επιπολαιότητά σας να μην αναζητήσετε ούτε καν το βιογραφικό της, στην επίσημη ιστοσελίδα της, όπου θα βλέπατε το πολυσχιδές, πολυποίκιλο και πολυσήμαντο έργο της, ως μέλος (πάντοτε) ευαγών οργανώσεων, όπως είναι οι ΜΚΟ...
      Η εξαδέλφη (για να απαντήσω και στο ερώτημα του αγαπητού Γιώργου, σε προηγούμενο σχόλιο της ανάρτησης) Άννα δεν είναι ουρανοκατέβατη στο υπουργικό στερέωμα. Ήλθε, επιλεγμένη προφανώς από ένα είδος "opengov για υπουργούς", που εφαρμόζει η κυβέρνηση του ΔυΝαΤού ΠΑΣΟΚ, για να εφαρμόσει το όραμα, την τεχνογνωσία της (ενδεδυμένα, φαντάζομαι, με τη μουσική του καλλιτέχνη-πρεσβευτή συζύγου της) στον τομέα της μετανάστευσης.
      Ζορίστηκε, βέβαια, που "καπελώθηκε" από την κυρία Λούκα, ψιλοζοχαδιάστηκε και η έτερη ξανθιά και ευειδής Υφυπουργός εκ Μακεδονίας, αρμόδια μέχρι την ημέρα του ανασχηματισμού για την μετανάστευση και τώρα ψάχνει ο αγαπητός εξάδελφος υπερυπουργός να της βρει ρόλο, αντάξιο των προσόντων (ή, μήπως και των προσδοκιών που της είχε καλλιεργήσει?...).

  12. ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 11/11/2010 16:05:26

    ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΜΑΚΑΚΙΕΣ.... ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ!!! ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΛΑΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΕΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.... Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΦΙΛΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΜΗΝΑ!!

  13. Σπαρτιατης avatar
    Σπαρτιατης 11/11/2010 17:10:37

    Μολις πριν απο λιγο ο Καρατζαφυρερ αφηνιασε εναντιον του ΚΚ και μετα εναντιον της Ν.Δ βριζοντας τον Σαμαρα.
    Υποστηριζε οτι οποιοι Νεοδημοκρατες βγηκαν βγηκαν μεσω της δικης του βοηθειας. Τετοια εμετικα σχολια ο καμπουρης . Εχει αφρισει που πηρε μονο 4,5% και το ΚΚΕ πηγε στα 12%. Ακους εκει το ΚΚΕ θρασος που εχει.
    Επρεπε να παρει την αδεια Καρατζαφερη.

  14. ο παγωτατζής avatar
    ο παγωτατζής 11/11/2010 17:30:11

    Αγριογκόμενα είναι.....Διαστάρωση Μακρή τόυ Αλτερ ,με ολίγον Μανωλίδη.. θα σε εκπλήξει στό μέλλον..
    την φαντάζομαι σαν Dominatrix ,να τούς κουνάει τό μαστίγιο......