#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/10/2010 22:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ζήτω οι ξανθιές



Ποιος γνωστός δημοσιογράφος του Συγκροτήματος, με καλές σχέσεις με την εργοδοσία και ακόμη καλύτερες με το «πεθαμένο» πλέον σύστημα Ρουσόπουλου,  επέβαλε με ένα τηλεφώνημα την φιλενάδα του σε πολύ… μεγάλο κανάλι;

Λέγεται μάλιστα ότι ενώ δεν είχαν τι να κάνουν τη συγκεκριμένη ξανθιά, μετά το τηλεφώνημα βρέθηκε εκπομπή για τα παιδιά που θα παορυσιάζει, αν και η ίδια δεν έχει δικά της. Μάλιστα λέγεται ότι για να βολευτεί η ευνοούμενη «φαγώθηκε» άλλη η οποία είχε χρόνια στο κανάλι και ήταν σαφέστατα πολύ πιο γνωστή και πετυχημένη σε ότι έχει κάνει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. donaE avatar
    donaE 07/10/2010 23:23:47

    Πηραμε την ζωη μας λαθος...

    • Orestios avatar
      Orestios @ donaE 07/10/2010 23:46:17

      Μια φίλη μου λέει πως "δεν υπάρχει Θεός"

      • donaE avatar
        donaE @ Orestios 07/10/2010 23:55:39

        Goodness had nothing to do with it, dearie...

  2. Βολιώτης avatar
    Βολιώτης 07/10/2010 23:35:02

    Factor

    SOS SOS SOS ! ! !


    Aυτό το "η" στον τίτλο βγάζει μάτι . . .

    Θα το δουν και οι πρεσβύτεροι αναγνώστες (ονόματα ας μην αναφερθούν, για λόγους τακτ...) και θα ταραχτούν, νυχτιάτικα!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Βολιώτης 07/10/2010 23:45:02

      Είπα να μιλήσω, αλλά λέω μήπως άλλαξε και σ αυτό η ορθογραφία από το 1959 που τελείωσα το γυμνάσιο (8τάξιο). Τόσα και τόσα άλλαξαν.

      • Βολιώτης avatar
        Βολιώτης @ Strange Attractor 08/10/2010 00:06:39

        Φίλτατε Strange,

        τώρα εγώ φταίω ή εσύ που καρφώνεσαι από μόνος σου?...

        Ελπίζω μόνον, λόγω και του προχωρημένου της ώρας, οι νεαρότεροι να βρίσκονται στα κρεββάτια τους (καλά, καλά, λέμε και κανένα αστείο...) ή εκτός σπιτιού, άρα και εκτός σύνδεσης...

        Καλό βράδυ

  3. Φαινότυπος avatar
    Φαινότυπος 07/10/2010 23:52:17

    Ζήτωσαν οι ξανθιές

  4. Factorx avatar
    Factorx 07/10/2010 23:59:28

    άμα ξαναδιωρθρόσο τα κήμενα μερικών μερικών εδό μέσα να μου τριπεισετε την μητι

    • Βολιώτης avatar
      Βολιώτης @ Factorx 08/10/2010 00:08:27

      Και μετά σε πείραξε ο "Σπίρος" εσένα, αγαπητέ μου!...

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 08/10/2010 00:03:44

    This blonde went to the pizza place and ordered a pizza.

    The pizza guy asked her if she wanted it cut into six pieces or twelve.

    “Oh, six,” she said. “I could never eat twelve pieces.”

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 00:05:05

    Αντζελα Ρέμπη
    «Αν είχανε φωνή οι γκαρσονιέρες,
    θα πέφταν σαν ξερόφυλλα οι βέρες»
    Χριστίνα Γαλάνη
    «Από κορμί είμαι η best
    Κι από προσόντα είμαι first
    Μ' αυτό στους άντρες κάνω test
    Για να διαλέξω.
    Μπες όπως όλοι στη γραμμή
    Ασε τα μα, τα μου, τα μη
    Πέρνα λοιπόν τη δοκιμή
    Και ίσως σε επιλέξω»

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 00:05:46

    Πέπη Τσεσμελή
    "Σκανδαλίζομαι, μονάχη μου αγγίζομαι
    με μια γραβάτα σου ερεθίζομαι"
    "Αν θέλεις να ανοίξουν της καρδούλας μου οι πόρτες,
    βγάλε όλα τα ρούχα σου κι έλα με τις μπότες"

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Strange Attractor 08/10/2010 14:28:12

      Strange αυτά τώρα μόνος σου τα φτιάχνεις;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Θραξ Αναρμόδιος 08/10/2010 14:35:57

        Σε βλέπω ανενημέρωτο στα του μοντέρνου ελληνικού πενταγράμμου.

  8. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 08/10/2010 00:27:08

    Αυτό με την ξανθιά και το καπάκι "710" το ξέρετε φαντάζομαι...

    • tiramola avatar
      tiramola @ (A)θανάσης 08/10/2010 00:28:34

      Για πες

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:33:09

        Μια ξανθιά πάει στο συνεργείο αυτοκινήτων και ζητάει ένα καπάκι "710" γιατί το έχασε...
        "710"? Αναρωτιέται ο μάστορας.
        "Πρώτη φορά το ακούω. Πως ήτανε?"
        "Στρόγγυλο, και έγραφε στη μέση 710. Να, έτσι", λέει η ξανθιά και το σχεδιάζει...

        Ο μάστορας παίρνει το σχέδιο, το γυρνάει ανάποδα και φωτίζεται!

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 00:36:04

    Πως ξέρεις όταν μια ξανθιά φτάνει σε οργασμο;
    Φωνάζει: Neeeeeeext!!!

  10. tiramola avatar
    tiramola 08/10/2010 00:39:23

    Τι περιμενουν 17 ξανθιες εξω απο τον κινηματογραφο?
    Την 18η γιατι το εργο ειναι ανω των 18!

  11. Κάποιος avatar
    Κάποιος 08/10/2010 00:41:39

    H ξανθιά σύζυγος γυρίζει στο σπίτι και ρωτάει τον άντρα της:
    - Γιώργο, που είναι τα παιδιά;
    - Στα Αγγλικά, αγάπη μου.
    - George, where are the kids?

  12. loretta avatar
    loretta 08/10/2010 00:44:55

    Τι περιμένει μια ξανθιά στις δυόμισι τα ξημερώματα έξω από μία πιτσαρία;
    -Να πάει τρεις...
    Γιατί στις τρεις, η μία πίτσα δώρο!

  13. Μακκις Friss Τσιαβόλο avatar
    Μακκις Friss Τσιαβόλο 08/10/2010 02:37:58

    Δύο ξανθιές κάθονταν και μιλούσαν. Λέει η μία στην άλλη:

    - Τι είναι πιο κοντά, το φεγγάρι ή το Παρίσι;
    Απαντά η άλλη:

    - Hellooo, βλέπεις και το Παρίσι από το μπαλκόνι σου;

  14. καινός avatar
    καινός 08/10/2010 04:27:59

    Δυο ξανθιές έξω στο πάρκινγκ, και η βρόχα έπεφτε ράιτ θρου, τρέχουν προς το αμάξι τους, και η μια ψάχνει στο τσαντάκι της για τα κλειδιά του αυτοκινήτου...

    τα βρίσκει που λέτε, και κάτω από καταρρακτώδη βροχή προσπαθούσε να τα βάλει στην κλειδαριά...

    Δεν έβρισκε την τρύπα, ξαναπροσπαθούσε... αυτό γινόταν κάμποση ώρα, η δύστυχη δεν μπορούσε λόγω της βροχής να σημαδέψει και να βρει την τρύπα!

    Και της λέει η δεύτερη ξανθιά, από τη μεριά του συνοδηγού...

    "Γρήγορα μωρή, έχουμε αφήσει και την κουκούλα ανοιχτή!"

  15. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 08/10/2010 07:22:12

    Παίρνει τηλέφωνο η αδερφή της ξανθιάς στο σπίτι και το σηκώνει η ξανθιά:
    - Εμπρός;
    - Έλα, εγώ είμαι. Δε μου λες, ο μπαμπάς είναι σπίτι;
    - Όχι μωρή, άνθρωπος είναι.

  16. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 07:54:26

    Αγαπαει βρε παιδια ,γιατι τον κραζετε.
    Και ειναι βορεια και μια κρυοκωλη.