#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2010 21:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Η Αθήνα έγινε Καμπούλ» (ούτε ο Ξηρός δεν είχε πάει στην Βουλή)



Είναι η πρώτη φορά που έγινε τέτοιο χτύπημα μπροστά από την Βουλή. «Ούτε ο Ξηρός δεν είχε τολμήσει να …πάει στην Βουλή, στην πιο καλά φυλασσόμενη υποτίθεται περιοχή της Αθήνας» λένε έμπειροι αξιωματικοί. Αυτή είναι η πρώτη παρατήρηση.

Η δεύτερη αφορά τις εκτιμήσεις της αντιτρομοκρατικής, από την μεθοδολογία του κτυπήματος, που κάνουν λόγο για χτύπημα από την οργάνωση "Πυρήνες της Φωτιάς". Είναι η γνωστή οργάνωση το ξήλωμα της οποία άρχισε επί ΝΔ και συνεχίστηκε από τον κ. Χρυσοχοϊδη, ο οποίος μόλις ανέλαβε άνοιξε και διάλογο μαζί τους, καλώντας τους να παραδοθούν. Και οι «πυρήνες» απάντησαν με ένα «ξέσκισμα» από επιθέσεις.

Προτελευταίο επεισόδιο σε αυτήν την περίεργη διελκυστίνδα η πομπώδης σύλληψη την προηγούμενη εβδομάδα ενός νεαρού με την κατηγορία της συμμετοχής  στους «πυρήνες», ο οποίος αφέθηκε χθες ελεύθερος με περιοριστικούς όρους

«Η Αθήνα έγινε Καμπούλ». Αυτή τη φράση είχε χρησιμοποιήσει ο Μιχάλης Χρυσοχοϊδης πριν μερικούς μήνες θέλοντας να στηλιτεύσει την κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας όταν οι βόμβες των τρομοκρατών έπεφταν σαν το χαλάζι. Και ορθώς είχε ασκήσει έντονη κριτική αφού η ΝΔ είχε διαλύσει την Αντιτρομοκρατική και είχε εφησυχάσει σε τέτοιο βαθμό που η νέα γενιά τρομοκρατών σχεδόν… έκανε πλάκα.

Όμως, με τόσο σοβαρά γεγονότα, που κρίνονται ανθρώπινες ζωές αλλά και που αμαυρώνεται η διεθνής εικόνα της χώρας, κανείς δεν πρέπει να παίζει. Ούτε και ο νυν υπουργός Προστασίας του Πολίτη.

Στη ζωή η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο, δυστυχώς στην πολιτική η εκδίκηση τρώγεται πολύ ζεστή. Τώρα ως υπουργός ο κ. Χρυσοχοϊδης δέχεται απανωτά χτυπήματα από τους τρομοκράτες με τη βόμβα στη Βουλή να αποτελεί ίσως το πιο ντροπιαστικό για τις διωκτικές αρχές και για τη χώρα.



Αφού οι τρομοκράτες πλησίασαν τόσο κοντά στο καλύτερα φυλασσόμενο (θεωρητικά πάντα) κτίριο της Αθήνας και έκαναν επίδειξη δύναμης και θράσους, τότε κάτι δεν πάει καλά. Δεν είναι ο γιαλός στραβός, αλλά εμείς στραβά αρμενίζουμε.

Και ο κ. Χρυσοχοϊδης θα πρέπει να αφήσει τις επικοινωνιακές κορώνες και να στρωθεί στη δουλειά διότι η τρομοκράτες δεν αστειεύονται, ίσως γίνουν πολύ χειρότεροι από τη 17 Νοέμβρη. Χρειάζεται άμεσα η οργάνωση στρατηγικού σχεδίου το οποίο η κυβέρνηση πρέπει να θέσει σε πρώτη προτεραιότητα κι όχι να νομίζει ότι με την παρουσία και μόνο του κ. Χρυσοχοϊδης στην οδό Κατεχάκη οι τρομοκράτες θα φοβηθούν και θα μεταναστεύσουν σε άλλη χώρα.

Η… Καμπούλ εκδικείται κ. Χρυσοχοϊδη και δεν είναι και η Νέα Δημοκρατία στην κυβέρνηση για να έχετε άλλοθι…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GEORGE avatar
    GEORGE 09/01/2010 21:47:55

    καμιά παραίτηση μήπως ή αυτά τα λέμε μόνο όταν είμαστε αντιπολίτευση;

    • loretta avatar
      loretta @ GEORGE 10/01/2010 01:09:21

      Μονον οταν ειμαστε αντιπολιτευση ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ!!

  2. aggelos avatar
    aggelos 09/01/2010 21:53:09

    Το βαθύ ΠΑΣΟΚ την έβαλε σαν απάντηση για τις επιλογές στελεχών!

  3. Orestios avatar
    Orestios 09/01/2010 21:54:58

    Χαλάσανε και την γυμναστική του GAP. Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΉ ΔΕΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΊΤΑΙ!

  4. thespieys avatar
    thespieys 09/01/2010 21:57:55

    Μάλλον θα προσλαβει μερικες χιλιαδες λαθρομεταναστων στην "ΕΛ"ΑΣ για να αμβλυνθει των αισθημα ανασφαλειας των ιθαγενών!
    Ο Πακιστανός αστυνομικός της γειτονιάς σας!

  5. thespieys avatar
    thespieys 09/01/2010 21:59:25

    Ποια γυμναστική; τη μια πεφτεια απο το ποδηλατο κ την αλλη τον περνουν τα κυματα... Μη μας παθει και τιποτα το paidi!

  6. Orestios avatar
    Orestios 09/01/2010 22:14:33

    Τέτοιες ώρες είναι στο gym. Σιγά μην χαλάσει το πρόγραμμά του για τους Έλληνες.

  7. panagiotis avatar
    panagiotis 09/01/2010 22:18:23

    ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ?? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΡΩΓΕΤΕ ?? ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ Κύριε ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗ. ΕΞΑΡΧΕΙΑ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΕΙΠΑΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ...! ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΕΝΗ ΜΟΝΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΑΚ ΒΟΥΑΓΙΑΖ ΣΤΟΝ ΩΜΟ. ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟΧΟ ΠΑΝΤΑ ΒΑΛΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΕ !!! ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ?? ΤΟ ΡΗΜΑΞΑΤΕ.. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ !!!

  8. g.s. avatar
    g.s. 09/01/2010 22:35:32

    Δεν θα έπρεπε να χαίρεστε και τόσο πολύ. Τις νέες τρομο-τροπολογίες που θα περάσουν τώρα θα τις λουστούμε όλοι μας.

  9. XAPLAS avatar
    XAPLAS 09/01/2010 23:25:44

    Τωρα στο ΑΛΤΕΡ, στον Χαρδαβελα, εκπομπη για το Zeitgeist.

    • popolaros avatar
      popolaros @ XAPLAS 10/01/2010 10:29:48

      Ο αντίλογος για το Zeitgeist.
      http://www.youtube.com/watch?v=vPXc1QcmYDY

      • kostas1212 avatar
        kostas1212 @ popolaros 10/01/2010 13:15:03

        ξαναδες το κ διαβασε κ αυτο

        http://www.greekbooks.gr/BookDetails.aspx?id=109132

        τα οσα αναφερει το Zeitgeist, φυσικα και δεν ειναι πρωτοτυπα, αλλα μαλλον ειναι τεκμηριωμενα προ πολλου...Αν βρεςι τωρα και τις πηγες που αναφερει το link στο οποιο παραπεμπεις...

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 09/01/2010 23:31:27

    Εχεις λογο να φοβασαι g.s; ή θα αρχισουν παλι οι σπαραξικαρδιες "ψαλμωδιες" για την "δημοκρατια";

  11. t avatar
    t 09/01/2010 23:35:35

    Σύμπτωση; η επιστολή Αννας Διαμαντοπούλου?

  12. aggelos avatar
    aggelos 09/01/2010 23:40:16

    Ο Καραμανλης μπροστά του σε λίγο καιρό θα φαντάζει εργασιομανής! Μάλλον τον ξύπνησαν!

    • Orestios avatar
      Orestios @ aggelos 09/01/2010 23:43:54

      Γι'αυτό είχε ναυράκια ο ΓΑΠ? Μα δεν είναι ευγενικός, προσηνής και διάφορα άλλα επίθετα, που μας πλασάρανε τα τσιράκια του?

  13. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/01/2010 23:42:05

    Καμπούλ-Αθήνα αδελφοποιημένες πόλεις.
    Θυμάστε τις αδελφοποιήσεις πόλεων?

  14. aggelos avatar
    aggelos 09/01/2010 23:58:48

    Ο ΠΡΟΠΟ Μιχάλης πριν λίγο καιρό τους κάλεσε να παραδοθούν.Πήγαν. Στη Βουλή!

  15. 中国镇 avatar
    中国镇 10/01/2010 00:00:48

    Ο Γκόλντεν-μάικλ, πάντως ήταν σαφής οι "θρασείς" θα συλληφθούν... (και θα αφεθούν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους)

  16. BLACK avatar
    BLACK 10/01/2010 00:13:01

    Αισθάνομαι πάλι, μετά από αρκετό καιρό, την ανάγκη να μιλήσω στους σεβαστούς συνομιλητές του antinews.

    Αισθάνομαι να μας βομβαρδίζουνε, με γεγονότα μεγάλου και μικρού βεληνεκούς, κινδυνεύουμε να μπερδευτούμε μέσα στους καπνούς, κινδυνεύουμε να χαθούμε. Τα γεγονότα διαδέχονται το ένα το άλλο και είναι πάντα σχετικά με την μετανάστευση, την τρομοκρατία, την άμυνα και τη θέση της Ελλάδας στον κόσμο.

    Υπάρχει μεγάλη τρικυμία. Την ακούει κανείς; Η Ελλάδα κινδυνεύει.
    Το ξέρω ότι είναι αστείο να το λέω εγώ, ο αναρχικός, ο υμνητης του Δεκέμβρη, ο εκ γεννετής μισητής όσων μισούν τις πατρίδες των άλλων.
    Παρ' όλα αυτά, η Ελλάδα κινδυνεύει. Κινδυνεύει το Αιγαίο. Αλλάζουμε καθεστώς. Το νοιώθει κανείς; η Ελλάδα αλλάζει, στροβιλίζεται, κοντεύει να πνιγεί γύρω από το λαιμό της.

    Πέρισυ τον Ιούνιο που μύριζε όλη η οδός Σωκράτους ανυπόφορα σκατά, προσπαθούσα να σας πω. Να σταματήσετε να ανησυχείτε για αυτό που έχει ήδη συμβεί. Να αφουγκραστήτε αυτό που έρχεται. Ο Καινούριος Κόσμος είναι κιόλας εδώ. Και μυρίζει σκατά.

    Τούρκοι, Αμερικάνοι, Γερμανοί, διεκδικούνε τη χώρα μου. Τη διεκδικούνε από άλλους που εν μέρει την κατέχουνε, ντόπιους άρχοντες και υποτακτικούς, όμως παρ' όλα αυτά, μια Ελλάδα που ακόμα μυρίζει λιγάκι Αγαίο. Αεράκι Ελληνικό.

    Ο ΓΑΠ φαίνεται το ίδιο ανύπαρκτος με τον Καραμανλή, το ίδιο εξαφανισμένος, το ίδιο ανίσχυρος να ανταποκριθεί. Η Ελλάδα μοιάζει ανίκανη να ανταποκριθεί, να ανταποκριθεί στη σημασία των γεγονότων. Χρέος, Εξοπλισμοί, Ευρωπαική Ενωση, η Ελλάδα μοιάζει όλο και περισσότερο χώρος διεθνής, παρά Χώρα. (Μισώ τα Κράτη, αλλά από παιδί χαιρόμουνα να ζω σε αυτή τη Χώρα.)

    Ίσως είναι η πρώτη φορά που τη σημασία των γεγονότων δεν προλαβαίνει να την αφομοιώσει ούτε το antinews, ειναι σαν ένα αόρατο χέρι να μας προστάζει: θα χορέψετε τώρα ένα τρελό χορό και θα ξυπνήσετε αλλιώς. κανείς δεν ξέρει πως θα είναι αυτό το αλλιώς...

    Τα έχουμε καταφέρει φανταστικά. Κρίμα, Θεόδωρε Κολοκοτρώνη, Αδαμάντιε Κοραή, Οδυσσέα Ελύτη, Κρίμα τον κόπο σας.

    Ειμαστε όλοι μας χαμένοι.

    • remali avatar
      remali @ BLACK 10/01/2010 00:18:16

      BLACK εισαι γενναιος Ελληνας
      εκει που εισαι ημουνα και κει που ειμαι θαρθεις

    • Orestios avatar
      Orestios @ BLACK 10/01/2010 00:21:39

      Δεν μας λες κάτι καινούργιο.

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ BLACK 10/01/2010 00:25:19

      Η επιλογή των Κολοκοτρώνη, Κοραή, Ελύτη, δηλώνει κάτι, ή είναι τυχαία?

      • tiramola avatar
        tiramola @ (Α)θανάσης 10/01/2010 00:27:26

        (Α)θανάσιε σταμάτα να διαβάζεις τον σχίζα....

        • (Α)θανάσης avatar
          (Α)θανάσης @ tiramola 10/01/2010 00:35:00

          Τι? Δεν κατάλαβα...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ BLACK 10/01/2010 00:29:23

      Αν θελεις ακουσε λοιπον τη γνωμη μου.Το αιτημα για αποδοση ιθαγενειας στους μεταναστες και ανοιχτα συνορα ηταν υπογειο αιτημα της εξεγερσης-μπορει εσυ να μην το ηθελες αλλα υπηρχε μαζι με τα αλλα αντιεθνικιστικα.
      Τωρα συμβιβασμος με υποχωρησεις και στη Κυπρο και στο Αιγαιο αν υπαρξει θα ειναι μια απωλεια αλλα οχι το τελος της Ελλαδος.
      Oυτε η χρεωκοπια ειναι το τελος,εχουν γινει και αλλες.
      Αμερικανοι και Γερμανοι ειναι επικυριαρχοι αλλα περαστικοι.
      Η Ελλαδα οπως την ξεραμε θα τελειωσει μονο με τη μαζικη μεταναστευση και οχι ολη τη μεταναστευση,οι Ανατολικοευρωπαιοι θα γινουν Ελληνες αλλα με τη μουσουλμανικη μεταναστευση.Αυτο ειναι το critical point.

    • nobody avatar
      nobody @ BLACK 10/01/2010 00:54:00

      game is over

      Η χωρα προσημειω8ηκε - sale and lease back 8α την παρουμε - το επιτοκιο ειναι υπο συζητηση...8α μας το ανακοινωσουν συντομα

    • Orestios avatar
      Orestios @ BLACK 10/01/2010 02:53:52

      BLACK
      Όσα προσμένουμε δεν γίνονται, μα για τ' απρόσμενο βρήκε τρόπο ο θεός.

    • ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
      ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ @ BLACK 10/01/2010 09:10:51

      BLACK δυσκολεύομαι να πιστέψω τη μετάλλαξή σου αυτή,συγκρίνοντας τις δικές σου αναρτήσεις του Δεκέμβρη του '08 με τη σημερινή.Περιμένω με αγωνία την επόμενη :-)

  17. loretta avatar
    loretta 10/01/2010 01:13:11

    Οι αστυνομικοι ξεχασαν να πουν οταν μιλουσαν για τον Ξηρο οτι ευτηχως που εσκασε η βομβα στα χερια του αλλιως ο τοτε Χρυσοχοιδης δεν θα τον επιανε ποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

    Τον ιδιο ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑ ΤΩΡΑ?????

  18. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 10/01/2010 01:21:49

    Καμπούλ μπορεί να μην είμαστε αλλά εαν υποθέσουμε ότι θα υπάρχουν καμμιά 200αριά χιλιάδες αφγανοί πλέον στην Ελλάδα, ε τότε Τζαλαλαμπάντ είμαστε σίγουρα...

  19. s8p avatar
    s8p 10/01/2010 01:51:22

    Εκείνοι που πράγματι αστειεύτηκαν και έκαναν μια αστεία πολιτική καρικατούρα Υπουργό Προστασίας του Πολίτη εισπράττουν ΤΩΡΑ τη «δόξα» και μάλιστα από όλο τον κόσμο.
    Ο Χρυσοχοΐδης έπρεπε να είχε ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ από πολύ καιρό. Κανονικά δεν έπρεπε να γίνει Υπουργός.
    ΣΝΠ

  20. μαρικα avatar
    μαρικα 10/01/2010 02:01:59

    Ολοι σας καλα τα λετε αλλα το παιντι ειναι 10% πιο μπρωστα στις δημοσκοπησεις απο την ΝΔ

  21. olympia avatar
    olympia 10/01/2010 05:01:37

    Κύριε Παναγιωτόπουλε, από πότε η ΝΔ στηρίζει προβοκάτορες;
    Διαβάζουμε στο “Φίμωτρο” τη δήλωση αλλά και το εγκώμιο ορθής πολιτικής στάσης του κυρίου Παναγιωτόπουλου για την “βομβιστική επίθεση” έξω από τη βουλή:
    Σοβαρός και αξιόπιστος. “Θα στηρίξουμε τον υπουργό Δημόσιας Τάξης στις αποφάσεις του” είπε αργά το βράδυ ο εκπρόσωπος Τύπου της Ν.Δ. Πάνος Παναγιωτόπουλος. Επιτέλους άλλαξε νοοτροπία η Ν.Δ. Κατάλαβε ότι η στείρα αντιπολίτευση δεν περπατάει στην κοινωνία. Σε τέτοια ζητήματα η συναίνεση είναι αυτή που μετράει. Η εξεύρεση λύσεων περνάει και από την αξιωματική αντιπολίτευση. Από τις καλές και φωτεινές στιγμές του Πάνου Παναγιωτόπουλου.
    Μάλιστα κύριε Παναγιωτόπουλε. Εάν δεν καταλαβαίνετε τον προσωπικό σας ευτελισμό από τα γραφόμενα, τουλάχιστον διαφυλάξτε το κόμμα σας όπως και τη βάση που τίμησε τον Αντώνη Σαμαρά για να διώξει τους κουκουλοφόρους της προβοκάτσιας από κάθε τομέα της δημόσιας ζωής.
    Όταν η κυβέρνηση κάνει το ένα έγκλημα μετά το άλλο, οι Γερμανοί κάνουν επιτελική βόλτα στο υπουργείο άμυνας, η οικονομία καταρρέει, η εγκληματικότητα έχει χτυπήσει κόκκινο, η Ελλάδα είναι κομμένη στη μέση και ξάφνου μία στρακαστρούκα τραβά την προσοχή του κόσμου, αυτό λέγεται Προβοκάτσια.
    Ο ίδιος ο κύριος Χρυσοχοΐδης που σύμφωνα με το δημοσίευμα στηρίζετε, είναι ο Μαιτρ της Προβοκάτσιας αφού ήταν αυτός που μίλησε για ποταμούς αίματος και για Αθήνα – Καμπούλ ως αντιπολίτευση.
    Εάν δε μπορείτε να αντιληφθείτε αυτές τις απλές έννοιες κύριε Παναγιωτόπουλε, τότε απλά δεν κάνετε για τη θέση που κατέχετε. Γενικότερα δεν κάνετε για την πολιτική, ούτε όμως και για τη δημοσιογραφία.
    Εάν δε μπορείτε να αντιληφθείτε ότι με αυτή την ενέργεια ρίχνετε νερό στο μύλο της εξαπάτησης του Ελληνικού λαού, νερό στο μύλο των επαγγελματιών προβοκατόρων του ΠΑΣΟΚ, στερείτε κάθε ελπίδα αναχαίτισης της κυβερνητικής ανικανότητας.
    Ή απλώς στερείστε λογικής, γιατί δε μπορούμε να δεχτούμε ότι η γραφική σας συναναστροφή με κομματικούς γενίτσαρους, δημοσιογράφους του πεντοχίλιαρου έχει κάποιον προβοκατόρικο στόχο, παρά μάλλον μία παλαιολιθική θεώρηση πολιτικής δράσης που καλό θα είναι να την αποβάλλετε…
    ή να φύγετε. Να πάτε αλλού.
    Δείτε εδώ τη διαχρονική προβοκατόρικη δράση που καλύπτετε με τη συναίνεση σας
    ή εδώ:
    Ο Μιχάλης Χρυσοχοΐδης προειδοποιεί για λουτρό αίματος λόγω της λαθρομετανάστευσης
    Προφανώς τώρα θα συνεχίσει το λουτρό αίματος αλλά οι λαθρομετανάστες θα συνεισφέρουν τις υπηρεσίες τους στο ΠΑΣΟΚ ως “ιθαγενείς” μοβόροι και ψηφοφόροι.

