#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/01/2012 16:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ...Αννούλα αντί να ασχολείται με την υψηλή πολιτική, δεν στέλνει βιβλία στα σχολεία;



«Η ΝΔ θα μπει στο κάδρο και θα τη βάλουμε εμείς. Η ΝΔ έχει τεράστιες ευθύνες τόσο ιστορικές όσο και αυτές που αφορούν την πενταετία Καραμανλή. Η ΝΔ θα υπογράψει τη σύμβαση. Όλα όσα δεν αποδεχόταν μην υπογράφοντας το Μνημόνιο, υπογράφοντας τη σύμβαση θα δείξει ότι κατανοεί ότι δεν γινόταν αλλιώς»

Αυτά τα είπε μια από τις πλέον αποτυχημένες υπουργούς του ΠΑΣΟΚ, η άριστη επι των δημοσίων σχέσεων, Άννα Διαμαντοπούλου, μιλώντας σήμερα στο Εθνικό Συμβούλιο του ΠΑΣΟΚ.

Η Υπουργός Παιδείας που άφησε τα παιδιά χωρίς σχολικά  βιβλία!

Και δεν έχει ίχνος πολιτικής ευθιξίας για να παραιτηθεί.

Μας παραδίδει και μαθήματα.

Αυτά για να μην έχουν ψυδαισθήσεις εκεί στη Συγγρού.....

Το ΠΑΣΟΚ βλέπει τη κυβέρνηση Παπαδήμου ως την Κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τις δικές του αμαρτίες. Και ως μοναδική ευκαιρία για να βάλει τη Ν.Δ. στο κάδρο της ευθύνης.

Η Νέα Δημοκρατία, όμως, γιατί αφήνει τις προκλήσεις αναπάντητες;

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. atheo avatar
    atheo 15/01/2012 17:06:25

    Θα αφυπνιστει πληρως η Συγγρου και θα βαζει καθε πολιτικαντη στη θεση του?
    Τα ανακοινωθεντα του Μιχελακη καλα αλλα θα ανεβασεται στροφες?
    Ο κοσμος,τα μελη,η επαρχια περιμενει δραση Αντωνη.

  2. spiros avatar
    spiros 15/01/2012 17:13:34

    Η απάντηση δηλώνει : " Είμαστε βλάκες" . Όχι μόνο δεν πρέπει να απαντήση αλλά πρέπει να τους αφήσει να λένε ότι θέλουν για να ξεφτηλιστούν. Συνεχίουν να μεταδίδουν πόθους όπως τότε με τον Παπαδήμο για "πληροφορίες από το Μαξίμου" που έλεγαν όλοι οι δημοσιογράφοι. Νομίζουν ότι έτσι θα καλύψουν τις δικές τους πομπές εσωτερικά .

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ spiros 15/01/2012 18:02:08

      ''..όπως τότε με τον Παπαδήμο για “πληροφορίες από το Μαξίμου” που έλεγαν όλοι οι δημοσιογράφοι...''Για να λμε και του στραβου το δικηο οχι ολοι οι δημοσιογραφοι αλλα καποιος κ Βασ Βασιλοπουλος της ΝΕΤ ο οποιος παρα τις διαμαρτυριες της ΝΔ εχαιρε και χαιρει ακρας εκτιμησης απο την τροικα της ΕΡΤ Γαμπριτσιου -Παπαγεωργιου και τωρα Ταγματαρχη !

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 15/01/2012 17:17:50

    +1000 ΑΔ..Αμείλικτο το τελευταίο ερώτημα, ελπίζω να απαντηθεί ( και από τους αρμόδιους(;) τομεάρχες)
    ΥΓ: Αλλά θα μου πεις, τι σημασία έχει που τα σχολεία δεν έχουν βιβλία; viva για το Πασόκ+ (plus)!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΕΥΑ 15/01/2012 23:11:21

      Η ψηφιακή παιδεία θα μας σώσει.... κάθε άστεγο και πεινασμένο παιδάκι θα έχει το λάπτοπ του και σύνδεση από hotspot του Δήμου Καμίνη...
      Για να καλυφθεί το ψηφιακό χάσμα βέβαια...

  4. γιώργος avatar
    γιώργος 15/01/2012 17:32:55

    παιδιά καλησπέρα,
    το θέμα δεν είναι τι θέλει η "Αννουλα της βαρυχειμωνιάς"
    αλλά το τι πραγματικά θέλει ο ελληνικός λαός, ιδιαίτερα της επαρχίας, απο τον Αντώνη Σαμαρά και το κόμμα της ΝΔ το οποίο θεωρώ οτι δεν έχει δείξει ακόμα τα αντανακλαστικά του στις προθέσεις των ΠΑΣΟΚων που νομίζουν ότι όλοι ειναι "επιστήμονες" σαν τα μούτρα τους.

  5. Μπούφος avatar
    Μπούφος 15/01/2012 17:47:50

    Ε, μετά από την πιεστική αντιπολίτευση που άσκεί η ΝΔ πια, μέχρι και η Αννούλα θα αναγκαστεί να κάνει επιτέλους τη δουλειά της και να δώσει και κανένα βιβλίο στα παιδιά μας που αυτή και οι δικοί της τα θέλουν στουρνάρια για να μπορούν να τα χειραγωγούν.

  6. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 15/01/2012 17:57:56

    Γιατί κατηγορείτε την Υπουργό; Επειδή αποκαλύπτει πλήρως τους στόχους τους;Τι θέλατε να σας κοροϊδεύει πως τα βιβλία θα είναι σύντομα στα σχολεία.Παρεπιμπτόντος δεν ξέρω αν καταλάβατε πως έβγαλε μια ανακοίνωση η ΔΑΚΕ των δασκάλων για τα σχολικά βιβλία την οποία οικειοποιήθηακε βουλευτής του ΠΑΣΟΚ μιας και ο τομέας Παιδείας της Ν.Δ δεν κοιμάται απλώς αλλά βλέπει και όνειρο.

    • spiros avatar
      spiros @ Υψηλάντης 15/01/2012 18:10:50

      Μή φωνάζετε γιατί θα αποχωρηστεί το life style και μετά ........ θα χάσει το όνειρο της συναίνεσης.....

  7. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 15/01/2012 18:00:13

    Μια επιτυχημένη συνεργασία της υπουργού!
    http://www.youtube.com/watch?v=4T5ME4-hFdI&feature=related

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ daughter of mercy 15/01/2012 19:31:23

      Έχει το γνώθι σαυτόν...εφεξής να ονομάζεται Διαβολοπούλου...

  8. Kargia avatar
    Kargia 15/01/2012 18:31:47

    Λες και έχει μαγνήτη αυτή η θέση του ΥΠΕΠΘ και τους τραβάει . Τι να πρωτοθυμηθώ: GAP, Ευθυμίου, Γιαννάκου , Αρούλης, Αμνούλα... Δεν μπορεί να είναι τυχαίο!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Kargia 15/01/2012 23:12:55

      Αμνούλα;;! Πω, πω, τέλειο! Δεν το είχε σκεφθεί κανείς πιο πρίν;

  9. ΜΠ avatar
    ΜΠ 15/01/2012 18:32:54

    Πω πω πω πω όνειρο ζω μη με ξυπνατε !!!!
    Η Αννούλα και οι περιπέτειές της στο παράλληλο σύμπαν !!!! Χαχαχαχααααας

  10. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 15/01/2012 19:50:35

    Ναι καλά, δουλειά δεν είχε ο διάολος...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Τιγράνης 15/01/2012 19:55:02

      Τα παιδιά του δε θυμάμαι τι τα έκανε...

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 15/01/2012 20:09:51

        Εύα ,αν θες θα σου πω τι έκανε τα παιδιά του,τ΄ένα το έριξε στη Κρήτη ,τ΄άλλο στη Μάνη και εκείνος έπεσε στη Κεφαλλονιά.
        Οσο για τον αναπληρωτή κανει πρόβα τη στολή ..ανοίγει το Τριώδιο .

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΕΥΑ 15/01/2012 20:15:05

        ΕΥΑ
        έχει χάρη που αναπαύεται ο Δαναός!
        Οταν ....ενεργοποιηθεί θα στείλει την απάντηση!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 20:23:08

          Ο Δαναός δεν ασχολείται με τον Τιτανικό που έγινε π@@τανικός!

  11. Aλμωπιευς avatar
    Aλμωπιευς 15/01/2012 20:02:43

    ΔΕΝ υπαρχει ΝΔ .Μη την ψαχνετε . Οσο για τη κα Διαμαντοπουλου εκ ΚΟΡΑΚΟΣ ΚΡΑ.

