#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/05/2011 12:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Μάνια και το ...γαλατικό χωριό της Ελευθεροτυπίας



Η αντισυμβατική συμπεριφορά της εκδότριας της «Ελευθεροτυπίας»,  Μάνιας Τεγοπούλου, έγινε ξανά talk of the town αυτές τις μέρες, λόγω των σχολίων της, που υπογράφει με τα αρχικά Μ.Τ, στη στήλη των παραπολιτικών της εφημερίδας.  Εχθές έσπαγαν όλοι το κεφάλι τους για καταλάβουν τι εννοεί γράφοντας  για τις «ερωτικές επιστολές του κ. Διώτη».  Καθώς είναι γνωστό ότι αρέσκεται να μιλά με συμβολισμούς και, επίσης, δεν την ενδιέφεραν ποτέ τα «προσωπικά και τα ερωτικά» των άλλων , είναι βέβαιο ότι δεν κυριολεκτεί.  Για άλλου είδους επιστολές του κ.Διώτη μιλά, και πιθανόν σύντομα να το εξηγήσει.

Εξίσου αινιγματικό ήταν αρχικά και το σχόλιο της για τον τραπεζίτη της Πειραιώς, Μ.Σάλλα, ο οποίος όπως έγραψε δεν της έβγαινε στο τηλέφωνο. Όπως καταλάβαμε όλοι από το σχόλιο που ακολούθησε, ο Μ. Σάλλας καθυστερεί την εκταμίευση της δόσης των πέντε εκατομμυρίων ευρώ του δανείου που έχει χορηγήσει στην «Ελευθεροτυπία»,  βάζοντας σε κίνδυνο τη μισθοδοσία των εργαζομένων . Το σίγουρο είναι ότι η Πειραιώς (που κρίνεται αρνητικά για πολλά δάνεια  που έδωσε σε ΜΜΕ και από τα οποία ενδέχεται να μην τα πάρει πίσω) δεν υπάρχει καμία περίπτωση να χάσει τα λεφτά της από την  Ελευθεροτυπία, καθώς  είναι η εφημερίδα με τα μικρότερα δάνεια για τα οποία έχει εγγράψει πολύ μεγαλύτερης αξίας εμπράγματες υποθήκες.

Η Μάνια Τεγοπούλου όμως δεν είναι σαν τους άλλους εκδότες. Είναι η μοναδική που δέχθηκε εξαρχής όλα τα αιτήματα των εργαζομένων καθώς και την υπογραφή της συλλογικής σύμβασης (με την ΕΣΗΕΑ να τη σαμποτάρει και τους υπόλοιπους εκδότες απέναντι). Δεν έχει απολύσει δημοσιογράφους  και δεν έχει περικόψει μισθούς. Και παρ’ ότι  (όπως όλα τα ΜΜΕ) έχει λυγίσει οικονομικά , δανείζεται υποθηκεύοντας ακίνητα  μεγάλης αξίας,  για να πληρώνει τους μισθούς των εργαζομένων.  Κι αυτό χωρίς να περιμένει να τα πάρει από αλλού, καθώς ούτε εργολαβίες κάνει, ούτε «εκβιασμούς». Μπορεί κανείς να έχει όποια γνώμη θέλει για την αντισυμβατική εκδότρια (καλή ή κακή), αλλά δεν μπορεί να παραβλέψει ότι είναι η μοναδική μη διαπλεκόμενη. Αυτό βέβαια σε τίποτα δεν τη βοηθά, αντιθέτως η κυβέρνηση την έχει βάλει και στο στόχαστρο εσχάτως, ενοχλημένη από  την κριτική που της ασκεί και πολλοί είναι εκείνοι οι κυβερνητικοί παράγοντες που θα χαιρόντουσαν αν έκλεινε  η   εφημερίδα.  Το «γαλατικό χωριό» της Ελευθεροτυπίας, όμως, είναι απρόβλεπτο….

