#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2010 12:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ζώνες πορνό θέλει στην TV ο Μπουτάρης !





Έκρηξη ειλικρίνειας, ή ψηφοθηρία στους ...συνομίληκούς του;

http://taxalia.blogspot.com/2010/09/blog-post_3143.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsilivithras avatar
    tsilivithras 27/09/2010 12:23:56

    Ο tempora o mores...

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ tsilivithras 27/09/2010 15:38:16

      Σα να βγήκε απ’τον τάφο με βλέμμα γλαρό ένα πράγμα ο σκοπιανοπροσκυνημένος ερωτύλος (τρομάρα του) Μπουτάρης. Τα κρασιά του οποίου μποϋκοτάρονται, από τις αρχές 2010.

      Είναι κι αυτός, μεταξύ των a priori «Πισσαρισμένων» στο ραντεβού του Νοέμβρη 2010, όπου η Αποχή = Συνενοχή

  2. antekal avatar
    antekal 27/09/2010 12:44:13

    Αρχίσατε τις βρωμιές;

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ antekal 27/09/2010 22:54:55

      έπεσες μέσα φίλε μου.... αυτό σκέφτηκα και εγώ....

    • loretta avatar
      loretta @ antekal 27/09/2010 23:33:14

      βρωμιες??? δηλ...φταιμε εμεις που δεν ξερει τι λέει?? δεν πειραζει αφηστε τον να μιλαει και θα μονον ετσι θα παει απατος....τσαμπα μαγκας εκ του ασφαλους και πολυτελειας ο ποιητης εκ του προχειρου μπουταρης...

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ loretta 27/09/2010 23:36:22

        θα πάει άπατος, μιλήσει δεν μιλήσει...

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ antekal 28/09/2010 12:25:28

      σιγα τον αμωμο και ασπιλο που σου θιξανε

  3. antekal avatar
    antekal 27/09/2010 12:44:20

    Αρχίσατε τις βρωμιές;

  4. Stalinikos Raveniotis avatar
    Stalinikos Raveniotis 27/09/2010 12:44:39

    Θεσσαλονίκη,

    Από Φτωχομάνα ... Πορνομάνα

  5. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 27/09/2010 12:44:40

    Θα μου επιτρέψετε, αλλά εγώ νιώθω πολύ πιο προσβεβλημένη από τα 10 εκ. ευρώ που μπαίνει κάθε χρόνο μέσα το TV100 που το μόνο που εξυπηρετεί είναι οι δημόσιες σχέσεις του εκάστοτε δημάρχου, οι συνεργάτες του οποίου καθημερινά σχηματίζουν ουρά στο γραφείο του εισαγγελέα. Λυπάμαι που ο Μπουτάρης, τον οποίο εκτιμώ, μέτρησε το πολιτικό κόστος και δεν τόλμησε αυτό που είπε ο Μίχας για τον Παιραιά: λουκέτο στο δημοτικό ραδιόφωνο.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Μεριλένα 27/09/2010 12:45:43

      Agreed on TV-100.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Μεριλένα 27/09/2010 13:39:46

      Μπα, εγώ νιώθω περισσότερο προσβεβλημένος όταν χτυπάνε την ηθική μου παρά το πορτοφόλι μου, θέμα ανατροφής βλέπεις...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ TopGunZ 27/09/2010 13:45:39

        Η άρχουσα τάξη έχει την ικανότητα να "παντρεύει" και τα δύο ανάλογα με τις περιστάσεις.

        Προφανώς θα τους άρεσε μια θεσνικη κατά τα πρότυπα του Ατλάντικ Σίτυ...από καζίνα και π**τάνες άλλο τίποτα.

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 13:57:56

        Να δηλώσω ότι προσυπογράφω με όλη μου την καρδιά.

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 14:02:55

        Η μπουμπούκα έκανε ό,τι μπορούσε για να εμπεδώσει το κλιμα στην τηλεόραση, να ανυψώσει το ηθικό και τον αυτοσεβασμό των Ελλήνων («έχεις πάει ποτέ με γυναίκα;» – «δύο φορές» – «τι είπες μωρή; Γιατί με ξεφτίλισες;» – «Για τα λεφτά πατέρα!»). Ο κ. Μπουτάρης εναποθέτει τις ελπίδες του στο τάκα-τάκα.

    • Astefan avatar
      Astefan @ Μεριλένα 27/09/2010 13:56:07

      Μερινέλα,
      είναι απίστευτο αυτό που λες.