    • Σαος avatar
      Σαος @ olympia 10/01/2010 11:17:36

      Έτσι είναι. Η βόμβα ήταν δώρο εξ ουρανού για την κυβέρνηση. Χτες βρέθηκα σε συγγενικό κύκλο την στιγμή που έσκασε η βόμβα (και βέβαια σε ώρα που «τρέχουν» τα δελτία ειδήσεων) και όλοι από εκεί που συζητούσαν για τα χάλια που επικρατούν, το γύρισαν στην βόμβα! Μπράβο στα επικοινωνιακά τσακάλια του ΠΑΣΟΚ. Και μη ξεχνάμε πως το βαθύ δημοσιοϋπαλληλικό κράτος του ΠΑΣΟΚ υπάρχει ανεξαρτήτου κυβερνήσεως...

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ olympia 10/01/2010 12:06:03

      Ό,τι λέμε δε ξελέμε. Με αυτούς τους δεινόσαυρους δεν πάει πουθενά ο Αντωνάκης.

  22. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 10/01/2010 10:23:30

    ATENE una cita apperta !!!!Ιταλικός κινηματογράφος,κίνημα νεορεαλισμού,λίγες δεκαετίες πρίν.Την Αννα Μανιάνι ποιά θα την παίξει;Η Μπιρμπίλω,η Μπατζέλω ή η Κατσέλω;Εύγε!Εύγε κομπορρήμονα κύριε ΠΡΟΠΟ.Εις άλλα με υγείαν.Ναι,έχετε δίκιο:Η Καμπούλ,αρχισε πιά να θυμίζει φιλήσυχο ημιορεινό χωριουδάκι.Λίγο ακόμα και θα πετύχουμε τον στόχο:Να απολαύσουμε και μείς το θέαμα των Twin-Towers.Κύριε ΠΡΟΠΟ μας,γουστάρουμε πολύ που έχετε και βλέψεις γιά ψηλώτερα.Τα ονόματα Βενιζέλος,Διαμαντοπούλου,Καστανίδης,Παμπούκης(Why not???)σας θυμίζουν τίποτα;Στη θέση σας θα προσγειωνόμουν.Εστω κι ανώμαλα.Οχι,όχι δεν μιλάω γιά παραιτήσεις.Αυτές τις ζητάμε όταν είμαστε στην αντιπολίτευση.Ανέξοδα.Μιλάω γιά τό ότι δεν βρίσκω καθόλου κακή την ιδέα,να διεκδικήσετε την προεδρία της μακρυνής σας κοινότητας,στη γενέτειρά σας.Δεν φαντάζομαι ότι δεν θα τα καταφέρετε.Κι από κοντά,οι μεγαλοκοπέλες με το κληρονομικό χάρισμα της μαντικής,να μας βομβαρδίζουν γιά κάτι 9,7-10,3 μονάδες διαφορά.Οι πάντες σας βοηθούν!!!Είναι σαν να σας δώσανε από πρίν τα θέματα κι εσείς να μένετε στην ίδια τάξη.Συγχαρητήρια.

    • EUROTSOPANHS avatar
      EUROTSOPANHS @ Σπάρτακος 10/01/2010 14:12:59

      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ μηπως εισαι εσυ που εγραψες την προκηρυξη μουφα;;;;

      Και Τιμή στη Ντιάνα Μπλεφάρι Μελάτσι, μέλος των Ερυθρών Ταξιαρχιών για ένα Μαχόμενο Κομμουνιστικό Κόμμα (ΒR-PCC), η οποία βρέθηκε κρεμασμένη στο κελί της λίγες ώρες μετα την επιβεβαίωση των ισοβίων της από το εφετείο για την εκτέλεση του εργατολόγου Μάρκο Μπιάτζι το 2002. Το κράτος δολοφονεί και το δείχνει με κάθε τρόπο.

      Ντιάνα, mai piu senza fusile

      fusile= ειδος ζυμαρικου
      fucile= τυφεκιον κοινος ντουφεκι....για να καταλαβεις

  23. FRESCO avatar
    FRESCO 10/01/2010 11:25:05

    Το κακοπαιγμένο θέατρο συνεχίζεται.

  24. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 10/01/2010 12:06:43

    Nterzinski αυτό σε μάρανε;Εχεις όμως δίκιο :Το σωστό είναι Roma και όχι Αtene.Βλέπεις υπάρχουν και μερικοί κι ας μην είναι (τα γνωστά:αμπεχωνάκι,μουσάκι,ιδρωτίλα και γκόμενα στο πλάι με αξύριστη γάμπα,ταγαράκι και φούστα Ethnic.Ξέρεις εσύ.)που έχουν πάρει κάποια μυρωδιά από καλό σινεμά.Σου λέει τίποτα η ταινία;Γι αυτό φθάσαμε όμως εδώ που φθάσαμε.Γιατί σε μερικούς χαρίζαν γάιδαρο κι αυτοί τον κύτταζαν στα δόντια!Mon cher...inski,noblesse oblige.Merci infiniment pour tes remarques.

  25. trochalos avatar
    trochalos 10/01/2010 12:10:15

    Μήπως άρχισε το ξύλωμα του ΓΑΠ και του ΠΡΟΠΟ και των περί αυτών;
    Λέτε να έχει εντολή η κ.Διαμαντοπούλου καιη παρέα της από την Λέσχη;
    Δεν πρέεπι για όσους ξέρουν να περάσουν έτσι στο ντούκου την συνάντηση στο χωριό του Αβραμό με τον ΓΑΠ.Ο Αβραμό είναι και αυτός μέλος της Λέσχης;
    ¨Εστι απλά ρωτάω
    Καλημέρα μεγάλε Φάκτορα,γράψε μας ότι ξέρεις γιά το θέμα αυτό.

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ trochalos 10/01/2010 12:14:53

      Ο Αβραμό δεν πήγε με το Σαμαρά επειδή έτσι του είπε η συνείδησή του. Κάποιους ρώτησε πρώτα. Πάντως φαίνεται ότι ούτε αυτούς τους κάποιους τους συμφέρει η διάλυση της Ελλάδας και επέλεξαν Σαμαρά για να ξαναστήσει το μαγαζί. Ξέρουν ότι το Γωγουλίνι και η Ντόρα δεν στήνουν μαγαζιά, τα διαλύουν.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ fitsulas 10/01/2010 12:31:51

        Όντως δεν πήγε επειδή του το είπε η συνείδησή του:

        http://www.antinews.gr/?p=25888&cpage=1#comment-362118

        • fitsulas avatar
          fitsulas @ Επώνυμος 10/01/2010 12:37:14

          Δεν έχω τον Αβραμόπουλο ικανό να ασκήσει πολιτική από μόνος του. Κι αυτός περιμένει δίπλα στο τηλέφωνο σαν το Σημίτη.

  26. pizza avatar
    pizza 10/01/2010 18:05:18

    Αχ Μιχαλακη μου, αχ. Πονακια μπολικα. Οχι μονο σου κανουν τη ζωη δυσκολη οι τρομοκρατες, σε δουλευει και η Αννουλα. Μας ειπε "Δεν φοβομαστε και δεν πανικοβαλομαστε και ο χωρος θα μεινη αφυλακτος" για να ξαναρξουν γιατι ετσι ειμαστε εμεις, μαγκια μας. Που εισαι Πολυδωρα με τον στρατηγο ανεμο.

  27. στ. τακης avatar
    στ. τακης 10/01/2010 18:51:58

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟΙ.

  28. Dimi avatar
    Dimi 11/01/2010 15:24:28

    Aπό Christine Theodorou, CNN: «Εκρηση βόμβας έξω από την Ελληνική Βουλή, xωρίς θύματα» http://bit.ly/6LeNBD

  29. Γιώργης Χολιαστός avatar
    Γιώργης Χολιαστός 12/01/2010 12:06:43

    Χρυσοχοίδη τι τα θέλεις τα μπλογκς; Τι τις θέλεις τις γνώμες των πολιτών;
    Η ουσία είναι μία: είσαι με το μέρος των κλεφτών ή των κλεπτόμενων;των θυτών ή των θυμέτων; του πλούτου ή της φτώχειας;
    Διάλεξες να είσαι με το μέρος των κλεφτών, των θυτών, του πλούτου. Αλλιώς δε θα ήσουνα υπουργός αλλά “τρομοκράτης” και θα έβαζες κι εσύ βόμβες.
    Δε σε κατηγορώ, διαπιστώνω.
    Ούτε περιμένω ν’ αλλάξεις. Και επειδή και οι δυο πλευρές έχουν δίκιο, γι αυτό εκείνο που περιμένω από σένα είναι να παίξεις το παιχνίδι τίμια και αντρίκια και στα λόγια και στις πράξεις, όπως εξάλλου κάνουν οι “τρομοκράτες”.
    Γιώργης Χολιαστός