#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/09/2011 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ελλάδα κατάντησε η Κόπρος του Αυγεία



Απανωτά δημοσιεύματα για αδυναμία της Ελλάδας να βγει από την κρίση και για κατάρρευση της οικονομίας της, φουντώνουν τα σενάρια για έξοδο της χώρας από τη ζώνη του ευρώ.

Μπορεί το σενάριο που δημοσίευσε προχθές η οικονομική εφημερίδα Handelsblatt να είναι από απίστευτο έως… έργο επιστημονικής φαντασίας, αλλά υπάρχουν κάποιοι που βλέπουν ότι η μοναδική σωτηρία της ευρωζώνης είναι η αποβολή της Ελλάδας.

Τι λένε λίγο πολύ οι ξένοι οίκοι, οι αναλυτές και οι εφημερίδες; Ότι καλύτερα θα ήταν η Ελλάδα να βγει εκτός ευρώ, να λύσει τα προβλήματά της και ίσως κάποτε να επανέλθει. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για άλλες χώρες του νότου, δηλαδή Ισπανία, Πορτογαλία, Ιταλία εφόσον δεν καταφέρουν να βρουν λύσεις στα δημοσιονομικά τους προβλήματα.

Οι πιο σκληροί μιλούν για μια Ευρώπη δύο ταχυτήτων, μια Ευρώπη του Βορρά και του Νότου όπου οι πρώτες χώρες θα έχουν ένα ισχυρό ευρώ και οι άλλες θα βρίσκονται σε δεύτερη και τρίτη ταχύτητα.

Αν και προς το παρόν δεν υπάρχουν τρόποι για την αποβολή μιας χώρας μέλους, ουσιαστικά αυτό που φαίνεται να γίνεται στις «κουζίνες» της Ευρώπης είναι μια προεργασία για τη μικρότερη δυνατή απώλεια που θα έχει η Ένωση από την απομάκρυνση της Ελλάδας.

Η εφημερίδα Le Monde σε άρθρο της με τίτλο "Επιστροφή στο μηδέν για την Ελλάδα;" ουσιαστικά κάνει λόγο για αδυναμία της κυβέρνησης να προχωρήσει τις μεταρρυθμίσεις που υποσχέθηκε.

Η γερμανική εφημερίδα “Die Welt” με τίτλο «Η Ελλάδα πρέπει να φύγει από την ευρωζώνη» παραλληλίζει τη σημερινή κατάσταση στην Ελλάδα με τον Κόπρο του Αυγεία, υπογραμμίζοντας πως «σήμερα δεν υπάρχει κάποιος Ηρακλής για να καθαρίσει τη βρώμα από τους στάβλους του Βασιλιά της Ήλιδας».  Η εφημερίδα αναφέρει ότι η Ελλάδα πρέπει να εκδιωχθεί από το ευρώ ως ένα καλό παράδειγμα

Ο Harald Hau, καθηγητής οικονομικών στο Swiss Finance Institute και στο Παν/μιο της Γενεύης, τάσσεται κατά της λύσης του ευρωομολόγου απέναντι στην ευρωπαϊκή κρίση χρέους.

Απογοητευτικό για την Ελλάδα και το report της Citi που κάνει λόγο για κούρεμα τουλάχιστον 65% των ελληνικών ομολόγων κάτι που θα σημάνει πρόσθετα ομόλογα 24 δις ευρώ για τις ελληνικές τράπεζες.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι και τις επόμενες ημέρες θα συνεχιστούν τα δημοσιεύματα που θα μας δείχνουν το δρόμο της εξόδου από το ευρώ ως παραδειγματισμό προς τους άλλους αδύναμους κρίκους.

 

Ελλάδα: Μια ανίατη, και ιδιάζουσα περίπτωση.

 Δυο χρόνια μετά την έναρξη της κρίσης, η Ελλάδα μοιάζει αδιάφορη απέναντι στα προβλήματα που αντιμετωπίζει και στην ανάγκη δραστικής αντιμετώπισης του φαντάσματος της χρεοκοπίας, γράφει η γαλλική LIberation. Το δημόσιο χρέος της είναι 160% του ΑΕΠ, κάπου €360 δις., ενώ το έλλειμμα του 2011 αναμένεται να ξεπεράσει το επιθυμητό 7.5% του ΑΕΠ.

