Η «Ελιά» ανακοίνωσε τους 18 πρώτους υποψήφιούς της για τις ευρωεκλογές
21/03/2014 19:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η «Ελιά» ανακοίνωσε τους 18 πρώτους υποψήφιούς της για τις ευρωεκλογές

Δεν ξέρουμε αν πολλοί από εσάς που θα διαβάσετε το άρθρο είστε... ελαιοπαραγωγοί, όμως, αν περιμένατε να δρέψετε καρπούς από την «Ελιά» μάλλον πέσατε έξω. Σε κουτσό άλογο ποντάρατε αφού το «λάδι» που θα βγάλει είναι μάλλον ανακυκλωμένο από παλιές ελιές και μάλιστα καθόλου ζουμερές. Ένα ΠΑΣΟΚ είναι με λίγο... τρύγο από εδώ κι από εκεί. Η «Ελιά» ανακοίνωσε τους 18 πρώτους υποψήφιούς της για τις ευρωεκλογές οπότε πλέον μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας. Είναι:

Συλβάνα Ράπτη, Κατερίνα Μπατζελή, Εύα Καϊλή, Θανάσης Χειμωνάς, Κυριάκος Πιερρακάκης, Παντελής Καψής, Παναγιώτης Ιωακειμίδης, Ευθύμης Καρδαράς, Σωτήρης Κατσέλος, Δημήτρης Καρέλας, Δημήτρης Μπρίμης, Μαρία Παπαϊωάννου-Σφαέλου, Κωνσταντίνος Θεοδωρόπουλος, Νίκος Τσολακίδης, Παναγιώτης Κωστούλας, Παναγιώτης Πάτρας, Μάνος Επιτροπάκης, Νίκος Μπίστης.

Περιμένουμε με... αγωνία τους υπόλοιπους υποψήφιους που σίγουρα θα είναι τα απομεινάρια του ΠΑΣΟΚ με ολίγο από αποτυχημένη αριστερά και αρκετή δόση δήθεν προοδευτικών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hunter avatar
    Hunter 21/03/2014 20:10:27

    Η Μπατζελή πάλι... Που πήγαινε ως υπουργίνα, με δεκάποντο τακούνι Christian Louboutin στους αγρότες στα μπλόκα κρατώντας τσάντα Prada και φορώντας γυαλιά Chanel και την παίρναν κουβαλητή οι μπράβοι για να μην πατήσει πάνω στις λάσπες με τα τακούνια... Και μάλιστα όταν το σχολίασαν φώναξε προς το πλήθος: "δεν θέλω σεξιστικά σχόλια"... Αυτοί μας κυβερνούσαν...

    • xmmm avatar
      xmmm @ Hunter 22/03/2014 11:48:36

      επισης ειναι τοσο ασχετοι που αν θυμαστε στην τελετη αναληψης του υπουργειου, ελεγε "οποιος δεν δουλευει θα φυγει" φυσικα εφυγε αυτη μετα απο λιγο. εκλεγεται φθιωτιδα γενηθηκε και μενει υποθετω αθηνα. γυναικαρα ομως ε;

    • K.P. avatar
      K.P. @ Hunter 22/03/2014 22:31:06

      Ράπτη πάλι.

  2. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/03/2014 20:54:06

    Έχω δίλημμα. Είμαι μεταξύ Συλβάνας Ράπτη και Νίκου Μπίστη.

    • SOTIRIOS avatar
      SOTIRIOS @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/03/2014 22:14:40

      ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ ΚΑΙ ΕΥΑΣ.....

  3. Jmakos avatar
    Jmakos 21/03/2014 22:16:59

    Για το Ευακι ψηφιζω και Τσουκνιδα.

  4. kkpk avatar
    kkpk 21/03/2014 22:29:26

    Η Ράπτη έλεγε κατά λέξη σε τηλεοπτική εκπομπή την περίοδο Καραμανλή : -Τι λέτε τώρα, θα κάνει ανασχηματισμό και αντί του Αλογοσκούφη ,θα βάλει τον Γαιδουροσκούφη !!! ΤΙΤΑΝΑ της δημοσιογραφίας και της πολιτικής !

  5. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 21/03/2014 22:29:27

    Κείνος ο Καψής,θα αφήσει την εξυγίανση της έρμης της ΕΡΤ στή μέση;

  6. ManosK. avatar
    ManosK. 21/03/2014 22:45:56

    Είναι τραγικοί με ΄χει πιάσει νευρικό γέλιο τώρα χαχαχαχαχα. Μπίστη γερά με τσα-μπου-κά!

  7. ΝΚ avatar
    ΝΚ 21/03/2014 23:21:31

    Το ΠΑΣΟΚ είναι παντού

  8. ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 22/03/2014 00:45:25

    Εκείνο που με εξοργίζει είναι για το πόσο μαλάκες μας θεωρούν. Αγανακτώ με το θράσος τους.

  9. Ana-gnostis avatar
    Ana-gnostis 22/03/2014 09:19:38

    Διαμαρτυρεστε η αντιδρατε...αλλα ολοι οι παλιοί-καλοι της Νεας Δημοκρατιας ξέρετε ότι χωρις ΠΑΣΟΚ και Βενιζέλο, θα έισαστε σημερα 1/4 στον Καμένο, 1/4 στον Κασιδιάρη και 1/4 στον Πολύδωρα. Αν αναρωτιέστε για το υπόλοιπο 1/4 ήδη είναι στον ΣΥΡΙΖΑ...!!! Ο παλιός παράγοντας δεξιός στο Δημόσιο είναι "Συντροφος" με τον όμοιο του παλιό παράγοντα από το ΠΑΣΟΚ...!! Γι'αυτο χαλαρώστε...η "Ελιά" θα βγάλει τον καρπό που χρειάζεται η Ελλάδα...Δείτε εσείς στην ΝΔ να μην πάθετε ότι έπαθε το ΠΑΣΟΚ του ανεκδιήγητου Παπανδρέου Γ. και τρέχουμε πάλι...Έυτυχώς καταλαβάινω ότι ο Σαμαράς έχει ωριμότητα...φανταστέιτε τον Σαμαρά χωρίς τον Βενιζέλο δίπλα, οχι ως κοινοβουλευτική ομάδα, ως πρόσωπο...η διαφορετικά φανταστείτε τον Σαμαρά να έιχε δίπλα Ντόρα κλπ...πως θα κυβερνούσε ο άνθρωπος με τις μετριότητες, σε αυτόν τον σημερινό χαμό στην Ελλάδα και κυρίως διεθνώς...!!! Ησυχία λοπόν...και φροντίστε να ρίξετε λίγο νεράκι και σείς στην "Ελιά" που σήμερα είναι μικρό δενδράκι...αυριο κανείς δεν ξέρει...και ζεί και πολλά χρόνια...!

    • riot avatar
      riot @ Ana-gnostis 22/03/2014 17:43:29

      Τα χρέη του ΠΑΣΟΚ στις τράπεζες θα τα πληρώσει η Ελιά ή θα έχει άλλον ΑΦΜ; Τα χρέη προς τους εργαζομένους που έστειλαν επιστολή στον Σούλτς;

      • Ana-gnostis avatar
        Ana-gnostis @ riot 22/03/2014 19:45:00

        Οταν κάνατε γυμναστηρια πολυτελείας στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ δεν τα βλέπατε τότε...ηταν καλά τα δανεια...!Υπάρχουν 1.500.000 ανεργοι που τους δημιούργησαν δυο ανεπάγγελτοι πολιτικοί γόνοι...αυτούς τους ανέργους ποιος θα τους αποκαταστήσει...? Αρνητικά συνθήματα από όλους που εισαστε στούς κομματικούς μηχανισμούς χορτάσαμε!!! Χρειαζόμαστε πολιτικούς με ηθος και γνωση ταυτόχρονα, για να μπορέσει η Ελλάδα να περπατήσει στο διεθνές περιβάλλον...δεν έχουμε πολλούς τέτοιους...αντίθετα ο καθε ενας παίρνει ενα σάκκο στον ώμα και κάνει κόμμα...φανταστείτε όλους αυτούς τους περίεργους και άσχετους να κυβερνάνε...

  10. ΧΡΗΣΤΟΣ. avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ. 22/03/2014 12:28:35

    Ευα και ξερό ψωμί κι ελιά...

  11. ΘΟΥ-ΒΟΥ avatar
    ΘΟΥ-ΒΟΥ 22/03/2014 18:10:04

    Από την μια πλευρά τύποι και... τύπισες που προσπαθούν να γίνουν αναγνωρίσιμοι μετά από χιλιάδες ώρες τηλεοπτικής προβολής, διάφοροι άλλοι χυδαίοι τύποι που απολαμβάνουν τιμές ήρωα επειδή προβάλουν όσο μπορούν το μοναδικό προσόν που τους κάνει αναγνωρίσιμους (τον ερωτικό τους προσανατολισμό)και από την άλλη πλευρά κάποιοι άλλοι "ήρωες" της πίστας που στην πατρίδα τους ήταν ήρωες και πρότυπα για την ευγένεια της ψυχής, την αλληλεγύη και την βοηθεια σε παιδιά και αδύναμους, την αγάπη τους για την πατρίδα και για την εκδήλωση της θρησκευτικής τους π'ιστης - δεν ξέρω εάν στην σημερινή πολιτκώς ορθή κοινωνία μας θα προβάλονταν ως πρότυπο ένας τέτοιος τύπος... Αίρτον Σένα αιωνία σου η μνήμη! Αθάνατος!

    Ayrton Senna Top Gear Tribute this is the best driver ever who die in San Marino 1994 after he crash in the Tanburello Turn .Next year the cahnge the turn to a chicane .SENNA FOREVER

  12. τοξο avatar
    τοξο 22/03/2014 18:21:44

    Χρειάζονται 24 ακόμη,αρχίζουν τα δύσκολα.

  13. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 22/03/2014 19:33:22

    Οι πρωταγωνιστές του εθνικού εγκλήματος σε θίασο εκπορνευμένων.

  14. Νέστωρ avatar
    Νέστωρ 22/03/2014 19:48:19

    Μιας και μιλάμε για παλαιοΠασόκους, μήπως κάποιος τυχαίνει να ξέρει το επίθετο ενός δημοσιογράφου ονόματι Ανδρέα που έκανε πρωινή εκπομπή στην κρατική ραδιοφωνία, ΕΡΑ1 νομίζω, επί Σημίτη, ήταν νέος τότε, και προπαγάνδιζε αδιάντροπα την παγκοσμιοποίηση; Τελείωνε πάντα με την ατάκα "και μην ξεχνάτε την συνείδησή σας..." . Διαφωτίστε με, παρακαλώ!

  15. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 23/03/2014 00:35:07

    Πω,πω πειρασμος το που θα μπει ο σταυρος Ο ενας καλυτερος απο τον αλλον

  16. airman avatar
    airman 23/03/2014 07:59:25

    Πρέπει οπωσδήποτε να συμπληρωθούν 42 υποψήφιοι ή μπορεί να κατατεθεί ψηφοδέλτιο με τουλάχιστον 21; Γιατί με 3 ακόμα θα εκτεθούν πολύ λιγότερο απ' ότι με 24. Προτείνω δε "διπλή" κάλπη για τις Ευρωεκλογές. Μία για το κόμμα ή ότι άλλο επιλέξει ο καθένας και μία για σταυρό σε υποψήφιους ανεξαρτήτως που "στοιχίζονται". Κι αυτό για να δωθεί η δυνατότητα σε όσους "ποτίσουν" την "ελια" να επιλέξουν υποψήφιους και από άλλα "μποστάνια". Όσο και να 'ναι κάποιος θα αξίζει κάτι παραπάνω!

  17. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 23/03/2014 08:45:29

    Η έλλειψη ντροπής, αιδούς, αυτοκριτικής και αξιοπρέπειας, η αλαζονεία ανεπάγγελτων αρουραίων της εξουσίας που χαρακτηρίζει πολλά από τα αναφερόμενα ονόματα, αλλά δυστυχώς κι άλλων κομματικών σχημάτων είναι ΕΜΕΤΙΚΗ!