#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/02/2011 18:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ηγετικό στέλεχος του κινήματος του τζάμπα



Η επίκληση δεκαοκτώ διαφορετικών διατάξεων του νόμου που χρησιμοποιήθηκαν  για την πληρωμή από το τμήμα προμηθειών του υπουργείου Εσωτερικών του ποσού των 29 ευρώ και 30 λεπτών για έξοδα της υφυπουργού Θεοδώρας Τζάκρη.

Πρόκειται για την απόφαση Φ. 312-4-4525 με ημερομηνία της περασμένης Τετάρτης 2 Φεβρουαρίου που δημοσιεύει σήμερα το «Εθνος της Κυριακής» και αφορά στη χρησιμοποίηση από την υφυπουργό Εσωτερικών της αίθουσας VIP του Αεροδρομίου «Ελευθέριος Βενιζέλος» στις 26 Νοεμβρίου 2010.

Το θέμα του εγγράφου όπως καταγράφεται είναι: «Εγκριση γενομένης δαπάνης εξόδων χρησιμοποίησης της αίθουσας VIP του Ελευθέριος Βενιζέλος από την υφυπουργό Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης», ενώ μετά την απαρίθμηση των νόμων και των διατάξεων επισημαίνεται ότι «εγκρίνουμε τη γενόμενη δαπάνη των 29,30 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ, του τιμολογίου της Olympic Catering για κάλυψη των εξόδων χρησιμοποίησης της VIP αίθουσας του αεροδρομίου Ελευθέριος Βενιζέλος στις 26/11/2010 από την υφυπουργό Εσωτερικών Θ. Τζάκρη».

Το έγγραφο καταλήγει ότι η δαπάνη θα βαρύνει τις πιστώσεις του υπουργείου Εσωτερικών και φέρει την υπογραφή του προϊσταμένου του τμήματος προμηθειών.

ΠΗΓΗ: ΕΘΝΟΣ

Σχόλιο: Επιτέλους η φύση και η θεία πρόνοια αποκάλυψε τα σχέδια της και κάλυψε το κενό ηγεσίας του κινήματος του Τζάμπα. Ένα κενό που μέχρι τώρα καλύπτονταν με προσωρινές συντονιστικές επιτροπές. Πρόκειται για επιτυχημένο μέλος της αστική τάξης, γυναίκα και επικοινωνιακή. Προτείνεται να της προταθεί αμέσως αναλάβει τον ηγετικό ρόλο του κινήματος ως φυσική ηγεσία. Να παίξει τον ρόλο της “αόρατου αρχής”.  Ειλικρινά η συμπαθέστατη υφυπουργός ελπίζω να δεχτεί, και  εκτιμώ ότι με αυτή την κίνηση η άλλη πλευρά θα μείνει… κάγκελο.

http://papaioannou.wordpress.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/02/2011 18:13:58

    Σίγουρα ανήκει σε αυτούς τους εθνοπατέρες που υπερψηφίζουν τη μείωση μισθών, το κόψιμο επιδομάτων, φαρμάκων, το κούρεμα των πενιχρών συντάξεων κλπ.
    Η ίδια όμως ζει αρχοντικά στο τζαμπέ, και όχι μόνο, αλλά πληρώνουμε κοτζάμ τμηματάρχες ώστε να καταναλώνουν εργατοώρες για να διεκπεραιώνουν τα έξοδα της υπουργού στο καθ ύλην αρμόδιο υπουργείο, από όπου άλλοι Δ.Υ. θα αναλάβουν να ασχοληθούν για το πώς και πότε θα πληρωθεί το χρέος της.... από τις τσέπες των φορολογουμένων.
    Λες και αν δεν ταξιδέψουν μέσω της αίθουσας επισήμων, θα σχιστεί το καλσόν τους.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Strange Attractor 06/02/2011 21:30:21

      Αν υπολογισθει το ωρομισθιο των ΔΥ που ασχοληθηκαν με τη διεκπεραιωση της δικαιολογησης του ποσου ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο τα 30 ευρω του ποσου.

  2. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 06/02/2011 18:59:14

    Ε μην είμαστε και τόσο άδικοι.....
    Βγάζει κάτι πρωτόγονα τραβηχτικό η υπουργός...

    Να μην την κεράσουμε κι ένα καφέ με κεκάκι;!

    Τι σόι Ελληνες είμαστε πιά;;;;

    • xmmm avatar
      xmmm @ σιδεράκιας 06/02/2011 23:50:01

      πρωτογονα τραβηχτικο; μα στο μυαλο μου ησουν μεσα, κατι στο "εμεις οι βλαχοι"

  3. TED avatar
    TED 06/02/2011 19:02:49

    Γνωρίζουμε ποιές υπηρεσίες καλύπτονται από το ποσό αυτό;

    Ισχύει ότι είναι η τιμή ενός καφέ;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ TED 06/02/2011 19:06:33

      Δικαίωμα εισόδου και χρήσης της αίθουσας. Από τη στιγμή που θα μπεις, έχει καφέ, αναψυκτικά, τηλεόραση, εφημερίδες, και προνομιακή μεταφορά στο αεροπλάνο. Όλο αυτό το πακέτο το σοσιαλιστικό έχει ένα κόστος. Που το πληρώνουμε εμείς.

  4. Orestios avatar
    Orestios 06/02/2011 19:20:01

    Άλλη μια αγωνίστρια του Σοσιαλισμού.
    Μαζί με τον Ρέππα ψήφιζε το μνημόνιο της σωτηρίας.

  5. TopGunZ avatar
    TopGunZ 06/02/2011 19:26:18

    Εγώ φταίω που την τελευταία φορά που την πέτυχα δεν την έβρισα .

  6. Posodonas avatar
    Posodonas 06/02/2011 19:26:18

    Όμορφη κοπελίτσα είναι, αλλά να μας πει ποιες είναι οι περγαμηνές της για να προΐσταται υπουργείου σε τόσο νεαρά ηλικία.

    • kiki avatar
      kiki @ Posodonas 06/02/2011 20:42:09

      Τα προσοντα της ειναι ταγμενη σκοπιανοφιλη, και υποστηρηκτρια της
      " μακεδονικης μειονοτητας."
      αυτο φτανει να εισαι σαυτην την κυβερνηση.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ kiki 07/02/2011 00:06:16

        Και μην παίρνεις όρκο για το όμορφη ή το κοπελίτσα...

    • occultist avatar
      occultist @ Posodonas 08/02/2011 00:44:58

      Posodonas είπε:
      ""Όμορφη κοπελίτσα είναι....""

      ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ!!!!

  7. Tem avatar
    Tem 06/02/2011 19:52:42

    Ντροπή και αίσχος για την κυρία αυτή. Βέβαια αν ρωτήσει κανείς στην αρμόδια οικονομική υπηρεσία θα ανακαλύψει ότι δεν πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό αλλά για σταθερά επαναλαμβανόμενο. Και πάλι ντροπή κυρία Τζάκρη αν και νομίζω ότι η λέξη κυρία δεν σας ταιριάζει. Αύριο το πρωί γυρνώντας στην Αθήνα μην ξεχάσετε να παραδώσετε στην οικονομική υπηρεσία τα παραστατικά προμήθειας του πρωινού σας καφέ.

  8. Γιώργος avatar
    Γιώργος 06/02/2011 20:58:41

    Μόνο μη ζητήσει και ο Πάγκαλος να του πληρώσουμε το φαγητό που τρώει...

  9. loukas avatar
    loukas 06/02/2011 21:10:43

    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ .

  10. man8os avatar
    man8os 06/02/2011 23:45:32

    Να απρουν πρωτοβουλια οι πολιτες να την καλεσουν για αρχηγο!
    Πως μπορει να αρνηθει μια τετοια κυρια?

  11. deldio avatar
    deldio 06/02/2011 23:47:26

    Είναι γνήσιο τέκνο του μπαστουνοβλαχαδεροτσαμπατζηδοπασοκισμού με συνοδοιπόρο την επίσης αγωνίστρια υφυπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης (χα χα) Μιλένα Αποστολάκη, η οποία επίσης έβγαλε ολόκληρη υπουργική απόφαση για την κάλυψη των καφέδων που ήπιε στο αεροδρόμιο. Λοιπόν να μου το θυμηθείτε: Για κάποιο λόγο όλοι αυτοί δεν γουστάρουν να πληρώνουν, όχι τίποτε άλλο, αλλά ειδικά τους καφέδες τους!

  12. LOKROS avatar
    LOKROS 07/02/2011 01:03:47

    Δίκασον, Κύριε, τους αδικούντας με• πολέμησον τους πολεμούντας με. Επιλαβού όπλου και θυρεού και ανάστηθι εις την βοήθειαν μου. Είπα• Φυλάξω τας οδούς μου του μη αμαρτάνειν με εν γλώσση μου• εθέμην τω στόματι μου φυλακήν εν τω συστήναι τον αμαρτωλόν εναντίον μου.

  13. ΠΕΡΙΚΛΗΣ avatar
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ 08/02/2011 03:22:36

    Γνωρίζει κανείς αν το Τζάκρη είναι Ελληνικό επωνυμο ?