#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/11/2011 08:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ε όχι και ο Καρατζαφέρης εγγυητής της ομαλότητας!



Ότι ο κ. Καρατζαφέρης θα αυτοαναγορευόταν σε εγγυητή της δημοκρατικής ομαλότητας, αυτό δεν το περίμενε ούτε ο πιο αδαής με τα πολιτικά Ελληνας. Τι απίστευτη πρόταση είναι αυτή να συναντηθεί ο Γ. Παπανδρέου, ο Αντ. Σαμαράς και ο ίδιος ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ προκειμένου, όπως λέει ο ίδιος, να βρεθεί λύση και να σχηματιστεί κυβέρνηση. Διαβάστε τη δήλωσή του για να καταλάβετε πόσο χαμηλά έχει φτάσει το ελληνικό πολιτικό σύστημα:

«Εργώδης τοκετός, παλίνδρομος η κύηση, σε κίνδυνο το έμβρυο. Για να σωθεί, χρειάζεται η άμεση παρέμβαση. Και άμεση παρέμβαση είναι να βρεθεί ο Αντώνης Σαμαράς, ο Γιώργος Παπανδρέου και εγώ, να βρούμε την κατάλληλη σύνθεση και τον πιο ενδεδειγμένο για πρωθυπουργό. Όσο το ψάχνουνε, τόσο χάνεται πολύτιμος χρόνος, τόσο μας κοροϊδεύει η Ευρώπη, τόσο ανασφαλής αισθάνεται ο Έλληνας» είπε ο κ. Καρατζαφέρης.

Δυστυχώς εκεί καταντήσαμε, ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ να καλεί τον Παπανδρέου και τον Σαμαρά να τον συναντήσουν για να βρεθεί λύση. Μήπως να τον κάνουμε και επίτιμο Πρόεδρο της Δημοκρατίας προκειμένου να λύσει όλα τα προβλήματα της δημοκρατίας μας;

Την ευθύνη για την κατάντια της χώρας την φέρει αποκλειστικά ο κ. Παπανδρέου ο οποίος από τη μια δεν τολμά να πει μια κουβέντα για τις απαιτήσεις της Ευρώπης για γραπτές εγγυήσεις κι από την άλλη αφήνει τους πολιτικούς τυχοδιωκτισμούς να σαρώνουν την Ελλάδα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. φωνη avatar
    φωνη 09/11/2011 08:37:59

    Μεγάλος κομπλεξικός και κουτοπόνηρος. _

  2. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 09/11/2011 08:45:08

    Αεριτζής

    • Advisor avatar
      Advisor @ Kώστας Θ. 09/11/2011 10:31:13

      Να σου και Μαιευτήρας - Γυναικολόγος ο απόλυτος καιροσκόπος πολιτικός!!
      Μια πρόταση όμως: Γιατί δεν αναλαμβάνει τώρα πρωθυπουργός ο Αντώνης Σαμαράς; Να αποδείξει οτι μπορεί να κουμαντάρει το σκάφος και όταν περάσει τον κάβο και κρίνει οτι πρέπει να κάνει εκλογές να τις κάνει και να τις κερδίσει πανηγυρικά; Όπως πάνε τώρα τα πράγματα είναι βέβαιος οτι στις επόμενες εκλογές θα έχει αυτοδυναμία; αν, όπως είναι το πιθανότερο, δεν υπάρξει μονοκομματική κυβέρνηση τι θα κάνει; δεν θα συνεργαστεί με τα υπόλοιπα κόμματα (ΠΑΣΟΚ - ΛΑΟΣ); θα αφήσει την Ελλάδα να καταρρέει με πάταγο γύρω του; δεν σκέφτεται οτι τότε θα τους παρασύρει όλους μαζύ ανεξαιρέτως στον γκρεμό;;;

  3. ΑΡΚΑΔΙΑ avatar
    ΑΡΚΑΔΙΑ 09/11/2011 09:05:39

    Ο Καρατζαφέρης είναι ο ορισμός του κουτοπόνηρου ανθρώπου.Για όσους είναι φυσιογνωμιστές, ο Καρατζαφέρης διαθέτει χαρακτηριστικά "χαρτοπαίχτη".Η μόνη συμβουλή μου είναι ότι με αυτούς τους ανθρώπους δεν μπαίνεις ποτέ σε διάλογο.Αφήστε τη μοχθηρή του γκριμάτσα στον "πάγκο" και μη διαννοηθείτε ποτέ να του δώσετε Υπουργείο.Καλύτερα να δώσουν 5 Υπουργεία στη νεοφιλελεύθερη μέγαιρα Ντόρα, παρά ένα στον Καρατζαφέρη.