αριστερόχειρ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 05/05/2011 12:10:21

    Μπραβο στην Μανια, μαζι της , θα παιρνω δυο δυο τις εφημεριδες της.
    Και την Κυριακη με το Σι Ντι θα γελασουμε,
    ο Κιτσος στην καταθεση του στο ειδικο δικαστηριο τους παιρνει ολους παραμαζωμα,
    και ειδικα Τον ΓΑΠ, σας το γραφω τοσο καιρο οτι
    Ηταν μερος του σκανδαλου Κοσκωτα, μετειχε, αυτος και αλλα καλοπαιδα του ΠΑΣΟΚ.
    Ο ΓΑΠ, ο Νικος, και η παρεα, ετσι προεδρε ,

  2. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 05/05/2011 12:10:25

    Δε λέτε και το καλύτερο:ότι κατήργησε στήλες σαν αυτή του δηλητηριώδους Ιού και έβαλε στο περιθώριο τα περισσότερα εθνομηδενιστικά παρακρατικά στοιχεία.Νομίζω και εγώ ότι αξίζει να στηρίξουμε ως αναγνώστες το νέο εγχείρημα παρά τα βαρίδια του παρελθόντος.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Εκηβόλος 05/05/2011 19:16:34

      Μέχρι να ξανασκοτώσουν οι ακροαριστεροί τρομοκράτες, και να τους ξαναλιβανίσει, δημοσιεύοντας τις προκηρύξεις τους κι από πάνω. Και τότε (ελπίζω) θα το σκεφτείς καλύτερα.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Εκηβόλος 05/05/2011 21:04:35

      Η Κύρα Αδάμ, η διευθύντρια της "Ε", από όσο γνωρίζω, ανήκει στην "παράταξη" των πατριωτών αριστερών και είναι προς τιμήν της. Πάντως εθνομηδενίστρια δεν είναι.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2011 12:16:14

    δεν έχω καμία σχέση με τον Τύπο ή με την "Ε", αλλά κάτι καταλαβαίνω από τα άλλα θέματα, και μου αρέσει η "Ε", άρα αυτό που λέω το λέω για να βοηθήσω.

    Μην δανείζεσαι με προσημειώσεις σε πάγια για λειτουργικές ανάγκες. 1) Αύξησε έσοδα ή/και 2) μείωσε έξοδα ή/και 3) βάλε ίδια κεφάλαια, ή/και 4) πούλα πάγια (που είναι το ίδο με το προηγούμενο) ή/και 5) ζήτα αυξημένες συνδρομές... αλλά όχι δάνεια για χρηματοδότηση τρεχουσών λειτουργιών. Τζιζ.

  4. kopritis avatar
    kopritis 05/05/2011 12:16:21

    γουσταρω μανια
    θα την παιρνω κρυφα μαζι με το ριζοσπαστη

    • ήγγικεν avatar
      ήγγικεν @ kopritis 05/05/2011 22:31:26

      α, καλό!!!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 12:17:02

    Ολα τα φιδια δαγκωνουν το χερι που τα ταιζει, αργα η γρηγορα.

    ΠΠ

  6. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2011 12:45:47

    Πολλοί έχουν μανία (όχι Μάνια) την "Ε".
    Αλλά είναι μοναδικό βήμα ελευθερίας στον Ελληνικό Τύπο.
    Και πρέπει να επιβιώσει.

    Εννοείται παίζει παιγνίδια, ποιος στον Τύπο δεν παίζει;
    Αλλά δεν έθεσε την Κερατέα υπό εξολόθρευση για να οικονομήσει, όπως καληώρα...

    Δανεισμός με υποθήκευση για να πληρωθούν μισθοί και λειτουργικά έξοδα είναι εγκληματικό οικονομικά.
    Να δεχθεί ο κόσμος (όχι οι χαμηλόμισθοι) μείωση μισθού, για να επιβιώσει η εφημερίδα και να διατηρηθεί η απασχόληση.
    Άλλωστε οι παχυλοί μισθοί καταχρέωσαν την Ε.
    Ο κος Φυντανίδης παίρνει τώρα 50.000 € το μήνα στην ΝΕΤ, όπως έπαιρνε στην Ε;

    • kiki avatar
      kiki @ Προφήτης 05/05/2011 12:56:37

      @ Προφητη,
      εχουν μειωθει οι μισθοι στην Ε,
      απο την ωρα που ανελαβε η Κυρα Αδαμ των στελεχων,
      οχι απλως στο μισο στο ελαχιστο.
      Αναγνωστες δεν υπαρχουν, και χρειαζεται προσπαθεια για να αλλαξει το κλιμα στον τυπο, δεν διαβαζουν , μονο το βλακοκουτι βλεπουν.
      Μακαρι να τα καταφερουν,
      Να δουμε και ο Σομπολος που απερχεται μετα απο την τοσο πετυχημενη θητεια του, πως θα εξεληχθει το πραγμα εκει.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Προφήτης 05/05/2011 21:06:19

      50.000 το μήνα και να το παίζεις αριστερός και φίλος του λάθρο...
      Πρόκληση δεν είναι;

  7. factorx avatar
    factorx 05/05/2011 12:51:13

    Σήμερα η "Ε" προναγγέλει dvd με την "Κατάθεση του Χρήστου Τεγόπουλου στο Ειδικό Δικαστήριο για το σκάνδαλο Κοσκωτά" - η οποία για όσους θυμούνται αναφέρεται και στις σχέσεις του Γιωργάκη με την Κοσκωτά

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ factorx 05/05/2011 12:54:59

      Απο χτες το ειδα TV !!! χαχααα θα πεσει κλαμα και ολιγος αποπροσανατολισμνος!
      τυπου κρι θα ρα κι

      ΠΠ

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 12:56:01

    Μανια, τι ειπε ο Χαλακ στον Παγκαλο στην συναντηση τους???????????
    Αυτο το DVD/Audio μπορουμε να το εχουμε??

    ΠΠ

  9. Ν.N avatar
    Ν.N 05/05/2011 12:56:37

    Την έχει που την έχει άχτι ο ΓΑΠ και η παρέα του την Ελευθεροτυπία (μεταξύ άλλων, τελευταία έχει αποκαλύψει και το φιάσκο του Αστακού και του Ελληνικού και τους χαλάει τη "σιωπή των ΜΜΕ") την Κυριακή με τα dvd της αποκαλυπτικής κατάθεσης του Κίτσου Τεγόπουλου για την υπόθεση Κοσκωτά θα ξύσει πληγές που παραμένουν ανοιχτές για τον ΓΑΠ. Ριψοκίνδυνο για την Τεγοπούλου. Θα αντέξει τον πόλεμο που θα της κάνουν;

  10. giakobo avatar
    giakobo 05/05/2011 13:39:49

    Οταν πρωτοβγηκε η ελευθεροτυπια τα φυλα λερωνανε τα χερια μου αλλα την επαιρνα και την διαβαζα διοτι ηταν πραγματικη ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ ,τωρα ειναι καιρος να βγαλει τα απλυτα αυτων που κλεψανε τα ονειρα μας και αφανισανε τις ελπιδες μας .Η κα Τεγοπουλου να γνωρίζει οτι ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ .

  11. dimosiografos avatar
    dimosiografos 05/05/2011 13:47:29

    Kiki αν κατάλαβα καλά εννοείς ότι έχουν γίνει μειώσεις στους μισθούς των στελεχών, γιατί στους εργαζόμενους δεν έχει κοπεί ούτε ευρώ, ακόμα και σε κάποιους υψηλόμισθους που παίρνουν αρκετά περισσότερα από τη σύμβαση.
    Ναι, η Κύρα Αδάμ σε καμία περίπτωση δεν παίρνει τα 50.000 ευρώ το μήνα του Φυντανίδη, ούτε τα υπόλοιπα στελέχη παίρνουν τα χρήματα που έπαιρνε η προηγούμενη φουρνιά. Οι εργαζόμενοι όμως δεν έχουν υποστεί καμία μείωση.

    εργαζόμενος στην "Ε"

    • kiki avatar
      kiki @ dimosiografos 05/05/2011 14:32:23

      Δημοσιογραφος,
      ναι εννοουσα μονο τα στελεχη , οχι οι υπολοιποι.
      στηριξτε την Ελευθεροτυπια οπως οταν πρωτοβγηκε , την εφημεριδα των συντακτων.
      Και τωρα που τα εχει παρει το κοριτσι , μαζι της.

  12. aptoitos avatar
    aptoitos 05/05/2011 13:58:36

    Στηρίξτε τη Μάνια παιδιά! Είναι ντροπή οι τρομοκράτες, οι κουκουλοφόροι και τα χουλιγκάνια να χασουν το Γραφείο Τύπου τους. Κουκούτσι μυαλό εκεί στο Antinews...

    • factorx avatar
      factorx @ aptoitos 05/05/2011 14:30:06

      Να σου θυμίσω ότι εμένα προσωπικά με διέσυρε η "Ε" και ο ΙΟΣ στις δίκες για την τρομοκρατία επειδή με κάλεσαν ως μάρτυρα. Θα ακολουθουμε όμως την τακτική άλλων και θα βάζουμε τα "προσωπικά" μας πάνω απο την πραγματικότητα;

      • kiki avatar
        kiki @ factorx 05/05/2011 14:42:18

        @ Φακτορα,
        ο Ιος την πληρωσε,
        και τα προσωπικα μας παντοτε παιζουν μεγαλο ρολο στις αποφασεις μας.
        Αλλα τωρα ειμαστε με οποιον κτυπαει το συστημα, αυτου του προδοτικου κομματος.
        Οι εφημεριδες , οχι ολες πρεπει να στηριχτουν για να ξαναμαθει ο κοσμος να διαβαζει , με την τηλεοραση δεν μαθαινεις τιποτα , κουτσομπολιο του κωλου και το ξερεις μονο οι εφημεριδες ενημερωνουν, η καθεμια απο την σκοπια της τους πολιτες.
        Το Εθνος δεν το αγοραζω ποτε, αλλα χανω τον Δελαστικ , τα Νεα και το Βημα επισης, εκει δεν χανω τιποτα, την Δημοκρατια ναι, τον Ελευθερο Τυπο ναι, και ολες τις κυριακατικες πλην Αλαφουζου αλλα εκει χανω Γιανναρα, και Λυγερο.
        Βλεπεις τα προσωπικα, υπαρχουν.

        • ήγγικεν avatar
          ήγγικεν @ kiki 05/05/2011 22:35:00

          @kiki,
          και ο Ιγνατίου (Έθνος) δεν μασάει, νομίζω.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ aptoitos 05/05/2011 15:12:08

      Ενώ οι νεοφιλελεύθεροι τρομοκράτες, εγχώριοι και τροϊκανοί, μη και χάσουν το Γραφείο Τύπου που έχουν στο αλαφουζοσυγκρότημα, ε;

      Η απάντηση του Φάκτορα ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσε να σου δώσει κανείς.

  13. decodex avatar
    decodex 05/05/2011 14:31:18

    Σε αυτή τη χώρα όλοι φαίνεται ότι έχουν από ένα αρχείο "για ιδιαίτερη χρήση" για να το χρησιμοποιήσουν όταν υπάρχει ανάγκη.
    Οταν συνέβαιναν όμως τα γεγονότα οι περισσότεροι τις λεπτομέρειες τις έβαζαν στο "ψυγείο" και μετά πήγαιναν αυτόματα στο φάκελλο "σε περίπτωση ανάγκης".
    Η "περίπτωση ανάγκης" ήταν πριν από εκλογές, σε οικονομικούς ελέγχους, σε προσωπικές έριδες, σε κρατικούς διαγωνισμούς...κ.λπ.

