28/01/2010 17:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εφοριακοί καταγγέλλουν μη είσπραξη προστίμου από τηλεοπτικό σταθμό

Τη μη είσπραξη προστίμου, ύψους 50 εκατομμυρίων ευρώ, από τηλεοπτικό σταθμό πανελλαδικής εμβέλειας, κατήγγειλε η Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων στις Εφορίες . Όπως επισήμαναν το πρόστιμο αυτό έπρεπε άμεσα να βεβαιωθεί και να εισπραχθεί. Οι εφοριακοί θεωρούν ότι η μη είσπραξη του εν λόγω προστίμου εντάσσεται στο γενικότερο πλαίσιο πολιτικών παρεμβάσεων στο έργο των οικονομικών υπηρεσιών.

www.skai.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 28/01/2010 18:29:07

    Προσωπικα δεν ακουσα και ουτε διαβασα ειδηση 'η εστω καποια πληροφορια περι επιβολης τετοιου προστιμου, που θα εκανε παταγο στην πιατσα. Το ενα ειναι αυτο. Το αλλο ειναι γιατι οι εφοριακοι βγαζουν τωρα στη φορα ενα τετοιο θεμα τεραστιας σημασιας? Μηπως γιατι καποιοι πανε να βαλουν χερι στους υπερμισθους τους και παραλληλα βαζουν επι πλεον με το ζορικαι το χερι τους στην τσεπη πολιτων που θελουν δεν θελουν εχουν νταραβερια μαζι τους? Και εν παση περιπτωσει γιατι δεν μας λενε και τον τηλεοπτικο σταθμο που εφαγε τετοιο προστιμο και για ποια αιτια? Μηπως για πλαστα τιμολογια?

  2. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 28/01/2010 19:40:08

    Μια και αναφέρετε πρόστιμα,μήπως θυμάται κανείς τι έγινε με αυτό το πρόστιμο κατά της VODAFONE;Ναι για την παρακολούθηση του Πρωθυπουργού της χώρας.Το εισέπραξαν?Μέχρι τι ποσό έφτανε?

    Ας είναι καλά τα υποζύγια του φορολογικού συστήματος.Αυτοί πληρώνουν πάντα και αν τυχόν καθυστερήσουν τα πληρώνουν και με πρόστιμα.

    Ξύπνα Συνέλληνα!!!!Ως πότε θα σε κοροϊδεύουν και θα σκύβεις το κεφάλι?

  3. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 28/01/2010 19:42:04

    Ας είναι επίσης καλά και η Δικαιοσύνη της Πατρίδος μας ,που είναι τυφλή και δεν κάνει διακρίσεις.

    ΞΎΠΝΑ ΕΛΛΗΝΑ !!!!!

  4. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 28/01/2010 19:42:13

    Δεν μας είπαν το όνομά του.
    Απλά ότι είναι πανελλαδικής εμβέλειας και το όνομά του αρχίζει από Α, δεν είναι Αντένα ή Alpha και κεντρικός άνκορμαν είναι κάποιος χατζηλαλάκης, επονομαζόμενος και εθνικός τζιτζιφιόγκος.
    Θα τα βρούνε, είμαι σίγουρος.
    Η λέξη εκβιασμός είναι τόσο κακόηχη.

  5. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 29/01/2010 05:00:45

    Η Πανελληνια Ομοσπονδια των εφοριακων γιατι τηρει σπολυτη σιγη για τις οφειλες των ανωνυμων ποδοσφαιρικων εταιριων που χρωστανε 80 εκατομμυρια Ευρω και κατι ψιλα στο Δημοσιο? Τι φοβουνται οι εφοριακοι? Τον Κοκκαλη, τους Βαρδινογιαννηδες, τους καινουργιους παραληδες που μπηκαν τελευταια στο "παιχνιδι"? Επισης, γιατι το ΙΚΑ και τα αλλα ασφαλιστικα ταμεια δεν κυνηγανε αυτες τις ανωνυμες εταιριες οι οποιες δεν πληρωνουν τις εισφορες που οφειλουν? Μονον τους απλους πολιτες ξερουν να γδερνουν?
    Αληθεια, ο κ. Παπακωνσταντινου που δηλωσε πριν απο δυο τρεις ημερες οτι θα βαλει στη φυλακη τους φοροφυγαδες, θα κλεισει στη "στενη" και τους φοροφυγαδες των ποδοσφαιρικων εταιριων 'η γι' αυτους ισχυει ο κανονας των εξαιρεσεων? Εμεις οι απλοι πολιτες περιμενουμε εργα και οχι κουβεντες κυριε Παπακωνσταντινου και το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους της παιδικης χαρας που παριστανουν την κυβερνηση.

  6. Orestiada avatar
    Orestiada 29/01/2010 05:08:35

    Θα το πω εγώ το όνομα. Alter.

    Δεν ήταν και τόσο δύσκολο. Στον ΣΚΑΙ, γιατί δυσκολεύτηκαν να το γράψουν;

  7. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 29/01/2010 05:45:32

    Οrestiada, τι να γραψει και τι να πει ο ΣΚΑΙ? Οι Αλαφουζαιοι φαινεται οτι φοβουνται επαναληψη της επιθεσης που ειχε εξαπολυσει εναντιον τους ο Κουρης επειδη η "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ' ειχε αναφερθει στην υποθεση των πλατων τιμολογιων - τους ειχε αποκαλεσει τοτε λαθρεμπορους καυσιμων και αλλων ειδων, διακινητες λαθρομεταναστων και αλλα παρομοια, μαλιστα ειχαν υποβληθει και μηνυσεις εκατερωθεν χωρις να γνωσθει ομως το παραμικρο για την τυχη των μηνυσεων εκεινων. Επι πλεον ο Κουρης ειχε γραψει στην "Αυριανη" του οτι οχι μονον δεν φοβοταν κανεναν αλλα με τα στοιχεια που ειχε τους "κρατουσε" ολους και ως εκ τουτου ουδεις τολμουσε να τον πειραξει...Απο τα πραγματα φαινεται οτ δεν επροκειτο περι ισχυρισμων, ο Κουρης με καταδικες σε βαρος του εκατονταδων ετων φυλακισης οχι μονον δεν εχει κλειστει στα "σιδερα" αλλα ειναι εκδοτης ημερησιας εφημεριδας και ιδιοκτητης τηλεοπτικου και ραδιοφωνικου σταθμου!

  8. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 29/01/2010 08:19:32

    Α,ώστε γι αυτό είναι όλο ρεβεράντζες και χαριτωμενιές ο Εθνικός μας τζιτζιφιόγκος.Να λοιπόν που όλα εξηγούνται σιγά-σιγά.Συμπληρώνεται το puzzle .Τον είδατε χθές με τον υφυπουργό οικονομικών;;;;Πήρα δύο VOMEX (αντιεμετικό) ,γιατί το ένα δεν μούκανε τίποτα.Του αναγνωρίζω πάντως,ότι το "παιχνίδι" το παίζει καλά.Μιλάμε γιά Maitre του είδους.Αλλά σας τ'όχω ξαναγράψει.Το χιούμορ μόνο θα μας σώσει.Ξεβρακώστε τους.Ο ίδιος ο κύριος που μας φλόμωσε γιά το πόσο κουρασμένος ένιωθε ο ΚΚ,με ό,τι αυτό προκάλεσε.Βρέ ούστ,αρχοντοβλαχάκι.............

  9. pikras avatar
    pikras 29/01/2010 09:52:30

    ΣΠΑΡΤΑΚΕ με πρόλαβες! Η σημειολογία στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει εξαιρετική σημασία. Βρε που έχουμε κανταντήσει...και δεν διαφαίνεται φωςςςςςς...

  10. DION FROM HLEIA avatar
    DION FROM HLEIA 29/01/2010 12:45:57

    ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΕΙΔΟΣ (ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ, ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΜΟΝΕΣ ΣΕ ΛΟΥΞ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ, ΨΩΝΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ 80 ΚΑΙ 90%, ΚΑΦΑΣΑΚΙΑ ΜΕ ΓΑΡΙΔΟΚΑΡΑΒΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑ κλπ,κλπ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΓΙΑ Τ΄ΑΛΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ "ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΙΓΑ" ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΟΨΕΙ Ο ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΑΝ ΤΑ ΚΟΨΕΙ) ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΨΗ ΤΗΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΕΙ ΧΕΡΙ Σ' ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 70% ΠΑΣΟΚΟΙ ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΑ ΦΤΩΧΟΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ.