#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2011 14:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ελλάδα ευτυχώς ακυβέρνητη! Παραιτήθηκαν οι υπουργοί του ΠΑΣΟΚ !!!



Μέσα σε μισή ώρα ολοκληρώθηκε το υπουργικό. Τους ενημέρωσε ο Βενιζέλος για το ΕΚΟΦΙΝ και ο Παπανδρέου για τις πολιτικές εξελίξεις υποσχόμενος ότι «θα υπάρξει λύση σύντομα. Συνεχίζονται οι διεργασίες». Οι υπουργοί, όπως τους ζήτησε ο ΓΑΠ, έθεσαν στην διάθεσή του τις παραιτήσεις τους.

Την ίδια ώρα ο ΓΑΠ συνεχίζει τα παζάρια με τον Καρατζαφέρη. Ενώ το πρωί ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ έλεγε ότι δεν θέλει να είναι «κουμπάρος» σ’ αυτό το «γάμο», τώρα βάζει όρους για να συμμετάσχει: να είναι ο Παπαδήμος πρωθυπουργός, να είναι ορισμένο το χρονικό διάστημα της νέας κυβέρνησης (αλλά μεγαλύτερο από τους 3,5 μήνες που συμφώνησαν ΝΔ – ΠΑΣΟΚ) και να συμμετέχουν υπουργοί από την πλευρά της ΝΔ.

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. letta avatar
    letta 08/11/2011 14:37:54

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ. ΔΩΣΑΜΕ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΟΥΣΧΩΡΙΑΤΕΣ ΑΚΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ.

  2. seven avatar
    seven 08/11/2011 14:41:21

    Ρε δεν μας ..... ο Καρατζφύρερ. Θέτει και όρους. Μήπως να μπει και ο μπουμπούκoς υπουργός ??? ΗΜΑΡΤΟΝ.
    Το θηλυκό Μητσοτακη να μην δω να συγκυβερνά και ότι θέλει ας γίνει.

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 08/11/2011 14:47:46

    Θέλει πολύ για να καταλάβει κάποιος ότι ο ΓΑΠ, η διαπλοκή και οι ευρωναζί ΕΒΑΛΑΝ τον Καρατζαφέρη να θέσει αυτούς ειδικά τους όρους (αποδοχή Παπαδήμου και επιμήκυνση συγκυβέρνησης);

    • ΝΙΚΗ avatar
      ΝΙΚΗ @ Αυριανιστής 08/11/2011 15:20:13

      Ξέρεις πόσος κόσμος Αυριανιστή που ακούω έξω να συζητάνε πάνω στην αγανάκτησή τους να λένε δεν πιστεύω κανέναν τους στον Καρατζαφέρη θα πάω να το ρίξω; κι όμως είναι πάρα πολλοί δυστυχώς εκείνοι που δεν έχουν πάρει χαμπάρι!!

  4. The Saint avatar
    The Saint 08/11/2011 14:53:09

    "τώρα βάζει όρους για να συμμετάσχει: να είναι ο Παπαδήμος πρωθυπουργός, να είναι ορισμένο το χρονικό διάστημα της νέας κυβέρνησης (αλλά μεγαλύτερο από τους 3,5 μήνες που συμφώνησαν ΝΔ – ΠΑΣΟΚ) και να συμμετέχουν υπουργοί από την πλευρά της ΝΔ."

    Και ένα γιουβετσάκι στον κύριο παρακαλώ...
    Ρε, δεν μας... αυτώνεις και εσύ λέω εγώ?

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ The Saint 08/11/2011 15:58:14

      Ύπουλος....διακήρυξε τις θέσεις Σαμαρά και το παίζει και πατριώτης..

  5. Alex avatar
    Alex 08/11/2011 14:57:38

    ΩΡΑ 14:57. Πρωθυπουργός ακόμα ο ΓΑΠ...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Alex 08/11/2011 15:58:53

      Μακάρι να το ξαναγράψεις αυτό αύριο, την ίδια ώρα...

  6. Y. avatar
    Y. 08/11/2011 15:30:14

    Και τη δόση θα δώσουν, και η 26η δε θα υπογραφεί όπως θέλουν, και εκλογές θα γίνουν, και θα πουν κι ένα τραγούδι
    ...τα επόμενα, από την επόμενη κυβέρνηση που θα εκλεγεί!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ Y. 08/11/2011 15:54:19

      Ολόσωστο σε βρίσκω!!!!!!! Κάτι ξέρεις εσύ...

  7. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 08/11/2011 15:34:49

    Κάτι παράξενο (ίσως)..
    Βλέπω ότι υπάρχουν πολλές δημοσιεύσεις ΦΕΚ στις αρχές του Νοεμβρίου (τεύχος Β,) για πολιτογράφηση ομογενών και απόκτηση ιθαγένειας από αλλοδαπούς.. Τί τρέχει ρε παιδιά;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 08/11/2011 15:47:44

      γενικά για πολιτογραφήσεις και απόκτηση ιθαγένειας και στις δυο κατηγορίες...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 08/11/2011 15:56:49

      Τα προφανή; η καταστροφή και η αισχρότητα δεν έχουν τελειωμό απ' αυτούς...

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΕΥΑ 08/11/2011 19:27:10

        Τί να πώ, με κάτι τέτοια θα δούμε το ΠΑΣΟΚ να ξεπερνά το 20%.
        Αστειεύομαι λίγο, πάντως είναι αξιοπερίεργο πως μαζικά, πριν την αποχώρηση Παπανδρέου και την αλλαγή κυβέρνησης - άρα και πρίν την περίοδο απαγόρευσης υπουργικής υπογραφής για νέες πολιτογραφήσεις! - μαζικά αποφασίστηκαν και δημοσιεύτηκαν τέτοιες διοικητικές πράξεις....

  8. gynner avatar
    gynner 08/11/2011 15:37:57

    Πάντως ο ΓΑΠ είναι ακόμη πρωθυπουργός.....

  9. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 08/11/2011 15:52:45

    Τελικά έχουμε έναν πρωθυπουργό χωρίς κυβέρνηση τα μέλη της οποίας τον υπερψήφισαν την Παρασκευή για να φύγει, ο οποίος δε φεύγει αλλά θα πείο και αυτός ποιος θα είναι ο επόμενος, ο οποίος μπορεί και να μη θέλει να γίνει, και όπου η αντιπολίτευση συμπάσχει χωρίς να συμμετέχει, πάντως δεν είναι πια αντιπολίτευση...

    Με συγχωρείτε, αλλά καταντήσατε τη χώρα σαν την ΑΕΚ!

  10. Κάποιος avatar
    Κάποιος 08/11/2011 15:56:30

    Το ΠΑΣΟΚ έχει τελειώσει και σύντομα θα πληρώσει.

    Από εδώ και πέρα, ο λαός περιμένει να μην βάλει κανείς πολιτικός την υπογραφή του σε νέα επαίσχυντα μνημονιακά μέτρα και σε παραχώρηση εθνικής κυριαρχίας.

    Δεν χρειαζόμαστε αυτόκλητους ή δοτούς Τσολάκογλου,Κουίσλιγκ ή Ράλληδες και κατοχικές κυβερνήσεις που θα υπογράφουν εν λευκώ διατάγματα.

    Ο μοναδικός που πρέπει να αποφασίσει για το ποιος θα κυβερνήσει την Ελλάδα είναι ο ελληνικός λαός.
    Και αυτός θα μιλήσει σύντομα θέλουν δεν θέλουν μερικοί!
    Οποιος σταθεί κόντρα θα έχει την κατάληξη του ΓΑΠ και ίσως ακόμη χειρότερη.

  11. evagoras avatar
    evagoras 08/11/2011 17:21:32

    ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΠΕΝΤΕ: ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ,ΝΤΟΡΙΤΑ, ΤΖΑΦΕΡΗΣ,ΑΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΧΑΤΖΗΓΑΚΗΣ........ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑΝΤΖΑ ΜΠΑΚ ΑΠ ΔΗΛΑΔΗ ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΟΛΕ!!!!! ,ΑΝΤΩΝΑΡΟΣ ΟΛΕ :!!!!!!!!!!! ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΟΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΟΛΕ!!!!!!!!!!! ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ....ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ.........

  12. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ avatar
    Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 08/11/2011 18:33:07

    Οι υπουργοί του παστόκ μπορεί να παραιτήθηκαν αλλά ακόμα και σήμερα κάνουν προσλήψεις εκτός ΑΣΕΠ όπως π.χ. στο Λιμενικό Σώμα.

    Στη Ν.Δ. τα βλέπει κανένας αυτά που κάνουν υπογείως ακόμα και την τελευταία στιγμή?