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 14:51:09

    H Μανια και καθε εκδοτης, επι Σημιτη, ηταν ασπιδα της διαφθορας.
    Τους περασαν τα μετρα με τις αγωγες κατα ΜΜΕ με 2 μαρτυρες !! και μουγκα !!
    Μας περασε ο Σημιτης το Νομος περι Ευθυνης Υπουργων και μουγκα !
    Μετα ο Σημιταρος τους και μας περασε το ΕΣΡ και παλι μουγκα !!!

    Τοσα χρονια μας λιβανιζαν το Σημιτη... παρτε να χετε τωρα !!!
    τι θελει τωρα?? Δανειο?? να παρει τηλ τον Τσουκρατο που πηρε δανειο για την εγγυηση !!!

    ΠΠ

    • kiki avatar
      kiki @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 15:00:08

      Πορτα-πορτα,
      δεν ειχε αυτη την διοικηση ο Φυντανιδης την ειχε, και ενα τιμ εκλεκτων, που μετα μαθευτηκε οτι καναν μπιζνενς με τους εκαστοτε πρωθυπουργους, και αφου εφτασε στον πατο οικονομικα ανελαβε και τους ξαποστειλε , εναν εναν ,
      ο δε πρωην και οι φιλοι του ξεσκεπαστηκε με τις τεντες της γυναικας του για τους ολυμπιακους, τεντες ηταν η και κατασκευη ολυμπιακου εργου.

  15. αναγνώστης avatar
    αναγνώστης 05/05/2011 15:00:05

    Μην ξεχνάτε ότι μέχρι πρότινος στην "Ε" έκαναν κουμάντο ο θείος Θανάσης, ο Φυντανίδης και ο Βλαστάρης. Τώρα αυτοί έχουν φύγει και καπετάνιος είναι η Μάνια, η οποία δεν καλοπιάνει την κυβέρνηση όπως οι άλλοι.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ αναγνώστης 05/05/2011 16:18:18

      Πως να μην είναι χρεωκοπημένη η Ε;
      "Τράκαρα" τον Βλαστάρη να οδηγεί στην Κηφισίας Mercedes 500 CEL.

      • kiki avatar
        kiki @ Προφήτης 05/05/2011 16:58:44

        Και εγω τον ειδα στο προηγουμενο συλλαλητηριο στο Κολωνακι να τρωει και να πινει αμεριμνος , οταν δυο τετραγωνα πιο κατω γινοταν ο κακος χαμος απο δακρυγονα, ο χοντροπετσος.
        Αμ τι περιμενεις απο την Εξορμηση δημοσιογραφοι, της εξορμησης μεινανε.

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ kiki 05/05/2011 17:31:52

          Κική, συνδικαλιστής της ΚΝΕ στο Πολιτικό της Νομικής ήταν

          • kiki avatar
            kiki @ Προφήτης 05/05/2011 17:49:20

            @ Προφητη μου,
            το προσωπικο μου αρχειο κοιμαται, και επειδη νομιζα οτι ηταν αυτης της φοβερης γενιας της Εξορμησης με τα ακαταλυπτα ελληνικα, πιστευα οτι ηταν αυτης της φουρνιας.
            Αμ η αλλη, φυγανε απο τον υπαρκτο και πεσανε με τα μπουνια στον υπαρκτο και πιο χειροπιαστο καπιταλισμο.
            Και ολοι ρε παιδι μου λαμογια, αλλο ενα πραγμα που καταφερε το ΠΑΣΟΚ, ολοι οι τενεκεδες γινανε πολιτικοι συντακτες με την μια.
            Εγω θυμαμαι ξεκιναγες απο τα μικρα , και για να γινεις πολιτικος συντακτης και διπλωματικος περναγαν χρονια, και στο τελος ηταν το τοπ, τωρα η καθε κατσιβελα, και ο καθε αγραμματος ,απο την Εξορμηση στα πανω πανω, ορα Ιορδανη , ασχετος επι παντως , αλλα η φωνη της Ιπποκρατους.

          • Προφήτης avatar
            Προφήτης @ kiki 05/05/2011 18:11:54

            Καλά μη σκας, δεν έχασε η Βενετιά βελόνι που δεν θυμόσουν τι ήταν, άλλωστε μετά το 81 αυτή η κάστα των συγκεκριμένων ανθρώπων από ΠΑΣΟΚ-ΚΚΕ-ΚΚΕεσ, που σάλταραν στην εξουσία, έγιναν "αυγοτάραχο"

  16. eydoxos avatar
    eydoxos 05/05/2011 15:07:59

    Μακαρι να είχαν εύλογη εξήγηση και τα άρθρα της του τύπου "ποιοι κινδυνεύουν από τα τεκμήρια" αντι του ορθού " ποιοί κινδυνεύουν να αποκαλυφθουν από τα τεκμήρια".
    Αυτό είναι που λένε βοηθάω στην δημιουργία φορολογικής συνείδησης!!

  17. nasos avatar
    nasos 05/05/2011 15:35:28

    την Ε την έχω κόψει εδώ και χρόνια,από τότε που οι Ιοί ήταν στα ντουζένια τους
    το ότι η Τεγοπούλου τους σούταρε όταν είδε πως η αρθρογραφία τους της κοστίζει κυκλοφοριακά δεν μου λέει τίποτα
    εξάλλου εγώ πιστεύω πως ότι κάνει,το κάνει επειδή ετοιμάζεται για ηρωική έξοδο,η Ε είναι χρεωκοπημένη και έχει 900 άτομα προσωπικό,όπως διάβασα στον ισολογισμό της,τουτέστιν και τα 5 εκ να πάρει από την Πειραιώς απλώς αναβάλει το αναπόφευκτο
    πιθανόν η Τεγοπούλου να έχει στο μυαλό της λύση α λα Ελεύθερος Τύπος,δηλαδή μια ωραία πρωία δηλώνουμε πτώχευση και μετά από λίγο καιρό ξανανοίγουμε με το εν τρίτο του προσωπικού
    αφού πρώτα θα έχει πουλήσει το ίματζ της εκδότριας που κλείνει επειδή όλοι την πολεμουν,επειδή είναι ασυμβίβαστη,αντιδιαπλεκόμενη κλπ κλπ
    προσωπικές εκτιμήσεις είναι τα παραπάνω,ουδεμία σχέση με τα ΜΜΕ έχω

    • φωτης13 avatar
      φωτης13 @ nasos 05/05/2011 18:45:52

      εγω παντως αυτην την Κυριακη θα την αγορασω μετα απο ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Χρονια, ετσι για να ξαναθυμηθω τα φοιτητικα μου χρονια στην Θεσσαλονικη.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΑΝΙΑ να τα κανει ολα πουτανα....

  18. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 05/05/2011 17:03:53

    Βλαστάρης,Φυντανίδης,Ιός τι σπουδαία μυαλά,τι υψηλή διανόηση κρίμα που δεν τους διαβάζουμε πια, μπορούνε να πάνε κατά LIFO μεριά στου παλιόφιλου Τσαγκαρουσιάνου,αλλο αριστερό παιδί με δεξιά τσέπη κι αυτός....

  19. parsifal avatar
    parsifal 05/05/2011 17:42:35

    Μόνο και μόνο η παρουσία της Αδάμ στην αρχισυνταξία, με πραγματικά αδαμάντινη συμπεριφορά στα Εθνικά θέματα και ειδικά στο Αιγαίο, αποτελεί επιχείρημα για την στήριξη της εφημερίδος. Τώρα τα ραβασάκια της Μάνιας, ειδικά οταν αναφέρονται σε δυο συγκεκριμένους φίλους εχουν την δική τους ιστορία, ενα κόλλημα της εν λόγω με γηραιό κρατούμενο...

  20. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 05/05/2011 18:43:52

    Σιγα θα με πιασουν τα κλαμματα.....

    Ειδατε εσεις κανενα αλλο επιχειρηματια (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΝΤΑΒΑΤΖΟ-ΜεΜΕδων ) να διατηρει μια επιχειρηση ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ?????

    Αμα δειτε να μου το πειτε.... μονο στα ΒΡΩΜΟ-ΜΜΕ γινεται αυτο.... δηλαδη οι κατα τα αλλα ΥΠΕΡ-ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ που κοβουν μισθους-απολυουν κοσμο ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΝ οσο πιο ψηλα γινεται τα κερδη τους ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΜΕ-ΜΑΓΑΖΑ και να χανουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ??

    Μηπως ρεφαρουνε αλλοιως ? . . . . . λεω... μηπως ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ?

    Για σκεφτειτε το......

    Προσωπικα θα παρω ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΑΡΑ να κλεισει το βρωμο-μαγαζο της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ , θα κανω παρτυ εκεινη τη μερα, μακαρι να κλεισει ΑΜΕΣΑ !

  21. αναγνώστης avatar
    αναγνώστης 05/05/2011 19:24:13

    Μήπως σε λένε Νικηφόρο Μπόμπολα;

    • Νικηφορος Φωκας avatar
      Νικηφορος Φωκας @ αναγνώστης 05/05/2011 21:53:07

      Ειρρησθω εν παροδω , και ο μπομπολας μας τιναζει τα πεταλα οσονουπω και αποχωρει απο την μεγκα-υενεδ του πρασινοχουντισμου και μαλλον κλεινει και την ετερα φυλλαδα χειραγωγησεως του Ελληνικου λαου με το παραπλανητικο ονομα 'ΕΘΝΟΣ'..... ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΞΕ-ΜΠΟΜΠΟΛΙΑΣΤΕΙ να το χαρει η ψυχουλα μας , ας κλαψει ο σουφλιας γιαυτον.. τοσους χωρους ριξανε μαζι !

      Πηρες την απαντηση σου 'αγνωστε΄....

      ΥΓ
      Μην αναρωτηθεις επισης αν ειμαι ο αλαφουζος, γιατι αυτον εχω ορκιστει να τον κλεισω ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΣ...

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Νικηφορος Φωκας 05/05/2011 22:54:03

        Μακάρι

  22. vaggelis avatar
    vaggelis 05/05/2011 20:57:19

    Γειτονας μου καθημερινως η ΕΣΤΙΑ στο ταχυδρομικο του κουτι το μεσημερι ομως ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ vaggelis 05/05/2011 22:54:36

      Αυτόν τον πάω!

  23. Vtheod avatar
    Vtheod 05/05/2011 21:50:18

    Ωραία αριστερά παιδιά με δεξιά τσέπη….
    55.00Ε έπαιρνε, του ζήτησαν να δεχθεί με 25.000Ε αλλά δεν δέχθηκε..
    Μετά τα κονομάει στηνΕΡΤ και με τους μπλε και με τους πράσινους..
    Πόσοι παρακολοθούν την εκπομπή του???

  24. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 05/05/2011 21:55:01

    δια την ακριβη αποδοση διορθωσατε περι σουφλια '' ΤΟΣΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΡΙΞΑΝΕ ΜΑΖΙ'' ...

    ετσι για να ειμαστε ακριβεις..

  25. akomatistos!!!!!!!!!!!!! avatar
    akomatistos!!!!!!!!!!!!! 06/05/2011 09:11:10

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ANTINEWS ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ , ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΣ ΝΔ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ,ΓΙ'ΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΔΕΞΙΑ ΚΛΠ. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Μ'ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ, ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΙΡΣΝΕΡ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΝ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ, ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ ΠΟΥ ΕΔΙΩΞΕ ΔΝΤ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ!