28/04/2008 00:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ημέρα της Αγάπης και εικόνες ντροπής

Με συγκλόνισαν οι εικόνες των άστεγων και φτωχών που πήγαν να φάνε ένα πιάτο φαγητό στα συσσίτια αγάπης στη Θεσσαλονίκη. Και τους έσπρωχναν και τους έβριζαν κάποιοι καλοθρεμμένοι σεκιουριτάδες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. νικος avatar
    νικος 28/04/2008 04:56:49

    Φαίνεται όλοι έκαναν την «δουλεία τους « ιδιαίτερα κάποιοι ξύπνοι που έχουν εισάγει κάτι ζαρκάδια από Αφρική να δεις εκεί υπερκέρδη .
    Τουλάχιστον πέρασαν από ιατρικές εξέτασης η σε λύγο πάλι θα έχουμε κατι σ…,τρ..α…
    Και πάλι θα ψάχνουν οι αρρωστημένοι να μας πείσουν για τον σωτήριο ρόλο που έχουν αναλάβει για να μας
    «σώσουν»
    Μα η γρούνα ξεπέρασε τα 100 τι άλλο θέλει ?

  2. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 28/04/2008 07:54:52

    http://www.mfhr.gr/notices.asp?ln=0&cm=viewarticle&id=268

  3. Ατακτος της ΔΕΗς avatar
    Ατακτος της ΔΕΗς 28/04/2008 08:26:12

    Πάντως factorx για το ερώτημα που θέτει στο
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100062_26/04/2008_268063
    και η ΦΕΚ
    δεν πιστεύω να κατάλαβε κάνεις τίποτα ,
    ούτε ο ερωτών ?!?!?!?!

  4. Eleni avatar
    Eleni 28/04/2008 14:06:52

    Είδα και εγώ αυτές τις σκηνές. Νομίζω ότι ΕΝΑΣ ήταν αυτός ο μ.....ς.

    Μακάρι να ήταν μόνο ο σεκιουριτάς. Είδα και μερικές(ους) καλοντυμένες κυρίες που κανένα πρόβλημα δεν πρέπει να είχαν, να συνωστίζονται για το συσσίτιο. Γυφτιά....

  5. Greek Rider avatar
    Greek Rider 28/04/2008 14:45:03

    Πάντως εκτός από την γυφτιά κάποιων πρέπει εκεί να υπήρχαν και άνθρωποι που δεν έχουν την άνεση πολλών από εμάς. Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει ο μεγαλύτερος αριθμός ανέργων (σε απόλυτους αριθμούς όχι σε ποσοστά) από όλη την Ελλάδα.

    Οι άνθρωποι εκεί έχουν μεγαλύτερα οικονομικά προβλήματα από όσο φαίνεται από τα ακριβά αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στην Τσιμισκή και τη Λ.Νίκης. Κορδελιό, Αμπελόκηποι, Εύοσμος, Μενεμένη και άλλα. Εκεί είναι κρυμμένος αυτός ο κόσμος που αναστενάζει.

  6. Ν.Δ.Σ. avatar
    Ν.Δ.Σ. 28/04/2008 15:52:26

    Πάλι θα με υποχρεώσετε να σας πω εγώ ο ανηθαγεννής του Κόκκου και Φρειδερίκης της λαϊκές παροιμίες του λάου μας .
    Επιτέλους δεν είμαστε σε εξωτερικό κίνδυνο (παρέμβαση) αλλά σε εσωτερικό μαρασμό .
    «Σε αυτών τον τόπο που ο λαός του θα έπρεπε να ζει με ήλιο και αέρα» ποιος είναι ο λόγος που όλοι πλάκωσαν στο γλείψιμο της αηδιαστικής εξουσίας(Παπ.,Καρ.,Σημ .,Μητσ.) που είναι μόνο για τον εαυτό της .

  7. fantomas avatar
    fantomas 28/04/2008 17:53:32

    KAI ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ .... ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΜΕΛΛΟΝ !