02/10/2008 18:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ζήτω οι σχολιαστές (μας)

 

_______________________________________________ 

Έγραψε το parapolitiki.blogspot.com

Τι μας αρέσει :1) Το Antinews . Όλες οι αναρτήσεις του είναι καλογραμμένες και "όλα τα λεφτά" είναι τα σχόλια των αναγνωστών . Γίνεται πραγματικός διάλογος παρά τους διάφορες προβοκάτορες .2) Η ενεργή συμμετοχή των αναγνωστών σε όλα τα blogs . Στέλνουν τα κείμενα τους , τα σχόλια , τις καταγγελίες . Ο πολίτης βρήκε επιτέλους ένα βήμα έκφρασης .3) Τα καλαίσθητα blogs . Πολλά από τα ελληνικά blogs είναι χρόνια μπροστά από την αισθητική των ελληνικών portals ή sites . Και το σημαντικό είναι ότι οι περισσότερες προσπάθειες είναι ατομικές και ερασιτεχνικές ( με την καλή έννοια ).Το ταξίδι συνεχίζεται φίλοι bloggers...

(Με την ευκαιρία στο Alexa είμαστε χθες 84. 990 στον κόσμο, σε σύνολο, αν δεν κάνω λάθος, 12.000.000 sites)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aris avatar
    aris 02/10/2008 19:29:50

    Ευκαιρία να πώ ότι η ενημέρωση μας προ εποχης blogs, η ενημέρωση δηλαδή από τον τύπο και την τηλεόραση, σήμερα φαντάζει πολύ ανάπηρη και κουτσουρεμένη.
    Κι είναι πολύ σημαντικό αυτό.
    Μπράβο λοιπόν κι από μένα για τις προσπάθειες σας.

  2. Mark avatar
    Mark 02/10/2008 19:49:47

    @factorx
    Δεν χρειάζεσαι να πεσεις στο τρυπακι που πεφτουν τα υπολοιπα πολιτικα Blogs.

    Στο λήμμα της Wikipedia λεει:

    Concerns over Alexa rank information and the Alexa Toolbar

    Alexa ranks sites based on visits from users of its Alexa Toolbar for Internet Explorer and from integrated sidebars in Mozilla and Netscape. In addition to their own statusbar extension, Sparky (released July 2007), there are several third-party extensions for Mozilla Firefox:

    * SearchStatus shows Google PageRank and Alexa TrafficRank
    * About This Site Firefox plug-in that shows metadata from Alexa TrafficRank.

    There is some controversy over how representative Alexa's user base is of typical Internet behavior. If Alexa's user base is a fair statistical sample of the Internet user population (e.g., a random sample of sufficient size), Alexa's ranking should be quite accurate. In reality, not much is known about the sample and possible sampling biases. Alexa itself notes several examples.[13][14] A known source of bias is the self-selecting, opt-in nature of Alexa traffic tracking software installation, but the significance of this bias on rankings is not reported.[15]

    On April 16, 2008 many users reported dramatic shifts in their Alexa rankings. Alexa confirmed this later in the day with an announcement that they had released the "New Alexa Ranking System" claiming that they now take into account more data sources.[16]

  3. Οργή avatar
    Οργή 02/10/2008 21:19:37

    Με τα ιστολόγια έμαθα ποιός είναι ποιός και δικτυωμένος με ποιόν και άρα γιατί κάνει αυτά που κάνει.
    Ευχαριστώ και το δικό σας ιστολόγιο που όντως εκτός από τα άρθρα έχει ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ σχολιαστές που αγαπούν αυτόν τον ριμαδο-τοπο και εκράζουν την αγωνία τους πικοιλοτρόπως.
    Για να είμαι ειλικρινης διαβάζω όλων των αποχρώσεων τα ιστολόγια και έχω ΧΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙ γιατί μέσω της σύνθεσης και της ανάλυσης έχεις την καθαρή εικόνα.
    Συνεχείστε την ΑΡΤΙΑ δουλειά που κάνετε και θα έχετε φανατικούς ααγνώστες και πάνω από όλα ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/10/2008 06:29:24

    εγώ θυμάμαι ότι την δεκαετία του '60, στην επαρχία, η ενημέρωση ήταν ένα ραδιόφωνο με μπαταρίες στο καφενείο, που έλεγε τι έκανε ο Καραμανλής, πώς δεν πήρε ψήφους το ΠΑΜΕ (το θυμάμαι ακόμα αυτό το "ΠΑΜΕ «0»") και πως η βασίλισσα Φρειδερίκη συνιστά 3 ψεκασμούς με, δεν θυμάμαι ποιό τερατογόνο, για τον δάκο.

    και ακολουθούσε δημόσιος σχολιασμός, με προσοχή, μην σου ξεφύγει τίποτα αντεθνικό και φας κάρφωμα.

  5. Africa avatar
    Africa 03/10/2008 10:32:30

    Antinews, KEEP UP THE SPIRIT HIGH!

  6. Helmut avatar
    Helmut 03/10/2008 11:16:23

    Και εγώ θα σας έλεγα να μην δίνετε ιδιαίτερη βάση στις μετρήσεις της Alexa.

    Είναι κάτι σαν την ALCO του Internet αν θέλετε :)

  7. fantomas avatar
    fantomas 03/10/2008 13:29:56

    ΚΑΛΟ ΤΟ Alexa ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ....... ΑΛΛΑ ΠΟΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ!!!
    ΔΗΛΑΔΗ.... ΤΟ ΟΤΙ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΩΡΙΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ANTINEWS ΕΙΝΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΖΑ ΚΑΤΕΥΘΗΝΟΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ!