19/04/2012 21:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ελλάδα θα τα καταφέρει (το πρώτο διαφημιστικό σποτ της ΝΔ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. asterix avatar
    asterix 19/04/2012 21:23:36

    Υπέροχο!Διλήμματα τέλος. Μπορούμε! Η Ελλάδα θα τα καταφέρει!

  2. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 19/04/2012 21:38:49

    πολύ καλό..

  3. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 19/04/2012 21:40:22

    Πολύ ωραίο, ομολογουμένως!

  4. Ερωτοφωτόσχιστος avatar
    Ερωτοφωτόσχιστος 19/04/2012 21:47:13

    Εξαιρετικό!! Μπράβο Πρόεδρε! Πάμε Δυνατά! Διλήμματα Τέλος. Ψηφίζουμε Αντώνη Σαμαρά! Ψηφίζουμε Νέα Δημοκρατία! Ψηφίζουμε ΕΛΛΑΔΑ!

    • juliet avatar
      juliet @ Ερωτοφωτόσχιστος 19/04/2012 22:06:56

      Εξαίρετο!ωραίο ,απλό ,κατανοητό ,και ανθρώπινο.
      Ερωτοφωτοσχιστε,καλησπέρα από τη γειτόνισσα:).

      • Ερωτοφωτόσχιστος avatar
        Ερωτοφωτόσχιστος @ juliet 19/04/2012 22:11:58

        Καλησπέρα juliet! Αφιερωμένο: http://youtu.be/jZVCUQutFqY

        • juliet avatar
          juliet @ Ερωτοφωτόσχιστος 19/04/2012 23:11:22

          Έυχαριστώ!!!Καληνύχτα ,μικρέ!

  5. ΤΟΤΙ avatar
    ΤΟΤΙ 19/04/2012 22:01:23

    ΑΝ ΚΑΙ ΣΠΟΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΨΕΥΤΙΔΙΛΛΗΜΑΤΩΝ(ΠΟΛΛΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΘΕΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ)ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ..ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ..Ο ΧΡΟΝΟΣ ΛΙΓΟΣΤΕΥΕΙ..ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ..

  6. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 19/04/2012 22:06:06

    .....Μπράβο.Είναι επικοινωνιακό και περιλαμβάνει όλη την ουσία μιας εκλογικής περιόδου .Σε προβληματίζει ,σε ανατροφοδοτεί σου δίνει χρόνο εσύ να αποφασίσεις με σιγουριά δηλ σε κάνει συμπαίκτη .Είναι σποτάκι που θα συσπειρώσει και θα σε κάνει να νιώσεις εμπιστοσύνη και σιγουριά .

  7. Heaven avatar
    Heaven 19/04/2012 22:11:50

    Η Ελλάδα θα τα καταφέρει!
    Εμείς θα τα καταφέρουμε!
    Όλοι μαζί μπορούμε!

    Πάμε Πρόεδρε!

  8. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 19/04/2012 22:18:40

    Πολύ ωραίο!! Και στο τέλος όπως μπαίνει στο πλάνο ο Α.Σ., μέσα από το νέο κόσμο, με ήπια και ήρεμα χρώματα ,κυττάζοντας στα μάτια τον καθένα και μιλώντας με αποφασιστικότητα και σιγουριά , πιστεύοντας πραγματικά ότι η Ελλάδα θα τα καταφέρει!

  9. giorgos avatar
    giorgos 19/04/2012 22:19:23

    πολυ δυνατο!ελπιζω και τα επομενα μηνυματα να ειναι επικοινωνιακα ευστοχα ιδιως μετα το ζαππειο 3 που θα ειναι οροσιμο μεγαλων ανατροπων.κριμα που δεν θα υπαρχουν δημοσκοπισεις μετα.

  10. SK avatar
    SK 19/04/2012 22:22:59

    ελλαδίτσα, Ελλάδα, ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!

  11. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/04/2012 22:30:27

    -Δείξτε στον απογοητευμένο, θυμωμένο, δυστυχισμένο κόσμο ότι υπάρχει ελπίδα και ρεαλιστικές λύσεις και όχι μόνο αποκαΐδια.
    -Μην ξεχνάτε ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρετε, ΚΑΨΤΕ ΤΟΥ την γούνα.
    -Το τσεκ κόπηκε στα αλήθεια, μόνο που είναι δίγραμμο στο όνομα ΠΑΝΟΣ και δεν νομίζω να είναι από την Ρωσία.
    -εεεεεεεεεεεεεεεεεεε αυτά.

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ dikefalosaitos 20/04/2012 01:51:59

      σε δολλάρια ηπα είναι το τσεκ..

  12. Wolf avatar
    Wolf 19/04/2012 22:42:31

    Πολύ καλή δουλειά.
    Μπράβο σε όλους, όσους συνέβαλαν στο να φτιαχτεί το σποτάκι και κυρίως στον Πρόεδρο για το καθαρό μήνυμα που στέλνει σε όλους μας!!!
    Η Ελλάδα θα τα καταφέρει.

  13. Aggelos avatar
    Aggelos 19/04/2012 23:02:43

    ο προεδρος καλος

    οι ανθρωποι φτιαχτοι ομως,,αφελες σαν διαφημιση για γιουρτι..

    απορω ποιοι διαφημιστικοι εφκεφαλοι τα σκεφτονται

    του λειπει η φυσικοτητα και η απλοτητα οπως και στα περισσοτερα στημενα κομματικα σποτ

  14. Jim Bim avatar
    Jim Bim 19/04/2012 23:04:18

    Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ, ΜΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΤΟΝ Α. ΣΑΜΑΡΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΥΡΤΟΥΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΜΠΑΖΕΙ ΝΕΡΑ. Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!!

  15. wx avatar
    wx 19/04/2012 23:09:17

    μόνο το "υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και την θέλουμε" λείπει...

  16. Aggelos avatar
    Aggelos 19/04/2012 23:15:28

    στο επομενο σποτ πρεπει να μπουν πραγματικε εικονες απο αστεγους σε καδους γενικα φτωχια κλπ

    και απο την αλλη χωροι με εργασια και δημιουργια..

    γιατι ολο λαιτ πρεπει να ειναι οι διαφημισεις?γιατι οχι ρεαλιστικη σκληροτητα?

    πώς ειναι η ελλαδα σημερα και πώς μπορει να γινει..

    • Κλεόστρατος avatar
      Κλεόστρατος @ Aggelos 19/04/2012 23:57:49

      ωραίο είναι το σποτάκι, θα συμφωνήσω όμως με τον Άγγελο ότι καλό είναι να δούμε και εικόνες από την σκληρή πραγματικότητα στα επόμενα

  17. roadrunner avatar
    roadrunner 19/04/2012 23:39:10

    "Αναλογιστείτε τη δύναμή σας.."
    βλέπουμε το σύνθημα του Προέδρου μετουσιωμένο σε προεκλογικό σποτάκι να περνάει συνειρμικά στους θεατές.
    Συγχαρητήρια στους δημιουργούς.

    Χτυπάει κατευθείαν στο στόχο του, γιατί προκαλεί το θεατή να σκεφτεί, για να κατανοήσει τα διλήμματα .
    Περνάει τη λόγική στον κάθε ψηφοφόρο ότι πρέπει να προβληματιστεί πάνω στα υπαρκτά διλήμματα που τίθενται και να αποφασίσει . Ότι με τη δική του ψήφο, διαλέγει ουσιαστικά τι είδους Ελλάδα (και όχι ελλαδίτσα) θέλει και μπορεί να διαμορφώσει.

    Τίποτα δεν λείπει..είναι από τα πιο εντυπωσιακά και ουσιαστικά προεκλογικά σποτάκια που μπορώ να θυμηθώ.
    Σαν δουλειά, ολοκληρωμένη, με αρχή, μέση και τέλος.

  18. vardarskian avatar
    vardarskian 19/04/2012 23:53:09

    πολύ καλό ήταν...να 'ταν λίγο πιο δυναμικό, να "ρέει" πιο γρήγορα...

  19. victoria (true) avatar
    victoria (true) 19/04/2012 23:55:05

    Πολύ καλό!!

  20. Demetrio avatar
    Demetrio 20/04/2012 00:04:30

    Καταπληκτικό!!! Πρώτη φορά με εντυπωσιάζει και με αγγίζει πολιτικό spot!

  21. partyman avatar
    partyman 20/04/2012 00:35:30

    μέτριο...λίγο στατικό όπως έγραψαν και παραπάνω.. χωρίς κάτι που να το κάνει να ξεχωρίζει.. ο ΑΣ όμως καλός!

  22. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/04/2012 00:43:08

    Πολὺ καλό. Ὁ Σαμαρᾶς σοβαρότατος καὶ ἡγετικώτατος. Μόνον σ' ἐκεῖνο τὸ "γιὰ νὰ ὑπάρξουν εὐκαιρίες γιὰ ὅλους" κρῖμα ποὺ παραστρατεῖ ὁ ΑΣ ἀπὸ τὴν δωρικὴ σοβαρότητα τοῦ ὑπολοίπου. ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΜΕ ΣΩΦΡΟΣΥΝΗ. ΕΥΘΥΝΗ - ΕΛΠΙΔΑ - ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ. ΟΧΙ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΟΥΣ. ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ.

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/04/2012 01:15:21

      Το χαμόγελο είναι φυσικό επάνω του ,γιατί είναι στοιχείο του χαρακτήρα του . Αν έχεις προσέξει ,είναι ο μόνος από τους πολιτικούς που χαμογελάει φυσικά και αβίαστα όταν μιλάει ,γιατί βγαίνει από μέσα του. Αυτό το στιγμιαίο χαμόγελο , γλυκαίνει τη σοβαρότητα και σιγουρεύει την αισιοδοξία στα λεγόμενά του.

      • partyman avatar
        partyman @ Diamond Angel 20/04/2012 14:52:36

        μιλάμε ούτε ο ίδιος ο ΑΣ δεν θα μπορούσε να το εξηγήσει έτσι
        ! :)

        με την ευκαιρία, βλέποντας το σποτάκι ξανά και ξανά, λίγο με χαλάει το "ελλαδίτσα" .. μάλλον θα ήταν καλύτερα να μην το έβαζαν..

  23. loretta avatar
    loretta 20/04/2012 01:33:42

    bulls eye!! πολυ καλη...χτυπαει ακριβως εκει που πρεπει..και ανατρεπει την λογικη του ψηφιζω με θυμο και απο αντιδραση..καλη συνεχεια

  24. Evro-skeptikos avatar
    Evro-skeptikos 20/04/2012 01:59:13

    Πολύ σωστά! Θα τα καταφέρει (αν απαλλαγεί από τα δυο αθλια κόμματα του μνημονίου και τους αρχηγούς τους...)

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Evro-skeptikos 20/04/2012 02:02:51

      Εἶσθε ὁ "ἐπενδύω στὸ χάος"; Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης, χάρηκα.

    • airman avatar
      airman @ Evro-skeptikos 20/04/2012 02:38:09

      Τα δύο άθλια κόμματα που ψήφισαν το Μνημόνιο 1, το οποίο οδήγησε την Ελλάδα στο ''μη περαιτέρω'', αποτελούν ήδη παρελθόν.
      Αυτός που το είχε επισημάνει, το φώναζε και δικαιώθηκε πλήρως δηλώνει ''παρών'' και έτοιμος να δώσει τον αγώνα μαζί με όλους τους Έλληνες!
      Ευτυχώς για τον τόπο, ΔΕΝ είναι όλοι ίδιοι!
      Υ.Γ. Γρηγόρη γερά, το 'χεις!

  25. JKAL avatar
    JKAL 20/04/2012 07:59:22

    Ο πρωταγωνιστής εξαιρετικός.
    Οι αντιθέσεις, νομίζω ότι έπρεπε να είναι πιο έντονες.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ JKAL 20/04/2012 14:08:34

      Ετσι ακριβως JKAL. Κι εγω αυτο σκεφτηκα. Παντως ειναι αρκετα ποιοτικη δουλεια.

  26. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 20/04/2012 11:53:45

    Η Ελλάδα θα τα καταφέρει,μόνο αν ο λαός της στηριχτεί στις δικές του δυνάμεις και τιμωρήσει όλους αυτούς που τώρα(για μια ακόμη φορά) λένε μεγάλα λόγια,κούφια όμως,ενώ επί δεκαετίες λεηλατούσαν τη χώρα και καταδίκασαν ένα λαό να ζει στη φτώχεια και την ανέχεια.Τιμωρήστε το δικομματισμό,που μας έκλεψε τη ζωή μας...

  27. Evrisam avatar
    Evrisam 20/04/2012 12:41:44

    Ωραίο το spot. Αλλά θα πρέπει να ψηφίσουμε και με θυμό και με διάθεση τιμωρίας.
    Γιατί να τιμήσουμε με τη ψήφο μας λαμόγια πολιτικούς;;; Αν όχι στην επιλογή του κόμματος, τότε στην επιλογή του βουλευτή οφείλουμε να δείξουμε την αγανάκτησή μας.

  28. Νικήτας avatar
    Νικήτας 20/04/2012 15:06:40

    Παιδιά σε επόμενο καλό θα ήταν να υπάρξει η αντίθεση της Ελλάδας της μιζέριας και της διαπλοκής και Η ΑΛΛΗ ΕΛΛΑΔΑ των πραγματικά δημιουργικών Ελλήνων (που δεν έχουν άλλη περιουσία παρά το μυαλό και τα χέρια τους)!

    'ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΛΛΑΔΑ
    ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!'

    Για πολιτικό σποτ το παραπάνω αρκετά καλό. Μπράβο στους συντελεστές!

  29. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 03:03:00

    Ρὲ σύ, αὐτὸ εἶναι ὄντως ὡραιότατο, κάθε φορὰ ποὺ τὸ ξαναβλέπω μ' ἀρέσει πιὸ πολύ.