22/09/2010 16:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ηθικό ζήτημα με τον Σκυλακάκη

Κύκλοι της Ρηγίλλης έλεγαν σήμερα «θεωρούμε ότι υπάρχει μεγάλο ήθικο και πολιτικό θέμα με τον κ. Σκυλακάκη και την επιμονή του να κρατήσει την έδρα. Οι ευρωβουλευτές διορίζονται. Δεν εκλέγονται. Θα πρέπει να επιστρέψει στην ΝΔ - όπου και ανήκει - την έδρα στο ευρωκοινοβούλιο».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 22/09/2010 16:55:00

    Ρεζίλι των σκυλιών το αδέσποτο της Αραβαντινού..

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ ΓΙΑΝΝΗΣ 22/09/2010 22:07:34

      Γιάννη,θα μου επιτρέψεις να πω, πως δεν είναι καθόλου αδέσποτο! Είναι κανονικότατο οικόσιτο, μεγαλωμένο και διδαγμένο στην απόλυτη «υπακοή»! Γαυγίζει και δαγκώνει κατ' εντολή!

  2. KΠ avatar
    22/09/2010 17:20:28

    Οπότε, ας πρόσεχε ο Κ.Κ. με τις "ισορροπίες" του.

    Άντε τώρα να βγάλεις από την Ευρωβουλή το κοπροσκυλάκι._Κ.Π.

  3. Pyrros avatar
    Pyrros 22/09/2010 17:52:14

    Τι σημαινει κυκλοι της Ρηγιλλης; Γιατι δεν το ζητα επισημα το κομμα; Γιατι δεν το ζητουν οι ευρωβολευτες της ΝΔ; Μηπως το παιζουν διπορτο; Περιμενουν να κανει κομμα η Κορη για να δουν πως θα παει η κατασταση; Ειναι σιγουρα του Αντωνη το κομμα και οι διαφοροι εκπροσωποι του;

  4. Yannis avatar
    Yannis 22/09/2010 17:53:05

    18 παρακαλώ + 4 αεροπορικά + ενοίκια για 2 σπίτια + 3 υπαλλήλους εκεί + 1 υπάλληλο εδώ + ενοίκια για 2 γραφεία + μικρά "bonus"

    είναι πολύ το τσιτσί συντεκνε....

  5. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 22/09/2010 20:10:19

    Σιγά ρε παιδιά .Τί ζητάτε τώρα,καλλιγραφία από της μυλωνούς τον κώλο.
    Δυστυχώς ένα από τα πολλά σφάλματα του Καραμανλή ήταν που δεν άφησε την Ντόρα στο Δήμο (μαζί της είχε και τον Σκυλακάκη)και την έβαλε ξανά στην κεντρική πολιτική σκηνή.Θυμάται κανείς μας ένα έργο από την Μπακογιάννη στο Δήμο. Φυσικά και όχι.Αυτό όμως έκανε κακό μόνο στους Δημότες,ενώ σαν ΥΠΕΞ έκανε ζημιά σ'όλους τους Ελληνες ακολουθώντας δική της πολιτική ενάντια στην πολιτική του Πρωθυπουργού ( Σκόπια,ΝΑΤΟ,Αγωγός Αλεξ/πολης κλπ).

  6. spiros avatar
    spiros 22/09/2010 20:42:58

    Όλα τα πολιτικά παχύδερμα προέρχονται συνεργάζονται αποκλειστικά με την Ντόρα. Πως περιμένετε να υπάρχει ευθυξία; Μόνο από εκμετάλλευση καταλαβαίνουν. Άμεσα πρέπει να παραιτηθεί από ευρωβουλευτής. Αυτά είναι τα σοβαρότερα λάθη του Καραμανλή. Ουκ ολίγα παρόμοιου τύπου.

  7. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 22/09/2010 21:53:20

    Η ΝΔ του Αντώνη ψάχνει για ψύλλους στ’ άχυρα, στην άλλη ΝΔ που με περίσσια φροντίδα και μεθοδικότητα έστηνε η κόρη, εδώ και πολλά χρόνια!

    Όλοι αυτοί έχουν αποφοιτήσει από την μεγάλη πρότυπο σχολή του Πανεπιστημίου του επιτίμου! Το έχει πει άλλωστε και η Μαρίκα με καμάρι ως μάνα, πως η Ντόρα της έχει κάνει πολύχρονες σπουδές, στο συγκεκριμένο πανεπιστήμιο!

    Το master τους είναι στην Αναξιοπρέπεια ( όταν αποδεικνύουν διά της σταθεράς μητσοτακείου θεωρίας, ότι "το φτύσιμο είναι μια απλή βροχούλα") και το διδακτορικό τους το παίρνουν στην Υπονόμευση και στην Ιδιοτέλεια!

    Ειδικά το μάθημα της Ηθικής δεν διδάσκεται καθόλου και ούτε διδάχθηκε ποτέ, διότι θεωρείται εντελώς παρωχημένο!

    Επειδή λοιπόν, ο ελέω Καραμανλή ευρωβουλευτής, αποφοίτησε με άριστα και τόνο από αυτό, μάλλον τη δοτή έδρα του θα την κρατήσει, για να έχει εκπρόσωπο το «forum για την Ελλάδα» της ιδρύτριάς του και στο Ευρωκοινοβούλιο!