20/03/2008 12:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ΔΕΗ συνεχίζει να μας τιμωρεί

Απροειδοποίητα πυκνοκατοικημένες περιοχές μένουν χωρίς ρεύμα. Άνθρωποι κλείνονται σε ασανσέρ, ιατρικά μηχανήματα σταματάνε, άνθρωποι με καρδιακά προβλήματα κινδυνεύουν. Είμαστε αιχμάλωτοι του κάθε εργατοπατέρα, ή γραφειοκράτη, που ανεβοκατεβάζει τον διακόπτη παίζοντας με τα νεύρα μας και τις ζωές μας. Δεν υπάρχει κυβέρνηση, δικαιοσύνη, ντροπή…Αυτά που γίνονται σήμερα δεν έχουν κανένα νόημα. Το ασφαλιστικό νομοσχέδιο θα περάσει και γι αυτό φταίνε όλοι εκείνοι που αντάλλαξαν την συνδικαλιστική τους ταυτότητα με μια κομματική , ή δημοσιοϋπαλληλική. Ας τιμωρήσουν λοιπόν το ΠΑΣΟΚ και τους άλλους, κόβοντάς τους μονίμως το ρεύμα. Ας μην τιμωρούν εμάς.


(Επαναλαμβάνω ότι οποιαδήποτε προβλήματα πρόσβασης στο μπλογκ οφείλονται στις διακοπές ρεύματος – στην περιοχή μου διακόπηκε απροειδοποίητα στις 11 μέχρι τώρα)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜπέτυΜπλου avatar
    ΜπέτυΜπλου 20/03/2008 13:34:54

    Είμαστε στην περίοδο του άτακτου πόλεμου.

    Από τη μια μεριά οι Φωτοδοτιακοί κι από την άλλη οι φωτοτρομοκράτες ή φωτοσβήστες.

  2. Απογοητευμένος Αριστερός avatar
    Απογοητευμένος Αριστερός 20/03/2008 13:35:49

    "Είμαστε αιχμάλωτοι του κάθε εργατοπατέρα..."

    Ντροπή σου, εν μέσω απεργιών και αγώνων ενάντια στο ασφαληστρικό, να διατυπώνεις νεοδεξιές απόψεις. Τι ακριβώς είσαι και ποιον εκφράζεις άραγε, αν αυτά που γραφεις είναι αυτά που πιστεύει ο ΣΥΡΙΖΑ ας το κλείσετε το μαγαζάκι σας. Δεν έχει πάρει χαμπάρι κανένας σοβαρός άνθρωπος τόσο καιρό τις προκλητικά δεξιές απόψεις σου???

  3. Nick avatar
    Nick 20/03/2008 13:41:23

    Γιατί αγαπητέ μου ψέματα είναι;

    Εδώ ολόκληρο ΚΚΕ κατηγόρησε τη ΓΕΝΟΠ για το πανό πυο έγραφε "δεν θέλουμε το ΙΚΑ σας", ο factorx σε πείραξε;

  4. σ.γ.μ.σω.το.ταμ-τιριρί avatar
    σ.γ.μ.σω.το.ταμ-τιριρί 20/03/2008 13:46:38

    όχι δεξιές
    ακροδεξιές
    χουντικές
    νευρώσεις-αγκυλώσεις
    θέλεις να πεις.

  5. Απογοητευμένος Αριστερός avatar
    Απογοητευμένος Αριστερός 20/03/2008 13:49:54

    Μάλιστα, η νέα ορθολογική πολύτομη αριστερή ιδεολογία με τον τίτλο "Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα"...

    Όταν κακομαθημένα παιδάκια γκρινιάζουν επειδή μείνανε χωρίς ίντερνετ για 2 ωρες και εκφράζουν υποτίθεται ένα αριστερό κόμμα, το μόνο που έχω να πω επι του παρόντος είναι κρίμα για τον ΣΥΡΙΖΑ, κρίμα και για τους αριστερούς εκεί έξω που έχουν προσδοκίες για κάτι καλύτερο σε αυτήν την μπανανία

    PS: Και δεν με νοιάζει τι κάνει το ΚΚΕ, ούτε δουλεύω στη ΔΕΗ

  6. νικος avatar
    νικος 20/03/2008 13:53:53

    Factorx – Όταν έγραψες για «Κατάρρευση » για πλάκα ήταν ?
    Σε και σας ενημέρωσα να αγοράσετε έναν τενεκέ (τέντζερη) λάδι για την λάμπα ,και μια μπαταρία η γεννήτρια για το PC για τα επόμενα 3-4 χρόνια δεν το κατάλαβες ?

  7. ΑΠΕΡΓΟΣ avatar
    ΑΠΕΡΓΟΣ 20/03/2008 14:07:07

    Πάμε όλοι μαζί : kris, Nick, tonos, theodor KAI factorx, στον αγώνα για το προβοκάρισμα των κινητοποιήσεων των εργαζομένων, με επιχειρήματα της φασίζουσας νεοδεξιάς του τύπου : όλοι άχρηστοι, είναι, κόμματα πολιτικοί, συνδικάτα, συνδικαλιστές, δεν κάνουν για την εξουσία, άρα ...να μείνει αυτός που είναι πάνω, δηλαδή ο Καραμανλής !...
    Ρε factorx γιατί προσπαθείς να ξυπνήσεις μέσα μας τις εποχές που πράκτορα σ΄ ανέβαζαν, πράκτορα σε κατέβαζαν ?...

  8. Nick avatar
    Nick 20/03/2008 14:41:41

    Δηλαδή οι 100.000 που κατέβηκαν στις απεργίες είναι περισσότερο δημοκράτες, αγωνιστές, ξύπνιοι και μυαλομένοι από τους υπολοίπους 4.000.000 ε;

    Παπα. Αν αυτό για σας είναι δημοκρατία, εγώ το λέω δικτατορία.

    Αλήθεια, καμιά πορεία για τους συνταξιούχους, τους ανέργους και της "γενιάς των 700 Ευρώ", πότε θα κάνετε;

    Λοιπόν, παύω να ασχολούμαι με καθυστερημένους γιατί πολύ απλά σήμερα έχουμε 2008 και όχι... 1981.

  9. Factorx avatar
    Factorx 20/03/2008 14:52:07

    Το ΠΑΣΟΚ δεν τα έλεγε αυτά; Με ψιθύρους και φήμες και παραπολιτικά; Και οχι μόνον. Δεν θυμάσαι καλά. Και "Τρελλό" με είχαν βγάλει με πρωτοσέλιδο δημοσίευμα στη Αυριανή όταν ήταν να πάω στο Ειδικό Δικαστήριο για τον Ανδρέα. Οταν δηλαδή δεν αντέχουμε την κριτική πετάμε λάσπη; Και βάζουμε και φωτιά στο "Αντι", όπως το 1989, άμα δεν καταλαβαίνει απο τη λάσπη. Γράφτα επωνυμα να δουμε ποσο μαγκας είσαι. Και που στηρίζεις τις συκοφαντίες σου. Σε εκείνους στο ΠΑΣΟΚ που βγάζαν "χαφιέδες" και "αδερφές" του συντρόφους τους για να τους εξοντώσουν πολιτικά, ή στους άλλους του ΚΚΕ που όλο "πράκτορες του ιμπεριαλισμού" έβλεπαν σε όσους τους κριτίκαραν την ώρα που τους χρηματοδοτούσαν οι πράκτορες της Στάζι;

  10. νικος avatar
    νικος 20/03/2008 14:58:32

    Είμαστε δυο ,είμαστε τρεις είμαστε χ….

  11. syntaxiouxos avatar
    syntaxiouxos 20/03/2008 15:01:41

    nomiza tosa hronia mono ego imoun ,praktor,trelos,
    terma kaname silogo

  12. ANemos avatar
    ANemos 20/03/2008 17:37:33

    (Προς ΑΝΤΙ) Συγγνώμη αλλά πάτε καλά; Σας έχουν χακέψει ακροδεξιοί; Συμβαίνει κάτι κακό στο μπλογκ σας;

  13. Suhoi avatar
    Suhoi 20/03/2008 17:45:54

    Προς Ανώνυμο ("ΕΙΧΑΤΕ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΓΙΝΑΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ"):
    Αν αύριο φτιαχνόταν σύλλογος των "φίλων της Τσέκου", μάλλον η μισή Ελλάδα θα γραφόταν μέλος και η άλλη μισή θα γράγονταν φίλοι. Μεταξύ μας, ποιός Ελληνας δεν θέλει να μπεί στο Δημόσιο, όταν κυριαρχεί η εργασιακή ανασφάλειά, η ανεργία και οι συνθήκες εργασίας στον ιδιωτικό τομέα χειροτερεύουν; Ας ρίξουμε μιά ματιά στη διαστρωμάτωση της ελληνικής κοινωνίας. Μπορεί κανείς να μιλήσει για "καθαρή" εργατική τάξη, αγροτιά, εργαζόμενους υπαλλήλους, κ.λ.π.; Οχι. Ολοι είναι λίγο απ'όλα. Δεστε π.χ. υπαλλήλους Τράπεζας ή δημοσίους στην Επαρχία που το πρωϊ κάνουν τη δουλειά τους και έχουν και κάποια χωραφάκια για να βγάζουν λάδι. Αν ηταν "καθαρά" τα πράγματα στη χώρα μας όπως π.χ. στην βιομηχανική Γερμανία ή σε άλλες χώρες με "καθαρές" διαστρωματώσεις, θα είχαμε άλλου τύπου και πολύ πιο σοβαρή συνδικαλιστική οργάνωση και πολιτικές πρακτικές. Χώρα-γέφυρα Ανατολής και Δύσης είμαστε, χώρα ενδιάμεσου επιπέδου ανάπτυξης (έτσι δεν έλεγες ρε σύντροφε Ανδρουλάκη;) είμαστε.

    Προς Απεργό ("όλοι άχρηστοι, είναι, κόμματα πολιτικοί, συνδικάτα, συνδικαλιστές, δεν κάνουν για την εξουσία, άρα …να μείνει αυτός που είναι πάνω, δηλαδή ο Καραμανλής").

    Συ είπας. Και ορθώς το είπες, αν και το απέδωσες στον ΦάκτορΧ, επειδή μάλλον έτσι σε βολεύει. Μου αρέσουν οι τύποι όμως, που θέλουν να μας πείσουν ότι "έτσι είναι, επειδή έτσι μας βολεύει". Δείχνει μιά "λογική" της ζαχαριαδικής αριστεράς, που συνήθως καταλήγει με μια θηλιά στο λαιμό. Εν πάση περιπτώσει. Βρε Απεργέ, ξέρεις εσύ πουθενά στο σύμπάν να πέφτει καμμιά κυβέρνηση, δίχως (και αξιωματική) αντιπολίτευση, χωρίς να υπάρχει εναλλακτική κυβερνητική πρόταση, ή με κρατικοδίαιο συνδικαλισμό μακριά από τις ανάγκες και τις αγωνίες των εργαζομένων και του λαού; Ε, να'σαι βέβαιος, ότι όσο δεν θα υπάρχει αντίπαλη κυβερνητική πρόταση στον Καραμανλή, αυτός θα μένει στην καρέκλα του. Ακόμα και με την λογική του ώριμου φρούτου να πάμε, που ενδεχομένως να ισχύει στην περίπτωση της κυβέρνησης της ΝΔ, αυτή δεν θα μπορέσει να εφαρμοστεί εάν δεν υπάρξει ουσιαστική αντιπολίτευση. Τόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτή η απλή αριθμητική; Γιατί βασανίζεσαι να πείσεις ότι αυτό το μπλόγκ κι'εμείς που μετέχουμε εδώ ως "συνομιλητές", είμαστε -συνειδητά ή ασυνείδητα- όργανα της εξουσίας και του μεγάρου Μαξίμου;

  14. ΑΠΕΡΓΟΣ avatar
    ΑΠΕΡΓΟΣ 20/03/2008 18:19:47

    Τα φασιστάκια της νεοδεξιάς,όταν δεν τους δίνει ο μπαμπάς άλλα, όταν ξεμένουν από γκόμενες κι από μαύρη, αρχίζουν να κατηγορούν το σύστημα... Με μια διαφορά όμως : όχι το κοινωνικό σύστημα, αλλά το πολιτικό, το συνδικαλιστικό κλπ. Τα ίδια κάνει κι ο Μάκης, την ίδια ώρα που μένει στην Εκάλη, πάει με Πόρσε τζιπ των 120000 €, "χαρίζει" το ποσοστό του στο ΘΕΜΑ και ...τσεπώνει 8 εκατομμυριάκια, χώρια που τάχει παίξει τρελλός κι έχει γλυτώσει το στρατιωτικό...
    Κοινωνικός αυτοματισμός λέει... Δεν φταίει το σύστημα και η Κυβέρνηση, γι αυτούς που παίρνουν 600 €, φταίνε όσοι, από την ίδια τάξη των εργαζόμενων παίρνουν ...1200 € !...
    Στους φορείς αυτών των απόψεων κι ο Factorx, δειλά - δειλά και ζητάει και το λόγο !... Είναι τυχαίο πως όσοι πέρασαν και "βύζαξαν" στο ΚΚΕ, έχουν λίγο - πολύ, σήμερα τις ίδιες απόψεις, (φασίζουσες νεοδεξιές) ?... Πασαλάρης, Κύρτσος, Factorx και σια...

  15. ΑΠΕΡΓΟΣ avatar
    ΑΠΕΡΓΟΣ 20/03/2008 18:55:41

    Τα παραπάνω δεν ισχύουν βέβαια για τον Suhoi, με αρκετές απόψεις του οποίου, συμφωνώ...

  16. Suhoi avatar
    Suhoi 20/03/2008 19:35:53

    Απεργέ, κι'εγώ πέρασα από το ΚΚΕ, αλλά ουδεμία σχέση έχω με Κύρτσο (Λότους στο γιό του, βίλες, κ.ο.κ.), αν και του αναγνωρίζω, τουλάχιστον, επικοινωνιακές ικανότητες. Οπως και να'χει, το θέμα δεν είναι να κραυγάζουμε για να πείσουμε ότι έχουμε δίκιο, αλλά να επιχειρηματολογούμε. Και εν πάση περιπτώσει Απεργέ, το γεγονός ότι η συντριπτική πλειοψηφία των Αριστερών (είτε από ΚΚΕ, είτε Ρηγάδες, αριστεριστές κ.λ.π.) έχουν πάει σπίτι τους, δεν μας έχει βάλει μυαλό; Προφανώς, η ελληνική Αριστερά δεν είναι μόνον τα γνωστά ονόματα που βγαίνουν στην τηλεόραση ή έχουν ενταχθεί στο σύστημα (κυρίως επί ΠΑΣΟΚ, αλλά και τώρα). Βλέπεις εσύ κάποιον χώρο να τους ξανα-βγάζει από το σπίτι τους; αυτή είναι η πραγματική πρόκληση για τα υπάρχοντα αριστερά (με ή χωρίς εισαγωγικά) κόμματα.

  17. Γελάω μέχρι δακρύων avatar
    Γελάω μέχρι δακρύων 20/03/2008 20:40:00

    Γελάω μέχρι δακρύων με μερικά κακομαθημένα εδώ μέσα που αυτοπροσδιορίζονται ως "προοδευτικοί" και νομίζουν ότι η πηγή όλων των προβλημάτων τους είναι κάποιοι δημόσιοι υπάλληλοι που παίρνουν 1200 σε αντίθεση με αυτούς που παίρνουν μόνο το χαρτζηλίκι του μπαμπά.

    Οι ανεγκέφαλοι αυτοί τύποι κατανόησαν με το χαμηλό IQ τους ότι το παρών ασφαλιστικό απονέμει κοινωνική δικαιοσύνη παίρνοντας τα προνόμια από τα επάρατα "ρετιρέ" και μοιράζοντας απλόχερα παροχές στους φτωχούς και κατατρεγμένους αυτού του μάταιου κόσμου. Επείσης κατάλαβαν με το φτωχό τους το μυαλό ότι οι μειώσεις των συντάξεων, οι αυξήσεις των ορίων ηλικίας κλπ δεν αφοράν αυτούς αλλά μόνο τους προνομιούχους υπαλλήλους ΔΕΚΟ, Δ.Υ.

    Χα χα χα, να στε καλά ρε μάγκες, καιρό είχα να γελάσω τόσο, θα ήθελα να ήμουνα σε μια γωνιά όταν ανακαλύψετε πότε (ελα Αλέκοοοοοο) και πόση (πόσηηηηη????) σύνταξη θα πάρετε :-)

  18. Suhoi avatar
    Suhoi 20/03/2008 21:20:00

    Πάντως, φίλε "Γελάω μέχρι δακρύων", μην ξεχνάς ότι συνολικά η ελληνική κοινωνία δεν έχει και την καλύτερη των εντυπώσεων για τους δημόσιους. Κι'αυτό ανεξάρτητα αν η μισή είναι στο Δημόσιο και η άλλη μισή είναι συγγενείς τους. Το γεγονός ότι κάποιοι, ισοπεδωτικά, θεωρούν ότι για όλα φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι, δεν δίνει συχωροχάρτι στους τελευταίους. Να λέμε τα σύκα σύκα, έτσι;

  19. Γελάω μέχρι δακρύων avatar
    Γελάω μέχρι δακρύων 20/03/2008 22:18:56

    Φίλε Suhoi δεν διαφωνώ σε γενικές γραμμές μαζί σου. Απλά μου την έχει δώσει να ακούω ότι όσοι κατέβηκαν στην πορεία είναι προνομιούχοι Δ.Υ. με κεκτημένα πασά, ενώ η θλιβερή πραγματικότητα είναι ότι το ασφαλιστικό νομοσχέδιο κτυπάει εξίσου και ίσως περισσότερο τους ιδιωτικούς υπαλλήλους.

    Για παράδειγμα, ένας Δ.Υ παίρνει επικουρική σύνταξη περίπου κοντα στο 20% της βασικής, σε αντίθεση με άλλους που οι επικουρικές συντάξεις είναι μεγαλύτερες ποσοστικά και θα καταλήξουν τώρα στο 20% της βασικής. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ. (και μην ακούτε το παραμύθι ότι ΕΑΝ υπάρχει αναλογιστική μελέτη που ΘΑ έχει εγκριθεί από τον υπουργό ΙΣΩΣ επιτραπεί να δωθούν μεγαλύτερες επικουρικές, είναι ανέκδοτο)

  20. fantomas avatar
    fantomas 20/03/2008 22:28:52

    ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ.
    ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΦΟΥΡΛΑΣ ΚΑΙ ΚΑΙΚΕ Η ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ !
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟς !

  21. Theodore avatar
    Theodore 20/03/2008 23:03:11

    Και γι αυτους, που παιρνουν συνταξη παραπανω απο το μισθο τους, τι εχετε να πειτε παρακαλω;
    Και κατι ακομα, τωρα.
    Το ζητημα, δεν ειναι μονο, η συνταξη, που παιρνουν καποιοι ευνοημενοι του παραδημοσιου τομεα,αλλα οι γενικοτερες συνθηκες δουλειας, σε σχεση με τις αμοιβες.
    Σημερα, κατα συμπτωση, εβλεπα μια ταινια με το Χ"χρηστο, ο μπακαλογατος, που λεει σε μια στιγμη ενας, που δουλευε στον ιδιωτικο τομεα με 40 φραγκα και τουβγαινε ο κωλος. Διοριστηκα στη ΔΕΗ και τωρα θα παιρνω 100 δραχμες. Καταλαβαινετε γιατι διαφορα μιλαμε;
    Και οχι μονο τα λεφτα, αλλα και οι συνθηκες .Ωρες απασχολησης, ανασφαλεια και τοσα αλλα.
    Απο τοτε ηταν τα πραγματα διαφορετικα.

  22. ΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣ avatar
    ΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣ 20/03/2008 23:12:09

    ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ,ΝΑ ΤΡΩΓΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑς..
    ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΕΙΔΑΤΕ ΜΙΑ ΛΕΩ, ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΓΙΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ..ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥς
    ΣΤΗΜΕΝΟΥς ΜΕΓΑΛΟΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥς..
    ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΟΙ 152,ΤΟΤΕ ΘΑ
    ΚΛΑΙΤΕ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΔΑΚΡΥ..

  23. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 00:29:26

    ΩΡΑΙΟ POST!!!!

  24. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 21/03/2008 01:44:27

    "Ποιος κόβει το ρεύμα;",
    March 10, 2008: «Συμπέρασμα: Η διοίκηση της ΔΕΗ συμβάλει αποφασιστικά στο σχέδιο της κυβέρνησης να φέρει σε αντιπαράθεση την κοινή γνώμη με τους απεργούς, προκειμένου να περάσει πιο εύκολα το ασφαλιστικό».

    "Στην κυβέρνηση ανήκει η ευθύνη για την παροχή ρεύματος",
    March 20, 2008: «Επειδή γίνεται πολύ κουβέντα για το ποιος έχει την ευθύνη για τις διακοπές ρεύματος εμείς είχαμε πει εγκαίρως .. ότι η ευθύνη για την ασφάλεια τροφοδότησης δεν ανήκει στους απεργούς, αλλά στον ΔΕΣΜΗΕ (Διαχειριστής Ελληνικού Συστήματος Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενεργείας) και τη ΡΑΕ (Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας) .. Συνεπώς: Η ασφάλεια τροφοδότησης ανήκει στην ΡΑΕ και η ευθύνη για την παροχή ρεύματος στην κυβέρνηση που διόρισε την …«Ανεξάρτητη» Αρχή».

    "Η ΔΕΗ συνεχίζει να μας τιμωρεί"
    March 20, 2008: «Είμαστε αιχμάλωτοι του κάθε εργατοπατέρα, ή γραφειοκράτη, που ανεβοκατεβάζει τον διακόπτη παίζοντας με τα νεύρα μας και τις ζωές μας».

    Ζητείται συντονισμός! Επειγόντως!!!

  25. Factorx avatar
    Factorx 21/03/2008 02:32:03

    Προς "χωσιά": προφανως διαφωνείς με το "εργατοπατέρες" σε αυτό το Post, επειδή στα άλλα δεν υπάρχει αντίφαση. Έτσι δεν είναι; Λέμε πολύ καθαρά το εξής: Η ευθυνη για την παροχή ενέργεια ανήκει στην πολιτεία, την κυβερνηση και τη ΔΕΗ. Αυτοί είναι υποχρεωμένοι να μας δίνου ρεύμα ακόμα και όταν οι εργαζόμενοι απεργουν. Τους διακόπες όμως δεν τους κατεβάζει ΜΟΝΟ η κυβέρνηση; Εντάξει; Και μιλάμε για "εργατοπατέρες", δεν μιλάμε για εργαζόμενους.

  26. Factorx avatar
    Factorx 21/03/2008 02:48:19

    Δεν κατάλαβα επίσης κάτι: Γιατί μας κρίνετε λες και είμαστε ....πολιτικό κόμμα; και ψάχνετε τι έχουμε πει την μία και τι την άλλη; Ελεύθερο Blog μιας ομάδας δημοσιογράφων - φίλων του περιοδικού ΑΝΤΙ είμαστε που ψαχνομαστε κι εμείς όπως κι εσείς και γι αυτό κάναμε το μπλογκ. Αν νομίζαμε οτι είμαστε πολιτικές και δημοσιογραφικές αυθεντίας θα βγάζαμε ...τσιτάτα, η ανακοινώσεις που δεν σηκώνουν διάλογο.

  27. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 21/03/2008 04:52:48

    Factorx,
    έτσι είναι, για τους "εργατοπατέρες".
    Τα κόμματα τα έχουμε γραμμένα, αδερφέ. Τους φίλους όχι. Γι' αυτό καμιά φορά τους κάνουμε και κλαίνε, (που λέει ο λόγος!), για να μην γελάνε οι εχθροί τους, (που λέει η παροιμία). Όλοι "άνθρωποι είμαστε και σφάλματα κάνουμε", (που λέει και το τραγούδι), ειδικά θυμωμένοι, (που λέει και το ποστ), και χοντροκουρασμενοκατάκοποι, (που λέω τώρα εγώ)...

    Thanks Bye Love