#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/06/2011 13:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ε όχι και να μας ...."φιλήσουν παντού" !




Έρχονται οι Επίτροποι με σύνθημα «φίλα με παντού»

Αν έρθει επίτροπος-μπάστακας εγώ θα παραιτηθώ, λέει ο Σκανδαλίδης. Κώστα μη σκας: εσένα θα σου στείλουν Επίτροπο από την ενορία του Αγίου Τρύφωνα.

Αν και δεν υπάρχει ουδείς λόγος ανησυχίας για τους τοποτηρητές που θα στείλουν οι χώρες της ΕΕ.

Θα μπαίνουν στα Υπουργεία με κεντρικό σύνθημα «φίλα με παντού»…

Όποιος θέλει εκλογές, σπρώχνει τη χώρα στο γκρεμό, λέει ο Ραγκούσης. Αφού είναι έτσι σταματήστε  τις «πράσινες» διαρροές περί εκλογών  δις εβδομαδιαίως.

Ειδική ποδηλατική διαδρομή για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος διοργανώνεται σήμερα Κυριακή 5 Ιουνίου. Η εκκίνηση θα γίνει από το Πάρκο Ελευθερίας, στο Μέγαρο Μουσικής και την πρώτη "πεταλιά" θα κάνει η Εθνική Ομάδα Ποδηλασίας.



Σε λίγους μήνες θα είναι η καθημερινότητα στην Αθήνα. Ελάχιστοι θα μπορούν να συντηρούν αυτοκίνητα και μηχανές. Η Κυβέρνηση θα πανηγυρίζει, καθώς θα έχει κατορθώσει να δημιουργήσει την πιο πράσινη  πρωτεύουσα της Ευρώπης.

Εκατοντάδες χιλιάδες σπίτια της παράκτιας Αυστραλίας θα εξαφανιστούν από την άνοδο της στάθμης της θάλασσας.

Στην Ελλάδα χάνονται εκατομμύρια σπίτια από την άνοδο …των σπρεντ.

Ενώ οι «σοβαροί» αναλυτές γράφουν κατά πόσο κινδυνεύει η δημοκρατία από τις μούτζες. Από τα χέρια των πολιτών δεν κινδυνεύει. Από αυτά των πολιτικών που τα …απλώνουν  διερευνάται…

Η δημοκρατία κινδυνεύει από τα τεχνητά διλήμματα: «κατοχή ή χρεοκοπία» τιτλοφορείται το νέο. Κι αν ισχύει,  οι Έλληνες μάλλον πλέον επιθυμούν το δεύτερο. Γιατί  χωρίς λεφτά ζεις. Χωρίς αξιοπρέπεια ποτέ.



Ένα βίντεο που κυκλοφόρησε πριν λίγη ώρα  στο διαδίκτυο και  που θα μπορούσε να έχει και τον τίτλο: «είκοσι  μήνες επιτυχίες» η κυβέρνηση  προσπαθεί να αλλάξει το κλίμα  δυσαρέσκειας και να κάνει το άσπρο  μαύρο για την κατάσταση που  επικρατεί στη χώρα από τις  εκλογές του 2009.

Γιατί η κατοχή έχει και τους επίδοξους γκαιμπελίσκους.

«Είκοσι μήνες χοντρομακακίες» θα ήταν ένας αμερόληπτος και ουδέτερος  τίτλος των πεπραγμένων της κατοχικής διακυβέρνησης.

Μ.Ο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 05/06/2011 13:50:56

    20 μερες αγωνα και αγωνιας?

  2. Κρητικός avatar
    Κρητικός 05/06/2011 13:56:33

    Να Θυμηθούμε τις βασεις που εφυγαν
    το πασοκ μπορούσε και παραμένει ακομη δυνατο στο να εφευρισκει νεολογισμους και να αναστρεφει την πραγματικοτητα.Στο τελος θα καταλήξουμε να λέμε ότι απλα αλλαζουμε το μηχανογραφικό μας συστημα μια χώρα και εστειλαν οι ευρωπαίοι βοηθούς να μας εξοικειώσουν στην χρήση του.
    Κατα τα άλλα σε πρωινή εκπομπη του MEGA o ετερος ελληνοορθοδοξος βρηκε λύση.Η γεφυρα με τον πολιτικο κοσμο και τους αγανακτισμένους ειναι πλέον η κίνηση των 16. πάει εξευρωπαίστηκε και αυτος και εγινε ευρωλιγουρης (έκφραση αλλου ελληνοορθοδοξου)

  3. anonymous avatar
    anonymous 05/06/2011 14:20:48

    Δείξτε την πόρτα στους επιτρόπους τους ΔΝΤ.

  4. Stripper avatar
    Stripper 05/06/2011 14:39:08

    Ο Μητσάρας Στα Μπουζούκια

    Πάει ο Μητσάρας στα μπουζούκια και βλέπει τον Βαρδινογιάννη. Τον πλησιάζει και του λέει:
    - Κύριε Βαρδινογιάννη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Βλέπετε… περιμένω την κοπέλα μου και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε “Γεια σου ρε Μητσάρα φίλε μου”;
    - Άσε μας ρε φίλε, του λέει ο Βαρδινογιάννης. Και που σε ξέρω εγώ;
    - Έχετε δίκιο κύριε Βαρδινογιάννη. Δε με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός. Δεν σας κοστίσει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά. Η κοπέλα μου θα με πάρει με καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω.
    - Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου κι όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω.
    - Χίλια ευχαριστώ κύριε Βαρδινογιάννη! Με σώζετε!
    Κάθεται λοιπόν ο Μητσάρας και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του. Τους πλησιάζει ο Βαρδινογιάννης και λέει:
    - Γεια σου ρε Μητσάρα φίλε μου! Τί κάνεις;
    Και του απαντάει ο Μητσάρας:
    - Φύγε από εδώ ρε βλάκα! Πάλι δανεικά θέλεις;

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 05/06/2011 18:41:08

    Καλά, ΜΟ αύριο πρέπει να πάω στον οφθαλμίατρό μου, και θα σου κάνω μήνυση για επικίνδυνη εικονογραφία. Μήπως η ιστοσυγγραφική πρέπει να ταξινομηθεί με τα "ανθυγειινά";

  6. Y. avatar
    Y. 06/06/2011 00:46:49

    Τύπος πάει σε τοκογλύφο, συμφωνούν το ντιλ, και αφού πέρνει τα λεφτα λέει στον τοκό, ...θα μου δώσεις και ένα φιλί στο στόμα?
    -Να σου δώσω, αλλά γιατί?
    -Όταν με πηδάνε, θέλω να με φιλάνε

  7. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/06/2011 11:03:55

    Δηλαδή τώρα αντί να πιάνει το μάγουλο της Μπεθάνη ο ογκόλιθος Σκανδαλίδης, θα του το πιάνουνε τα κοράκια της Μέρκελ,ντροπή ρε παιδιά σε αυτή την ηλικία μπορεί και να του αρέσει....