#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/04/2012 12:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ε, όχι και τον Τσιτουρίδη ... έλεος κύριοι της Συγγρού



Ο επικοινωνιακός στρατός του ΠΑΣΟΚ έψαχνε απεγνωσμένα να αποδομήσει τον Καραμανλή και να τον οδηγήσει σε εκλογική ήττα που δυστυχώς για αυτόν ήταν  η μεγαλύτερη στην ιστορία του κόμματος (11μοναδες) και η προσωπική του ταπείνωση που τον οδήγησε αναγκαστικά στην έξοδο !!!

Που στηρίχτηκε αυτή η επίθεση ; Σε τρεις πυλώνες :

1. Στο σκάνδαλο των δομημένων ομολόγων

2. Στο σκάνδαλο του Βατοπεδίου

3. Στους "κουμπάρους "

Και στις τρεις υποθέσεις πρώτο βιολί ο πολύς υπουργός του Καραμανλή Σάββας Τσιτουρίδης !!

Ο πρώην πρωθυπουργός προσπαθεί να τον διασώσει για να διασωθεί ο ίδιος και τελικά αφού τον αποπέμπει στις εκλογές που ακολουθούν τον βγάζει από τα ψηφοδέλτια και δέχεται τα φραστικά πυρά του από τα σκαλοπάτια της Ρηγίλλης και τις σχετικές αγωγές που ο Τσιτουρίδης με έπαρση ανακοινώνει στα μέσα. Αυτά για την ιστορία !!

Σήμερα λοιπόν ακούμε ότι κάποιοι στην Συγγρού προτείνουν στον Σαμαρά να επαναφέρει τον Τσιτουρίδη στα ψηφοδέλτια της ΝΔ με πρόσχημα την συσπείρωση, χωρίς όμως να εξηγούν για να το μάθουμε κι εμείς οι αφελείς γιατί ο Καραμανλής τον έδιωξε!!!

Προφανώς πιστεύουν ότι με την ομάδα του - 11% η ΝΔ θα δώσει την ελπίδα στους Έλληνες

Είναι πλέον προφανέστερο του προφανούς ότι κάποιοι επιδιώκουν το γκρίζο φόντο γύρω από το Σαμαρά και δυστυχώς φαίνεται να το επιτυγχάνουν.

Όλοι αυτοί οι σωτήρες όμως θα είναι οι πρώτοι που θα τον αμφισβητήσουν στην πρώτη ευκαιρία. Το ξανάκαναν άλλωστε σε άλλους πρόσφατα !!!

Μακεδονικός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. regeneration avatar
    regeneration 01/04/2012 12:52:14

    Μακεδονικέ καλά τα λες.
    Ας τελειώνουμε με τους χαλβάδες και τους χαβαλέδες της πολιτικής...

    • monson avatar
      monson @ regeneration 01/04/2012 23:00:16

      Μακεδονικε,

      αδιαβαστο σε πιανω και ελφρως λαικιστη...διοτι η ιστορια δεν ειναι καθολου ετσι...και στην συγγρου το ξερουν πολυ καλα.

      Μηπως αδικουμε μερικους? ρωταω εγω...απλα.

  2. occultist avatar
    occultist 01/04/2012 13:05:10

    Και άλλο πρωταπριλιάτικο;;;;;;; Δεν φτάνει αυτό με την Ντόρα;;

  3. γρ.αντ. avatar
    γρ.αντ. 01/04/2012 13:15:23

    δεν εχουν καταλαβει οι κυριοι εκει οτι αυτη τη φορα, πρωτα θα ακουσουμε τι θα πουν οτι θα κανουν(αληθειες επιτελους),μετα θα δουμε ποιοι θα ειναι στα ψηφοδελτια(τα "ο λαος θα επιλεξει τους καταλληλους απ'αυτους" ειναι δικαιολογιες.απλα μην τους βαζετε) και μετα, αν πειστουμε οτι μετα απο δυομιση χρονια αλλαξατε και ειστε οι καλυτεροι για τη χωρα,θα χετε σαν κομμα την ψηφο μας.μακαρι ναναι πρωταπριλιατικο αστειο...κανεις δεν ξεχασε τον καθε τσιτουριδη,δεν ειναι τοσο κοντη η μνημη μας.και μετα αναρωτιεστε γιατι δεν ανεβαινει η νεα δημοκρατια.κοιταχθειτε απλα στον καθρεφτη κυριοι υπευθυνοι του εκλογικου αγωνα.αν στα τοσο ξεκαθαρα πραγματα κανετε τετοια λαθη,που να κυβερνησετε κιολας.καλος ο στρατηγος αλλα οι αξιωματικοι του ειναι για τα πανηγυρια.

  4. anonymous avatar
    anonymous 01/04/2012 13:21:53

    Θα έδινα δίκιο στην ανάρτηση αν τον Τσιτουρίδη δεν τον είχε βγάλει στη σέντρα το ίδιο το κόμμα δια χειρός κάποιου, εξαφανισμένου σήμερα, πρώην υπουργού, φορτώνοντάς του πράγματα για τα οποία δεν είχε ευθύνη. Το κόμμα θέλει λοιπόν να επανορθώσει.

    Για μένα το θέμα είναι άλλο. Για να πετύχουν κάποιους, βρώμικους κατά τη γνώμη μου, στόχους έβγαλαν στη σέντρα 4 φορές (ξεχάσατε τη μεταγραφή του γιου του, που όμως τη δικαιούνταν) κάποιον που δεν έπρεπε να τον βγάλουν. Αυτό είναι το πρόβλημα του κόμματος. Ότι καταστρέφει τους ανθρώπους του. Το ΠΑΣΟΚ δεν το κάνει ποτέ αυτό. Προσέχει το goodwill του.

    Goodwill (accounting), the value of a business entity not directly attributable to its assets and liabilities

    • monson avatar
      monson @ anonymous 01/04/2012 23:02:23

      ...δειχνεις να ξερεις...!! συμφωνω μαζι σου αγαπητε.
      Το θεμα ειναι ομως οτι κανεις δεν βγαινει να αποκαταστησει τα γεγονοτα.
      Δυστηχως...και μετα ολοι ως οχλος ....δεχονται την τροφη αμασητη.

  5. airman avatar
    airman 01/04/2012 13:43:52

    Καλώς ή κακώς ο Τσιτουρίδης ''κάηκε''. Το πόσο αξιόλογος είναι και εάν οι όποιες ευθύνες του αποτέλεσαν το όχημα ώστε να γίνει το ''μάυρο πρόβατο'' δεν είναι του παρόντος. Τυχόν επιλογή του όμως μάλλον θα είναι άστοχη. Μπορεί ωστόσο να αξιοποιηθεί με άλλο τρόπο, εάν αυτό κριθεί σκόπιμο.

  6. Wolf avatar
    Wolf 01/04/2012 13:44:08

    Θέλω να πιστεύω ότι η πρόθεση για τον κο σαββα, υπάρχει αν υπάρχει μόνο και μόνο λόγω πρωταπριλιας!!!

  7. factorx avatar
    factorx 01/04/2012 13:47:46

    Ποια ανανέωση και ποια βάση; Δείτε τα αποτελέσματα δημοσκόπησης στο ΠΑΡΟΝ για την Β Αθηνών:

    Πρώτος από το ψηφοδέλτιο της ΝΔ έρχεται ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης, ενώ ακολουθούν οι Γιάννης Παπαθανασίου και Κυριάκος Μητσοτάκης. Καλή πορεία καταγράφουν οι Άδωνις Γεωργιάδης και Ευάγγελος Αντώναρος, ενώ λίγο πιο κάτω βρίσκεται ο Άρης Σπηλιωτόπουλος. Ακολουθούν Κατερίνα Παπακώστα και Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, ενώ τελευταίος βρίσκεται ο Κωστής Χατζηδάκης.
    Από το ΠΑΣΟΚ την πρωτιά και με μεγάλη διαφορά έχει ο Ανδρέας Λοβέρδος, ενώ στις επόμενες θέσεις βρίσκονται οι Μιχάλης Χρυσοχοΐδης, Απόστολος Κακλαμάνης, Πέτρος Ευθυμίου και Μίμης Ανδρουλάκης.

    • anonymous avatar
      anonymous @ factorx 01/04/2012 15:16:27

      Αυτό γίνεται διότι η πολιτική δεν είναι ποτέ συνασπισμός καλών προθέσεων. Είναι συνασπισμός συμφερόντων. Κι αυτό ισχύει και σε τοπικό επίπεδο. Όποιος ασχολείται με την πολιτική θέλει να κάνει κάποια "δουλειά". Όλοι αυτοί λοιπόν έχουν υποχρεώσει κόσμο, έχουν πουλήσει εκδουλεύσεις και μπορούν να υποσχεθούν πράγματα. Αυτό δεν το καταλαβαίνει κανείς. Το φωνάζω χρόνια.

      Τελικά μπίλια θα κάτσει στο εξής: Πάμε σε νέα σχήματα. Όλοι οι παλιοί σε ένα κόμμα θα εκπροσωπούν αυτούς που εκλαμβάνουν το κράτος ως λάφυρο. Δεξιοί-Πασόκοι δεν έχει σημασία. Όλοι οι άλλοι σε άλλο κόμμα κι όποιος κερδίσει.

  8. Επιθετικός avatar
    Επιθετικός 01/04/2012 13:51:27

    βλεπω οτι μυαλο δεν βαζετε εκει στη Ν.Δ..,οσα και να σας βρουν..

  9. ΣΟΦΗ avatar
    ΣΟΦΗ 01/04/2012 13:53:56

    Απο τι φαίνεται ο Τσιτουρίδης οχι μόνο θα μπεί στο ψηφοδέλτιο αλλά βάζει και βέτο για τον Συμπιλίδη.
    Ελέω συνεργασίας με Ντόρα.

  10. ΚΙΛΚΙΣΙΩΤΗΣ avatar
    ΚΙΛΚΙΣΙΩΤΗΣ 01/04/2012 13:58:35

    Μόνο ο Συμπιλίδης μπορεί να φέρει ψηφοφόρους.
    Ο Τσιτούρ εδιωχνε το 2009 μήπως το θυμάται κανείς αυτό?

    • Κώστας Χ. avatar
      Κώστας Χ. @ ΚΙΛΚΙΣΙΩΤΗΣ 01/04/2012 15:52:59

      Χαλαρώστε, μην ξεχνάμε ότι ουσιαστικά αυτός έριξε τη ΝΔ και αυτό δεν ξεχνιέται ΠΟΤΕ!. Αν προσωπικά τον δω με τη ΝΔ δεν θα αποχωρήσω, θα παλέψω για να εξαφανιστεί.
      ΥΓ1. Και φανταστείτε ότι ποτέ δεν υπήρξα "μητσοτακικός".
      ΥΓ2. Από το σπίτι μας (ΝΔ) δεν αποχωρούμε, διώχνουμε τους παρείσακτους.
      ΥΓ3. Και για κάποιους που θα βιαστούν να πουν χαζομάρες, προλαμβάνω: Τον Α. Σαμαρά τον ψηφίσαμε για αρχηγό και τον στηρίζουμε, τον Συμπιλίδη όχι.

  11. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 01/04/2012 14:04:30

    Εύχομαι να είναι πρωταπριλιάτικο αστείο.
    Διότι αν επαληθευτεί και αφού "πετεινός λαλήσαι τρεις" τότε ... θα είναι αργά.
    Δεν εξετάζω μόνο τη συγκεκριμένη περίπτωση. Αλλά συνολικά εκεί στη Συγγρού πρέπει να εννοήσουν ότι ακόμη κι ο σκληρός πυρήνας του νεοδημοκρατικού κόσμου έχει αηδιάσει με όλους αυτούς τους κομματανθρώπους που δε μπορούν να δουν τον εαυτό τους χωρίς μια θέση. Όπως και με αυτούς που άλλοτε μπαίνουν στη μάχη της Αυτοδιοίκησης για να την εγκαταλείψουν μόλις σαλπίσουν οι Βουλευτικές.
    Και δεν ολοκληρώνουν ποτέ, τίποτε και πουθενά. Ωσεί πολιτικές γλάστρες. Είναι συνατόν να μην υπάρχουν ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ανάμεσα στους 800.000 του Νοεμβρίου του 2009; ένας στους εκατό, ικανοί κι άξιοι να στελεχώσουν την πολιτική δράση του κόμματος;

  12. ΣΟΦΗ avatar
    ΣΟΦΗ 01/04/2012 14:06:13

    Αγαπητέ δάσκαλε Σούλη που πήρες απόσπαση στην Συγγρού , γιατί δεν σου κάνει ο Τσιτουρίδης? Πριν ένα χρόνο ήσασταν κολλητοί.
    Και εάν δεν κατέβει ο Συμπιλίδης κατέβα εσύ.

    • factorx avatar
      factorx @ ΣΟΦΗ 01/04/2012 14:12:53

      Άκου Σόφη. Αυτές τις γελοιότητες να τις λες αλλού. Ποιος Σούλης και μακακίες. Δικό μας είναι το κομμάτι. Κι αν θες να γράψω κι άλλα συνέχισε να προκαλείς. Εδώ είμαι

  13. Ένας avatar
    Ένας 01/04/2012 14:11:26

    Τελικά αν δεν έχεις κάνει ζημιά στο κόμμα, δεν έχεις πολιτικό μέλλον στη ΝΔ: Σαμαράς, Αβραμόπουλος, Μάνος, Ανδριανόπουλος, Συμπιλίδης, Τσιτουρίδης, σύντομα και η Ντόρα... Μόνο ο Στεφανόπουλος λείπει για να δέσει το γλυκό.