Έχουν ψηφιστεί μεταρρυθμίσεις, αλλά δεν εφαρμόζονται. Η τρόικα θα πρέπει να αντιληφτεί ότι η Ελλάδα είναι η σύγχρονη εκδοχή ενός πηγαδιού χωρίς πάτο, όπως αυτό που έπρεπε να γεμίσουν οι κόρες του Δαναού… Το κράτος είναι δυσλειτουργικό. Όπως μας είπε ένας αξιωματούχος στο Παρίσι: «Πιστεύαμε πως η Ελλάδα είναι ένα φυσιολογικό κράτος, αλλά κάναμε λάθος. Τα προβλήματά της δεν μπορούν να λυθούν σε 1-2 χρόνια. Θα χρειαστεί βοήθεια για να φτιαχτεί ένα λειτουργικό κράτος, και αυτό απαιτεί χρόνο. Για αυτό και θα πρέπει να την προστατεύουμε από τις αγορές μέχρι τότε…».

Μέσα σε αυτά λοιπόν τα πλαίσια, δεν αποτελεί καθόλου έκπληξη που κάποιες χώρες, όπως η Φιλανδία, η Γερμανία, η Αυστρία, η Σλοβακία, και η Ολλανδία, αναγκάστηκαν «βιαίως», προκειμένου να συμμετάσχουν στο νέο πακέτο οικονομικής διάσωσης της 21ης Ιουλίου.

Είναι πλέον οφθαλμοφανές, πως η Ελλάδα αποτελεί μια ιδιάζουσα περίπτωση. Δεν είναι όπως η Ιρλανδία, που επίσης διασώθηκε, και ήδη προχωρά προς μια γρήγορη ανάκαμψη.

"Το ερώτημα τώρα είναι: Θα μπορέσει η Ελλάδα να αποφύγει τη χρεοκοπία;" καταλήγει το δημοσίευμα της γαλλικής εφημερίδας

Η ουσία είναι ότι η Ελλάδα χάνει και την όποια ευκαιρία της έχουν δώσει με τα δάνεια. Οι μεταρρυθμίσεις δεν προχωρούν, τα δημοσιονομικά επιδεινώνονται, οι στόχοι δεν επιτυγχάνονται, η κυβέρνηση είναι πιο αδύναμη από ποτέ. Τίποτε δεν προχωρά προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά η Ελλάδα θυμίζει το σκύλο που κυνηγά συνεχώς την ουρά του και είναι στο ίδιο σημείο. Αυτό όμως που προκύπτει από τα δημοσιεύματα που παραθέτουμε και άλλα στον διεθνή Τύπο είναι ότι καλλιεργείται πλέον συστηματικά κλίμα εξόδου της Ελλάδας από το Ευρώ.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nikos Draxma avatar
    Nikos Draxma 04/09/2011 12:38:29

    Ωραια ας αδειασουμε την γωνια να απαλλαγειτε και εσεις απο μας , αλλα και μεις επιτελους να αποκτησουμε την χαμενη οικονομικη μας πολιτικη
    Δεν θα σας λειψουμε και να μας γραφετε που και που

  2. Dimitris avatar
    Dimitris 04/09/2011 12:38:54

    Ώρα η Ήρα να δείξει το κλέως της.

  3. KD avatar
    KD 04/09/2011 13:25:22

    Το "κλέος" με όμικρον.

  4. δημητρης avatar
    δημητρης 04/09/2011 13:54:37

    Καποιοι τα ελεγαν αυτα απο την αρχη, αλλα οι καπιταλιστικοι (ουτε καν...) φωστηρες μας ελεγαν για χρυσα κουταλια, εισαι στην ΕΟΚ μαθε για την ΕΟΚ, κλπ.
    Τωρα κλαει η μανα μου στο μνηηηηηηημα.... και κανενας αλλος.

  5. sintonistis avatar
    sintonistis 04/09/2011 14:33:47

    αν με εκνευριζει κατι, ειναι να θεωρουν οι βορειοι οτι ειναι πιο πανω απο τους νοτιους... να θεωρουν οτι καποιοι ειναι....... Πορτογαλια,Ισπανια,Ιταλια,Ελλαδα, ζουμε στην γη της Επαγγελιας, και ομως εχουμε δωσει δικαιωματα σε αυτους τους ανεραστους,αγελαστους,τυποποιημενους τσαρλατανους να μας σχολιαζουν αρνητικα και να μας γαμανε(συγνωμη ) μεσω τραπεζων , ΕΚΤ,ΔΝΤ. ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ , ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!

    • sintonistis avatar
      sintonistis @ sintonistis 04/09/2011 14:39:18

      να μας λενε PICS, ποιοι???? τα γουρουνοειδη και τα μοσχαροειδη αποβρασματα!!!! ελεος !!!!

      • sintonistis avatar
        sintonistis @ sintonistis 04/09/2011 14:50:46

        οσο αυτο το παραμυθι με τους αγανακτισμενους συνεχιζεται δεν προκειται να αλλαξει τιποτα. ή κανουμε μια επανασταση ή τοτε, ας καθησουμε να το απολαυσουμε αυτο που μας κανουν!!!1

        • sintonistis avatar
          sintonistis @ sintonistis 04/09/2011 15:08:25

          εχουν ψυχη να μας διωξουν απο την ΕΕ? η να το θεσω αντιστροφα. εχουμε τα @@@@@@ να σηκωθουμε να φυγουμε απο την ΕΕ? και να φτιαξουμε αυτο που φοβουνται οι βορειοι. μια ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ. να δουμε τοτε, ποσα απιδια πιανει ο σακος?

          • ψυχραιμια avatar
            ψυχραιμια @ sintonistis 04/09/2011 18:30:36

            Δεν εχουν καμμια διαθεση οι αλλοι Μεσογειοι να μοιρασθουν την τυχη τους με μια αριστεριστικη αποτυχημενη χωρα.
            Μονος σου θα εισαι και θα γινεις δορυφορος της Τουρκιας.

    • Πεπόνης avatar
      Πεπόνης @ sintonistis 04/09/2011 15:18:42

      Μα... πιο πανω ειναι οι βορειοι απο του νοτιους... στον χαρτη.

      Εχω λογομαχησει απειρες φορες για οσα γραφεις. Συμφωνω μαζι σου. Δεν μπορω αλλο να ακουω την σαχλαμαρα, οτι "οι ευρωπαιοι" ειναι καλυτεροι απο εμας και πρεπει να γινουμε σαν κι αυτους. Δεν αντεχεται αλλο αυτη η ανοησια.

      Αν θελουν καποιος να αντιγραψει καποιον, πρεπει να γινουν ΟΛΟΙ σαν κι εμας. Ακομη και οι παθογενειες της χωρας μας δεν ειναι δικες μας. Ακομη και τα χάλια που βιωνουμε τωρα, ειναι αποτελεσμα του ανοητου, στειρου μιμητισμου "προς τα Ευρωπας". Του Πασοκοβλακοστρουθοκαμηλισμου.

      Οχι, δεν πρεπει εμεις να κοψουμε την ταβερνα. Αυτοι πρεπει να κοψουν την αμπελο"φιλοσοφια", την καταδική τους γελοια "προσφορα" προς την ανθρωποτητα, οτι τα παντα στην ζωη πρεπει να περιφερονται γυρω απο το κερδος, ενα κερδος θεωρητικο, που τελικα δεν ειναι καν αυτων που το δημιουργουν, αλλά των ισχυρων "Φύρερ" τους.

      Πρεπει να επικεντρωθουμε επιτελους στα θετικα μας. Ναι, το δημοσιο ταμειο δεν θα βλεπει δεκαρα τσακιστη, και θα ζουμε παμπτωχοι και ανταλλασσοντας οσα αμπελοφασουλα περισσευουν με τις καλτσες ή τον ρεβυθοκαφε του γειτονα, ολοι μαζι θα χορεψουμε τον χορο του Ζαλογγου, απο την Γαυβο μεχρι το Μπολουνγκαρβίκ της Ισλανδιας και απο το Σιντρα της Πορτογαλιας μεχρι τα Ουραλια ορη, οσο τα χρηματα που "θα μαζευοντουσαν" απο τους ανεγκεφαλους, που δεν εχουν εργαστει ουτε μια μερα στην ζωη τους, δεν ξοδευονται για το καλο ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ που τα μαζευουν.

      Οικονομικο πολεμο αυτοι; Οικονομικο ανταρτικο εμεις!

      • sintonistis avatar
        sintonistis @ Πεπόνης 04/09/2011 18:03:50

        ταβερνα...... θεικη λεξη . ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ. Δεν ειναι απλα ενας χωρος για φαγητο και ποτο . ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....

        • sintonistis avatar
          sintonistis @ sintonistis 04/09/2011 18:06:14

          τωρα που ειπαμε ταβερνα...... ποσο καιρο εχετε να ακουσετε την φραση "βαλε μια σειρα απο μενα , στο τραπεζι"?

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ sintonistis 04/09/2011 21:37:55

          Κουβεντούλα , γέλιο,σοβαρή συζήτηση, συντροφιά, καινούρια γνωριμία, συνάντηση με παλιούς φίλους,φιλοσοφικές και ....άλλες αναζητήσεις . Επικοινωνία............Και όλα αυτά ,να συνοδεύονται με καλό φαγητό και κρασί............. Τόσο απλά ημερεύεις τη ψυχή σου ,κάτι που αγνοούν οι ψυχροί ,ορθολογιστές ανέραστοι βόρειοι.

          • sintonistis avatar
            sintonistis @ Diamond Angel 04/09/2011 23:31:22

            θα διαφωνησω σε κατι...... προτιμω το ουισκι (και) με το φαγητο!!!! παραξενο ε?

          • Diamond Angel avatar
            Diamond Angel @ sintonistis 05/09/2011 00:25:25

            Η ουσία μετράει, όχι το ποτό.Και ο Κ.Κ. ο θείος, ουίσκι έπινε!!

          • sintonistis avatar
            sintonistis @ Diamond Angel 05/09/2011 11:15:11

            ΩΧ!!!!!

          • Πεπόνης avatar
            Πεπόνης @ Diamond Angel 05/09/2011 09:16:38

            Και δεν ειναι μονο η εννοια της μη μεταφραζομενης (στις διαλλεκτους τους που ονομαζουν γλωσσες...) ελληνικης "παρεας" με ολα τα συνεπακολουθα της, που τους καθεται στο στομαχι.

            Η εννοια της οικογενειας, το γεγονος οτι οσες μπουνιες και να παιξω με τον αδερφο μου δεν προκειται ποτέ να τον προδωσω, ουτε αυτος εμενα, το γεγονος οτι ποτέ δεν προκειται να βρισω τους γονεις μου, ειναι επισης κατι που απο καιρο εχουν θυσιασει στον βωμο τους αδυσωπητου και αχρηστου "κερδους περαν καθε ηθικης".

            Προσπαθουν να μας κανουν σαν και τα μουτρα τους, να ζουμε για να δουλευουμε αντι να δουλευουμε για να ζουμε.

            Για να μην αρχισω να φωναζω για την περιφημη "σχολαστικοτητα των γερμανικων λεωφορειων". Οπου βεβαια ισχυει το οτι μπορεις να ρυθμισεις το ρολοϊ σου συμφωνα με την ταμπελα με τις ωρες αφιξης του λεωφορειου, αλλά αυτο προϋποθετει (αν εισαι οδηγος) τα εξης:
            1. Να ξυπνησεις ακριβως στις 05:55
            2. Να εχεις ξυριστει στις 06:00
            3. Πρωινο ως τις 06:07
            4. Σεξ με την γυναικα σου ως τις 06:15
            5. Ντους ως τις 06:22
            6. Ντυσιμο ως τις 06:31
            7. Πρωτο μεσο ΜΜΜ στις 06:42
            8. Δευτερο μεσο ΜΜΜ στις 06:57
            9. Χτυπημα καρτας στις 07:20 το αργοτερο
            10. Αναληψη εργασιας στις 07:29
            11. Διαλειμμα 12:00 - 12:30 - ΑΚΡΙΒΩΣ.

            Αν χασεις εστω και ενα λεπτο σε μια απο αυτες τις δραστηριοτητες, ή την αφηνεις για αλλη μερα ή ρισκαρεις την δουλεια σου.

            Αυτες ειναι οι συνθηκες στις "καλοκουρδισμενες και αποτελεσματικες γερμανικες δουλειες". Η περιγραφη αφορα τον χρονο "πριν την εργασια". Κατα την διαρκεια της εργασιας το κοστος σε ανθρωπινη αξιοπρεπεια ειναι αναλογως καταθλιπτικο.

            Τραγικοι - Τραγικοτεροι - Ευρωπαιοι.

            Αλλά "πισω εχει η αχλαδα την ουρα".

          • Diamond Angel avatar
            Diamond Angel @ Πεπόνης 05/09/2011 14:07:46

            Πεπόνη, τίποτα πιο αληθινό από τα γραφόμενά σου!!!!!!!Να προσθέσω ότι όλη αυτή η καταπίεση,βγαίνει σε ακραίες εγκληματικές συμπεριφορές....

  6. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 04/09/2011 14:46:24

    ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΩ ΦΑΙΔΡΑ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΑ, ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥΝΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ.ΟΛΟΙ Η ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΣΤΙΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ , ΕΝΩ ΤΗΣ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΔΥΝΑΤΗ ΒΟΕΙΘΕΙΑ, ΑΥΤΗ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ. ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΑΣ Η .. ΔΙΑΠΡΕΠΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΣΤΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΕΟΝΤΟΣ ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΕΣ! ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΕΝΑΣ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΕΙΠΕ ΟΤΙ , ΟΙ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ 40 τρις EUR, ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!!

  7. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 04/09/2011 15:36:39

    Μπράβο σου για όλα τα σχόλια!!!!!!!!!

    • sintonistis avatar
      sintonistis @ Diamond Angel 04/09/2011 17:52:38

      σε ευχαριστω .... να σαι καλα.

  8. The Saint avatar
    The Saint 04/09/2011 15:38:06

    Είπαμε, ολα γίνονται γιά την ταμπακιέρα...
    Δεν πρόκειται να μας αφήσουν μην ανησυχείτε...
    Εχει πολυ χρήμα εδώ... Ετσι δεν είπε ο ...πρωθυπουργεύων;
    Δίκιο είχε... Αλλα πώς το εννούσε όμως;

    • juliet avatar
      juliet @ The Saint 04/09/2011 21:52:57

      The Saint

  9. athamas avatar
    athamas 04/09/2011 16:27:09

    Η Ευρωπαϊκή ένωση είναι ένα οικοδόμημα που ανήκει στα μέλη της εξ αδιαιρέτου, όποιος μας λέει να φύγουμε πρέπει να καταβάλει και το ανάλογο τίμημα !Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ. Α! και με έναν όρο, να πάρουν από την χώρα μας και τα πρακτοράκια τους, ώστε να σταματήσουν να βάζουν τρικλοποδιές στην ανάπτυξη της χώρας μας !

  10. αλεκα avatar
    αλεκα 05/09/2011 10:33:42

    Το πιθάρι των Δαναίδων? Η κόπρος του Αυγείου? Ελληνική Μυθοογία δεν είναι
    αυτά? Αστεία πράγματα αλλά όπως λέει και ο Ζαν Λυκ Γκοντάρ μήπως πρέπει να πληρώνουν κάθε φορά που αναφέρονται άμεσα ή έμμεσα σε στοιχεία του ελληνικού Πολιτισμού?

  11. sofia avatar
    sofia 06/09/2011 12:00:14

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ? ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΙ, ΧΑΡΑΜΟΦΑΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΠΟΥ ΑΥΞΗΣΑΝ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΕΠΙΤΟΚΙΩΝ. ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΕ ΒΟΥΡΛΙΖΟΝΤΑΙ. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ 25% ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΤΟΥΣ, ΔΛΔ @@.