25/11/2009 00:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ζαπ Ζαπ



ΟΝ Νεύρα, νεύρα, πολλά νεύρα, πάρα πολλά νεύρα είχε χθες το πρωί η συνήθως χαμογελαστή κι άνετη Ντόρα Μπακογιάννη, στην εκπομπή της ΝΕΤ «Πρώτη γραμμή»

ΖΑΠ Με το ζωνάρι λυμένο, έτοιμη για καβγά ήταν η υποψήφια για την αρχηγία της Ν.Δ. Νεύρα, νεύρα, νεύρα όσο πλησιάζει το (Ν)τώρα, (Ν)τώρα, (Ν)τώρα...

ΖΑΠ Εντάξει, ας είμαστε επιεικείς. Από κει που νόμιζε ότι πήγαινε περίπατο και η αρχηγία είναι δική της, ήρθαν τα πάνω κάτω. Οι δημοσκοπήσεις όλες τη φέρνουν δεύτερη και όχι απλώς καταϊδρωμένη, αλλά ίσως χαμένη και από τον πρώτο γύρο

ΖΑΠ Οπότε, δικαιολογημένα τα νεύρα και η ζοχάδα

ΖΑΠ Και το βράδυ που βγήκε στο δελτίο του ΑΝΤ1, όταν ο Νίκος Ευαγγελάτος τη ρώτησε τι θα κάνει την επόμενη μέρα, αν θα μείνει στη Ν.Δ. σε περίπτωση ήττας, αγρίεψε το μάτι της

ΖΑΠ «Δεν έχετε δικαίωμα να μου κάνετε τέτοια ερώτηση!» Με το μαλακό madame, μας πήρατε από τα μούτρα

ΖΑΠ «Εγώ», συνέχισε με στόχο τον αντίπαλο, «δεν έφυγα ποτέ να κάνω άλλο κόμμα και να ξαναγυρίσω...»

ΖΑΠ Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη

ΖΑΠ Πινόκιο, όλα τα λεφτά στη χθεσινή (νούμερο δύο, αν δεν κάνω λάθος) συνέντευξη της Ντόρας ήταν η απάντησή της στην επισήμανση Ευαγγελάτου ότι ο χέρι-χέρι Καρατζαφέρης προτιμά εκείνη στην ηγεσία της Ν.Δ. και όχι τον Σαμαρά: «Αυτό το ακούω πρώτη φορά από εσάς!!!»

OFF

Μ.Πετ.

http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=105046

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Anonimi avatar
    Anonimi 25/11/2009 00:40:32

    Η Dora the explora πρέπει να αρχίσει να μαθαίνει να χάνει με χάρη και αξιοπρέπεια. Και τίποτα δεν βοηθάει στην μάθηση όσο η επανάληψη.

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 25/11/2009 01:03:46

    Έχει πάρει σβάρνα τα κανάλια άρα καλά πάμε η σφαλιάρα της Κυριακής θα είναι μεγάλη.

  3. loretta avatar
    loretta 25/11/2009 02:13:06

    αρχισαν του ντορικα μπλογκς να πιεζουν το ψωμιαδη να παραιτηθει απο τον αγωνα..!!

  4. Swell avatar
    Swell 25/11/2009 07:45:59

    Τελικά η Ντόρα τα ακούει όλα για πρώτη φορά. Μου θυμίζει την ιστορία της καημένης Πόντιας, που δεν ήξερε ότι οι άλλες πληρώνονταν...

  5. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 25/11/2009 07:49:33

    Όλη μέρα στα κανάλια είναι η αυτοκράτειρα Θεοδώρα, ξέρεις αυτά που την "πολεμάνε", γιατί "δεν χρωστάει σε κανένα" και αυτή.
    Προχθές το πρωί ΝΕΤ, το βράδυ ένα μισάωρο στον Ευαγγελάτο στον Αντ-1, χθές στον Alter στο Χατζηνικολαλάκη (άλλο ένα μισάωρο), σήμερα έχει πρωϊνάδικο και το βράδυ Μega ή Alpha.
    Τη φάγανε τα ρημάδια τα κομμωτήρια, την κακομοίρα.
    Άμα σε πολεμάνε αυτά τα ρημάδια τα συμφέροντα (που είναι με το Σαμαρά βεβαίως, όπως λέει καθημερινά) η ζωή του πολιτικού μπορεί να γίνει πολύ δύσκολη.
    ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ;

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/11/2009 08:54:40

    Σε καθε βαθρο π ανεβαινει για "διαλαξη" μ θυμιζει τον ΓΑΠΠ. !!!!!
    Ειναι και η εμμηνοπαυση που μας βοηθα..

    ΠΠ

  7. Mara avatar
    Mara 25/11/2009 09:24:53

    Να μην ξεχάσω των Αγ. Θεοδώρων να της στείλω ένα δωράκι...
    ΜΑΝΤΗΛΙ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ... !!!(και σε cd το γνωστό δημοτικό τραγούδι να το χορεύουν οικογενειακώς)

  8. Mara avatar
    Mara 25/11/2009 09:25:59

    Μπα! Μάλλον θα της το στείλω τα Χριστούγεννα, γιατί η γιορτή της αργεί...

  9. Mara avatar
    Mara 25/11/2009 09:35:03

    "...εγώ πάντα ήθελα να γυρίσει πίσω ο Σαμαράς και ο Αβραμόπουλος...." Δήλωση της χθές το βράδυ στον Χατζηνίκο.
    Άχ! Βρέ! Ντορίτσα, τόσο νωρίς, παιδούλα... ακόμα, σε τέτοιο βαθμό αλτσχάϊμερ.... να βοηθήσουμε λίγο να θυμηθείς...

    ΤΑ ΝΕΑ 12/8/2000:

    «Την ώρα που ο Αντώνης Σαμαράς θα περνά το κατώφλι της Ρηγίλλης, εγώ θα εγκαταλείπω οριστικά τη Ν.Δ. και η ευθύνη της αποχώρησής μου δεν θα βαρύνει εμένα».

    Το ξεκάθαρο αυτό μήνυμα έστειλε στον κ. Κ. Καραμανλή η κ. Ντόρα Μπακογιάννη, και αυτή η απόφασή της δεν πρόκειται να αλλάξει όπως λένε συνομιλητές της.

    Το τελευταίο διάστημα, οι φήμες για ενδεχόμενη επιστροφή του προέδρου της Πολιτικής Άνοιξης στη Ν.Δ. δίνουν και παίρνουν στη Ρηγίλλης.

    Οι συνεργάτες τού κ. Κ. Καραμανλή λένε ότι όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά, ενώ οι φίλοι τού κ. Α. Σαμαρά την επομένη της δεξίωσης για τη Γιορτή της Δημοκρατίας επεσήμαιναν με έμφαση ότι οι κ.κ. Κ. Καραμανλής και Α. Σαμαράς είχαν εγκάρδια συνομιλία, ενώ αντίθετα ο πρόεδρος της Ν.Δ. δεν συνομίλησε με τον κ. Κ. Μητσοτάκη.

    Ο πρώην πρωθυπουργός, πάντως, έχει πάρει από καιρό την απόφαση να καταγγείλει τον κ. Κ. Καραμανλή και να αποχωρήσει από τη Ν.Δ. αν επιστρέψει στο κόμμα ο κ. Α. Σαμαράς.

    Και αυτό τα τελευταία δύο χρόνια το λέει όπου σταθεί και όπου βρεθεί. Το σημαντικό είναι ότι τώρα λέει πως θα φύγει από το κόμμα και η κ. Ντόρα Μπακογιάννη.

    Υ.Γ. Ντόρα λίγο ακόμα θέλεις για να προκαλέσεις τον οίκτο

    • Υ. avatar
      Υ. @ Mara 25/11/2009 09:39:38

      Η νέα μορφή γυμναστικής, για να μένει κάποιος σε φόρμα. Κωλοτούμπες!

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/11/2009 09:37:24

    Nα προσεχουν οι αλλεργικοι στην(ον) ιο-κορη Θοδωρα με τον εμβολιασμο-ψηφοφορια. Οι αντισρασεις του οργανισμου ειναι ενεξελεγκτες!

    Αντιδοτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ! Φανταζεστε να εχετε μια Θοδωρα μεσα σας να παλευει με το ανοσοποιητικο σας??

    ΠΠ

  11. Α.Κ. avatar
    Α.Κ. 25/11/2009 10:31:45

    Ποιος ξέρει σε ποια διεύθυνση βρίσκεται το εκλογικό κεντρο του Σαμαρά στη Θεσσαλονίκη;

    • Υ. avatar
      Υ. @ Α.Κ. 25/11/2009 10:55:51

      Σε πιάνω απαραδέκτως αδιάβαστο. Αγ. Σοφίας 5, 4ος.
      Δε χρειάζεται να σου υπενθυμίσω, .....Σήμερα.....στις 19.30......Βελίδειο......ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.....μαζί και εσύ!

      • Α.Κ. avatar
        Α.Κ. @ Υ. 25/11/2009 11:20:37

        Δεν ζω στην Ελλάδα. Αλλά μάλλον θα είμαι Θεσσαλονίκη την Κυριακή και εάν προλάβω θέλω να περάσω.

        • Υ. avatar
          Υ. @ Α.Κ. 25/11/2009 13:43:34

          Και να μη προλάβεις να περάσεις, δε πειράζει. Κοίταξε μόνο, ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΨΗΦΗΣΕΙΣ.

        • Pyros avatar
          Pyros @ Α.Κ. 26/11/2009 17:17:40

          Σωστό. Να ψηφίσεις γιατί αν δεν το κάνεις την Κυριακή δε θα έχεις δικαίωμα στις % Δεκ αν πάμε σε επαναληπτικό. Αν στις 5 είσαι αλλούμ αυτό δε διορθώνεται γιατι ετσι κι αλλιώς θα το έχεις χάσει το δικαίωμα. ΟΠΟΤΕ ΨΗΦΙΣΕ ΣΤΙΣ 29 σε οποιοδήποτε εκλ. τμήμα της Θεσσαλονίκης

  12. loretta avatar
    loretta 25/11/2009 12:18:40

    η ντορα εχει παθει ταρακουλο ...σημερα μας καταγγελει το συστημα ρουσοπουλου και ρωταω εγω αυτο το συστημα δεν την βολεψε και την ιδια???

    παλι εμφανιζεις επιλεκτικη μνημη θεοδωρα....εχει γινει σοβαρη η κατασταση σου!!

    ευθεως πλεον επιτιθετε κατα του Κ.Κ.

    αλλα ειπαμε θεοδωρα μαχαιραν εδωσες μαχαιραν θα λαβεις....

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 25/11/2009 12:19:34

      και να συμπληρωσω τι το φοβαται και το καταγγελει τωρα??

      • Kώστας Θ. avatar
        Kώστας Θ. @ loretta 25/11/2009 12:23:12

        Κάθε μέρα βρίσκει και μια νέα ασυναρτησία. Μήπως δουλεύει για αυτήν ο Λαλιώτης;

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ Kώστας Θ. 25/11/2009 12:33:26

          Εχεις μπερδευθει.Ο Λαλιωτης ηταν μονιμος εχθρος και της Ντορας και του Μητσοτακη γιατι ηταν το βαθυ ΠΑΣΟΚ και εφθασαν μεχρι δικαστηρια και αποζημιωσεις.Αυτος αλλωστε εδωσε τη φωτο στον Κουρη.
          Φυσικα εγω δεν θα πω με ποιον ειναι και ουτε αυτος ειναι χαζος να παρει θεση γιατι θα βλαψει αυτον που θελει.

        • Kώστας Θ. avatar
          Kώστας Θ. @ Kώστας Θ. 25/11/2009 12:41:00

          Πλάκα κάνω ψυχραιμία, φαίνεται ότι είσαι πολύ αγχωμένος και τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς.
          Ο Λαλιώτης έκανε εκείνες τις περίεργες επιθέσεις στη ΝΔ την τελευταία εβδομάδα προ των εκλογών. Φωτογραφίες, προβοκάτσιες, φορτηγάκια με φυλλάδια, βρώμικα κυκλώματα, ξένα συμφέροντα. Τα θυμάσαι.
          Αυτά μου θυμίζει η τακτική της Ντόρας σε ηπιότερο φυσικά βαθμό. Ελπίζω να μην συνεχίσει.

  13. isnogood avatar
    isnogood 25/11/2009 13:50:40

    Ποιος ΜΑΛΑΚΑΣ εισηγήθηκε να γίνει η ομιλία στο Βελλίδειο σήμερα ήθελα να ξέρω!
    Ποιος;
    Μα είναι δυνατόν να χωρέσουν 10.000 ΣΑΜΑΡΟΠΟΥΛΑ εκεί μέσα;

    Να αλλάξουν την ομιλία στο ΠΑΛΑΙ ΤΩΡΑ οι μαλάκες!

    • Υ. avatar
      Υ. @ isnogood 25/11/2009 14:01:25

      Το είπα (όπως και κάποιοι άλλοι), αλλά δεν εισηκούσθημεν. Βέβαια, έχει και την τεκμηρίωσή του. Το Παλαί είναι εντός της έκθεσης, και θα είχε λιγότερο γενικότερο μπούγιο. Το σίγουρο είναι ότι στο Βελίδειο, θα κλείσει όλη η Λεωφόρος Στρατού. Από ΧΑΝΘ, έως το Βυζαντινό. Όπως στην ΔΕΘ, όταν μιλούν οι Πρωθυπουργοί!!!

  14. NAI avatar
    NAI 25/11/2009 17:11:23

    ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ..ΠΟΙΟΥΣ ΕΧΕΙ ΦΑΚΕΛΩΣΕΙ....http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=81163&cid=7

  15. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 25/11/2009 20:24:58

    Ρε παιδιά, τί είναι προτιμότερο;
    Nα αποχωρείς από το κόμμα σου όταν δεν σε θέλει ο αρχηγός ή να δημιουργείς υπόγεια κόμμα μέσα στο κόμμα υποσκάπτοντας τον αρχηγό;

    • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
      ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ πρασινάλογα 25/11/2009 23:32:24

      Γιατί κανείς δεν μιλάει για τη SEMENS? ΕΦΥΓΕ Ή ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ Ο ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΣ ΥΠΕΞ? ΕΦΥΓΕ Ή ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΣ ΥΠΕΞ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗ ΦΟΡΑ? ΜΕ ΑΡΧΗΓΟ ΝΤΟΡΑ Ο ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ? ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ??????

  16. ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ avatar
    ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ 26/11/2009 13:47:05

    ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ,
    ΣΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗΣ κ.ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ, ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 1976 ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 22 ΕΤΩΝ ΗΤΑΝ:

    - ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ κ.ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
    - ΕΙΧΑΝ ΗΔΗ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ
    - ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ " ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ" ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
    - ΕΙΧΕ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ "ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ" ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

    ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΗΡΕ 2 ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΙΔΙ

    ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ, ΠΤΥΧΙΟ " ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ" ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!!!!!!!

    ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗΣ;;;;;;;;


    ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