#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/06/2011 21:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Βάσω, ο Παπακωνσταντίνου και το ...UFO



 

Μόνο τυχαία δεν είναι όσα είπε η Βάσω στον Παπακωνσταντίνου στο ΚΤΕ Οικονομίας του ΠΑΣΟΚ. Η Παπανδρέου με όσα είπε υπενθύμισε ένα περιστατικό στον Παπακωνσταντίνου στο οποίο δεν ήταν οι δυο τους, αλλά τρεις! Και ουσιαστικά του υπενθύμισε ότι «εγώ σας τα έλεγα, αλλά εσείς…»

Σύμφωνα με πληροφορίες, τον Οκτώβριο του 2009 η συνάντηση Παπακωνσταντίνου – Παπανδρέου έγινε στη Βουλή και μάλιστα παρόντος του Γιώργου Παπανδρέου. Εκεί η Βάσω έκανε κάποιες προτάσεις στον Παπακωνσταντίνου, αλλά εκείνος (με τη γνωστή αλαζονεία του) δεν της απάντησε και η πρώην υπουργός του είπε «τι με κοιτάς σαν UFO». Τον διάλογο, σύμφωνα με πληροφορίες άκουσε ο πρωθυπουργός, ο οποίος έσπευσε να πάρει το μέρος του υπουργού του και να τον δικαιολογήσει.

Άρα οι αποδέκτες του μηνύματος δεν είναι ένας, ο Παπακωνσταντίνου που αποτελεί τον εύκολο στόχο και τον αποδιοπομπαίο τράγο της κυβέρνησης. Είναι δύο. Και ο δεύτερος αποδέκτης είναι ο Γιώργος. Αν έλαβε το μήνυμα, θα φανεί στον ανασχηματισμό…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sotiris frankfurt avatar
    sotiris frankfurt 07/06/2011 21:12:15

    Τελικά υπάρχουν τα ουφο, το μάθαμε απο κυβερνητική πηγή!!!!

  2. 23η Απριλίου avatar
    23η Απριλίου 07/06/2011 21:19:49

    Τυχερή Βάσω. Καλύτερο πετούμενο διαθέτεις για την διαφυγή σου!

  3. Orestios avatar
    Orestios 07/06/2011 21:26:25

    H Bάσω έκανε το λάθος μία φορά.
    Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού, λένε.
    Εκτός αν θεωρήσει πως είναι γυναίκα και επαναλάβει το ίδιο λάθος.

  4. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 07/06/2011 21:30:01

    Μετά από αυτή την παγκόσμια δήλωση για την ύπαρξη των UFO, καλό θα είναι να την εκμεταλλευτούμε, διοργανώνοντας συνέδρια που θα προσελκύσουν τα εκατομμύρια φανς του είδους και που θα έρθουν στην Ελλάδα να δουν το 1ο επιβεβαιωμένο UFO και να μας ενισχύσουν με τα ωραία $ τους!!!

  5. maraki avatar
    maraki 07/06/2011 21:31:07

    Κάτι ανάλογο είχει κάνει κι άλλος μέγας και πολύς υπουργός (ακόμη...) στην Παναρίτη. Το ξέρουν το περιστατικό στα δημοσιογραφικά πηγαδάκια, αλλά ομερτά...
    Πήγε η Παναρίτη τέλος Οκτωβρίου του 09 και είπε ότι υπάρχει πρόβλημα , πρέπει να γίνουν αυτά κι αυτά γιατί αλιώς θα χρεωκοπήσουμε. Είχε πει μάλιστα απ ότι λέγεται, ότι το έχει δει το έργο πολλές φορές αλλού και πάμε κατ ευθείαν προς τα εκεί. Ο μέγας και πολύς μόνο ανόητη δεν την είπε ή ούφο (κάτι τέτοιο...)

    • Orestios avatar
      Orestios @ maraki 07/06/2011 21:47:30

      Ήξερε η Παναρίτη από το Περού. Ήταν στο επιτελείο Φουτζιμόρι.
      Τον θυμάστε τον Φουτζιμόρι? Το έσκασε με ελικόπτερο από το προεδρικό μέγαρο αφού είχε φάει τα λεφτά των περουβιανών.
      Σύμπτωση??????????

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Orestios 07/06/2011 23:36:40

        Σαν Ιάπωνας δεύτερης (ή τριτης (;) γενιάς) επέστρεψε στην γενέτειρα των προγόνων του. Η οποία δια της κυβερνήσεως Μόρι έκανε την κουφή στα αιτήματα του Περού για έκδοση. "Η Ιαπωνία δεν εκδίδει τους πολίτες της". Η απόλυτη αλαζονία ειδικά για ανθρώπους σαν τον Φουτζιμόρι αλλά και άλλους του ιδίου φυράματος

        • Orestios avatar
          Orestios @ Κοντη Λιζα 08/06/2011 00:45:17

          Το θέμα είναι η μαντάμ παναρίτω

        • Orestios avatar
          Orestios @ Κοντη Λιζα 08/06/2011 00:46:42

          Και εκεί διεφθαρμένη κυβέρνηση κι εδώ καράδιεφθαρμένη κυβέρνηση

        • Orestios avatar
          Orestios @ Κοντη Λιζα 08/06/2011 00:47:30

          Οι Περουβιανοί με τον σεισμό στην Ιαπωνία δεν νομίζω να στεναχωρήθηκαν

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ maraki 07/06/2011 22:12:50

      Ενδιαφέρουσα πληροφορία! Για δώσε κανένα στοιχείο για τον μέγα και πολύ υπουργό...
      Πάντως, από τις πληροφορίες αυτές και από όσα είπε η Παπανδρέου, άνετα συνάγεται το συμπέρασμα ότι ο Παπακωνσταντίνου δεν είναι ικανός ούτε να κρατάει τα λογιστικά περιπτέρου.
      Μόνο ένας ακόμα πιο άσχετος σαν τον ΓΑΠ θα τον επέλεγε για Υπουργό Οικονομικών.
      Αυτά δεν είναι "παιδιά των λουλουδιών", είναι μπουμπούκια...

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ ΒΙΣ 08/06/2011 01:03:04

        Φυσικά την κοίταγαν σαν ούφο. Τα μέτρα θα λαμβάνονταν στην μετά ΔΝΤ εποχή όταν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΡΙΣΤΑΜΕΝΟΙ στην κουβέντα θα είχαν καρα-απαξιώσει τη χώρα...

  6. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 07/06/2011 21:35:10

    ειναι τραγικο αλλα βγαζει απιστευτο γελιο φανταζομαι την βασουλα με το βλεμα αγελαδας-που-βλεπει-σινουκ-να-απογειωνεται και το παπακωνσταντινου με το βλεμα 10 καρδηναλιων που εχει να την κοιταζει με την ακρη του ματιου: τι κοιτας ρε ουφο.

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  7. EYA avatar
    EYA 07/06/2011 21:44:49

    UFO PARADE!!!!!

  8. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 07/06/2011 21:48:14

    Τέτοιοι διάλογοι μεταξύ των εκπροσώπων μας;
    Τί ήθος!

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/06/2011 22:12:47

    ΟΙ ΔΥΟ ΦΩΝΕΣ

    Ο Γιάννης, γιατρός στο επάγγελμα, έχει δεσμό με μια από τις ασθενείς του.

    Είναι όμως πολύ προβληματισμένος με το γεγονός, μιας και θεωρεί ότι έχει παραβεί τους κανόνες επαγγελματικής δεοντολογίας, τον όρκο του Ιπποκράτη κλπ.

    Η συνείδησή του, του μιλάει με δύο φωνές...

    Η μία φωνή του λέει:

    "Μην το παίρνεις τόσο βαριά. Άλλωστε δεν έχεις άλλη σχέση, δεν είσαι
    παντρεμένος, δεν απατάς κανένα, και στο κάτω - κάτω άνθρωπος είσαι κι
    εσύ βρε αδερφέ και ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος γιατρός που έχει σχέση με ασθενή του..."

    Η δεύτερη φωνή του επισημαίνει:

    "Γιάννη, είσαι κτηνίατρος!"

    Αφιερωμένο στα ΑΤΙΑ που μας κυβερνούν ...σε τελική ανάλυση του τι θες να ακούς είναι η αλήθεια και όχι η πραγματικότητα...

  10. EYA avatar
    EYA 07/06/2011 22:16:18

    @ΙΘΑΓΕΝΗ
    ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΄΄ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΙΤΟΥ ΤΥΠΟΥ΄΄

  11. Orestios avatar
    Orestios 07/06/2011 22:46:17

    Βρε παιδιά, μήπως τον είπε μπούφο και όχι ούφο?

  12. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 07/06/2011 22:52:40

    Η Βάσω κάνει μαγκιές στον Παπακι . Βασούλα θυμάσαι που κάθισες προσοχή μπροστά στον ΚΥΡΙΟ ΚΟΥΤΡΑ ( το δεξί χέρι του ΜΠΟΜΠΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΚΤΩΡ) όταν γίνονταν εργασίες στο Ολυμπιακό στάδιο αρχές του 2003; Έκανες δηλώσεις στα κανάλια και έλεγες πότε θα τελειώσουν τα έργα . Τότε μπροστά σε όλους πετάχτηκε Ο ΚΟΥΤΡΑΣ και σου είπε¨ Εμένα με ρώτησες ; Έμεινες κάγκελο ΒΑΣΟΥΛΑ.

  13. Orestios avatar
    Orestios 08/06/2011 00:42:35

    Γιατί απέτυχε το πρόγραμμα?
    Ο στόχος για το έλλειμα του 2010 δείχνει ότι η πορεία του είναι αυτή χωρίς μνημόνιο(σελ 4)
    Απορία: Ποιός τσεπώνει τα λεφτά του μνημονίου????????????
    Πού πηγαίνουν τα 110 δισεκατομμύρια???????????????????
    h++p://newsmen.posterous.com/25049650

  14. Απόστολος Γ. avatar
    Απόστολος Γ. 08/06/2011 01:25:40

    Κλείστε το το κωλομάγαζο που λέγεται Ελλάδα.
    Ήδη έχουμε χρεοκοπήσει όχι μόνο σαν οικονομία αλλά και σαν κοινωνία.
    Λέσσα που κατακλέψανε το χρήμα , το βγάλανε έξω και τώρα έχουν λουφάξει και περιμένουν την δραχμή και την υποτίμηση για να το αυγατίσουν.
    Ο πρώτος που θέλει κρέμασμα είναι αυτός που είχε την φαεινή των Ολυμπιακών αγώνων που μας κόστισαν 100 δις.

  15. Απόστολος Γ. avatar
    Απόστολος Γ. 08/06/2011 01:28:13

    Ο Γιώργος με τα σοσιαλιστικά αντανακλαστικά!!!!!! (το είπε ο ίδιος στη Βουλή και το είδα απόψε στο Λαζόπουλο).

    Μήπως ψηφίσαμε ηλίθιους;