  4. Mara avatar
    Mara 09/11/2011 09:09:04

    Βρήκαν ευκαιρία οι συνεργάτες του Παπανδρέου και ξεσαλώνουν.
    Ότι χειρότερο έχει περάσει από την πολιτική ζωή του τόπου.
    Η ΛΕΡΑ σε όλο της το μεγαλείο.
    Πρέπει να τελειώνουμε ΤΩΡΑ. Είναι εξαιρετικά επικίνδυνοι...
    ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΜΕΣΑ

  5. Ετεός avatar
    Ετεός 09/11/2011 09:24:05

    Ρε Καρατζαφέρη έλεος πιά , διαφημιστή του ΔΝΤ... το μόνο που σε ένοιαζε ήταν να σώσεις την Ντόρα από εκλογές διότι θα εξαφανιζόταν και ήθελες αυτό που σε διέταζε ο Μητσοτάκης και δήλωνε στον Παπαχελά : Κυβέρνηση "εθνικής" μητσοτακικής συνεννόησης... για να πάρει μια θέση και αυτή και να διασωθεί.
    Αυτό που αιωρείται όμως είναι , δέχθηκε εκβιασμό ο Σαμαράς να αποδεχθεί την λύση της δοτής κυβέρνησης μπροστά στο ενδεχόμενο να πάρει το νέο μνημόνιο τις 180 απαιτούμενες ψήφους ? δηλ. ΠΑΣΟΚ + ΛΑΟΣ + ΔΗ.ΣΥ + ΔΗ.ΑΡ , ειδικά η ΔΗ.ΑΡ καμουφλαρισμένη με τον όρο αριστερά περιμένει εκεί για όταν θα χρειαστεί γι'αυτό και δημιουργήθηκε .
    Έγινε τέτοιος εκβιασμός στον Σαμαρά ? Ποιοί είναι το σύστημα ΔΝΤ στην Ελλάδα?
    "Ξεκίνησε με εισήγηση του ευρωβουλευτή Θ. Σκυλακάκη το ιδρυτικό συνέδριο της Δημοκρατικής Συμμαχίας στο Ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ, ενώ η Ντόρα Μπακογιάννη θα ανέβει στο βήμα περίπου στις οκτώ.

    Ήδη τοποθετούνται εκπρόσωποι άλλων κομμάτων και ξένων αντιπροσωπειών. Το κυβερνών κόμμα εκπροσωπεί ο γραμματέας του εθνικού συμβουλίου του ΠΑ.ΣΟ.Κ Μιχάλης Καρχιμάκης, τον ΛΑ.ΟΣ ο εκπρόσωπος Τύπου Κώστας ΑΪβαλιώτης, τη Δημοκρατική Αριστερά ο πρόεδρος του κόμματος Φώτης Κουβέλης, τη Δράση ο πρόεδρος του κόμματος Στέφανος Μάνος και το Άρμα Πολιτών ο Γιάννης Δημαράς.

    Παρόντες επίσης είναι οι βουλευτές της Δημοκρατικής Συμμαχίας, ο πρόεδρος του «forum για την Ελλάδα» Ανδρέας Ανδριανόπουλος και ο πρώην πρωθυπουργός Κωνσταντίνος Μητσοτάκης."

    Όλοι αυτοί είναι ο εκβιασμός. Μακάρι ο Σαμαράς να αντέξει απέναντι σε όλους αυτούς , είναι πασιφανές το τι παίζεται και μπράβο του που μέχρι τώρα άντεξε και ύψωσε Ελληνική φωνή απέναντί τους.

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 09/11/2011 09:47:09

    Είναι καλύτερα να είσαι σιωπηλός και να θεωρείσαι βλάκας
    παρά να μιλάς και να αίρεις κάθε αμφιβολία ~Abraham Lincoln

  7. EΥΑ avatar
    EΥΑ 09/11/2011 10:00:51

    Αααυτός είναι άντρας..μπράβο FX, μας έφτιαξες τη μέρα....

  8. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 09/11/2011 10:10:15

    '' τόσο ανασφαλής θα αισθάνεται ο Έλληνας'' Ενώ όταν υπογράψουμε την δανειακή σύμβαση και τα επερχόμενα μνημόνια θα έρθει μία αισιοδοξία άλλο πράγμα. Το παιδί του γαλατά που απέκτησε πουλώντας γάλατα 30 διαμερίσματα , 1 κανάλι , 1 εφημερίδα και δεν ξέρω τη άλλο.

  9. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 09/11/2011 10:25:04

    Ρε τετοιο κουμπαρο πλακα κανετε,μαγειρας-μαιευτηρας-προξενητρα,αφηνετε τετοιο κελεπουρι,βουρ για γαμο,τουλαχιστον αν δεν πετυχει το συνοικεσιο θαχουμε να γελαμε.

  10. nektarios avatar
    nektarios 09/11/2011 10:36:15

    τετοιος αφερεγγυος ανθρωπος δεν εχει ξαναπερασει,λαγος,τυχοδιωκτης.
    να τον κανουν συνενοχο του παιχνιδιου για να μην το παιζει ανταρτης μετα.
    ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ μια συμβουλη

  11. xzetta avatar
    xzetta 09/11/2011 11:09:55

    μη λέτε και πολλά γιατί ποτέ δεν ξέρεις

  12. Ο Καθένας avatar
    Ο Καθένας 09/11/2011 11:16:53

    Μια ζωή λαγός και κωλοτούμπας.
    Τώρα θα τη κάνει με ελαφρά πηδηματάκια απο τη "κυβέρνηση συνεργασίας" γιατί έτσι ελπίζει να ανεβάσει τα ποσοστά του για τις επερχόμενες εκλογές.

    Υ.Γ.
    Στον Σπύρο, 10:10. Μία μικρή διόρθωση, τα σπίτια του δεν είναι μόνο 30, είναι πολύ περισσότερα!

    • xzetta avatar
      xzetta @ Ο Καθένας 09/11/2011 12:04:24

      είναι και αυτός άτυχος κληρονόμος?

  13. Επικίνδυνος avatar
    Επικίνδυνος 09/11/2011 14:45:34

    Δυστυχώς το σύστημα συντηρεί αυτό τον ανεκδιήγητο τύπο προκειμένου να μπορεί να διεμβολίσει το κόμμα της Ν.Δ. Να καταγκελθεί η άθλια συμπεριφορά του από το Σαμαρά. Ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος!

  14. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΟΥ 09/11/2011 15:34:49

    Δε φταίει αυτός ο γελοίος σαλτιμπάγκος που υπάρχει χώρος να κινείται και μικρόφωνα να σαχλολογεί... Φταίει το πολιτικό κατεστημένο που τον χρειάζεται γι αυτό και τον ''χωράει''.... Είναι άλλο ένα αισχρό και απαράδεκτο ΄΄καρτούν΄΄,που υφιστάμεθα καθημερινά. Μας έχει τόσο κουράσει, που ούτε να γελάσουμε δεν μπορούμε πλέον. Άϊ σιχτίρ κ. Καρατζαφέρη, που έχετε και λόγο στα πολιτικά πράγματα της Ελλάδας...... Μάθαν ότι .........και πλάκωσαν κι οι ......

  15. Κώστας avatar
    Κώστας 09/11/2011 16:32:55

    Γ. Ράλλης που του χρειάζεται...

    -Δημοσιογράφος: - Ξέρετε από show biz. Ισχύει το ότι είχατε κάποτε σχολή μανεκέν ;
    Καρατζαφέρης:Βεβαίως και μάλιστα για πολλά χρόνια : από το 1969 ως το 1981. Δυό σχολές ήταν τότε : της Ροντοπούλου και η δική μου. Την έκλεισα επειδή ήθελα να βάλω υποψηφιότητα με τη ΝΔ και ο Ράλλης ήταν αυστηρός και δεν ήθελε μανεκέν και ιστορίες. Αλλα εποχές άλλα μυαλά.
    http://www.karatzaferis.gr/default.files/down/downtown.htm

    Να τον χαίρονται Mega και Αλτερ που τον έχουν φιλοξενούμενο τρις εβδομαδιαίως. Το κατά Κύρα Αδάμ "πράμα"...:
    "Ο Γ. Καρατζαφέρης, με την προκλητική «βοήθεια» του MEGA, ξιφούλκησε χθες εναντίον της «Ε» επειδή δεν του αρέσουν τα γραφόμενά της.
    Ουδεμία έκπληξις. Η «Ε», άλλωστε, ουδέποτε έχει λάβει υπόψη της άλογες κραυγές, που προέρχονται από ένα «πράμα», όπως ο εν λόγω... "
    http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.politika_paraskinia&id=304412

  16. Miguel avatar
    Miguel 09/11/2011 17:24:49

    Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να προβώ σε χαρακτηρισμούς για τον Καρατζαφέρη. Του αναγνωρίζω μόνο οτι κατάφερε να στήσει ένα κόμμα το οποίο το έβαλε στην βουλή 2 φορές και από ο,τι φαίνεται και τρίτη φορά με αυξημένα ποσοστά,πράγμα που δεν κατάφεραν πολλές προσωπικότητες όπως και του Σημερινού προέδρου της Ν.Δ. Περί των θέσεων του, δεν με αφορούν. Απλά σας συνυστώ να προσέξτε τις εκφράσεις σας για να μην ξαναζήσουμε το έργο και εν'ενεργεία βουλευτών, να αποκαλούν πριν κάποια χρόνια προδότη και σήμερα Εθνοσωτήρα, τον Α.Σαμαρά. Και μετά άντε να δικαιολογήσουμε την κωλοτούμπα! :p

  17. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 09/11/2011 18:18:03

    Και λιγα του ψελνουν,σιγα να μην προσεχουμε το thing,αυτος ο "κυριος"τα οσα εχει πει για τους πολιτικους του αντιπαλους, που φτανουν και ξεπερνουν τα ορια της υβρεως,ειναι υπεραρκετα για να του μιλα κανενας σε οποια αργκω θελει.