  6. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/09/2010 12:56:24

    Μωραίνει ο Κύριος οω βούλεται απωλέσαι...

    • Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
      Πλούταρχος Λευκαδίτης @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/09/2010 12:57:45

      ον

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/09/2010 13:24:37

      Ένας άνθρωπος που λέει στην τηλεόραση "τα ίδια σκατά είναι όλοι", δεν θα... μωρανθεί και περισσότερο αν ζητήσει τη μετατροπή της δημοτικής τηλεόρασης σε τσοντοκάναλο. Άλλωστε, κάπως έτσι ελευθεριάζοντες δεν είναι και οι σαλονάτοι ψευτοαριστεροί του Κουβέλη που τον υποστηρίζουν;

  7. Σελάνος avatar
    Σελάνος 27/09/2010 13:10:32

    τον απωλεσθέντα!

  8. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 27/09/2010 13:30:10

    Στο Θεό μας φίλοι μου.

    'Αν η πόλη εκλέξει για Δήμαρχο αυτό το ΥΠΟΛΟΙΠΟ θα είναι σαν να βάζει απο εκείνη την ημέρα την "όπισθεν ολοταχώς"

    Γιατί, άλλο είναι ο Δήμαρχος κι'αλλο ο εθισμένος μεθύστακας οινοπαραγωγός, που χέρι με χέρι με τον Βούγια στοίχισε στην Θεσσαλονίκη την ακύρωση της υποθαλάσιας αρτηρίας στην πρώτη της μελετη και όχι μόνο, γιατί σήμερα την πληρώνουμε - ΟΧΙ Ο ΙΔΙΟΣ - σαν αποζημίωση στο αφεντικό του Σουφλιά τον γνωστό μας Μπόμπολα. η αποζημίωση, όπως μας είπαν ανέρχεται σε 68.000.000 ευρώ !!!

    Ψηφίστε όποιον άλλον θέλετε. Ακόμα και τον Γκιουλέκα.

    Σε ό,τι δε φορά την υποθαλάσσια αρτηρία, μπορούν να συγκρίνουν την σημερινή παραλία της Θεσσαλονίκης με αυτήν - για όσους έτυχε να πάνε μέχρις εκεί - της Σμύρνης. Γιατί, άν ο μεθύστακας δέν την τίναζε τότε στον αέρα, σήμερα θα ήταν η παραλία της Σμύρνης ένα πιστό φωτοαντίγραφο της θεσσαλονίκης. Μόνο χωρίς βέβαια τον Λευκό Πύργο.

    Και άν τολμήσει να μου πεί εστω και ένας Έλληνας ότι, ο Μπουτάρης θα βαφτίσει εν ονόματι της ελληνοτουρκικής φιλίας την οδό Αγίου Δημητρίου σε Λεωφόρο Κεμάλ Αττατούρκ τότε τί να πεί κανείς .... απο μεθύστκα όλα να τα περιμένεις.

    Για περισσότερες πληροφορίε παραμένω

    ΠΕΛΙΑΣ

  9. aengus avatar
    aengus 27/09/2010 13:55:29

    Σχέδιο ΑΥΝΑΝ…..
    ……………………
    Από τον εκλεκτό τού Μάνου, του ΓΑΠ και άλλων «προοδευτικών» και «δημοκρατικών» δυνάμεων.
    ……………………
    Ο αγώνας ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ !!!!!

  10. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 27/09/2010 14:06:29

    ΠΡΟΣ
    Astefan και TORGUNZ

    Προφανώς δεν θέλετε να καταλάβετε: δεν αποτελεί για εσάς ζήτημα ηθικής ότι καμια δεκαριά δημοτικοί και νομαρχιακοί σύμβουλοι των Παπαγεωργόπουλου - Ψωμιάδη λογοδοτούν στη Δικαιοσύνη; Μάλιστα 5-6 απ' αυτούς τους έχει βάλει στο ψηφοδέλτιο ο Γκιουλέκας, ο οποίος έχει βαλθεί να ξεχάσουμε ότι καμάρωνε για τη συμμετοχή του στη ΣΦΕΒΑ και το Δίκτυο 21, ενώ "ξεπλύθηκε" επαγγελματικά στο κανάλι των Κούβελα - Παπαγεωργόπουλου. Τι να κάνουμε... Έχουμε το δυσάρεστο προνόμιο να θυμόμαστε.-

    Υ.Γ. Αλήθεια, έχει πάρει το αφτί σας για κάποια γαλάζια "φρουτάκια" της Θεσσαλονίκης;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Μεριλένα 27/09/2010 14:18:03

      Πρώτον, γράψε και κανά όνομα σωστά. Δεύτερον, αυτόν που κάνει ένα οικονομικό έγκλημα μπορώ να τον βάλω φυλακή. Αυτόν που σκοτώνει τις ψυχές των παιδιών μου μόνο στο χώμα. Ξαναλέω, είναι θέμα ανατροφής, εγώ δε μεγάλωσα με ζιβάγκο, σκυλάδικα και αεροσυνοδούδες...

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 14:21:51

        «Σκυλοκοίτες και νεκρόσιτοι κι ερεβομανείς
        κοπροκρατούν το μέλλον.»
        ..
        Οδυσσέας Ελύτης

        ..Το μέλλον αυτό είναι το παρόν μας:

        «…Θα φορέσουν ανάποδα το δαχτυλίδι τους, και με καρφί θα χτενίσουνε το μαλλί τους, και με νεκροκεφαλές θα στολίσουνε το στήθος τους, για να δελεάσουν τα γύναια. Και τα γύναια θα καταπλαγούν και θα στέρξουν. Για να έβγει αληθινός ο λόγος, ότι σιμά η μέρα όπου το κάλλος θα παραδοθεί στις μύγες της Αγοράς.»

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 14:43:41

        @TopGunZ

        Δεν γνωρίζω τις πολιτικές σου πεποιθήσεις αλλά δεν με ενδιαφέρουν. Ξαναπροσυπογράφω!
        Τα παιδιά μας είναι φθηνά αναλώσιμα γι΄αυτούς…

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ TopGunZ 27/09/2010 14:51:40

        Φίλε aengus είναι αυτό που λέω εδώ και καιρό, η πάλη των τάξεων έχει πεθάνει, αριστερά, δεξιά, πάνω, κάτω και πλαγίως δεν έχουνε νόημα. Η μάχη πλέον είναι εθνοκεντρική: Η ταυτότητα και η διαφορετικότητα μας απέναντι στην κιμαδομηχανή των νεοφιλελεύθερων... Η παιδεία μας και τα παιδιά μας απέναντι στο πολυπολιτισμικό χυλό.

        Δε με νοιάζει αν ο άλλος είναι αριστερός ή δεξιός, με νοιάζει να είναι. Και όποιος κατάλαβε.

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 16:03:25

        @TopGunZ

        Συμφωνώ απόλυτα για την κιμαδομηχανή…. Διαφωνώ ως προς την πάλη των τάξεων.
        Αλλά αυτό έχει πολύ λιγότερη σημασία. Στο τέλος-τέλος μας ενώνουν πολύ περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν (όσο αφόρητα στερεότυπο κι αν ακούγεται). Γι΄ αυτό είπα ότι δεν με ενδιαφέρει. Υπάρχουν αξίες και αρχές που πρέπει να υπερασπιζόμαστε από κοινού –χωρίς αυτές δεν μπορούμε να υπάρξουμε ούτε ως «δεξιοί», ούτε ως «αριστεροί»: Θα μείνουμε να καμαρώνουμε τις ταμπέλες μας. Και υπάρχει κι η προσωπική αξιοπρέπεια του καθενός μας ξεχωριστά που δεν είναι διαπραγματεύσιμη…όπως υπάρχουν και θέματα ανατροφής, τί να λέμε τώρα…

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ TopGunZ 27/09/2010 16:23:32

        aengus

        Δεν μας ενώνουν στο «τέλος-τέλος» αλλά ευθύς εξαρχής.

        Υπάρχουν Αξίες και Αρχές που πρέπει να υπερασπιζόμαστε από κοινού γιατί χωρίς αυτές ΒΡΗΚΑΝ ΧΩΡΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ-ΔΕΞΙΟΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΣΤΕΥΣΑΝ ΙΔΕΕΣ, ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΣΑΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!!!

        Αν πας να υπερασπιστείς την πατρίδα σου οι αριστεροί σε λένε εθνικιστή.
        Αν πας να υπερασπιστείς κοινωνικό κράτος και βοήθεια στους ασθενέστερους οι δεξιοί σε λένε κουμούνι.
        Αν πεις να διαμαρτυρηθείς για την μετανάστευση και την παιδεία εμφανίζονται οι πολυπολιτσμικοί και σε λένε φασίστα.
        Αν διαφωνήσεις με την πολιτική του αμερικανο-σιωνισμού σε λένε ισλαμολάγνο.