  12. βασίλης avatar
    βασίλης 15/01/2012 20:11:40

    Γιατί να ασχοληθεί η Αννούλα με τα προβλήματα των σχολείων αφού
    τα έχει βάλει ολα τα θέματα στον αυτόματο πιλότο.
    α. Το θέμα με τα βιβλία , τι τα θέλουν τα παιδιά αφού όλα είναι μέσω Η/Υ
    β. Μεταφορά μαθητών δεν χρειάζεται αφού έχουμε επανέλθει στις δεκαετίες
    του 50 η του 60 που τα παιδιά πηγαίνανε με τα πόδια
    γ. Πετρέλαιο δεν χρειάζεται αφού είναι ρυπογόνο έχουμε την πράσινη ανάπτυξη
    (ζεσταίνονται φοράντας τα μπουφάν η τα τζάκετ)
    δ. Εκπαιδευτικοί δεν χρειάζονται αφού πλέον τα παιδιά μπαίνουν τούβλα
    και θα βγαίνουν τσιμετόλιθοι
    ε. Τέλος το μόνον που την ενδιαφέρει είναι πιό μπλόκ θα ακολουθείσει
    ΟΥΣΤ-ΟΥΣΤ-ΟΥΣΤ ακόμα και σε παγόβουνο να την εγκαταστήσουν θα την
    αποβάλει διότι θα του είναι βάρος.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/01/2012 20:30:11

    Δαναέ, αποφυλακίστηκες;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 15/01/2012 20:42:25

      Ορίστεεεεεεεεεεεεεεε;
      Τι έγινε;

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 21:11:13

        χα...δεν τα μάθατε;;;;;;;παίχτηκε το ''εξπρές του Μεσονυκτίου'' σε τοπικό αστυνομικό σταθμό της Χαλκιδικής!!!!!!!!!!!!

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:06:51

        Ντροπή σας, παίζετε με τον πόνο μου! Αυτός ο αχρείος ο Strange με έδωσε!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:13:23

        Βρίσκομαι σε βαθύ σκοτάδι...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:16:20

        Antiλαλούνε, antiλαλούν!
        Antiλαλούνε, οι φυλακές!

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:24:58

        Χωρίς λόγια!
        www.youtube.com/watch?v=Kdj54cN3TOU&feature=related

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:26:18

        τουλάχιστον ....λαλούνε!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:28:42

        Τι έγινε δάσκαλε; Δεν συνεμορφώθης προς τας υποδείξεις ;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:31:14

        μήπως πήγε να παραδώσει μαθήματα ελληνικών σε κρατούμενους και ο strange βρήκε αφορμή να τον ...κρεμάσει;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:37:20

        Οι λεπτομέρειες του θλιβερού περιστατικού θα δημοσιευτούν σε 2 λεπτά στο προφίλ μου στο φέισμπουκ!

      • flou avatar
        flou @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:43:43

        Κι εμείς που δεν έχουμε FB δε θα μάθουμε;

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:54:10

        Τουλάχιστον πείτε μας το πιο σημαντικό: αν η ιστορία έχει και Χαμιντού...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 22:57:58

        h--p://www.facebook.com/profile.php?id=100002080455328

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 23:08:48

        Α ρε Κίμων Δαναέ. Έπεσες στα χέρια του Χρηστάκη του Παπουτσή.

      • ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
        ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 23:15:00

        Μας μάτιαξαν.

        Όλα τα είχαμε, ένα κακέκτυπο του Κίμωνα μας έλειπε.
        Τι έγινε; Ας τα πάρουμε από την αρχή.
        Χθες αργά μέσα στην νύχτα, ειδοποιήθηκα να πάω να συμπαρασταθώ στο επιφανές μέλος της κόβας μας, τον Δαναό.
        Από πού;
        Από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής του παρακαλώ!
        Γιατί;
        Διότι πάτησε με το αυτοκίνητό του…. την σύζυγό του!
        Στην αρχή νόμιζα ότι πρόκειται για κάποια φάρσα του «κακόβουλου»Ροδινού, ή του «κυνικού» Μικρού Οδυσσέα.
        Πήγα λοιπόν, και αυτό που είδα με τρόμαξε.
        Τον Δαναό τον βρήκα φρουρούμενο. Και με χειροπέδες. Ένα πραγματικό ερείπιο.
        Όπως μου είπε, λίγο η κρίση, λίγο τα τσίπουρα, λίγο ο τελευταίος δίσκος της Τάμτας, δεν ήθελε και πολύ για να φτιαχτεί.
        Έτσι, ο αγανακτισμένος αυτός βαψομαλλιάς, ανέβηκε στο αμάξι του, και μέσα στην άγρια νύχτα, άρχισε σαν αγρίμι να ψάχνει στόχο να ξεθυμάνει…
        Και επειδή τέτοια ώρα, και εκεί που κατοικοεδρεύει, μέσα στην ερημιά, δεν μπόρεσε να βρει βουλευτή, ή έστω πολιτευτή του Πασόκ, πήγε και πάτησε με το αυτοκίνητο του τον πιο εύκαιρο στόχο, δηλαδή την γυναίκα του.
        Αλήθεια είναι.
        Και γιατί την πάτησε;
        Διότι, όπως μου είπε κλαίγοντας, θυμήθηκε ότι η δυστυχής κάποτε είχε ψηφίσει Πασόκ.
        Έτσι, η συμπαθέστατη κα Δαναού, πλήρωσε μια παλιά νεανική της «αμαρτία», και τώρα είναι στο νοσοκομείο με παυσίπονα και τρία σπασμένα δάκτυλα ποδιού, ενώ ο ταμίας της κόβας Β. Ελλάδος του Αντινιούζ, βρίσκεται στο αυτόφωρο, περιμένοντας να δικαστεί!
        Κι από ότι ακούω, ο εισαγγελέας είναι έξω φρενών, και τον περιμένει πως και πως!
        Δεν ξέρω ποιος μας μάτιαξε, αλλά η κόβα μας πλήττεται από συνεχή προβλήματα: Ασθένειες μελών της, διασπάσεις, φιλοσοφικές διαφωνίες, έλλειψη πόρων, τάσεις αποσκίρτησης, συκοφαντίες, κ.ο.κ.
        Ήδη βρίσκομαι σε αναζήτηση ιερέα, προκειμένου να μας κάνει ένα ευχέλαιο.
        Αλλιώς, μας βλέπω να το διαλύουμε.

        Strange Attractor

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Κώστας Ροδινός 15/01/2012 23:16:01

        Γιάννη Φαίλτορα, δεν έπεσα στα χέρια του Χριστάκη, ούτε χρησιμοποιώ άι λάινερ. Απλά αυτός ο αχρείος εκμεταλλεύεται τις καταστάσεις για πάρτη του!

  14. Pileas avatar
    Pileas 15/01/2012 21:13:39

    Θα άφηνε η Ν.Δ τα παιδιά δίχως βιβλία στα σχολία και το Πασοκ θα ψιθύριζε αντιπολιτευτικά (;) Αλήθεια, γιατί παραμένει ο υπευθυνος Παιδείας της Ν.Δ. όταν είναι προφανές ότι δεν διαφωνεί καθόλου με τη σημερινή Υπουργό Παιδείας;

  15. victoria (true) avatar
    victoria (true) 15/01/2012 23:40:21

    Λαμβάνοντας υπόψη αυτό που είπε ..αυτή, γιατί πάλι είπαμε είναι τόσο καλή ιδέα (ή τόσο ..αναπόφευκτη) η κυβέρνηση Παπαδήμου;;

    Πάω να διαβάσω στο φμπουκ τί έπαθε ο δάσκαλος

  16. νεφέλη avatar
    νεφέλη 16/01/2012 01:44:38

    ...δεν είναι ικανή, να παραδόσει τα σχολικά βιβλία΄...
    και ονειροφαντάζεται, ότι μπορεί να νουθετήσει μιά χώρα...

    ...η τρέλλα του μεγαλείου... χρήζει ψυχιατρικής αντιμετωπίσεως!

  17. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 16/01/2012 09:02:47

    Προσεχώς αντιπολίτευση...
    Όταν ξυπνήσουν οι (λέμε τώρα...) αρμόδιοι της Ν.Δ.

  18. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 16/01/2012 18:38:16

    "Η …Αννούλα αντί να ασχολείται με την υψηλή πολιτική, δεν στέλνει βιβλία στα σχολεία;"

    Θα στείλει μόλις ολοκληρωθεί η μετάφρασή τους στην νέα επίσημη γλώσσα μας, τα αγγλικά

  19. Κώστας avatar