#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/11/2010 19:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ΓΣΕΕ δεν κάνει καλύτερα την απεργία ανήμερα Χριστουγέννων;



ΓΣΕΕ - "Γενική Απεργία στις 15 Δεκεμβρίου ενάντια σε κάθε νέο αντεργατικό μέτρο"

Την αντίθεσή της σε κάθε νέο αντεργατικό μέτρο εκφράζει η ΓΣΕΕ με την 24ωρη Γενική Απεργία στις 15 Δεκεμβρίου και αναφέρει σε σχετική ανακοίνωση ότι η ΓΣΕΕ και τα συνδικάτα θα δώσουν δυναμική και αγωνιστική απάντηση σ' αυτές τις νεοφιλελεύθερες και αντεργατικές πολιτικές.

"Ενόψει της έλευσης του κλιμακίου της "τρόικας" στη χώρα μας, αναζωπυρώνονται τα σενάρια για νέα πιο σκληρά αντεργατικά μέτρα, λόγω διεύρυνσης του ελλείμματος. Ξεκαθαρίζουμε, για ακόμα μια φορά, τόσο προς την κυβέρνηση, την τρόικα και τους εργοδότες ότι οι εργαζόμενοι και οι συνταξιούχοι έχουν εξαντλήσει τα όρια αντοχής και δεν θα ανεχθούν την παράταση, πόσο μάλλον την επαύξηση των περικοπών, της λιτότητας, της κατάργησης των ΔΕΚΟ, των απολύσεων και κάθε εργασιακού και κοινωνικού δικαιώματος των εργαζομένων. Για την απόκρουση και ακύρωση αυτών των πολιτικών, έχει ήδη εξαγγελθεί 24ωρη Γενική Απεργία, για την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2010. Για το σκοπό αυτό, θα πραγματοποιηθούν περιφερειακές συσκέψεις, εξορμήσεις σε χώρους δουλειάς και συνεδρίαση του Γενικού Συμβουλίου", όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση της ΓΣΕΕ.



(στις φωτο, σημερινές κινητοποιήσεις)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 11/11/2010 19:44:01

    OYYYYY!!
    ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΕΣ!!!
    ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΤΑΙ.

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 11/11/2010 20:02:43

    Αλήτες - λέρες - εργατοπατέρες!
    Απορώ, πως μερικοί "αριστεροί" αντέχουν τη μπόχα που αναδύεται μέσα στις αίθουσες αυτού του κτηρίου!

  3. Aris avatar
    Aris 11/11/2010 20:39:59

    Είναι αστείοι οι άνθρωποι...

  4. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 11/11/2010 20:45:17

    Μας δουλεύει η ΓΣΕΕ!

    Δείτε και την σκωπτική πλευρά από τα άρθρα μου . . .
    Θα σηκωθούν τα Πεζοδρόμια! Εμειναν 35 μέρες για την Απεργία της ΓΣΕΕ!
    http://wp.me/pbW97-9XR

    Εμειναν 45 μέρες για την Απεργία της ΓΣΕΕ!
    http://wp.me/pbW97-9Fz

  5. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 11/11/2010 22:50:27

    Σιγά επιδοτούμενε κύριε Παναγόπουλε, μη σκίσεις κανένα καλσόν! Η "επαναστατικότητά" σας εξαντλείται σε πορείες άνευ ουσίας... Άλλωστε με όποιον δάσκαλο καθίσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις...

  6. φ avatar