#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/06/2013 18:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ΔΗΜΑΡ θα γίνει σύντομα... ΡΗΜΑΔ



Οι μάσκες στη ΔΗΜΑΡ πέφτουν σιγά – σιγά. Άλλος για… Χίο τραβάει κι άλλο για Μυτιλήνη. Άλλος θα παραμείνει στο κόμμα μέχρι να φύγει κι άλλος γλυκοκοιτάζει τον ΣΥΡΙΖΑ. Και με το πέρασμα του χρόνου να μας το θυμηθείτε, το κόμμα του κ. Κουβέλη θα διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη. Κρίμα γιατί είχε μεγάλη διαφορά με τους ακραίους του ΣΥΡΙΖΑ και πίστευε σε μια πιο διευρυμένη συμμαχία για το καλό της χώρας.

Αφού, λοιπόν, οι μισοί Δημαρίτες αντέδρασαν στην απόφαση του Κουβέλη να φύγει από την κυβέρνηση και οι άλλοι μισοί, οι πιο σκληροί, θυμήθηκαν ότι ο Σαμαράς και η ΝΔ είναι… διαβολικοί, τώρα έρχεται και νέα μόδα στη ΔΗΜΑΡ. Αυτοί που κάνουν βήματα προσέγγισης προς τον Αλέξη Τσίπρα. Για παράδειγμα ο Θ. Μαργαρίτης ο οποίος μιλώντας στον Real Fm τόνισε ότι στο ενδεχόμενο εκλογών και την πιθανότητα ο ΣΥΡΙΖΑ να βρεθεί στην πρώτη θέση η ΔΗΜΑΡ δεν είναι αντίθετη στη συνεργασία.

Μπορεί να σημείωσε «να ψηφίσει ο λαός και εδώ είμαστε», ωστόσο, ο Θόδωρος Μαργαρίτης υπογράμμισε ότι η ΔΗΜΑΡ σε κάθε περίπτωση επιθυμεί να υπάρχουν λύσεις για το λαό και μπορεί να συνεργαστεί με τον ΣΥΡΙΖΑ με την ίδια άνεση με την οποία συνεργάστηκε και με τη ΝΔ εφόσον υπάρχει κοινή βάση προγραμματικής συνεννόησης.

Για το θέμα της ΕΡΤ υποστήριξε ότι ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και ξεκαθάρισε ότι η ΔΗΜΑΡ είναι αντίθετη στις μαζικές απολύσεις.

«Η έννοια της μεταρρύθμισης έχει πάρει τη σημασία μαζικών απολύσεων και για το λόγο αυτό ενοχλούσε ο Αντώνης Μανιτάκης. Στην ΕΡΤ δοκιμάστηκε η έννοια των μαζικών απολύσεων χωρίς κριτήριο και αν συμβαίνει κάτι τέτοιο στο Δημόσιο τότε στον ιδιωτικό τομέα η κόλαση θα είναι ακόμη μεγαλύτερη» είπε μεταξύ άλλων ο κ. Μαργαρίτης.

Δηλαδή κατά τον κ. Μαργαρίτη αν δεν ήταν μαζικές οι απολύσεις δε θα είχε πρόβλημα; Και πόσους το μήνα θα έπρεπε να διώξει η κυβέρνηση για να ικανοποιηθεί; Ρώτησε μήπως τον κ. Μανιτάκη πόσους αυτός έδιωξε; Προφάσεις εν αμαρτίες για το γνωστό στέλεχος. Όσο για το ενδεχόμενο συνεργασίας με τον ΣΥΡΙΖΑ, τι να πει κανείς. Αν θέλει να μείνει στην ιστορία απλά ως «γιουσουφάκι» που πάει με όποιον έχει την πρωτιά, είναι άξιος της μοίρας του.

Πάντως, ο κ. Κουβέλης, που έκανε πράγματι προσπάθεια ένα χρόνο τώρα, θα πρέπει να μαζέψει το κόμμα του γιατί σε λίγο δε θα υπάρχει καν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σ.Κ.Μ. avatar
    Σ.Κ.Μ. 22/06/2013 21:11:34

