#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2011 14:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ιστορία σπάει πλάκα με τον ΓΑΠ



Σήμερα, 16 Ιουνίου ο Γ. Παπανδρέου έχει γενέθλια, γίνεται 59 ετών. Σήμερα, όμως, σύμφωνα με το εορτολόγιο, εορτάζεται και ο Άγιος Μνημόνιος,  επίσκοπος Αμαθούντος της Κύπρου. Διετέλεσε Επίσκοπος κατά το πρώτο ήμισυ του 4ου αιώνος  μ.Χ., ως δυνάμεθα να συμπεράνουμε από το γεγονός ότι ο διάδοχός του Τύχων  εχειροτονήθηκε υπό του Επιφανίου Κύπρου.Η μνήμη του Αγίου Μνημονίου συνεορτάζεται στις 16 Ιουνίου μαζί αυτή του Αγίου Τύχωνα.

Τυχαίο ότι και ο Έλληνας πρωθυπουργός γιορτάζει την ίδια ημέρα;

Αν δεν είναι συνομωσία των… Εβραιοσιωνιστών όπως θα έλεγαν και μερικοί αστείοι, τότε η Ιστορία κάνει  τεράστιες πλάκες σ’ αυτή τη ζωή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 16/06/2011 15:03:16

    σου έχω και άλλο άγιο, τον Αι Κουήτ
    h---p://estarian.blogspot.com/2011/06/blog-post_16.html

    • St avatar
      St @ Γιωργος Χ 16/06/2011 15:30:57

      τέλειο!!! Κρίμα που δε μου φορτωνει κανονικα η σελιδα!!

  2. Iωνας avatar
    Iωνας 16/06/2011 15:24:53

    ο εβραιοσιωνισμος υπαρχει και δεν ειναι καθολου αστειοτητες

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/06/2011 15:24:54

    Που είναι ο Misha ρε παιδιά;
    Μού`λειψε.

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ Strange Attractor 16/06/2011 15:46:09

      Κι εγώ αυτό σκέφτηκα!

      • kiki avatar
        kiki @ victoria (true) 16/06/2011 17:35:44

        και μενα μου λειπει ,
        ΜΙΣΑ, που εισαι ?

    • madprof avatar
      madprof @ Strange Attractor 16/06/2011 19:28:15

      Πολύ ωραίο όντως, εύγε στον Φάκτορα !, συμφωνείς s.a. ?

  4. NIKOLAOS avatar
    NIKOLAOS 16/06/2011 15:25:04

    ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

    Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΑΞΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΠΙΑ.
    ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 60 ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ.
    ΕΦ ΟΣΟΝ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΔΑΧΤΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΖΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ Η ΜΟΝΗ ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ.

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ.
    Η ΚΟΠΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΓΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ.

    ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ.

    ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΑΣ.

  5. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 16/06/2011 17:27:11

    Γι' αυτό και ο Πάγκαλος είπε "το Μνημόνιο είναι ευλογία για τον τόπο". Ως θεοσεβούμενος που είναι, γνώριζε ότι δεν ήταν τίποτα τυχαίο.

  6. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 16/06/2011 17:57:40

    XRONIA ΠOLLA

  7. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 16/06/2011 18:20:43

    Ούτε για αστείο δεν θα συνέδεα αγίους ανθρώπους (όχι μεγαλόσχημους ιερείς και φαρισάιους), με αυτόν τον φίλαυτο και υποκριτή πολιτικό.
    Το φούμο που ρίχνει τώρα στην Κ.Ο του πασοκ, με τους χειροκροτητές να στάζουν σιρόπι από κάτω, με κάνει να αηδιάζω!
    Τουλάχιστον οι άγιοι μαρτύρησαν για τη πίστη τους.
    Αυτοί, θεωρούν ως μαρτύριο ...τα οφίτσια της εξουσίας.
    Τότε είμαστε όλοι άγιοι...

    Υ.Γ. Συμφωνώ κύριε Παπανδρέου για τις ρήσεις περί πελατειακού συστήματος, κεντρικό σημείο αναφοράς του οποίου είναι η οικογενειοκρατία στην πολιτική.
    Γεώργιος Παπανδρέου κυβερνούσε πριν γεννηθεί η μητέρα μου, Γεώργιος Παπανδρέου κυβερνά τώρα που είμαι 28 χρόνων...
    Ο ορισμός του πελατειακού κράτους!

  8. ήγγικεν avatar
    ήγγικεν 16/06/2011 21:00:57

    Από πλατεία με αγάπη :
    youtube.com/watch?v=cYmvnw1sL8Q&feature=player_embedded

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ ήγγικεν 16/06/2011 21:13:19

      Ωραίος ρε φίλε, όλα τα λεφτά ήταν το βίντεο!
      Πολύ γέλιο!

  9. hotdog avatar
    hotdog 16/06/2011 21:31:15

    Δε ξέρω αν η Ιστορία σπάει πλάκα με το ΓΑΠ ή αν κάποιοι προκαλούν την υπομονή μας με όλες αυτές τις "συμπτώσεις", πάντως το "δωράκι" του το πήρε σήμερα από την ομάδα του. Άντε βρε τζέφρυ και αν είπα καμια λέξη παράπάνω μη θυμώνεις ....... mind the gap (sto kefali to'xei!)

  10. Αννίτα avatar
    Αννίτα 17/06/2011 08:40:33

    Μια και μιλάτε για αγίους και εορτές, πλάκες που σπάει η ιστορία με τον Γαπ, την μεγαλύτερη πλάκα θα σπάσει η ιστορία με τον Γαπ με τις προφητείες του πατέρα Παϊσιου. Ο οποίος προφήτευσε πως ούτε οικουμενική θα γίνει, ούτε ο Γαπ θα παραμείνει πολύ στην εξουσία θα φύγει νύχτα. Ερχονται δύσκολοι καιροί για μας αλλά και γι αυτόν. Θέλοντας και μη προωθούν το σχέδιο του Θεού. Εκει να δεις πλάκες που θα πάθει ο Γαπ.!!