        !!!!!!!!

        Ρε δεν πάνε στο διάολο όλοι!!!

        Ταμπέλες και μλκς…

        ΤΟΤΕΜ σηκώνει το παγκόσμιο σύστημα εξουσίας εδώ και εκατοντάδες χρόνια για να κρατάει τον γενικό πληθυσμό σε ύπνωση και να μαλώνουμε μεταξύ μας ενώ το 1% συγκεντρώνει το 90% του παγκόσμιου πλούτου…!!!

        Όπως τα λέει ο TopGunz είναι…έφτασε ο κόμπος στο χτένι και εμφανίζεται πλέον το αηδιαστικό πρόσωπο της θανατολάγνας ΝΤΠ…!!!
        Τα προσωπεία αριστερών και δεξιών έπεσαν τώρα που η παγκόσμια ελίτ βάζει τα δυνατά της να καταστρέψει έθνη, παραδόσεις, έθιμα, ήθη και πολιτισμούς.
        Όλα τα οικονομικά συστήματα κατέρρευσαν.
        Όλα τα πολιτικά συστήματα κατέρρευσαν.
        Ίδια πάστα όλοι τους κι από πίσω παντελής έλλειψη ΑΞΙΩΝ, ΠΑΤΡΙΔΑΣ, ΗΘΟΥΣ, ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ, ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑΣ, ΑΛΤΡΟΥΙΣΜΟΥ ΑΓΑΠΗΣ…!!!

        Το τελευταίο οχυρό πριν την πολιτισμική μάχη της νέας εποχής είναι το ηθικό και εθνικό φρόνημα των λαών.

        Εκεί θα φανεί πόσα απίδια βάνει ο σάκος.

        Αξίες…χα…κόμματα πολιτικοί και αξίες…ας καγχάσω…!!!!

        Αριστεροί και δεξιοί γείτονες να μαλώνουν για το ποιος «αρχηγός» λέει καλύτερα ψέμματα…

        Αν επιβιώσουν τα δισέγγονά μας θα γελάνε πολλά όταν θα διαβάζουν για την εποχή μας.

      • aengus avatar
        aengus @ TopGunZ 27/09/2010 16:39:21

        @tsilivithras


        «Στο τέλος-τέλος», δλδ πέρα από πολιτικές πεποιθήσεις…. Δεν διαφωνώ με το «ευθύς εξαρχής», όπως θα κατάλαβες από τη συνέχεια του σχολίου μου, αφού μιλάω για κοινές αξίες και αξιοπρέπεια!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ TopGunZ 27/09/2010 17:33:04

        aengus

        Το ξέρω ρε φίλε...απλά πιάστηκα από ένα σχήμα λόγου για να πω την ατάκα μου...
        Μην άγχεσαι.

    • athamas avatar
      athamas @ Μεριλένα 27/09/2010 15:38:37

      Αν και δεν είμαι Σαλονικιός
      Νομίζω πως δεν θα έβλαπτε αν κάποιος θεωρούσε ανήθικη την πρόταση Μπουτάρη *και* ταυτόχρονα να θεωρούσε ανήθικα και τα όσα συνέβαιναν στο tv100 ή σε όποιο άλλο δημοτικό μέσο.

      Τι σημαίνει κυρία Μαριλένα «πιό ανήθικο»;
      Υπάρχει διαβάθμιση στην ανηθικότητα;

      Κάτι ή είναι ανήθικο ή δεν είναι!

      Και το ότι το Α είναι ανήθικο δεν αποκλείει να είναι ανήθικο και το Β.

      Το σωστό είναι να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους και όχι με βάση το τί θα ψηφίσουμε και κυρίως το *να_μήν_δικαιολογούμε_την_ανηθικότητα!* σε καμμία περίπτωση!

      Το ότι δλδ υπήρξαν ατασθαλίες σε ενα δημοτικό μέσο σε τίποτε δεν κάνει λιγότερο ανήθικη την πρόταση Μπουτάρη.

      • aengus avatar
        aengus @ athamas 27/09/2010 16:44:39

        Τους θέτεις….φιλοσοφικά ζητήματα….. :)

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ athamas 27/09/2010 22:11:29

        Μερακλής ο Μεσιέ Μπουτάρης.

    • loretta avatar
      loretta @ Μεριλένα 27/09/2010 23:53:18

      Αφου μιλας και τα λες ολα βρε συ....δεν μας λες εσυ για τα περιφημα γαλαζια φρουτακια???

      εγω παντως δημαρχο που εχει εξαρτησεις δεν θελω να εχω ! δηλωνει θεραπευμενος και μπραβο του εδωσε εναν αγωνα...ομως ειναι σε θεση να λειτουργησει κατω απο πιεση ενας ανθρωπος αυτης της ηλικιας με τα χιλιαδες προβληματα που υπαρχουν??? Και δεν αμφιβαλω οτι εχει τις καλυτερες των προθεσεων αλλα βρε αδερφε 73 ετων ειναι....σε 4 χρονια 77 ειπαμε να παμε μπροστα να ερθουν νεοι ανθρωποι ο μπουταρης πως συγκαταλεγεται σε αυτους????

      και δεν καταλαβαινω τελικα ποιο ειναι το καινουργιο που κομιζει αυτος ο συγκεκριμενος ανθρωπος???

    • Αλέξανδρος Αλεξάνδρου avatar
      Αλέξανδρος Αλεξάνδρου @ Μεριλένα 30/09/2010 18:28:18

      Αν ο Γκιουλέκας συμμετείχε σε κάποιες εκδηλώσεις της ΣΦΕΒΑ, τιμή του μεγάλη! Εκεί πάνω στη Βόρειο Ήπειρο, υπάρχει και μια άλλη Ελλάδα, μια Ελλάδα που αντιστέκεται. Προτείνω σε όλους την σελίδα της ΣΦΕΒΑ με την συνομιλία με την οικογένεια του εθνομάρτυρα Γκούμα:
      http://www.sfeva.gr/68BC5A12.el.aspx

  11. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 27/09/2010 14:36:31

    Για την ταμπακέρα τίποτα;

  12. TopGunZ avatar
    TopGunZ 27/09/2010 14:46:53

    Ποια ταμπακιέρα? Ο άλλος θέλει να μετατρέψει το δημοτικό κανάλι σε μπουρδ$λο και εσύ μου πετάς τα κλασικά πασοκικά φληναφήματα. Βγήκαν αποφάσεις δικαστικές? Και τι το κακό έχουν ο ΣΦΕΒΑ και το δίκτυο 21? Επειδή δεν είναι ροζ πολυπολιτισμικό έμεσμα? Εγώ εδώ που είμαι πάντως μόνο για πράσινα φρουτάκια ξέρω που κάνανε παρέα με πράσινους υπουργούς.

    Στα πυροτεχνήματα πρώτοι είστε.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ TopGunZ 27/09/2010 15:17:15

      Εθνομηδενισμός και ελαστική ηθική πάνε μαζί...

    • ένας Aμλετ avatar
      ένας Aμλετ @ TopGunZ 27/09/2010 15:33:58

      Μην ασχολείσαι, αφού δεν αντιλαμβάνονται ποια είναι η «ταμπακέρα»!

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ TopGunZ 27/09/2010 23:11:04

      μια χαρά την αντιλαμβάνεται την ταμπακιέρα.
      Και μ ένα σμπάρο προσπαθεί να σταυρώσει πολλά τρυγόνια.
      Κυρία Μαριλένα μας, με άριστα αποφοιτήσατε από το ΙΕΚ της Τρέμη;

  13. aengus avatar
    aengus 27/09/2010 14:49:26

    «Και τα γύναια θα καταπλαγούν και θα στέρξουν. Για να έβγει αληθινός ο λόγος, ότι σιμά η μέρα όπου το κάλλος θα παραδοθεί στις μύγες της Αγοράς.»

  14. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 27/09/2010 14:52:10

    1) δυστυχώς προβλέπω ότι η ΝΔ θα χάσει τον δήμο Θεσσαλονίκης.....καρμπόν περίπτωση όπως ο δήμος Πειραιά, που είχε για δήμαρχο 2 συνεχόμενες τετραετίες τον κύριο Αγραπίδη....κακές δημαρχιακές θητείες και στις 2 περιπτώσεις(Πειραιάς-Θεσσαλονίκη).........

    http://www.agelioforos.gr/default.asp?pid=7&ct=1&artid=49214

    2) διαφωνώ να έχει δήμος τηλεόραση(υπέρογκες και ανεξέλεγκτες δαπάνες), όπως διαφωνούσα παλιότερα δήμος να ελέγχει και να χρηματοδοτεί ΠΑΕ....

    3)ας μην είμαστε πουριτανοί, ούτε ηθικολόγοι....οι ερωτικές ταινίες(τσόντες πιο λαικά) αν προβάλλονται σε μεταμεσονύχτιες ώρες (π.χ μετά τις 2 με 3 το πρωί) και υπάρχει σχετική απαγορευτική ένδειξη για ανηλίκους, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην προβάλλονται γενικά από την τηλεόραση...την εποχή μάλιστα που μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε - ακόμα και ένας ανήλικος δηλαδή - στο internet όποια ώρα θέλει και να δει ανενόχλητα τσόντες....

    4) με ενοχλεί περισσότερο η διασπάθιση και κατάχρηση κρατικού χρήματος ή χρημάτων εργαζόμενων.....και εξίσου με ενοχλεί η γενικότερη απάθεια της κοινωνίας απέναντι σε τέτοια φαινόμενα....φαινόμενα που πολλές φορές για μικροκομματικούς λόγους γίνεται προσπάθεια συγκάλυψης και κουκουλώματος......

    • aengus avatar
      aengus @ δαιμονάκι 27/09/2010 15:10:30

      Αυτά στα παιδιά σου, αν έχεις (διότι αυτά ούτε θα ξυπνάνε τη νύχτα. όπως όλα τα παιδιά του κόσμου, ούτε θα πονηρεύονται!
      Και το πρώτο πληθυντικό κομμένο. Δεν είμαστε το ίδιο!

      • aengus avatar
        aengus @ aengus 27/09/2010 15:12:39

        Άκου «ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ πουριτανοί, ούτε ηθικολόγοι…» Μετά το δημόσιο φροντιστήριο της μπουμπούκας ξεσαλώσατε άσχημα βλέπω.

  15. ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
    ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 27/09/2010 15:07:31

    Δώσε τσόντα στο λαό!

  16. Μεριλενα avatar
    Μεριλενα 27/09/2010 15:41:50

    Όπου τελειώνει η λογική, αρχίζει ο εθνικισμός. Καληνύχτα...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Μεριλενα 28/09/2010 00:01:21

      Ενώ το να δεχθούμε τον τηλεαυνανισμό που προτείνει ο Μπουτάρης είναι η αποθέωση του ορθολογισμού, ε;

      Λοιπόν, εγώ προτείνω αν εκλεγεί δήμαρχος να μετατρέψει το TV 100 σε εξειδικευμένο κανάλι οινολογικής γευσιγνωσίας. Πώς σου φαίνεται;

      • Γιωργος Χ avatar
        Γιωργος Χ @ Αυριανιστής 28/09/2010 00:05:00

        Και όχι μόνο: να που θα πάρει εκπομπή η…Σαλονικια Αφρα Αλ Σαλεχ!

  17. Jack avatar
    Jack 27/09/2010 15:42:41

    Eπικοινωνιακη προβοκατορικη φουσκα, "γραμμη απο τα κεντρικα" για να παιξουν τα βραδινα δελτια...να αντιδρασετε και να σας πουν "σεμνοτυφους"(οπως σας ειπε καποιος πιο πανω) για να φανουν αυτοι οι "προχω"....
    Κλασικα-προβοκατορικα-εικονογραφημενα...

  18. Orestios avatar
    Orestios 27/09/2010 15:46:12

    Σίγουρη η αποτυχία Μπουτάρη.
    Μα γιατί μας έκρυβε το ΠΑΣΟΚ αυτό το τεμάχιο?
    Ο τύπος είναι γιούχα!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Orestios 27/09/2010 15:53:23

      Παίρνει την εκδίκησή του που δεν τον "έπαιξαν" στις προηγούμενες και προτίμησαν την Αράπογλου.

  19. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 27/09/2010 15:53:36

    @ Orestios...υπομονή....σε λιγότερο από 2 μήνες θα ξέρουμε αν θα επαληθευτείς......

    @ aengus,Orestios.....και για να μην μιλάμε μόνο για τον κύριο Μπουτάρη και την "μπουμπούκα", πείτε κάτι και για τον υποψήφιο δημοτικό σύμβουλο με τον συνδυασμό του κυρίου Κακλαμάνη που αποκάλεσε, σε συνέντευξή του σε εφημερίδα, "βούρλα" όσους συνυποψήφιούς του τυπώσουν φυλλάδια.....ωραίος πολιτικός λόγος,με ακλόνητα επιχειρήματα!!!!!

    • aengus avatar
      aengus @ δαιμονάκι 27/09/2010 16:15:41

      Δεν υπερασπίστηκα κανέναν υποψήφιο. Την στοιχειώδη ανθρώπινη αξιοπρέπεια υπερασπίζομαι και άλλες τέτοιες «πουριτανικές» και παλιομοδίτικες έννοιες –κι αυτό θα συνεχίσω να κάνω.
      Αλλά σε παρακαλώ, μάθε καλή ανάγνωση. Είναι το ίδιο σημαντική με τη γραφή.

  20. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/09/2010 15:57:48

    Οι αμόρφωτοι νεο-ΠΑΣΟΚοι αυτοπροσδιοριζόμενοι ως bloggers (πώς να μην είναι άλλωστε, όταν αρχηγός τους είναι ο Τζέφρης και ο ταβερνιάρης...) έχουν βγει στο κυνήγι στο Διαδίκτυο και χτυπούν όποιον διαφωνεί, εκτοξεύοντας ύβρεις και απειλές... Περαστικά!

    • Jack avatar
      Jack @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/09/2010 16:08:06

      Ο Τζεφρι επενδυσε απο το 2004 στο διαδικτυο δινοντας γραμμη και στον τελευταιο αφισοκολλητη "γραμμη", να δημιουργησει Blog/Twitter/Facebook, εξ'ου και η Βορειοκορεατικη πλειοψηφια στο διαδικτυο!!
      Τραγικο λαθος των υπολοιπων κομματων που δεν πηραν το διαδικτυο στα σοβαρα οταν επρεπε (τωρα ξυπνησαν)...

  21. Greg avatar
    Greg 27/09/2010 16:04:08

    Τί γίνεται στη Θεσσαλονίκη; Ή μπουτάρηδες ή ψωμιάδηδες; Δεν υπάρχει άλλη επιλογή;

  22. vassilis avatar
    vassilis 27/09/2010 16:38:11

    Το πορνο να μεταδιδεται ζωντανα και οι πρωταγωνιστες να ειναι οι υποψηφιοι που ζηταν την ψηφο μας!Για να ταιριαζει με την Ελληνικη πραγματικοτητα!Η Ελλαδα ενα μπορντελο!

    • aengus avatar
      aengus @ vassilis 27/09/2010 16:42:39

      Καθόλου κακή ιδέα! Αν θέλουν, να βάλουν και τα παιδιά τους (άνω των 18) για να κάνουν καριέρα. Να μην παίζουν με τα δικά μας όμως.

      • Jack avatar
        Jack @ aengus 27/09/2010 16:58:55

        Δυο τουλαχιστον γενιες ελληνων μεγαλωσαν-νουν με αξιες και "ι-δανεικα" του lifstyle και την Κωστοπουλικη αισθητικη τοτεμ...η ζημια εγινε!
        :(

      • aengus avatar
        aengus @ aengus 27/09/2010 17:42:56

        Έχεις δίκιο ως προς την αφετηρία. Ας μη συνεχιστεί η ζημιά και για τους επόμενους. Ας μη διαιωνιστεί. Κι αφού ο Μπουτάρης θέλει να κρεμάσει στο γυαλί σαν φθηνό κρέας τα αξιολύπητα παιδιά των άλλων (διότι κι αυτά έχουν γονείς….) ας πάρει τη απάντηση που του ταιριάζει! Ζητείται αξιοπρέπεια…. Τί λένε οι σύλλογοι γονέων της Θεσ/νίκης;

  23. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 27/09/2010 17:15:08

    Έτσι κάποιο διαφημιστικό θά μπορούσε νά λέει.
    "Έλα νά δείς Πύργο Λευκό, έλα νά δείς Ροτόντα,
    κι άν ξαγρυπνάς παράωρα, μπορείς νά δείς καί τσόντα".

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Ορθολογιστής 27/09/2010 23:14:20

      άπαιχτος!

  24. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 27/09/2010 17:28:48

    ...και άλλο πορνό στην τηλεόραση; δεν φτάνουν τόσα κανάλια με δελτία ειδήσεων;
    Πολύ ανώμαλη αυτή η χώρα....