    Διορατικότητα είναι η μόνη λογική εξήγηση της δραματικής φυγής της ΔΗΜΑΡ. Είδε ο κ. Κουβέλης το τσουνάμι να έρχεται, ενώ εμείς προσπαθούμε να φτιάξουμε πυργάκια ανάπτυξης στην παραλία και "χαζεύουμε" του γυαλού τα βοτσαλάκια ;;; Ο καιρός θα δείξει.
    Θα πορευτούμε με Συγκυβέρνηση στην άκρη του ξυραφιού, με μικρή πλειοψηφία στη Βουλή, αλλά μεγάλη στον απλό κόσμο, που θέλει οι αιματηρές θυσίες που κάνει να έχουν αποτέλεσμα.
    Τώρα οι μεταρρυθμίσεις. Δεν θα περιμένουμε την Τρόικα και τους ξένους να μας ορίσουν τα του Οίκου μας. Εδώ και τώρα συμμόρφωση του Δημόσιου Τομέα στα δεδομένα της αγοράς και του πολύπαθου Ιδιωτικού Τομέα. Όχι άλλοι χαραμοφάηδες με παχυλούς μισθούς και τεράστιες συντάξεις.
    Όλοι μαζί μιά γροθιά και μια ανάσα πριν την τελική νίκη.

  2. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 22/06/2013 21:14:03

    Συμφωνώ ότι η ΔΗΜΑΡ ήταν πιο "διαλλακτική" από τον (τ)ΣΥΡΙΖΑ ωστόσο αν λείψουν από την Βουλή σε ποιούς πραγματικά θα λείψουν στο τέλος; Εφόσον έχουν το θράσσος να παραδέχονται ότι προσδωκούν να λειτουργήσουν σαν δεκανίκι του εκάστοτε πρώτου, από εκεί μπορεί κανείς να καταλάβει τι σόι "ιδεολογία" κουβαλάνε...

  3. mara M. avatar
    mara M. 22/06/2013 21:14:51

    H ΔΗΜΑΡ καταποντίστηκε με τη συμμετοχή της στην κυβέρνηση. Η αποχώρηση της αν κι έγινε πολύ αργά ήταν το μόνο που μπορούσε να κάνει μήπως και περισώσει κάτι.
    Στη θέα των προσώπων του καταδικασμένου και απαξιωμένου ΠΑΣΟΚ σε υπουργικούς θώκους η κυβέρνηση θα δεχτεί μεγάλο πλήγμα και ο αποδέκτης θα είναι περισσότερο η ΝΔ και λιγότερο το ΠΑΣΟΚ.

    • Κωνσταντίνος Σπ avatar
      Κωνσταντίνος Σπ @ mara M. 24/06/2013 15:14:10

      πριν έναν χρόνο στοιχηματίζαμε ότι η ΔΗΜΑΡ θα διαδεχθεί το ΠΑΣΟΚ στον χώρο. Σήμερα, πια στοιχηματίζουμε μετά την κυβερνητική αποχώρηση Κουβέλη ότι το κόμμα του θα έχει την τύχη του ΛΑΟΣ και του Καρατζαφέρη. Όσοι ήθελαν συνέχιση της τρικομματικής θα μεταχθούν στο νέο ΠΑΣΟΚ του Βενιζέλου και όσοι ήθελαν την αποχώρηση θα στραφούν στο παλαιό ΠΑΣΟΚ του Τσίπρα. Ακριβώς, σαν τους πρώην καρατζαφερικούς.... Άλλοι τράβηξαν προς ΝΔ κι άλλοι προς ΑΝΕΛ με το ΛΑΟΣ να μένει εκτός....

  4. ΒΜ avatar
    ΒΜ 22/06/2013 21:25:11

    Εάν οι νέες προσλήψεις γίνουν μέσω ΑΣΕΠ, τότε γιατί να απολυθούν και όσοι έχουν ήδη προσληφθεί μέσω ανοικτού και δημοσιοποιημένου διαγωνισμού με κριτήρια ΑΣΕΠ; Τέτοιες απολύσεις είναι όντως άδικα "μαζικές" και οφείλεται να αποφευχθούν.

    • kapoios avatar
      kapoios @ ΒΜ 22/06/2013 22:31:21

      +100000000000000000! και κατι ακομή ........ασχετο?http://www.antinews.gr/2011/05/20/101857/


      Υ.Σ. δεν διαφωνω με τις απολύσεις των κομματοσκύλων ! δημοσίων υπαλλήλων με "πτυχίο" ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ!!!!!!

  5. roadrunner avatar
    roadrunner 22/06/2013 21:38:36

    Ρημάδι οραματίστηκες και μπάχαλο τον τόπο,
    τα τρία κομμάτια της Δημάρ, έλαβες για τον κόπο.

    • Πυθία avatar
      Πυθία @ roadrunner 22/06/2013 23:24:22

      Aυτός που κάποιον επαινεί μόνο όταν τον συμφέρει, δεν ξέρει ούτε που πατεί ούτε και που πηγαίνει....

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ Πυθία 23/06/2013 02:26:49

        Πυθία έχεις το όνομα, κι ως φαίνεται τη χάρη,
        και διφορούμενα σκορπάς, μια νύχτα με φεγγάρι,
        Μα τα μαντεία οφείλουν, πια, να ΄ν΄ υποψιασμένα:
        τα ιερά δαφνόφυλλα, μην ήταν ψεκασμένα;

        • Πυθία avatar
          Πυθία @ roadrunner 23/06/2013 09:09:12

          Καλημέρα. roadrunner είναι σίγουρο δε σε συμφέρει η αλήθεια, όμως θα΄ναι καλύτερα να μη λες παραμύθια. Αυτός που σήμερα επαινεί και αύριο οικτίρει, είναι κουτός, μικρόψυχος και μένει σε τσαντίρι.

        • Πυθία avatar
          Πυθία @ roadrunner 23/06/2013 09:10:55

          Καλημέρα. Ροντράνερ είναι σίγουρο δε σε συμφέρει η αλήθεια, όμως θα΄ναι καλύτερα να μη λες παραμύθια. Αυτός που σήμερα επαινεί και αύριο οικτίρει, είναι κουτός, μικρόψυχος και μένει σε τσαντίρι. Κοινώς σου λέω είναι γυφτιά να βρίζεις τον κυρΦώτη, ένα χρονάκι υπέγραφε τα πάντα με την πρώτη. Πείτε λοιπόν ευχαριστώ που σας έβαλε πλάτη, δικαίωμά του να στραφεί, σ΄επόμενο .....πελάτη! Δεν έγινε και τίποτε, δεν ήρθε και το τέλος, σας άξιζε στο θρόνο σας να κάτσει ο ....Βενιζέλος. :-) Καλό κουράϊο

        • roadrunner avatar
          roadrunner @ roadrunner 23/06/2013 14:46:07

          @Πυθία, Την καλησπέρα μου...

          Πυθία, ψυχανεμίζομαι πως είσ’ ανταρεμένη,
          καίτοι οι θεοί σ’ ορμήνεψαν, μα άλλη,η ειμαρμένη!
          Χάρη εγώ δεν σου χαλώ, κι αν θέλεις παραμύθια,
          άκου τον μύθο που θα πω, να νιώσεις την αλήθεια:

          «Τρεις ζευγολάτες ζεύτηκαν το κάρο να τραβήξουν,
          απ΄ του όρους τα ριζώματα, τη λάσπη να νικήσουν.
          Ως την κορφή να φτάσουνε, κι ας τρέχουν τα αίματά τους,
          γιατί είχαν φορτίο πολύτιμο, τα αθώα γεννήματά τους.

          Στη μέση του ανήφορου, στο απότομο σημείο,
          εκιότεψε ο ακριανός, παράτησε τους δυο.
          Ρίσκο το κάρο διέτρεξε, σαφώς, να ντεραπάρει:
          στη μέση της βουνοπλαγιάς, η κλίση ήταν μεγάλη.

          Χάριν Θεού, σαν γλίτωσαν, φορτίο και ζευγολάτες,
          στραφήκανε προς τον κιοτή, που λούφαξε στις λάσπες:
          ”Κάλλιο απ’ τα ριζώματα, να έδειχνες δειλία,
          μα, στου ανηφόρου τα μισά, μοιάζει ως προδοσία.”
          »

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ roadrunner 23/06/2013 16:51:05

            Καλησπέρα σας :-)
            ΡοντΡάνερ δεν τα λές καλά, μακριά είσαι νυχτωμένος,
            κι έτσι όπως μας τα εξιστορείς, θαρρώ είσαι πιωμένος.
            Βλέπω το κάρο, τα αίματα , τις λάσπες, τα μνημόνια,
            δε βλέπω όμως ήρωες, παρά μόνο τελώνια!
            Άλλα μας είπαν οι ‘’ταγοί’’ και μας παραπλανήσαν,
            έπαιζαν τάχα τους …εχθρούς κι ύστερα …ομονοήσαν.
            Οι συμφωνίες που κλείνονται βάσει των συμφερόντων,
            δεν είναι αστείο να ζητούν την κύρωση των ..νόμων;
            Γι αυτό και δεν εκπλήσσομαι μα ούτε και θυμώνω,
            ο Φώτης ήταν μπαλαντέρ, κι επέλεξε άλλο δρόμο.
            Δεν δείλιασε, δεν …πρόδωσε ούτε κι είναι κιοτής,
            απλά φροντίζει να …πλυθεί ενόψει άλλης ..γιορτής .
            Όσο θα μας δουλεύουνε και όσο θα τσιμπάμε,
            θα παίζουμε τους έκπληκτους κι αυτοί θα μας μαδάνε.
            Ποτέ δεν σκέφτονται το ‘’εγώ’’, για …όλους τάχα παλεύουν,
            μα δυστυχώς μόνο τιμές και εξουσία γυρεύουν.
            Δεν πιστεύω σε σωτήρες, σε θυσίες και θαύματα,
            γιατί κρίνω τους ανθρώπους απ΄ τ ΄αποτελέσματα.
            Η ποσόστωση αλήθεια ίσχυε και στα…ψέματα;
            Τέσσερα και δύο κι ένα ήταν στα βολέματα….

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ roadrunner 23/06/2013 18:00:58

            Πυθία ξεκαβαλίκεψε από τον τρίποδά σου,
            κράτα τα μάτια ορθάνοιχτα και θώρα ολόγυρά σου,
            Σαν ξεθολώσεις απ’ του καπνού, τις αναθυμιάσεις,
            σου συνιστώ, ως αντίδοτο, κρασί να δοκιμάσεις.
            Οίνος ευφραίνει την καρδιά, δρα για λογαριασμό σου,
            και ευθύς διασαφηνίζεται, ο πρόσφατος χρησμός σου:

            Τα αισθήματα σου δίκαια, πληγή η αδικία
            κι οι μοιρασιές των κολλητών είναι πικρή ιστορία.
            Τυχαίνει όμως κολλητοί και τίμιοι εργάται,
            στο ίδιο κάρο της «Ελλάς» να ‘ναι συνεπιβάται.

            Κι ο ζευγολάτης που μοχθεί, έχει έναν όρκο δώσει,
            πώς μόνη του επιδίωξη, «αύτανδρο να το σώσει».

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ roadrunner 23/06/2013 18:15:20

            Πυθία ξεκαβαλίκεψε από τον τρίποδά σου,
            κράτα τα μάτια ορθάνοιχτα και θώρα ολόγυρά σου,
            Σαν ξεθολώσεις απ’ του καπνού, τις αναθυμιάσεις,
            σου συνιστώ, ως αντίδοτο, κρασί να δοκιμάσεις. :-)

            Οίνος ευφραίνει την καρδιά, δρα για λογαριασμό σου,
            και ευθύς διασαφηνίζεται, ο πρόσφατος χρησμός σου:

            Τα αισθήματα σου δίκαια, πληγή η αδικία
            κι οι μοιρασιές των κολλητών είναι πικρή ιστορία.

            Τυχαίνει όμως κολλητοί και τίμιοι εργάται,
            στο ίδιο κάρο της «Ελλάς» να ‘ναι συνεπιβάται.
            Κι ο ζευγολάτης που μοχθεί, έχει έναν όρκο δώσει,
            πώς μόνη του επιδίωξη, «αύτανδρο να το σώσει».

          • GO avatar
            GO @ roadrunner 23/06/2013 22:16:55

            Έχουμε και βουκολική;
            Αστέρωωωωωωωωωωω;!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ roadrunner 22/06/2013 23:35:44

      Τά τρία κομμάτια τά 'λαβα,δέ μέ χαλάει τόσο,
      ὁσο τά τρία πού θά δῶ στήν κάλπη ὅταν πατώσω...

      • GO avatar
        GO @ Κυθήριος 23/06/2013 00:25:49

        Και να πατώσω σ' εκλογές, καθόλου δε με μέλει,
        πιστέψτε το, δεν ορρωδώ, να μην με λεν Κουβέλη.

        Εγώ για ένα σκιάζομαι, μα την καλή μου πίστη!
        Να μην βρεθώ μες το ΠΑΣΟΚ, παρέα με τον Μπίστη.

        • roadrunner avatar
          roadrunner @ GO 23/06/2013 03:08:15

          Σιγά μη σε πιστέψουμε, πως τάχα δε σε μέλει,
          ‘τι το γκουβέρνο ήταν γλυκό, πιότερο κι από μέλι.
          Μα αν ήρθε η ώρα, τ' αληθή, να μας ομολογήσεις,
          θα ΄θέλα να μας έδινες, στα κάτωθι, απαντήσεις:

          Προψές που η Ελλάδα σύμπασα,εγύρευέ σου πράξεις,
          τους ψεύτες και τους υβριστές του έθνους, να διαγράψεις,
          γιατί ήταν τόσο πια βαρύ, τους Έλληνες ν’ ακούσεις,
          και μιαν ασήμαντη σβησιά, να την αποτολμήσεις ;

          • GO avatar
            GO @ roadrunner 23/06/2013 12:54:56

            Τι θέτε πια από μένανε; Να πιω το καταπότι;
            Σας το ΄πα, το ορκίστηκα, να μη με λένε Φώτη!

            Τους ψεύτες και τους υβριστές δεν έχω τους ξεχάσει,
            μα, άλλος το υποσχέθηκε να τους καταδικάσει!

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ roadrunner 23/06/2013 13:19:34

            ''τους ψεύτες και τους υβριστές του έθνους '' τώρα που το αναφέρετε, εσείς τους πήρατε αγκαλιά ενώ άλλα μας λέγατε....
            Το ποιός ακούει τους Έλληνες αυτοί θ΄αποφασίσουν, όταν αφήσει η μέγαιρα να πάνε να ψηφίσουν (μετά το Σεπτέμβρη).
            Ως τότε ας είμαστε σεμνοί, στο δρόμο με τ΄αγκάθια και ας κρατάμε σίγουρα, μικρότερα καλάθια!!!

      • Πυθία avatar
        Πυθία @ Κυθήριος 23/06/2013 09:08:11

        :-) Το τι θα δει στην κάλπη ποιός, θα μας το δείξει ο χρόνος, μα η αγκαλιά με τον Βανζέλ, δεν είν μεγάαααλος πόνος;

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Κυθήριος 23/06/2013 11:19:57

        Μπορεῖ γιά τό Βαγγέλα καί τόν Μπίστη,
        τά ἐξ' ἀμάξης νά εἶχα ἀκούσει,
        μά σίγουρα ἀπ' ὅλους πιό πολύ τήν πίστη,
        μοῦ 'χαν βγάλει ἡ Φώτω καί ἡ Ρεπούση...

        • Πυθία avatar
          Πυθία @ Κυθήριος 23/06/2013 12:08:21

          Μην κοροϊδεύεστε άλλο πια πως φύγαν τα ....χειρότερα, έρχονται πάμπολλα δεινά που θα τα δείτε αργότερα... (όχι πολύ....αργότερα).

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Πυθία 23/06/2013 12:17:37

            Ἕνα-ἕνα καί σιγά-σιγά,τά στιχάκια καί οἱ ρίμες
            γι' αὐτά πού ἐσύ θές δυό λεπτά,ἐγῶ θά κάνω μήνες..

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ Κυθήριος 23/06/2013 13:11:39

            :-) Κυθήριε δε θα λυπηθώ αυτή τη δυσπραγία, ''τώρα που είσαι ....μπόσικος θα κάτσεις στη γωνία''!!
            Ισχύει και για κάποιους...άλλους το ...ρητό.

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Πυθία 23/06/2013 13:35:34

            Μπόσικο δέ θά μέ βρεῖς ποτές,
            ὅσο καί νά τό θέλεις,
            δέν ἔφυγα γιά διακοπές,
            τί εἶμαι,ὁ Κουβέλης;

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ Κυθήριος 23/06/2013 17:49:55

            Σιγά μην έχετε Δημάρ και μύστακα και θράσος, να λέτε είμαι αριστερός και να΄σαστε κομπάρσος. Σε ένα θέατρο σκιών, σε θλιβερό μπουλούκι, οι επαναστάτες της φακής, γλιστρήσανε στο λούκι.

        • GO avatar
          GO @ Κυθήριος 23/06/2013 12:12:02

          Όπα και πλεκτή;!
          Ανεβαίνει το επίπεδο.

  6. arcane avatar
    arcane 22/06/2013 23:04:00

    Το ΠΑΣΟΚ είναι κάτι σαν τη κατάρα του Τουταγχαμών, όποιος το ακουμπάει πεθαίνει. Η ΔΗΜΑΡ είχε σχηματιστεί από αριστερούς που πάντα είχαν το όνειρο να συγκυβερνήσουν με το ΠΑΣΟΚ, συγκυβέρνησαν λοιπόν. Από εδώ και πέρα η ΝΔ βρίσκεται αντιμέτωπη με το ΠΑΣΟΚ μόνη της, χωρίς το γάντι της ΔΗΜΑΡ. Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

  7. DebbyTant avatar
    DebbyTant 22/06/2013 23:24:34

    Την κακομοιρα τη Δημαρ. Παντως ο κουβελης εχει λεφτα λενε.
    Αχ εγω που θα βρω εναν πλουσιο να μοιραστω το υπολοιπο του βιου μου.
    Να βοηθησω και οσους εχουν αναγκη.
    Καληνυχτα κ μη ξεχασετε αυριο γιορταζουν οι Δρακονιανοι.

  8. DebbyTant avatar
    DebbyTant 22/06/2013 23:27:25

    Τι μας νοιαζει ομως η Δημαρ εμας τους Ν.Δ. Η δημαρ να παει να κοψει το λαιμο της. Εμεις να μη στενοχωριομαστε κι οτι θελει ας κανει. Εσεις γιατι στεναχωριεστε ομως?

    • Πυθία avatar
      Πυθία @ DebbyTant 23/06/2013 09:18:59

      :-) Είναι γνωστό πως όταν σε εγκαταλείπει η ''γκόμενα'' για άλλον υπαινισσόμενη.....διαφωνία χαρακτήρων, διαολίζεσαι, καταλαμβάνεσαι από εμμονή και τριγυρνάς στις ρούγες να την ξεκατινιάσεις.. Αυτά, όταν είσαι ανασφαλής και κακόμοιρος. Όταν δεν είσαι, την ευχαριστείς για τις ωραίες στιγμές και πας παρακάτω......

      • DebbyTant avatar
        DebbyTant @ Πυθία 23/06/2013 13:41:44

        Που παρακατω να παει βρε πυθια?

        • Πυθία avatar
          Πυθία @ DebbyTant 23/06/2013 17:53:07

          :-) Πάντα υπάρχει και πιό κάτω.....
          Υπάρχει όμως και παραπέρα αν θέλεις ν΄αποφύγεις τον πάτο (του βαρελιού; του πυθμένα; του οχετού;)...

  9. DebbyTant avatar
    DebbyTant 23/06/2013 00:17:56

    Και μιας κ αυτοδιαφημιζομαι να πω ειμαι συμπαθητικουλα με καλο χαρακτηρα λιγη προικουλα ξερω πιανο αγγλικα μαρεσει το ταγκο κ θελω αντρα λεβεντη κ πολυ αντρουα.
    Το οποιον σημαινει θα μεινω στο ραφι.
    Υ.Γ.Κενταω, ραβω κ πλεκω φορεματα κ μπλουζες με γιακα η λαιμοκοψη κ αυτο για να αποφυγω την στενοχωρια που η κριση λογω στερησης μας δημιουργει ισως.

    • Κυθηριος avatar
      Κυθηριος @ DebbyTant 23/06/2013 03:02:22

      Ηλικιουλα;

      • Πυθία avatar
        Πυθία @ Κυθηριος 23/06/2013 09:20:55

        Ποτέ ένας ευγενής άνδρας δεν κάνει τη συγκεκριμένη ερώτηση σε μία κυρία!! Η μαμά σας δε σας το έμαθε αυτό αγαπητέ Κυθήριε; Απορώ....

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Πυθία 23/06/2013 13:23:00

          Πυθία μου μέ στεναχώρησες
          μέ τῆς Debby's τήν ἡλικία
          δέν ἔχω πεῖ κακό ἐγῶ
          ποτέ γιά μιά κυρία!

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ Κυθήριος 23/06/2013 17:55:24

            Γιατί σας στεναχώρησα αγαπητέ; Εσείς δεν γράφετε παραπάνω ''ηλικιούλα''; Εγώ σας φταίω που είστε απρόσεκτος και που είμαι παρατηρητική; :-)

      • Geros avatar
        Geros @ Κυθηριος 23/06/2013 10:07:14

        Αν σου έλεγε ότι της άρεσε ο Κιάμος , τα Mojito και το Vampire Diaries θα είχες καταλάβει την ηλικία της , σωστά?
        Τώρα που σου λέει ότι της αρέσει το Tango , ότι ράβει και ότι πλέκει , εσύ τι δεν καταλαβαίνεις?

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Geros 23/06/2013 11:23:41

          Καλά φίλε Γέρο συγγνώμη,σοῦ ἀφήνω τό δρόμο ἀνοικτό...

        • DebbyTant avatar
          DebbyTant @ Geros 23/06/2013 12:57:14

          Μπαρμπουλη μαρεσουν τα μοχιτο, ο Psy και η Ηyuna, ειμαι οσο φαινομαι, (την πραγματικη μου ηλικια δεν την ξερω με ακριβεια) και πιστεψε οτι θα διατηρουσα μια θαυμασια εμφανιση αν εκανα περισσοτερα μπανια, αλεγρα ζωη κ δεν 'κολλαγα σε αρνητικα.
          Παντως ασχημη δε με λες.
          Αμα θες να μου συστησεις κανενα σου λεω τον θελω ευγενη, αντρα, ικανο και οχι δηθεν.

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ DebbyTant 23/06/2013 17:59:43

            @ DebbyTant : Μην τον ξεσυνερίζεστε τον παππούλη. Νομίζει οτι το ''τάνγκο'' είναι για τους ...κουνιστούς. Που να φανταστεί οτι μιλάτε για πάθος! Έχουν περάσει και τα χρόνια και οι μέρες και οι νύχτες και οι στιγμές :-).

          • Πυθία avatar
            Πυθία @ DebbyTant 23/06/2013 18:01:02

            ΝτέμπυΤαντ : Μην τον ξεσυνερίζεστε τον παππούλη. Νομίζει οτι το ''τάνγκο'' είναι άσκηση για τους ...κουνιστούς. Που να φανταστεί οτι εσείς μιλάτε για πάθος! Έχουν περάσει και τα χρόνια και οι μέρες και οι νύχτες και οι στιγμές :-).

  10. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 23/06/2013 01:14:16

    Για τα αφεντικά του αφεντικού τους κανένας δημαριτης δεν έβγαλε κουβέντα όμως.
    Οτι δηλαδή τα αφεντικά, τράβηξαν τ αυτί του αφεντικού τους και αυτός με τη σειρά του τράβηξε τ αυτί του μπάρμπα.
    Μούγκα εεε;;;

  11. ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ avatar
    ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ 23/06/2013 01:25:53

    Τόν τίτλο σας τόν βρίσκω πολύ έπιτυχημένο. Μέ προλάβατε.

  12. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 23/06/2013 10:33:58

    Αγαπητέ αρθρογράφε όταν δημοσιοποιηθούν τα ονόματα των συμμετεχόντων απο πλευράς του ΠΑΣΟΚ στο κυβερνητικό σχήμα να αφήσεις χώρο για να γραφούν τόσο τα όσα κατά καιρούς "διαμάντια" εκτόξευσαν αυτα τα πολιτικά πρόσωπα, όσο και το πόσα θα πούν οι οπαδοί της Ν.Δ.

    Για να μην υπάρξουν νέες απώλειες προς Χρυσή Αυγή και ΑΝΕΛ σας πρότεινα καθαρά κάτι, πράξτε το εκμεταλευτείτε το, και όχι σήμερα ή αύριο αλλά χτές.

    Δεν χωράνε παρωχημένες λογικές και παρωχημένα πρόσωπα στην αντιμετώπιση αυτής της σύγκρουσης, αυτής της διελκυστίνδας.Χρειάζεται με κάθε τρόπο με κάθε μέσο να υπάρξει κύμα φυγής προς τα εμπρός .Δώστε χώρο και χρόνο σε νέα πρόσωπα , νέες ιδέες , ανοιχτείτε στον λαό και την κοινωνία, ξεφύγετε απο τον στείρο λόγο σας, διδαχθείτε απο όσα καταθέτουν κορυφαίοι αναλυτές και αρθρογράφοι.Δεν θα ήθελα να πώ τι θα προκληθεί αν δεν συμβεί.Ο Νοών νοείτω

  13. panos avatar
    panos 23/06/2013 10:41:39

    Σχολιο αναγνωστη σε σαιτ για το θεμα..Η αριστερα της ευθυνοφοβιας(ΔΗΜΑΡ) και η αριστερα της ασυναρτησιας(ΣΥΡΙΖΑ) θα κανουν ενα υπεροχο ζευγαρι...Εγραψε ο ανθρωπος...

    • ΛΜ avatar
      ΛΜ @ panos 23/06/2013 22:12:12

      Φο-βε-ρό

  14. Κικος avatar
    Κικος 23/06/2013 11:40:53

    Και αν εξαφανιστει η ΔΗΜΑΡ, με ποιους θα συγκυβερνησει ο Σαμαρας αν βγει πρωτο κομμα στις επομενες εκλογες ???

    • 3-1=0.fe avatar
      3-1=0.fe @ Κικος 23/06/2013 21:33:09

      Κοιτα το αρθρο με τον μπουταρη και θα καταλαβεις,

      • Πέτρος avatar
        Πέτρος @ 3-1=0.fe 23/06/2013 22:18:37

        Δε νομίζω οτι ο Μπουτάρης ότι και να κάνει θα πιάσει ποτέ ποσοστό εισόδου στη Βουλή. Τώρα και η κουτσή Μαρία κόμμα κάνει.

  15. Geros avatar
    Geros 23/06/2013 15:12:57

    Το πρόβλημα είναι ότι σε αυτή την γωνία του κόσμου που την λένε Βαλκάνια αντρουά και Tango δεν πάνε παρέα , πρέπει να διαλέξεις....

    • akenaton avatar
      akenaton @ Geros 23/06/2013 16:55:04

      Τσάμικο;

      • Geros avatar
        Geros @ akenaton 23/06/2013 21:18:47

        ή καμία ζεμπεκιά ...

  16. DebbyTant avatar
    DebbyTant 23/06/2013 18:36:45

    https://www.youtube.com/watch?v=DP8vNyP7AY8&feature=youtube_gdata_player

    ποιον αλλο χορο μπορει να χορεψει γυναικα με ανδρα?

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 23/06/2013 20:32:28

    Argentinian quotes on Tango:

    “Maybe horizontally desirable in life, but vertically challenging in Tango.”
    “Tango is rhythm, nerve, strength, character. Never lose it!”
    “We dance Tango because we have secrets.”
    “Tango is obsession with perfection.”
    “Tango is sex on legs.” http://bit.ly/19htoJj

  18. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 23/06/2013 20:43:19

    Καί κάτι σέ ἑλληνικό:http://www.youtube.com/watch?v=efRm8dDcoe0

  19. Πυθία avatar
    Πυθία 23/06/2013 21:27:14

    Στον τρίποδα είναι η θέση μου τους λόγους σου μη χάσεις, δε φταίει ούτε ο καπνός, ούτε κι οι αναθυμιάσεις.
    Ο ....ζευγολάτης πρώτιστα για να΄χει αξιοπιστία, ποτέ σε φίλους και γνωστούς δε δίνει εξουσία.
    Μπορεί στο πλοίο όλοι μας να είμαστε επιβάτες, μα υποφέρουν οι πολλοί κι ειν ξάπλα οι πελάτες.
    Τους λήσταρχους αφήνουμε να λύνουν και να δένουν, όλα τριγύρω αλλάζουνε κι αυτοί ήσυχοι μένουν. Πάντα την επανάσταση και τις μεταρρυθμίσεις, τα ξεκινάς από ψηλά τον κόσμο για να πείσεις. Κι αφού θάρρος κι απόφαση φίλε μου εγώ δεν είδα, δεν πείθομαι πως γίνεται και να σωθεί η ...πατρίδα. Πρώτα στους χρυσοκάνθαρους πρέπει να βάλουν τάξη και πάντα να΄ναι συνεπείς στα λόγια και στην πράξη.

  20. 3-1=0.fe avatar
    3-1=0.fe 23/06/2013 22:33:20

    Το νεο αυτο κομμα που κυοφορειται περιπου 1,5 χρονο ολα τα ονοματα που εχω ακουσει ειναι καμμενα χαρτια.Ομως θα πεσει τοσο σπρωξιμο που δεν ξερω το αποτελεσμα.

  21. GO avatar
    GO 24/06/2013 00:07:45

    It takes one to zempekia!

  22. GO avatar
    GO 24/06/2013 00:12:00

    Δεν φαίνεται να υπήρξαν ποτέ.
    Όλη η ζωή του, ένα calculator!

    • Πυθία avatar
      Πυθία @ GO 24/06/2013 11:00:11

      Πολύ σωστά τον ψυχογραφήσατε τον φίλο μας.
      :-)

  23. βασιλης avatar
    βασιλης 24/06/2013 00:22:51

    FOCUS( σημερινό άρθρο ηλεκτρονική έκδοση) Η ΔΗΜΑΡ πήδησε από το τρένο γιατί έρχεται πολιτική και οικονομική άβυσσος στην Ελλάδα λόγω της εφαρμοζόμενης πολιτικής.