18/05/2009 14:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ζήτω η πάλη των τάξεων


______________________________________________________________________________________________
Όπως έλεγε και ο Μαρξ ο καπιταλισμός δεν θα πέσει μόνος του. Πρέπει το κόμμα της εργατικής πρωτοπορίας (σαν το ΚΚΕ δηλαδή) να τον αλώσει από μέσα κάνοντας σκληρές μπίζνες με τους επιφανείς εκπροσώπους του. Σαν τη Νίκη του Σωκράτη τότε και του Καρατζαφερ τώρα που επισκεπτόταν την πλουσιότερη εκδοτική επιχείρηση της χώρας για να κάνουν ολυμπιακές μπίζνες.

(η φωτό από το troktiko.blogspot.com)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 15:35:03

    Η Νίκη όταν έκανε ολυμπιακές μπίζνες τις έκανε εκπροσοπώντας κάποιο κόμμα;

    Για γράψτε μας για τους υπουργούς, υφυπουργούς και γενικούς γραμματείς υπουργείων που έκαναν με αυτήν τους την ιδιότητα business με την Ολυμπιάδα...

    Τους οποίους βλέπαμε ως το 2004 στην Κυβέρνηση, βλέπουμε τώρα στην Κυβέρνηση και θα τους ξαναδούμε και μετά τις εθνικές εκλογές στην Κυβέρνηση...

  2. daris avatar
    daris 18/05/2009 15:41:22

    ΕΜΠΡΟΣ ΛΑΕ,
    ΜΗ ΣΚΥΒΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,
    Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ
    ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΗ!!!
    Με αγωνιστικους χαιρετισμους
    Ν.Τζαβελα.

  3. Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες avatar
    Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες 18/05/2009 15:47:26

    Οπως λεει και το ιστορικο συνθημα που ακουγεται στις τελευταιες συγκεντρωσεις του καταλληλοτερου...
    ΕΜΠΡΟΣ ΛΑΕ,
    ΜΗΝ ΣΚΥΒΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,
    Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

    αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  4. Giannis avatar
    Giannis 18/05/2009 16:10:37

    ΚΚΕ, ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ ΔΕΞΙΕ!

  5. Giannis avatar
    Giannis 18/05/2009 16:11:37

    Συμμαχία με το ΛΑΟΣ για τη συκοφάντηση του ΣΥΡΙΖΑ δεν ήθελε η παρέα του Περισσού;
    Πάρτε τα τώρα!

  6. Helmut avatar
    Helmut 18/05/2009 16:15:57

    Και η κυρία Γιάννα τυπώνει εκεί τον Ε-Τ αν δεν απατώμαι...

    Οπότε οι μπίζνες Τυποεκδωτικής με την Αθήνα 2004 έχουν και άλλους "νονούς" εκτός από την κα. Τζαβέλλα....

  7. leon avatar
    leon 18/05/2009 16:49:20

    Μια ερωτηση...
    Η Τυποεκδοτικη ειναι στο Κρυονερι?
    Γιατι νομιζα παντα πως ειναι κατω απο το σπιτι του λαου στον Περισσο....

  8. zapata avatar
    zapata 18/05/2009 17:14:02

    o xrusos odhgos ote pou tupwnetai?

  9. news avatar
    news 18/05/2009 18:30:16

    ΦΑΚΤΟΡΑ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΥΤΗ ΠΟΛΥΠΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΚΚΕ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΕΡΙ "ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΚΚΕ " ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΤΗ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΚΑΡΦΩΝΟΝΤΑΙ !

    ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ. ΣΑΝ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΥΠΕΡΕΞΗΝΤΑΧΡΟΝΗ ΠΑΡΘΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑ.Ο.Σ. .ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΤΟΣΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ? ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ . ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΟΥΝ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ.

    ΥΓ.ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΛΑΪΚΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ.

  10. nikos avatar
    nikos 18/05/2009 18:43:03

    ΤΟ ΚΚΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

    ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΤΟΝ ΤΙΜΗΤΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ, ΕΝΩ ΟΙ ΠΑΡΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΞΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΑΚΡΙΨΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.
    ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥ
    ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΡΥΒΟΤΑΝ DEAL ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ.
    ΚΑΤΗΓΓΕΙΛΕ ΤΟΝ ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

    ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

    ΤΩΡΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ

    ΠΟΙΟΙ; ΟΙ ΠΙΟ ΧΑΪΔΕΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

    ΜΟΥΓΚΑ ΣΕ ΟΛΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΩΒΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΧΝΑ

    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ

    ΑΣ ΛΟΥΣΤΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ
    ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΟΙΩΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ

  11. Unnameable avatar
    Unnameable 18/05/2009 18:45:08

    @news
    καταρχίν σε παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία. Ενα γιατι καρφώνεσαι και δεύτερον γιατί δυσκολεύει την ανάγνωση (νομίζω μιλώ για όλους).

    Τώρα, ενω και εγώ δε συμφωνώ με την ανάρτηση του Φάκτορα - για δικούς μου λόγους - όπως και να έχει φιλοξενούμενοι είμαστε οπότε απλά δε δίνω πολυ σημασία. Αλλά όταν βλέπω αναρτήσεις σαν τις δικές σου καταλήγω πως μερικά πράγματα, τελικά δεν αλλάζουν. Ακου 'αντιμετώπιση του ΚΚΕ' δηλαδη του 6% - που ζεις ρε φίλε σε κουτι? Με το συμπάθειο κιολας.

  12. Kopanatzis avatar
    Kopanatzis 18/05/2009 19:38:40

    HASTA ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ SIEMPRE

  13. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 18/05/2009 19:57:15

    Είναι γεγονός ότι το ΚΚΕ, ως κόμμα συντηρητικό, προτιμάει να εξασφαλίζει τα έσοδά του με πιό παραδοσιακές μεθόδους απο αυτές που χρησιμοποιούν τα σύγχρονα κόμματα τύπου ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.
    Δυστυχώς το ΚΚΕ δεν ευτύχησε να έχει ποτέ για γραμματέα του έναν οικονομολόγο καθηγητή όπως ο κος Σημίτης, ή ο κος Παπαντωνίου που θα το εκσυγχρόνιζαν κατάλληλα.
    Κρίμα. Θα είχε πιό πλούσια μέλη.

  14. somis avatar
    somis 18/05/2009 20:16:25

    Δεν ψήφισα ΛΑΟΣ στη δημοσκόπηση του antinews !

    " Κατά του ΚΚΕ στράφηκε το Σάββατο και ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης, μιλώντας σε εκδήλωση στην Κοζάνη. Ο κ. Καρατζαφέρης κατήγγειλε ότι στο τυπογραφείο του ΚΚΕ τυπώνεται το «Πάμε Στοίχημα» και «μάλιστα τα τελευταία δύο χρόνια με ανάθεση και όχι με διαγωνισμό 2,5 εκατ. ευρώ».

    «Μου προξενεί εντύπωση πως το ΚΚΕ, που σε άλλες περιπτώσεις αντιδρά όταν ακούει για απευθείας αναθέσεις, δεν αντιδρά στη δική του περίπτωση» δήλωσε ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ."

  15. zippo avatar
    zippo 18/05/2009 20:32:55

    Το ΚΚΕ φταίει για όλα.

  16. Δημητρης avatar
    Δημητρης 19/05/2009 00:18:17

    Η ιστορία ειναι σαν αυτη του Κουρη με την Αυριανη που γκρεμισε τον Καραμαλισμο, τα κοτερα... και τωρα τον στιριζει τη ΝΔ.
    Ο Αυριανισμος ειναι ο κιτρινισμος σε vga μορφη τωρα πλεον.
    Στο ιδιο εργο θεατες.

  17. thanos avatar
    thanos 19/05/2009 05:44:21

    9-news Says:
    May 18th, 2009 at 6:30 pm


    Τωρα μας επεισες ολους. Για το δωρο του ενος εκατομμυριου απο τη ΝΔ ....τιποτα? τζιφος?

  18. thanos avatar
    thanos 19/05/2009 06:02:18

    9-news Says:
    May 18th, 2009 at 6:30 pm

    Για πεντε χρονια το ΚΚΕ κανει κριτικη πρωτα στο ΠΑΣΟΚ και αν εχει χρονο μπορει και στη ΝΔ για τα ματια. Το ΠΑΣΟΚ Η" αλλο κομμα δεν επιτρεπεται, να του κανουν κριτικη.Με αυτα και με κατι αλλα η βελονα σταματησε στο 6%-7%.

  19. thanos avatar
    thanos 19/05/2009 06:02:46

    9-news Says:
    May 18th, 2009 at 6:30 pm

    Για πεντε χρονια το ΚΚΕ κανει κριτικη πρωτα στο ΠΑΣΟΚ και αν εχει χρονο μπορει και στη ΝΔ για τα ματια. Το ΠΑΣΟΚ Η" αλλο κομμα δεν επιτρεπεται, να του κανουν κριτικη.Με αυτα και με κατι αλλα η βελονα σταματησε στο 6%-7%.