  25. Y. avatar
    Y. 27/09/2010 22:49:03

    Όλοι αυτοί (στυλάκι Μπουμπούκας, Μπουτάρη, Γερουλάνου, Νταλάρα x2, κλπ), θέλουν να μετατρέψουν το μοντέλο κοινωνίας τύπου μεσημεράδικων που φθίνει να το ακολουθεί ο μέσος πολίτης, γιατί εκτός από τη ποιοτική αιτία, υπάρχει και η ποσοτική (πέσαν τα μπαγιόκα), σε νέο είδος, προσθέτοντας μέσα και δόση οπτικής (τάχα μου) κουλτούρας
    Έβλεπα σήμερα το Γερουλάνο, σχετικά με την απελευθέρωση του τζόγου, να λέει “..το Λας Βέγκας είναι ένας από τους δέκα παγκόσμιους προορισμούς για παιδιά..”. Έφριξα.-

  26. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/09/2010 22:59:10

    Αγαπητέ FactorX ,

    ΜΗ Ρίξετε το επίπεδο... Ο κος Μπουτάρης αυτοχαρακτηρίζεται... όπως άλλωστε αυτοχαρακτιρίζεται και ο εκλεκτός σας κυριος Ψωμιάδης

    Μακάρι η Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή να βρει κάτι που θα την πάει μπροστα..

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/09/2010 23:07:34

      Ελπίδα μας η Καιλή, η επονομαζόμενη και στοχάστρια.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Strange Attractor 27/09/2010 23:58:26

        Είσαι λίγο ανορθόγραφος. ΚαΫλή γράφεται. Αλλά προσοχή, μην ξεχάσεις τα διαλυτικά!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 28/09/2010 00:02:33

        Χα χα, για αυτό το έγραψα με ι, διότι το πληκτρολόγιο μου κάνει νούμερα, και δεν ήθελα να βγει το αποτέλεσμα που περιγράφεις... λολ

    • Y. avatar
      Y. @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/09/2010 23:54:13

      Όταν βρει η Ελλάδα αυτό το κάτι, θα το βρει και η Θεσσαλονίκη. Συγκοινωνούντα δοχεία

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Y. 27/09/2010 23:56:05

        Η Ελλάδα έχει τη Φώφη. Δεν ανησυχεί.

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 28/09/2010 00:03:22

        Φώφη,... Φώφη...Αχαρνών, στη πάροδο πριν την εκκλησία?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Y. 28/09/2010 00:05:56

        Εσύ μπερδεύτηκες. Μιλάς για την άλλη τη Φώφη, τη κουτσή, η οποία απεσύρθη. Εγώ μιλάω για την ελπίδα του έθνους.

      • nefeli avatar
        nefeli @ Y. 28/09/2010 00:41:14

        Κάποτε η Σαλονίκη άνοιγε τα μάτια σε μας τους Αθηναίους και ζηλεύαμε! Τώρα ανταγωνίζονται στην παρακμή της δήθεν αστικής τάξης πια πόλη θα βγει πρώτη ....

  27. FRESCO avatar
    FRESCO 28/09/2010 09:31:56

    Και τώρα είναι πορνικό στο σύνολό του, το πρόγραμμα της εν λόγω τηλεόρασης. Ένας εσμός χυδαίας αισθητικής. Τουλάχιστον οι ειδικού τύπου ταινίες δεν πλασάρουν κάτι που δεν είναι!
    Λουκέτο άμεσα.

  28. zame avatar
    zame 28/09/2010 11:59:29

    Επισημα O Mεγας Χορηγος ...σε ολες τις εκολαπτομενες...Τζουλιες..

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ zame 28/09/2010 12:04:21

      Πορνοστάρ να κάνουνε τις κόρες τους και να αφήσουν ήσυχα τα παιδιά του κοσμάκη.

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ FRESCO 28/09/2010 14:13:41

        ΑΚΡΙΒΩΣ !

  29. Argos avatar
    Argos 29/09/2010 16:41:13

    Συγχαρητήρια για την ανάρτηση της πηγής. Ωραία δημοσιογραφία.
    Με δικό μου Video που υπάρχει στον προσωπικό λογαριασμό μου στο youtube και που πρωτοανεβάστηκε στο http://frappelections.wordpress.com δίνετε πηγή ότι διαβάζετε εσείς.
    Από ότι φαίνεται ούτε που το είδατε. Καταλαβαίνετε ότι βολεύει για τα χιταλάκια.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Argos 29/09/2010 16:48:21

      Γιατι δεν απευθυνεσαι στο taxalia; και τι νομίζεις φίλε, ότι σε αγνούμε συνειδητά; Γιατί;

  30. kokobil avatar