  14. WY avatar
    WY 01/04/2012 14:11:29

    Mάλλον πρωταπριλιάτικο αστειάκι είναι ή στήν Συγγρού τά παιδία παίζει, .......πρωταπριλιάτικα!!!!!

  15. GREEK avatar
    GREEK 01/04/2012 14:47:05

    EINAI NA APOREI KANEIS ME THN PITHANH EPILOGH TSITOYRIDH STO PSIFODELTIO.O TSITOYRIDHS DEN EDOSE TROFH GIA NA SFAZOYN TA MME TON KARAMANLH;TREIS FORES EDOSE DIKAIOMA KAI META HTAN AYTOS POY ME THN PROTH TON EDOSE SE APEYTEIAS SYNDESH PANELHNIOS.HMARTON LOIPON, KAI O IOYDAS OXRIA BROSTA TOY ME OSA EKANE.KAI ROTOYN AN THA EINAI YPOPSHFIOS;FTANEI PIA ELEOS ME TON KYRIO AYTO.EKTOS PSHFODELTIOY.XORIS 2H SKEPSH.AKOYSTE KAI THN PLEIONOTHTA TON KILKISIOTON EKEI STH SYGGROY.

    • anonymous avatar
      anonymous @ GREEK 01/04/2012 16:16:31

      1) Μη γράφεις greeklish
      2) Μη γράφεις κεφαλαία. Μας δυσκολεύεις στο διάβασμα
      3) Όπως έγραψα και πιο πάνω το περιβάλλον Καραμανλή τον έβγαλε στη σέντρα για να εξυπηρετήσει κάποιους σκοπούς. Επειδή ήταν τόσο βλάκες και θέλησαν να αυτοεκτεθούν καθώς και να εκθέσουν την παράταξη για να φάνε έναν υπουργό, κι επειδή είχαν κάνει κι άλλα κατορθώματα πήραν το ποσοστό που πήραν στις εκλογές κι έληξε το θέμα.

  16. Scarface avatar
    Scarface 01/04/2012 15:59:17

    Μακεδονικε, αν θέλετε η ΝΔ να ανεβάσει τα ποσοστά της στο Κιλκίς, φροντίστε να επιστρέψει στα ψηφοδέλτια της ο Γ. Συμπιλιδης, γιατι κάπου διάβασα σήμερα ότι δήλωσε: με έλκει η ιατρική πιο πολυ απο την πολιτικη!!!
    Μόνο μ αυτόν τον άνθρωπο -με όλη τη σημασία της λέξης Άνθρωπος- μπορείτε να κάνετε τη διαφορα εκει, στο νομο!!!

  17. ric avatar
    ric 01/04/2012 16:32:15

    Το μόνο που έκανε ο Τσιτουρίδης ήταν να ενοχλήσει τους νταβατζήδες της διαπλοκής.
    Πολύ περίεργο που συνεχίζουν να ασχολούνται μαζί του ακόμη και τώρα.
    Πολύ περίεργο που και εσείς παίζετε το παιχνίδι τους.
    Προφανώς το οτι ο λαός του Κιλκίς κατ΄ επανάληψη τον έχει εμπιστευτεί
    δεν σας λέει τίποτα....

  18. Kanes avatar
    Kanes 01/04/2012 17:14:35

    Καλά ρε παιδιά γιατί επιτίθεστε τόσο πολύ στον Τσιτουρίδη. Απ’ όσο ξέρω ούτε ως μάρτυρας δεν έχει κληθεί ο άνθρωπος. Αυτοί που τον κατηγορούν είναι υπόδικοι σε άλλες υποθέσεις και ας αφήσουν τις χαζομάρες τα διάφορα λαμόγια των Αθηνών.

  19. Γιωργος avatar
    Γιωργος 01/04/2012 17:30:27

    Αφήστε να μπει ο Σάββας είναι η σίγουρη έδρα στο Κιλκίς !!! Τη δάνεισε το 09 στο ΠΑΣΟΚ όπως δήλωνε τώρα θα την φέρει πίσω !!!

  20. FENIA avatar
    FENIA 01/04/2012 17:30:32

    Κάτω τα χέρια απ τον Τσιτουρίδη. Όσα του καταλογίστηκαν, αποδείχτηκαν λάσπη. Και αναφέρονται για πράγματα προ των εκλογών του 2007. Στις εκλογές του 2007, η λάσπη δεν πέρασε και το Κιλκίς τον ψήφισε. Το 07, το 08 και το 09 ο Τσιτουρίδης δεν ήταν υπουργός. Και όταν το 2009 δεν ήταν υποψήφιος η ΝΔ στο Κιλκίς κατέρευσε. Τώρα με τον ΤΣΙΤΟΥΡΙΔΗ δυναμώνει και πάλι.

  21. ΙΩΑΝΝΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ 01/04/2012 17:49:36

    Αν νομίζει ότι με τον Τσιτουρίδη θα πάρει τις εκλογές,είναι πολύ νυχτωμένος!!!.Με παλιά υλικά που ο Λαός τα έβαλε στήν χωματερή δεν πρόκεται να δει εξουσία ο Σαμαράς.Άντε και πρωταπριλιά σήμερα που ξέρεις μπορεί να γίνει και αλήθεια.

  22. μακεδων avatar
    μακεδων 01/04/2012 17:53:57

    ΦΕΝΙΑ ΠΟΣΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΣΑΒΒΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΠΑΕΙ Η ΜΕ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑΤΟ ΕΞΩ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΜΗΝ ΧΑΝΤΑΚΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΙΛΚΙΣΙΩΤΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΒΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΡΧΗΓΟ ΤΗΣ Ν.Δ ΚΑΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕ ΤΟΝ ΖΟΡΟ ΞΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΡΧΗΓΟ- ΨΩΜΙΑΔΗ

    • monson avatar
      monson @ μακεδων 01/04/2012 23:14:11

      Λες ασυναρτησιες αγαπητε...

  23. mac avatar
    mac 01/04/2012 17:55:29

    ειναι πρωταπριλια βρε παιδια!!!!!!!!

  24. μακεδων avatar
    μακεδων 01/04/2012 17:57:02

    ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΚΙΛΚΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΣΥΜΠΙΛΙΔΗ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΓΕΩΡΓΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΝΕΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΟ ΕΔΡΕΣ ΣΤΟ ΚΙΛΚΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΤΟΥΡΙΔΗ ΣΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΘΑ ΔΙΩΞΕΙ ΠΟΛΟΟΥΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ

  25. Αρσενιος avatar
    Αρσενιος 01/04/2012 19:53:35

    Ο κύριος αυτός που τα συζηταγε με τον Εφραιμ και κανόνισε τα παντα τότε μην κάνει τώρα το παγονι γιατι δεν τρώμε χόρτο και επειδή είναι και πονηρούλης απο την άλλη βδομάδα θα ακουστεί και η φωνούλα του !!!
    Μη νομιζει ότι η ΑΕΚαρα θα τον σώσει γιατι όπως διατυμπανιζει είναι φίλος του Τιγρη!!!
    Φίλοι φίλοι μην αρχίσουν τα "καντηλια" !!!
    Και ας είσαι και " αεκτσης " Αλεκο !!!!!

    • ric avatar
      ric @ Αρσενιος 01/04/2012 21:23:58

      Ρε μεγάλε , ο Αρσένιος του Εφραίμ είσαι ?
      Αυτός με το Laptop.
      Γιαυτό και η εμμονή σου με τα καντήλια ?
      Είμαι βέβαιος ότι το χόρτο δεν το τρώς αλλά το καπνίζεις για να γράφεις αυτά που γράφεις.
      Ειδάλλως είσαι ή εμπαθής ή βαλτός.

  26. Αρσενιος avatar
    Αρσενιος 01/04/2012 22:21:34

    Πάπας δεν είμαι εξυπνοπουλι αλλά να είσαι σίγουρος ότι ετοίμαζω μια κηδεία του φίλου σου που θα χαλάσει κόσμο
    !!!! Λίγη υπομονή και θα γελάσει ο κάθε πικραμένος. Αλεκο!!!!

  27. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 01/04/2012 22:43:43

    Να κι ένα ωραίο άρθρο με το οποίο συμφωνώ απόλυτα.

  28. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 02/04/2012 19:44:47

    Εγινε το σφάλμα με τον Αδωνι ο οποίος τόσα εμετικά είχε εκστομίσει κατά της ΝΔ τόσα χρόνια,να μη μαζευτούν στη ΝΔ η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα για τον πόθο της αυτοδυναμίας.Και λέω ΑΝ η ΝΔ δημοκρατία σχηματίσει ισχνή αυτοδυναμία πρέπει μετά σε όλους αυτούς τους τυχάρπαστους να δώσει υπουργείο γιατί αυτοί αν δεν πάρουν υπουργικό θώκο θα την κάνουν γυριστή και θα φύγουν όπως άλλωστε είναι μαθημένοι γιαυτό ας προσέξει ο Αντώνης τι φίδια θα βάλει στον κόρφο του.